در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: بهترین مرورگر اینترنت کدام است؟

توسط Solver » پنج شنبه 11 مهر 1392 15:53

Erratic,  

اپرا اولین مرورگری هست که قابلیت های متفاوت را ارائه کرده است، مثلا زوم صفحات وب از نسخه 2 در این مرورگر بود، بعد ها نت اسکیپ هم اضاف کرد و کم کم شد یک قابلیت عمومی.

اپرا اولین مرورگری هست که این ابزار طراحان وب را افزود به مرورگرش، بعد ها فایرفاکس و کروم و این روزها مایکروسافت.

اپرا اولین مرورگری بود که قابلیت تعقیب خوراک را داشت و در حقیقت یک فیدخوان حرفه ای درش ایجاد شد، بعدش فایرفاکس و مایکروسافت ...

اپرا اولین مرورگری هست که کلاینت میل دارد بعدش کروم و فایرفاکس هم با افزونه هاش (چون میل کلاینت موزیلا مستقل هست از مرورگرش)

اپرا توربو ... اولین، قابلیت جالب اما بسیار بسیار مشکوک ...
مای اپرا .... اولین، اما بسیار مشکوک ...

چرا یک شرکت برای محصولات اپن سورس خود صدها سرور راه اندازی میکند؟ در حالی که هیچ محصول فروشی ندارد؟ این سوالی است که بی جواب ماندنش یکی از اصلی ترین دلایل کم فروغی اپرا در بین مرورگرها هست.

دلیل دیگرش هم عقب ماندگی اپرا است، اپرا قابلت های جالبی معرفی می کند، اما کمتر به پیشرفت قابلیت های قدیم و رفع نقص اونها توجه دارد. این را میتونید از قیاس قابلیت های نسخه فعلیش، با اولین نسخه ای که اون قابلیت افزوده شده است به سادگی کشف کنید.

این روزها، اگر کسی کار طراحی وب میکند، واقعا موزیلا بهش یک دنیا هدیه کرده است ... کروم هم بد نیست اما با موزیلا اصلا قابل قیاس نیست!

این خاص شما بود البته، وگرنه با گفتارهای بالا برای عموم نیز فایرفاکس گزینه بهتری است به نظر من.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Ali$amir, mohammad area51, Erratic, Mahdi1944

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10175 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 12 مهر 1392 06:39

M.Abooali,  
ميلاد جان آخرين باري که Opera رو باز کرديد کي بوده؟ توضيح شما به نظر ميرسه مربوط به نسخه‌هاي 12 باشه ...
من به شخصه حتي حاضر نيستم مرورگر FF رو باز کنم، مگر به دليل کمبود مرورگر! (من معمولا 5 مرورگر استفاده ميکنم براي کارهاي مختلف و با تنظيمات مختلف، وقتي تمام مرورگرها در حال انجام وظايف خودشون باشند و نياز به يک مورد ديگه باشه اجبارا از FF اون هم در زمان محدود استفاده ميکنم. چون با مصرف رم فاجعه باري که داره بيش از نيم ساعت نميشه از اون استفاده کرد. در حالي که اپرا رو من شده يک هفته نبندم و باز روان کار کنه ...)

پيشنهاد ميکنم نسخه‌ي 16 به بالا رو حداقل يکبار تست کنيد، اگر روشي براي تست امنيتي يا شنود ميتونيد هم انجام بديد، تا تفاوت شاهکاري مثل اپرا با ديگر مرورگرها (حتي کروم که انجين اصلي اون هست) رو متوجه بشيد ...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Solver, A3eman, Erratic

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » جمعه 12 مهر 1392 12:12

Mahdi1944,

من آخرین بار همین چند روز پیش بود که از اپرا استفاده کردم (قبل از نصب ویندوز جدید)، چون اساسا من از خبرخوان و میل کلاینت اون استفاده  فراوان دارم.

اما فایرفاکس نسخه جدیدش یک کم بهتر شده، قبول دارم هنوز منابع سیستمی بیشتری مصرف میکند اما همین الان فایرفاکس من از لحظه ای که ویندوز جدید زدم تا این لحظه بسته نشده و جدا از مصرف همواره 3 تب روش پین هست، و جالب هست بر خلاف نسخه قبلی ظاهرا در آپدیت جدید خبری از اون کرش شدن ها نیست. حداقل در این 3 روز پشت سر گذاشته شده که رضایت من را بیش از نسخه قبلش جلب کرده است.

من نیز به موجب طراحی و البته برخی مسائل دیگر، تقریبا اکثر مرورگرها را نصب دارم و در طول هفته تقریبا از همشون استفاده می کنم حتی IE  ...

این از منظر کاربران عادی هست و از منظر طراحی وب، واقعا این روزها ابزارهای آنالیز و کنترل وب هیچ مرورگری را نمیتوانید با فایرفاکس قیاس کنید ... واقعا یک سر و گردن بالاتر هست و البته چون من مدام ازش استفاده میکنم جالبه که در هر آپدیت شاهد تغییراتی در این قسمت هستیم، گویا تمرکز خاصی روش وجود دارد. البته من به خاطر ایجاد سازگاری و ... از ابزار طراحی دیگر مرورگرها هم استفاده می کنم و به همین دلیل کاملا متوجه روند تغییرات اونها هم می شم و بر همین اساس گفتم اپرا تغییرات قابل توجهی تو این حوزه نداده هر چند اساسا بنیان گذارش بوده به نوعی.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
A3eman, Mahdi1944, Erratic, mohammad area51

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » جمعه 12 مهر 1392 13:27

M.Abooali,  
از لحاظ قابليت افزونه‌ها با توجه به اينکه Opera 16 از هسته‌ي Chromium استفاده ميکنه، با افزونه‌هاي کروم و افزونه‌هاي اختصاصي خود اپرا سازگار هست. البته قبول دارم که افزونه‌هاي بيشتري براي فايرفاکس وجود داره. اما همين موضوع به لحاظ امنيتي بسيار اون آسيب پذير کرده. اشکالاتي که من به فايرفاکس وارد ميدونم سرعت پايين، مصرف منابع بسيار بالا،‌ پايداري و امنيت بسيار پايين‌تر از Opera هست. (البته ظاهر بسيار کلاسيک و مرده هم يکي ديگه از مشکلات فايرفاکس هست که اين مورد سليقه‌اي هست ...)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

mohammad area51, Mardaviz, Erratic, A3eman, Solver

Captain II

Captain II

نماد کاربر
705

تشکر کرده: 96 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

توسط Erratic » جمعه 12 مهر 1392 14:39

M.Abooali,  
دقیقا من هم مثل شما و اقا مهدی تعدادی از مرورگرهای مهم رو روی سیستم نصب کردم.
راجع به امنیت اپرا: در مقاله ای که مدت پیش میخوندم اشاره شده بود که مرورگر اپرا کمترین سرقت رو نصب به سایر مرورگر ها انجام میده و برای ازمایش این مهم تعدادی سایت معتبر هم برای انجام عمل تست سرقت معرفی شده بود و نتیجه رضایت بخش.
همونطور که میدونید اکثر مرورگر ها اطلاعاتی رو هنگام پیمایش به سرقت میبرند حتی این مرورگر ها قابلیت تشخیص اینکه ایا شما یک مرد هستید یا یک زن یا سن شما و در کل سایر اطلاعاتتون رو هم دارند. با اینحال تستی که انجام شد نشان داد اپرا ایمن تر از سایر مرورگر ها در این زمینه هست.

همونطور که اقا مهدی هم اشاره کردند مصرف رم اپرا بسیار معقول هستش و به راحتی میتونه چندین تب رو داخل خودش اجرا کنه. اما مرورگر فایر فاکس در سیستم من که رمش یک گیگ هست پس از باز کردن سه تب حرکت موس را هم به خاطره می اندازه. حتی بستنش میتونه چند دیقه زمان ببره!! تا حافظه رم رو دوباره بشه و سیستم نرمال.

قابلیت دیگر مرورگر اپرا کش قدرتمند و فراخوانی سریع اطلاعاتی هستش که شما پس از یکبار دیدن از یک سایت میتونید کاملا حسش کنید.
این قابلیت منحصر بفرد این مرورگر این امکان رو به کاربر میده که تا کمبود سرعت اینترنت و سرعت سخت افزاریش رو جبران کنه. این عملکرد رو تقریبا من در هیچ مرورگری ندیدم!

از قابلیت های دیگه این مرورگر میشه به پنل کناریش اشاره کرد که با یک حرکت و به سرعت میتونید دسترسی به بوکمارک هیستوری ایمیل هاتون فیدهاتون و حتی افزونه های کاربردی که بر روش نصب هست رو بده. به کل دسترسی اسان به قسمت های مختلف این مرورگر یک مزیت بسیار بزرگ هستش.

ظاهر زیبای این مرورگر هم که قابل قیاس با هیچکدوم از مرورگر های دیگه نیست.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Erratic تشکر کرده اند:
Solver, Mahdi1944, A3eman, mohammad area51

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

توسط A3eman » جمعه 12 مهر 1392 23:46

حالا که بحث بهترین مرورگر
لطفا بگید بهترین آنتی ویروس در حال حاضر چیه؟آخه تازه ویندوز عوض کردم میخوام بهترین رو نصب کنم

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 13 مهر 1392 00:34

A3eman,  
براي اين موضوع فکر ميکنم قبلا تاپيکي مطرح شده، لطفا هر موضوعي رو در تاپيک خودش مطرح بفرماييد. در صورتي که تاپيکي در اين زمينه پيدا نکرديد هم خودتون ايجاد کنيد لطفا  :-)

Solver

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
62

تشکر کرده: 294 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 1 آذر 1389 21:04

آرشيو سپاس: 131 مرتبه در 45 پست

توسط arsham33 » شنبه 13 مهر 1392 13:35

سلام
A3eman نوشته است:حالا که بحث بهترین مرورگر
لطفا بگید بهترین آنتی ویروس در حال حاضر چیه؟آخه تازه ویندوز عوض کردم میخوام بهترین رو نصب کنم

پیشنهاد می کنم از سایت خوب http://www.av-comparatives.org بازدید فرمایید. این سایت نرم افزار های امنیت وب مختلف را با هم مقایسه می کند. تنها مشکلش آن است که همواره کمی عقب است. اما به صورت کلی فکر می کنم کسپرسکی بهترین و معمولا یکی از سه تای بهتر باشد. می توانید به بخش awards در این سایت مراجعه و نتایج را مشاهده کنید. G-DATA و Qihoo 360 نیز قابل توجه است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب arsham33 تشکر کرده اند:
Mahdi1944

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
62

تشکر کرده: 294 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 1 آذر 1389 21:04

آرشيو سپاس: 131 مرتبه در 45 پست

توسط arsham33 » شنبه 13 مهر 1392 13:51

سلام
و اما در موضوع مرورگر، بهترین سیاست استفاده همزمان از چند مرورگر شامل اپرا و فایر فاکس و به اجبار اینترنت اکسپلورر است. و البته نمی دانم چرا کد نویسان و طراحان وبسایت ایرانی از خود مایکروسافت بیشتر بر اینترنت اکسپلورر تاکید دارند. اگر دوستان مثل پست پیشینم در موضوع آنتی ویروس سایت معتبری که در کاربرد های مختلف، مرورگر ها مقایسه کرده باشد، در نظر دارند لطفا معرفی نمایند.
اما دلیل اصرارم بر فایرفاکس، احترامی است که به مخاطب پارسی زبان گذاشته است و زمانی که مرورگرهایی مثل کروم که آنچنان هم چیز خاصی نبوده و نیست، حتی اجازه دانلود را نمی داده، این مرورگر زبان پارسی را به خوبی به کار برده است. پارسی سازی در فایر فاکس به مراتب از نرم افزار هایی که در موضوعات مختلف در ایران توسعه می یابند، بهتر است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب arsham33 تشکر کرده اند:
SA@M, Mahdi1944

قبلي