سوال آماتوری در مورد نرم افزار پی اسپایس...

در اين بخش مي‌توانيد در مورد برق و الکترونیک عمومی به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

سوال آماتوری در مورد نرم افزار پی اسپایس...

پست توسط cna_cina » جمعه 20 فروردین 1389, 10:12 am

با سلام
من از مهندسین حاضر در انجمن سوالی در مورد نرم افزار پی اسایس داشتم.
پروژه ی من در مورد پیدا کردن "فرکانس قطع"و"پهنای باند" یک مدار RLC موازی است در مورد فرکانس قطع امپدانس مدار (نسبت V/I)را پدا میکنیم اما در مورد پهنای باند مشکل دارم...؟؟؟
لطفا راهنمایی فرمایید
با تشکر.

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 52 بار
سپاس‌های دریافتی: 273 بار

Re: سوال آماتوری در مورد نرم افزار پی اسپایس...

پست توسط MoHsEn 1368 » شنبه 8 خرداد 1389, 9:44 pm

واضح تر بگو دوست عزیز تا کمکت کنم.
موفق و سربلند و پیروز باشی ایران من.......

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1697 بار

پست توسط Achilles » یک شنبه 9 خرداد 1389, 11:36 am

cna_cina نوشته شده:با سلام
من از مهندسین حاضر در انجمن سوالی در مورد نرم افزار پی اسایس داشتم.
پروژه ی من در مورد پیدا کردن "فرکانس قطع"و"پهنای باند" یک مدار RLC موازی است در مورد فرکانس قطع امپدانس مدار (نسبت V/I)را پدا میکنیم اما در مورد پهنای باند مشکل دارم...؟؟؟
لطفا راهنمایی فرمایید
با تشکر.

تصویر

در اینجا هرچقدر R بیشتر شود عرض باند کمتر میشه(خاصیت سلکتیومتر)، یعنی رابطه عکس داره

New Member
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط cna_cina » یک شنبه 9 خرداد 1389, 6:16 pm

با سلام
من این پروژه رو با موفقیت تحویل دادم از شما دوستان نیز کمال تشکر را دارم اما در پروژه ای که در مورد پروتیوس(مربوط به دیاگرام مدار منطقی) است که قرار تحویل بدم در مورد ساده سازی یک تابع است که ساده سازیشو انجام دادم اما در مورد قرار دادن آی سی ها مشکل دارم ورژن برنامم هم 6 است...
پیدا کردن "فرکانس قطع"و"پهنای باند" یک مدار RLC موازی است در مورد فرکانس قطع امپدانس مدار (نسبت V/I)را پدا میکنیم اما در مورد پهنای باند مشکل دارم...؟؟؟

در این مورد ابتدا نمودار ولتاژ یکی از عناصر(فرقی ندارد هر سه با یکدیگر موازیند) پیدا کرده و رسم در ماکسیمم حالت بردی که به ما میدهد فرکانس قطع است اگر این فرکانس را بر رادیکال 2 تقصیم کنیم x های مربط به همان برد به ما فرکانس قطع را میدهد که در یک راستا هستند. :razz: :P

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1697 بار

پست توسط Achilles » دو شنبه 10 خرداد 1389, 7:33 pm

cna_cina نوشته شده:با سلام
من این پروژه رو با موفقیت تحویل دادم از شما دوستان نیز کمال تشکر را دارم اما در پروژه ای که در مورد پروتیوس(مربوط به دیاگرام مدار منطقی) است که قرار تحویل بدم در مورد ساده سازی یک تابع است که ساده سازیشو انجام دادم اما در مورد قرار دادن آی سی ها مشکل دارم ورژن برنامم هم 6 است...
پیدا کردن "فرکانس قطع"و"پهنای باند" یک مدار RLC موازی است در مورد فرکانس قطع امپدانس مدار (نسبت V/I)را پدا میکنیم اما در مورد پهنای باند مشکل دارم...؟؟؟

در این مورد ابتدا نمودار ولتاژ یکی از عناصر(فرقی ندارد هر سه با یکدیگر موازیند) پیدا کرده و رسم در ماکسیمم حالت بردی که به ما میدهد فرکانس قطع است اگر این فرکانس را بر رادیکال 2 تقصیم کنیم x های مربط به همان برد به ما فرکانس قطع را میدهد که در یک راستا هستند. :razz: :P

در این مورد این فایل هم شاید بتونه کمکت کنه

در آخر این فایل شما میتونید فرمول مربوط به پهنای باند RLC روپیدا کنید:

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “برق و الکترونیک عمومی”