در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
119

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 12 دی 1388 11:39

آرشيو سپاس: 382 مرتبه در 87 پست

چگونه ماكروسافت را دور بزنید؟

توسط night triper » پنج شنبه 20 اسفند 1388 09:39

از زماني که مايکروسافت قصد کرد که تمام ويندوزهاي غير اصل (اينجا منظور ويندوز XP است که 95% ما از آن استفاده مي کنيم) را به نحوي بدون کاربرد کند و بتواند همه را مجبور به خريدن ويندوز هاي چند دلاري اصل کند، بحث اصل کردن ويندوز خيلي مهم شد به صورتي که هر روز شاهد ورود روش هاي مختلف براي اصل کردن ويندوز بوديم. اما اکثر اين روش ها يک مشکل داشتند که بعد از مدتي از کار مي افتادند که علتش مي شد اين باشه که يک برنامه به صورت غير درست، يک تغيير در ويندوز مي داد و بعد از مدتي مايکروسافت از آن آگاه مي شد و حتي گاهي اوقات خود اين برنامه ها ويروسي بودند. من قصد دارم روشي را بگويم که خودم 1 الي 2 سالي است که از اين روش استفاده مي کنم و به راحتي آخرين به روز رساني ها مايکروسافت را دريافت مي کنم و برنامه هاي اينترنت اکسپلورر، مديا پلير و … را به راحتي نصب مي کنم. ..

حتي چند روز پيش يک بروز رساني که کردم، مايکروسافت يک برنامه اي روي کامپيوترم ريخت که به روشي جديد چک مي کنه ويندوز اصل است يا نه که گفت:از اين که ويندوز اصلي تهيه کرديد و از آن استفاده مي کنيد متشکريم!
توجه کنيد در تمام مراحل زير بايد ارتباط شما با اينترنت قطع باشد.

براي اصل کردن ويندوز ابتدا شما بايد به Start رفته و روي گزينه Run کليک کنيد و دستور Regedit را تايپ کنيد و دکمه Ok را بزنيد. حال که پنجره Registery Editor براي شما باز شد، بدون انجام کار اضافي اي به منوي Edit رفته و گزينه …Find را بزنيد. در کادر پنجره باز شده تايپ کنيد oobetimer سپس روي گزينه Find Next کليک کنيد و منتظر بمانيد تا کليد مورد نظر را پيدا کند. سپس روي کليد oobetimer راست کليک کرده و گزينه Modify را انتخاب کنيد. در پنجره ظاهر شده تمام حرف ها، علامت ها و اعداد را پاک کنيد به صورتي که فقط 4 صفر بماند که شما نمي توانيد آنها را پاک کنيد، Ok را يزنيد و از تمام برنامه ها بيرون بياييد.

دوباره به Start رفته و گزينه Run را انتخاب کنيد و اين بار دستور زير را وارد کنيد.(اگر خواستيد خودتان دوباره تايپ کنيد، به اشتباهي که اکثرا شايد با آن مواجه بشيد توجه کنيد که در زير به آن اشاره شده است.(اميدوارم تفاوت را فهميده باشيد! به فاصله بين exe و a/ توجه کنيد.)) ..

systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a% : درست

systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe/a% : اشتباه

که به نظر من همين دستور را به راحتي در Run کپي کرده و خيال خود را راحت کنيد. سپس Ok را بزنيد. حال در پنجره باز شده گزينه ي

Yes, I want to telephone a customer service representative to activate windows

را انتخاب کرده و روي دکمه Next کليک کنيد. سپس روي دکمه Change Product Key کليک کرده و حال بايد يک سريال اصل شرکت مايکروسافت را وارد کنيد:
CB9YB-Q73J8-RKPMH-M2WFT-P4WQJ
و بر روي دکمه Update کليک کنيد و سپس تمام پنجره ها را ببنديد (در صورت برگشتن به صفحه قبلي روي دکمه Remind me later کليک کنيد) و ويندوز را راه اندازي مجدد (Restart) کنيد.

اگر تمام مراحل بالا را درست رفته باشيد، بعد از راه اندازي مجدد ويندوز مي توانيد به راحتي نرم افزار هاي مايکروسافت را از سايت مايکروسافت دريافت کنيد و حتي به راحتي ويندوز خود را بروز رساني کنيد.

منتظران مهدی بدانند حسین را منتظرانش کشتند!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب night triper تشکر کرده اند:
Ruozbeh, حسن2568, Present, hesperus, sokuteasemuni

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: چگونه ماكروسافت را دور بزنید؟

توسط Solver » پنج شنبه 20 اسفند 1388 18:50

night triper,  

این مربوط xp هست که این روزها رجیستر کردنش آن طور که شما گفتید عمل پیچیده و دشواری نیست.

البته روش های استاندارد و بسیار ساده ای در این رابطه معرفی شده که فکر کنم وانها آسان تر و البته قابل اعتماد تر هست.  :-)
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, حسن2568, Present, sokuteasemuni

Captain

Captain

no avatar
2736

تشکر کرده: 1473 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

Re: چگونه ماكروسافت را دور بزنید؟

توسط Present » پنج شنبه 20 اسفند 1388 22:46

البته من هنوز خودم از این روش استفاده می کنم و خوب جواب میده
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)