در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Captain

Captain

نماد کاربر
756

تشکر کرده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 دی 1387 22:23

آرشيو سپاس: 3961 مرتبه در 604 پست

Re: اینتر نت ملی....

توسط Morteza313 » شنبه 7 فروردین 1389 13:34

وست عزیز پست سنگین شما یه جواب سنگین رو می طلبه،  اما به حد کفایت قناعت میکنم چون یه مقدار وقتم تنگه....

1- اگر غرضی هم باشه بدونید که خیره.... این اظهار نظر اول در خلوت پخته شده بعد عیان بیان میشه، نفی اهداف نیست که نقد روشهاست، و رد اصول نیست که صحبت در نقص تدبیر هاست...پس حرف و منطق روگناه ندونید که اگر اشتباه باشه به راحتی پس گرفته میشه...

2-به نظر شما هزینه یک ایمیل بین دو دانشگاه از 20% حق امضای معاونت پژوهشی بیشتره؟ آیا دانشگاههای ما کتابخانه های خاص و بایگانیهای جامع و یکپارچه اطلاعاتی دارند که نگهداری اطلاعات اونها وتعیین سطوح دسترسی بهشون حیاتی باشه؟ بهتون اطمینان میدم حرکتهای خیلی محدودی هم که من باب جمع بندی خلاصه پروژه ها و مقالات در ایران داک یا جاهای دیگه انجام شده از لحاط محتوی و سطح طبقه بندی به قدری ضعیف هستند که به واسطه ارسال خلاصه مقالات سمینارها و کنفرانسها برای کتابخانه دانشگاهها بود ونبودشون ( تاکید می کنم در شرایط حال و با این بار علمیشون) آنچنان احمیتی نداره... به ISME ,سریAERO مراجعه کنید با دیدن تعداد رفرنس های انگلیسی متوجه عرض من میشید....

3-آیا ما در حال حاظر یک شبکه محدود داخلی نداریم؟ تا به حال به سرعت دسترسیبه سایتهای دولتی مثل خبرگذاری فارس یا غیره در شدید ترین بحرانهای سرعت یا بار گذاری از اون زمانی که در کابلها اختلال بود تا زمانی که عده ای قصد داون کردن سرورش رو داشتند دقت کردید ، دوست عزیز مورد بحث حضرت عالی مهر ماه 85 به پایان رسیده گویا:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8505010040

البته این عبارت شما برام جالب بود:

"اساس طرح های شبکه ملی داده ها بر این اصل استوار هست که باید انتقال داده غیر ضروری با خارج از کشور به حداقل برسه"

و مشکل من اینجا بود که چه کسی تشخیص میده "اطلاعات" ضروری که باید رد و بدل بشه دقیقا شامل چه مواردی میشه؟
به یاد دارید که سایت الف برای یک نامه نگاری با دانشگاه آکسفورد سر قضیه مرحوم کردان ف_*ل_ن*__ر شد؟
یا همین پست ایمیج و تاینی پیک؟
و این در شرایطیه که مدتهاست بزرگترین هاستهای تصاویر مستهجن در ایران بدون ف_*ل_ن*__ر قابل دسترسی هستند
من از شبکه داخلی ارتباطی کشور حرف نمی زنم دوست عزیز من از محدود کردن فضای اطلاعاتی به یک "فضای مطلوب" سخن میگم...

دیگه نمیشه وارد ایمیل های یاهو یا غیرو شد؟

بارها اثبات شده که در کشورما که بخش عظیمی از قانون لیقه افراده نمیشه چیزی روپیش بینی کرد،
ولی امیدوارم اسم طرح ایمیل ملی یا جستجوگر ملی رو شنیده باشید ..

و اظهار نظر یکی از مسئولین ICT رو در زمان نقص جی میل که صراحتا گفت بجاش ای میل ملی استفاده کنید...

البته بازهم تاکید می کنم که هیچ چیز قابل پیشبینی نیست و این خودش بزرگترین نقده....
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Morteza313 تشکر کرده اند:
Mohammad 1985, Hashashin

Major II

Major II

نماد کاربر
458

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 28 مهر 1388 19:03

آرشيو سپاس: 1648 مرتبه در 363 پست

توسط iran12345 » شنبه 7 فروردین 1389 15:57

امیدوارم بعد از اجرای این طرح دسترسی به مسنجر و یاهو با محدودیت مواجه نشه...................
چو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مباد  
همه روی یکسر، به جنگ آوریم جهان بر بداندیش تنگ آوریم
همه سر به سر تن به کشتن دهیم به از آنکه کشور به دشمن دهیم
اگر کُشت خواهد تو را روزگار، چه نیکو تر از مرگ در کارزار

Colonel I

Colonel I

no avatar
643

تاريخ عضويت

سه شنبه 19 تیر 1386 13:08

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 259 پست

توسط Frogfoot » شنبه 7 فروردین 1389 16:52

-به نظر شما هزینه یک ایمیل بین دو دانشگاه از 20% حق امضای معاونت پژوهشی بیشتره؟ آیا دانشگاههای ما کتابخانه های خاص و بایگانیهای جامع و یکپارچه اطلاعاتی دارند که نگهداری اطلاعات اونها وتعیین سطوح دسترسی بهشون حیاتی باشه؟ بهتون اطمینان میدم حرکتهای خیلی محدودی هم که من باب جمع بندی خلاصه پروژه ها و مقالات در ایران داک یا جاهای دیگه انجام شده از لحاط محتوی و سطح طبقه بندی به قدری ضعیف هستند که به واسطه ارسال خلاصه مقالات سمینارها و کنفرانسها برای کتابخانه دانشگاهها بود ونبودشون ( تاکید می کنم در شرایط حال و با این بار علمیشون) آنچنان احمیتی نداره... به ISME ,سریAERO مراجعه کنید با دیدن تعداد رفرنس های انگلیسی متوجه عرض من میشید....

وقتی صحبت از ایجاد یک بستر پرسرعت برای ارتباط بین دانشگاهی یا مواردی نظیر آن میشه، منظور ارسال ای میل، یا چندتا فایل PDF چند صد کیلوبایتی نیست! همچین شبکه هایی بستری برای ارسال داده های چند صد گیگابایتی یا چند ده ترابایتی فراهم می کنند. پروژه های عظیم تحقیقاتی که در آنها نیاز به استفاده از توان محاسباتی بالا به صورت توزیع شده وجود داشته باشه، یکی از انواع فعالیت هایی هستند که نیاز به همچین بستری دارند. البته فقط دانشگاه ها از همچین بستری بهره نمی برند، بلکه همانطور که در پست قبلی هم گفته شد، دامنه وسیعی از موسسات، سازمان ها، نهادها، و شرکت ها از این بستر استفاده خواهند کرد.

تاکید می کنم در شرایط حال و با این بار علمیشون

قرار هم نیست همچین طرحی صرفا برای پاسخگویی به نیازهای فعلی اجرا بشه. الان هم شما و سایر استفاده کنندگان از موبایل در داخل ایران، از امکانات نسل سوم موبایل (مثل تماس تصویری) استفاده نمی کنید، پس چه لزومی داره که مناقصه برای اپراتور سوم موبایل مطرح بشه، و از شروط آن ارائه نسل سوم موبایل به مشترکین باشه؟!

-آیا ما در حال حاظر یک شبکه محدود داخلی نداریم؟ تا به حال به سرعت دسترسیبه سایتهای دولتی مثل خبرگذاری فارس یا غیره در شدید ترین بحرانهای سرعت یا بار گذاری از اون زمانی که در کابلها اختلال بود تا زمانی که عده ای قصد داون کردن سرورش رو داشتند دقت کردید

هدف از شبکه ملی داده صرفا یک شبکه محدود داخلی نیست، بلکه ایجاد یک شبکه داخلی پرسرعت هست. مواردی که ذکر کردید در حال حاضر به این دلیل وجود دارند که یک شبکه یکپارچه داده با قابلیت های مناسب در کشور وجود نداره؛ یعنی فقدان همچین شبکه یکپارچه ایی باعث شده نهادها ها و سازمان های مختلف برای کاهش اثرات منفی این نقص طرح های موقت و اضطراری را اجرا کنند، که مقدمه ایی برای شبکه یکپارچه ملی باشه. در حال حاضر هم این نهاد ها و سازمان ها از بستر ها، و شبکه های مختلفی متناسب با نیاز خودشان، برای استفاده خودشان بهره می برند. راه آهن برای خودش شبکه فیبر نوری مستقل داره، صدا و سیما تشکیلات خودش را داره، مخابرات شبکه خودش را داره، شرکت برق برای خودش بستر ایجاد کرده، نهادهای نظامی، یا نهادهای حساس مملکتی تشکیلات و تاسیسات مختص خودشان را دارند، بانک ها شبکه داخلی خودشان را دارند، و غیره. همه اینها هم به این دلیل هست که یک شبکه یکپارچه با قابلیت های مناسب، و قابلیت اتکاء بالا در کشور وجود نداره که این موسسات و سازمان ها بخوان از آن بهره ببرند.
البته اون سرعت بالایی هم که برای برخی سایت های دولتی در داخل ذکر کردید، خودش موید لزوم وجود طرح اینترنت ملی هست، چون وجود همچین شبکه یکپارچه ایی در کشور باعث میشه که سایت ها و خدمات متنوع تری در داخل کشور با سرعت بهتر در دسترس کاربران قرار بگیرند.

به یاد دارید که سایت الف برای یک نامه نگاری با دانشگاه آکسفورد سر قضیه مرحوم کردان ف_*ل_ن*__ر شد؟

ف_*ل_ن*__ر ربطی به طرح اینترنت ملی نداره، چون سال ها ست که مخابرات مدخل های ورودی و خروجی داده در کشور را محدود کرده، و الان در کشور تمامی سرویس دهندگان اینترنت یا از مخابرات سرویس دریافت می کنند، یا شرکت های معدودی هستند که با وثیقه های بسیار سنگین و دریافت مجوزهای مختلف، از تجهیزات ماهواره ایی خودشان برای ارائه خدمات اینترنت استفاده می کنند. در همچین شرایطی، برای اعمال فیلترینگ، مخابرات نیازی به چیزی مثل طرح اینترنت ملی نداره، همین الانش هم مخابرات میتونه به صورت متمرکز فیلترینگ را در سطح کشور اعمال کنه، بدون نیاز به صرف هزینه های گزاف برای طرح بزرگی مثل اینترنت ملی.

مشکل من اینجا بود که چه کسی تشخیص میده "اطلاعات" ضروری که باید رد و بدل بشه دقیقا شامل چه مواردی میشه؟

مسئله خیلی واضح و روشن هست؛ مبدا و مقصد یک بسته داده در شبکه مشخص می کنند که آیا ضرورتی به خروج آن بسته از یک شبکه به شبکه دیگه وجود داره، یا خیر. زمانی که مبداء و مقصد یک بسته داده در داخل یک شبکه باشند، نیازی به انتقال آن بسته از طریق شبکه های مجاور نیست. به عنوان مثال، شما اگر بخواید از منزل خودتان با منزل همسایه تان تماس تلفنی داشته باشید، از بستر مخابرات ایران استفاده می کنید، و نیازی نیست که تماس شما از ایران به اروپا یا آمریکا ارسال بشه، و از بستر های ایجاد شده در اروپا و آمریکا به منزل همسایه شما ارسال بشه!
شما زمانی که یک سایت را در اینترنت باز می کنید، درخواست شما به صورت بسته های IP از طریق مسیریاب های مختلف به سروری که آن سایت روی آن قرار دارد، ارسال می شود. سرور مربوطه هم جواب شما را در قالب بسته های IP به آدرس شما ارسال میکنه. اگر سرور مورد نظر خارج از شبکه شما باشه، مسلما درخواست شما از Gateway شبکه شما به خارج از شبکه منتقل میشه، و از طریق مسیریاب های موجود به مقصد (سرور سایت) میرسه. پاسخ سرور هم از داخل شبکه ایی که سرور در آن قرار داره، به Gateway آن شبکه، و از آنجا به Gateway شبکه شما ارسال میشه، و شبکه شما پاسخ مربوطه را به شما میرساند. طبیعی هست که اگر کاربر و سرور در داخل یک شبکه باشند، این فرایند بین شبکه ایی وجود نخواهد داشت.

من از شبکه داخلی ارتباطی کشور حرف نمی زنم دوست عزیز من از محدود کردن فضای اطلاعاتی به یک "فضای مطلوب" سخن میگم...

خب، شما اشتباه میگید. در پست قبلی هم توضیح داده شد که توضیحات شما یا سایر کاربران ربطی به طرح اینترنت ملی در کشور نداره. عنوان تاپیک شما مربوط به طرح اینترنت ملی هست، ولی محتوای تاپیک شما بیشتر به فرایند فیلترینگ در ایران ربط داره، تا به طرح اینترنت ملی؛ برای همین هم من در این تاپیک پست ارسال کردم، وگرنه نیازی ارسال این پست ها نداشتم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Frogfoot تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, misam5526, Mahdi1944, yasermym

Major

Major

نماد کاربر
1885

تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 مهر 1388 18:31

آرشيو سپاس: 2891 مرتبه در 1282 پست

توسط misam5526 » شنبه 7 فروردین 1389 17:07

سلام جناب Frogfoot

ابتدا تشکر میکنم از جوابهای مستدل شما.
بالاخره هر طرحی در هر جای دنیا مطرح میشه مخالفی داره و موافقی.

این در شرایطیه که مدتهاست بزرگترین هاستهای تصاویر مستهجن در ایران بدون ف_*ل_ن*__ر قابل دسترسی هستند

هاست که پیل تر نمیشه اون دامنه مورد نظره که میره قاطی باقالیا!!

امیدوارم بعد از اجرای این طرح دسترسی به مسنجر و یاهو با محدودیت مواجه نشه...................

محدود کردن اونا الانشم کاری نداره (مثل قضیه جمیل) ........

الباقی موضاعات هم که کاربر متین Frogfoot به خوبی پاسخ دادند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب misam5526 تشکر کرده اند:
iran12345

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
46

تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 فروردین 1389 12:32

آرشيو سپاس: 139 مرتبه در 35 پست

توسط An225 » شنبه 7 فروردین 1389 23:45

با سلام و عرض تشکر
چند وقت پیش فیلم 2012 را میدیدم بعد علاقه مند شدم در مورد هواپیمای آنتونف500 و 225 چیزی بدونم با سایت خوب شما آشنا شدم. اول اینکه از پست خوب آقای Morteza313 که از کاربران و هم وطنان ارزشی هستند تشکر می کنم. در مورد اینترنت ملی چند تا چیز میخواستم بگم البته با اجزاه مدیریت سایت:

1- وقتی پای مسالح و امنیت کشور اسلامیمون مطرح باشه باید هرگونه سوراخ ورود دشمن رو مسدود کرد.
2- در این چندماهه با فتنه ای که ایادی و مزدوران آمریکا و اسرائیل و انگلیس در ایران به راه انداختند، یکی از راههای نفوذ و اشاعه دروغ و تهمت به مسئولان محترم و دلسوز جمهوری اسلامی همین اینترنت بود.
3- انتقال دیتا سنتر سایت های داخلی از خارج به آی اس پی های داخلی جزئی از برنامه ارزشمند اینترنت ملی هست.
4- استفاده از ئی میل داخلی، دست ایادی امریکا و اسرائیل رو از توطئه علیه ایران اسلامی کوتاه میکنه.
5- کشور ما اکنون یکی از ده کشور بزرگ علمی و صنعتی دنیا شده بنابراین نیازی به ارتباط عموم مردم با دنیای بیرون از طریق اینترنت برای تحقیق و مسائل علمی وجود نداره
6- دانشگاهها و مراکز علمی و صنعتی تحت نظر وزارت اطلاعات و وزارت فناروی به صورت مستقل به اینترنت متصل خواهند شد و نیازهای تحقیقاتی شون رو از همون طریق کسب می کنند.
7- با راه اندازی اینترنت ملی، بسیاری از سایت های مصتهجن و مخرب و همچنین دروغ پراکن و افترا زن از دید عموم مردم خارج میشن و بدین ترتیب کیان و امنیت نظام مقدس محفوظ می مونه.
8- شما مطمئن باشید که رهبر معظم انقلاب اسلامی و سایر مسئولان دلسوز، از همه ی من و شما بیشتر به نقاط ضعف و قوت این طرح واقفند ولی وقتی پای امنیت نظام مطرح باشه نباید کوتاه اومد.

با تشکر فراوان
یا مهدی ادرکنی - به امید ظهور مهدی موعود (عج) و سلامتی رهبر معظم انقلاب اسلامی
«اكنون شهيدان مرده‌اند، و ما مرده ‌ها زنده هستيم. شهيدان سخنشان را گفتند، و ما كرها مخاطبشان هستيم.» دكتر علي شريعتي

Major

Major

نماد کاربر
532

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 17:25

در همين نزديكي...

آرشيو سپاس: 220 مرتبه در 65 پست

توسط Masoud » يکشنبه 8 فروردین 1389 17:17

وقتی صحبت از ایجاد یک بستر پرسرعت برای ارتباط بین دانشگاهی یا مواردی نظیر آن میشه، منظور ارسال ای میل، یا چندتا فایل PDF چند صد کیلوبایتی نیست! همچین شبکه هایی بستری برای ارسال داده های چند صد گیگابایتی یا چند ده ترابایتی فراهم می کنند. پروژه های عظیم تحقیقاتی که در آنها نیاز به استفاده از توان محاسباتی بالا به صورت توزیع شده وجود داشته باشه، یکی از انواع فعالیت هایی هستند که نیاز به همچین بستری دارند. البته فقط دانشگاه ها از همچین بستری بهره نمی برند، بلکه همانطور که در پست قبلی هم گفته شد، دامنه وسیعی از موسسات، سازمان ها، نهادها، و شرکت ها از این بستر استفاده خواهند کرد.

اينطور باشه كه خوبه، ولي مطمئناً اگر همچين بستري درست بشه، امكان استفاده از قدرت اون دست مردم نيست كه بخواد بهشون «خدمت رساني» بشه! نه اينكه بگم مردم نياز به ارسال داده هاي چند صد گيگا بايتي دارند، نه! يجورايي اين قدرت مجازي، ميشه عين نظام سرمايه داري (البته تو ايران)، چون خودتون دارين ميبينين كه شاهرگ هاي حياتي ارتباطي كشور الان دست چه كساني هست. پس با اين حساب كوچكترين كج روي (از ديدگاه اين افراد)، باعث كنترل شديد و كيفرهاي بعدي خواهد بود... كه ف * ت* ل_ ر شدن حداقله شه.

قرار هم نیست همچین طرحی صرفا برای پاسخگویی به نیازهای فعلی اجرا بشه. الان هم شما و سایر استفاده کنندگان از موبایل در داخل ایران، از امکانات نسل سوم موبایل (مثل تماس تصویری) استفاده نمی کنید، پس چه لزومی داره که مناقصه برای اپراتور سوم موبایل مطرح بشه، و از شروط آن ارائه نسل سوم موبایل به مشترکین باشه؟!

شما خودت داري جواب خودتو ميدي. الانم خيلي از مشكلات و كارهاي مردم با افزايش سرعت و پهناي باند و كمي باز كردن محدوديتها (فيل..) ي اينترنت حل و فصل ميشه. پس چه لزومي داره كه همچين شبكه ايي ايجاد كنيم؟ مقايسه ي سرعت اينترنت در ايران با عقب مانده ترين كشورها فقط باعث شرمساريه.

هنوز چوب لا چرخ گذاري هاي مخابرات كه همون اول گلوي MMS و GPRS رو چسبيد و محدودش كرد كه خيليا ترجيح دادند بيخيالش بشند و دوباره به همون تماس و sms بچسبند يادم نرفته. وگرنه كسي بدش نمياد از اين امكانات استفاده كنه. از سيستمي كه با خودش هم درگيري داره كه بيش ازين انتظار نميره. حتي براي استفاده از mms خودشون هم چنان شرايط سختي گذاشتند كه هيچ كس نرفت سراغش. حالا هي بگين محدوديت نداريم!

-آیا ما در حال حاظر یک شبکه محدود داخلی نداریم؟ تا به حال به سرعت دسترسیبه سایتهای دولتی مثل خبرگذاری فارس یا غیره در شدید ترین بحرانهای سرعت یا بار گذاری از اون زمانی که در کابلها اختلال بود تا زمانی که عده ای قصد داون کردن سرورش رو داشتند دقت کردید

البته اون سرعت بالایی هم که برای برخی سایت های دولتی در داخل ذکر کردید، خودش موید لزوم وجود طرح اینترنت ملی هست، چون وجود همچین شبکه یکپارچه ایی در کشور باعث میشه که سایت ها و خدمات متنوع تری در داخل کشور با سرعت بهتر در دسترس کاربران قرار بگیرند.

ديگه همه ميدونن چرا سرعت فارس چرا برخي مواقع زيادي بالا ميره.... ربطي به شبكه يكپارچشون نداره...

ف_*ل_ن*__ر ربطی به طرح اینترنت ملی نداره، چون سال ها ست که مخابرات مدخل های ورودی و خروجی داده در کشور را محدود کرده، و الان در کشور تمامی سرویس دهندگان اینترنت یا از مخابرات سرویس دریافت می کنند، یا شرکت های معدودی هستند که با وثیقه های بسیار سنگین و دریافت مجوزهای مختلف، از تجهیزات ماهواره ایی خودشان برای ارائه خدمات اینترنت استفاده می کنند. در همچین شرایطی، برای اعمال فیلترینگ، مخابرات نیازی به چیزی مثل طرح اینترنت ملی نداره، همین الانش هم مخابرات میتونه به صورت متمرکز فیلترینگ را در سطح کشور اعمال کنه، بدون نیاز به صرف هزینه های گزاف برای طرح بزرگی مثل اینترنت ملی.

اتفاقاً اين طرح خوراكه ف*_ل*_ر درست كردنه. بحث نياز مخابرات نيست. بحث نياز بقيه ست كه به مخابرات ديكته ميشه. الان مخابرات اهرم بقيه شده، ولي بعد از اين طرح، براي كنترل اينترنت، نيازي به مخابرات هم ندارند، بلكه يه لينك مستقيم دراند. الان شما مثلاً براي پيگيري رفع ف*_ل*_... با 1000 مشكل مواجهي، واي بحال اينكه اين طرح اجرا شه، از الان معلومه طرف حسابت كي خواهد بود!!

مشکل من اینجا بود که چه کسی تشخیص میده "اطلاعات" ضروری که باید رد و بدل بشه دقیقا شامل چه مواردی میشه؟

مسئله خیلی واضح و روشن هست؛ مبدا و مقصد یک بسته داده در شبکه مشخص می کنند که آیا ضرورتی به خروج آن بسته از یک شبکه به شبکه دیگه وجود داره، یا خیر. زمانی که مبداء و مقصد یک بسته داده در داخل یک شبکه باشند، نیازی به انتقال آن بسته از طریق شبکه های مجاور نیست. به عنوان مثال، شما اگر بخواید از منزل خودتان با منزل همسایه تان تماس تلفنی داشته باشید، از بستر مخابرات ایران استفاده می کنید، و نیازی نیست که تماس شما از ایران به اروپا یا آمریکا ارسال بشه، و از بستر های ایجاد شده در اروپا و آمریکا به منزل همسایه شما ارسال بشه!
شما زمانی که یک سایت را در اینترنت باز می کنید، درخواست شما به صورت بسته های IP از طریق مسیریاب های مختلف به سروری که آن سایت روی آن قرار دارد، ارسال می شود. سرور مربوطه هم جواب شما را در قالب بسته های IP به آدرس شما ارسال میکنه. اگر سرور مورد نظر خارج از شبکه شما باشه، مسلما درخواست شما از Gateway شبکه شما به خارج از شبکه منتقل میشه، و از طریق مسیریاب های موجود به مقصد ...

حرف شما به هيچ وجه پاسخ نبود. بلكه تئوري شبكه بود كه در گذر اطلاعات بين مبدا و مقصد اتفاق ميافتد. . هنوز نگفتيد كه چه كسي تشخيص ميدهد كه اين اطلاعات براي چه كسي و چرا ضروري است؟؟
الان با

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Masoud تشکر کرده اند:
oweiys

Colonel I

Colonel I

no avatar
643

تاريخ عضويت

سه شنبه 19 تیر 1386 13:08

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 259 پست

توسط Frogfoot » يکشنبه 8 فروردین 1389 17:35

ينطور باشه كه خوبه، ولي مطمئناً اگر همچين بستري درست بشه، امكان استفاده از قدرت اون دست مردم نيست كه بخواد بهشون «خدمت رساني» بشه! نه اينكه بگم مردم نياز به ارسال داده هاي چند صد گيگا بايتي دارند، نه! يجورايي اين قدرت مجازي، ميشه عين نظام سرمايه داري (البته تو ايران)، چون خودتون دارين ميبينين كه شاهرگ هاي حياتي ارتباطي كشور الان دست چه كساني هست. پس با اين حساب كوچكترين كج روي (از ديدگاه اين افراد)، باعث كنترل شديد و كيفرهاي بعدي خواهد بود... كه ف * ت* ل_ ر شدن حداقله شه.

در همه دنیا زیر ساخت های مخابراتی در اختیار دولت ها ست، پس بحثی که مطرح می کنید، از نظر من مفهوم خاصی نداره.

شما خودت داري جواب خودتو ميدي. الانم خيلي از مشكلات و كارهاي مردم با افزايش سرعت و پهناي باند و كمي باز كردن محدوديتها (فيل..) ي اينترنت حل و فصل ميشه. پس چه لزومي داره كه همچين شبكه ايي ايجاد كنيم؟ مقايسه ي سرعت اينترنت در ايران با عقب مانده ترين كشورها فقط باعث شرمساريه.

پهنای باند بالا در یک شبکه ملی ربطی به پهنای باند دسترسی مردم به اینترنت نداره. برای اینکه کمی بیشتر تحقیق کنید، و بدونید همچین شبکه ایی چه جایگاهی می تونه حتی در کشورهای پیشرفته که به نظر شما سرعت دسترسی بالایی به اینترنت دارند، داشته باشه؛ درباره پروژه Internet 2 در آمریکا می تونید تحقیق کنید. پروژه ایی که 10 سال هست در آمریکا شروع شده، و اهداف مشابه طرح اینترنت ملی (نه دقیقا همه اهداف آن را) دنبال میکنه. به نظر شما، کشوری که خودش بخش عمده ایی از backboneهای اینترنت را در اختیار داره، و مردمش از سرعت بسیار بالای اینترنت بهره می برند، چه نیازی به ایجاد یک شبکه علمی سراسری با سرعت دسترسی بالاتر، و امکانات خاص داره؟!

پس چه لزومي داره كه همچين شبكه ايي ايجاد كنيم؟

لزومش را در پست های قبلی توضیح دادم، شما در خواندن مطالب دقت نداشتید.

ديگه همه ميدونن چرا سرعت فارس چرا برخي مواقع زيادي بالا ميره.... ربطي به شبكه يكپارچشون نداره...

خب، شما توضیح بدید، که ما هم بدونیم. کلی گویی نکنید، همان چیزی که شما مدعی هستید همه می دونند را اینجا توضیح بدید که ما هم بدونیم.
سایت فارس به دو علت عمده سرعت بالایی داره:
1- استفاده از دیتاسنتر ایرانی در داخل کشور.
2- طراحی مناسب سایت از نظر سرعت لود شدن اجزاء صفحات سایت.

هر دو مورد هم از نظر فنی قابل اثبات هست؛ شما اگر می تونید دلیل فنی عمده دیگه ایی ذکر کنید، بسم الله...

اتفاقاً اين طرح خوراكه ف*_ل*_ر درست كردنه. بحث نياز مخابرات نيست. بحث نياز بقيه ست كه به مخابرات ديكته ميشه. الان مخابرات اهرم بقيه شده، ولي بعد از اين طرح، براي كنترل اينترنت، نيازي به مخابرات هم ندارند، بلكه يه لينك مستقيم دراند. الان شما مثلاً براي پيگيري رفع ف*_ل*_... با 1000 مشكل مواجهي، واي بحال اينكه اين طرح اجرا شه، از الان معلومه طرف حسابت كي خواهد بود!!

خب، این هم که کلی گویی بود؛ چه دلیلی ذکر کردید که این طرح به فیلترنینگ مرتبط هست؟ هیچی! شما دلیل بیار، کلی گویی هایی مثل این که: "همه می دونند"، "از الان معلومه"، و غیره به درد بحث علمی نمی خورند. بماند که از پاراگراف بالا، بخش عمده ایی از جملات عبارات اصلا ربطی به موضوع بحث نداشت، و صرفا بیان اظهار نظرهای شخصی درباره فیلترینگ و متولیان فیلترینگ در کشور بود، نه طرح اینترنت ملی.

حرف شما به هيچ وجه پاسخ نبود. بلكه تئوري شبكه بود كه در گذر اطلاعات بين مبدا و مقصد اتفاق ميافتد. . هنوز نگفتيد كه چه كسي تشخيص ميدهد كه اين اطلاعات براي چه كسي و چرا ضروري است؟؟

جواب در همان جمله اول پاراگراف نقل قول شده بوده: "مسئله خیلی واضح و روشن هست"؛ مابقی جملات صرفا توضیح واضح بودن مسئله بود. شما اگر بدونید که در یک شبکه LAN چه عاملی تعیین میکنه که یک مسیریاب داده ایی را به خارج از شبکه ارسال کنه، می دونید که در یک شبکه مشابه در مقیاس بزرگتر چه عاملی این مسئله را تعیین میکنه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Frogfoot تشکر کرده اند:
yasermym, Mahdi1944

Captain

Captain

نماد کاربر
756

تاريخ عضويت

توسط Morteza313 » چهارشنبه 11 فروردین 1389 13:21

بابت تاخیر و مشغله زیادم عذر می خوام....

نکات

1- آیا تمام استدلالی که در برابر این حرف مطرح شد این بود که صورت مساله پاک بشه؟
استدلال ضعیفی بود با احترام.... اما جواب اون پست نبود...
شما پاسخ ندادید بلکه صورت مساله رو پاک کردید و به نطر من همین کافیه تا بدونیم همچین ایده ای ابدا جای دفاع نداره....

2-یک نمونه

فقط یک نمونه...

شاید هم نیم نمونه...

به من نشون بدید که برای اجرای یک پروژه تحقیقاتی نیاز به یک ترا بایت نه .... 100 گیگ انتقال اطلاعات بین دانشگاههای کشور باشه...

دوست عزیز شما احتمالا از ریزکاری های این اطلاعات خبر ندارید که این اعداد ارقام رو بیان کنید ... امروز بزرگترین تستهای المان محدود  با وسیع ترین Griding  ها به صورت unsteady نسبت به زمان که همگرا شدنشون شاید یک یا یک ماه و نیم طول میشکه در  کمتر از 1 گیگا بایت جمع و جور میشن...

حجمی که حضرت عالی اشاره فرمودید مربوط به پایگاههای اشتراک گذاری اطلاعات فنی در دنیاست که باید خدمتتون عرض کنم ما همچین چیزی نداریم... برنامه داشتنش رو هم نداریم که بخوایم نگرانش باشیم...

3-مسائلی که از تئوری شبکه بیان فرمودید جواب حرف من نیست... شما یا مساله رو نگرفتید یا مغالطه می کنید....من از نحوه انتقال اطلاعات نمیگم ... من از تغییر بستر اون از اطلاعات حرف میزنم... ازمجموعه اطلاعات قابل دسترسی...

4- منظور از هاست هاست تصاویر بود نه دامنه سایتها ، سایتهایی مثل پست ایمیج که فقط برای تصاویر مستهجن طراحی شدن و امکانات خاصی هم برای ایجاد البومهای مستهجن در اختیار کاربران قرار میدن....

پ.ن: میرم یه خورده قدم بزنم و یه لیوان آب خنک بخورم بعد بیام به حاج آقا 225 یه جواب توووووپ بدم!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Morteza313 تشکر کرده اند:
Hashashin

Captain

Captain

نماد کاربر
756

تاريخ عضويت

توسط Morteza313 » چهارشنبه 11 فروردین 1389 14:05

شکر میون کلاممون:

خوشه بندی سیستمهای کامپیوتری در سال 1398 اعلام شد :-D

خوشه اول: کسانی که اجازه مطالعه فارس نیوز و رجانیوز رادارا میباشند...

خوشه دوم: کسانی که  می توانند از هارد کامیوتر خود بهره کامل را ببرند....

خوشه سوم: کسانی که می توانند با خیال را حت کامپیوتر خود را روشن یا خاموش نمایند....

Major

Major

نماد کاربر
533

تاريخ عضويت

يکشنبه 15 آذر 1388 13:35

آرشيو سپاس: 2762 مرتبه در 485 پست

توسط shadow.of.death » چهارشنبه 11 فروردین 1389 14:47

به من نشون بدید که برای اجرای یک پروژه تحقیقاتی نیاز به یک ترا بایت نه .... 100 گیگ انتقال اطلاعات بین دانشگاههای کشور باشه...

چند وقت پیش چند دانشگاه امریکا به مرکزیت دانشگاه پرینستون برای چند ساعت یه شبکه ابری تشکیل دادند جهت پیدا کردن یکی از اعداد بل خیلی بزگ بدون استفاده از ابر رایانه!
در این کار چند ساعته حجم زیادی از اطلاعات به شبکه تزریق ،پخش و محاسبه میشد و دوباره برمیگشت به پرینستون..... از ریزه کاری ها رد شیم......
اما موضوع اینه این حجم اطلاعات اونقدر برای جامعه دانشگاهی عجیب نیست و ریاضی هم علمی نیست که در ایران نباشه....
دانشجوهای ما هم میتونن این کار رو بکنن شاید بهتر!

منظور از هاست هاست تصاویر بود نه دامنه سایتها ، سایتهایی مثل پست ایمیج که فقط برای تصاویر مستهجن طراحی شدن و امکانات خاصی هم برای ایجاد البومهای مستهجن در اختیار کاربران قرار میدن....

سایت مذکور خیلی وقته پیل تره !

==================================
خیلی وقت بود سر به سنترال نزده بودم کاربرا تغییر زیادی کردن اما این لحن از این کاربر دو حالت داره:
1- نام کاربری هک شده
2- **************

انشاءالله که اولیه چون این لحن عصبی اونم در این شرایط غیر معموله.
یا حق  :razz:
به جای آنکه به تاریکی لعنت بفرستی ، یک شمع روشن کن.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain

Captain

نماد کاربر
756

تاريخ عضويت

توسط Morteza313 » چهارشنبه 11 فروردین 1389 15:06

بنده هم گفتم "در شرایط فعلی"
هر چند ما جزو ده کشور برتر علمی جهان هستیم (!) ولی دانشگاه دلف هلند چند ماه پیش با موازی سازی 1024 ابر کامپیوتر مشغول تحلیل دلایل Dis شدن ویکهای خاص بودن که رقم پردازش اونجا خیلی بالاتر از اینها بود و لی باز نتیجه تو 500 مگ جمع شد...

خیر دوست عزیز منظورم خود پست ایمیج نیست... آخر تاپیک شاهکار عمو ف_*ل_ن*__ر چی معرفی خواهد شد...

پ.ن1:
شیعه مذهب فریاد است...
10 ماهه داریم فریاد اصغر می کشیم ....
الان نوبت فریاد اکبره......

پ.ن2:
این مرتضی همون مرتضی تاپیک در گذشت اشخ حسینعلی بدون یک سر سوزن تغییر!

Major

Major

نماد کاربر
533

تاريخ عضويت

يکشنبه 15 آذر 1388 13:35

آرشيو سپاس: 2762 مرتبه در 485 پست

توسط shadow.of.death » چهارشنبه 11 فروردین 1389 15:33

هر چند ما جزو ده کشور برتر علمی جهان هستیم (!) ولی دانشگاه دلف هلند چند ماه پیش با موازی سازی 1024 ابر کامپیوتر مشغول تحلیل دلایل Dis شدن ویکهای خاص بودن که رقم پردازش اونجا خیلی بالاتر از اینها بود و لی باز نتیجه تو 500 مگ جمع شد...

1-عزیز جان(!) به نظر شما کار با اعدادی که تعداد رقمهای اونها میلیاردها رقم میشه چه حافظه ای نیاز داره؟
در بهترین الگوریتمها و بهترین استفاده از رم کامپیوترهای شرکت کننده اطلاعات رد و بدل شده به چند گیگ  میرسه!
2- اگه ایران رو علمی نمیدونید (مثل بعضیا) باید یه نگا به امکانات انداخت!!  یکیش نبود یه همچین بستری برای پروژه های نیازمند به این بستر!!!!   هم خدا رو میخایید هم خرما رو؟!

شیعه مذهب فریاد است...

1- زمان عصبانیت جهاد جایز نیست چه براسه به فریاد!
2- اونم فریاد دشمن شاد کن که میشه اثرش رو دید!
3- اصلاً چه نیاز به فریاد ! کانالهای  **** روشن کنید همه این فریاد رو میزنند!  عجب هم فکری مشکوکی؟! عقاید یکسان شده گویا که هیچ رفتارها هم یکسان شده!
3- شیعه مذهب تعقله !  ایراد همه جا هست اما هر سخن جایی دارد و هر نکته مکانی!
4- فریاد اگه در حمایت از عقیده خود باشه زیباست و اگه فریاد به توهین به عقاید دیگران تبدیل شه زشت و نا روا ...

رفتار شما در تاپیک معرفی شده هم کار درستی نبود ، فریاد بزنید در راه خدا برای حمایت از ولی اون  نه توهین کنید با فریاد به منکران ولایت!
به جای آنکه به تاریکی لعنت بفرستی ، یک شمع روشن کن.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

قبليبعدي