هزینه خرید قطعه هواپیما برای ایران 5/2 برابر بازار آزاد است

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21529 بار
تماس:

هزینه خرید قطعه هواپیما برای ایران 5/2 برابر بازار آزاد است

پست توسط sokuteasemuni » یک شنبه 8 فروردین 1389, 4:06 pm

هزینه خرید قطعه هواپیما برای ایران [COLOR=red]5/2 برابر هزینه واقعی از بازار آزاد  

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] وزیر اسبق راه و ترابری درباره تحریم های موجود در برابر کشور گفت: یکی از مسئولان تصریح کرد که تحریم هزینه ای را برای کشور در برنداشته است اگر قرار باشد قضاوتی صورت بگیرد این قضاوت باید واقع بینانه باشد و با استناد با آمار و ارقام در مورد آن صحبت شود.
احمدخرم ادامه داد :در حال حاضر برای بسیاری از کالاهائی که LC ما را نمی پذیرند باید LC را back to back کرد که هزینه آن 7 تا 8 در صد است و هزینه در رقابت بودن حداقل 10 درصد است من فکر می کنم که 17 یا حتی 15 درصد هزینه به وجود می آید که حتی اگر بخواهیم آن را 10 درصد حساب کنیم و این رقم در کل واردات 60 تا 70 ملیارد دلار حدود 6 تا 7 ملیارد دلار بالغ می شود البته من تصور می کنم که این رقم در شرایطی که تحریم علیه کشور وجود دارد به 14 تا 15 ملیارد دلار بالغ می شود به طور مثال هزینه خرید قطعه هواپیما 5/2 برابر هزینه واقعی از بازارآزاد است .
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”