بهترین مرورگر اینترنت کدام است؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

Major I
Major I
محل اقامت: http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4175 بار
تماس:

بهترین مرورگر اینترنت کدام است؟

پست توسط ganjineh » چهار شنبه 25 فروردین 1389, 8:49 pm

چندي پيش بعضي از کاربران گمانمي‌کردند تنها يک راه براي گشت‌وگذار در وب و مشاهده صفحات اينترنتي وجوددارد و آن عبارت است از: اينترنت اکسپلورر (Internet Explorer) که بعضاًIE خوانده مي‌شود.

البته اکنون ديگر واضح است که علاوه بر مرورگرمايکروسافت يعني همان IE، مرورگرهاي ديگري هم وجود دارد که اتفاقاًعملکرد، سرعت و امنيت بهتري براي کاربران خود به ارمغان مي‌آورد.

تعدادمرورگرهاي اينترنتي بسيار زياد و متعدد است و بسياري از کاربران حتي نامآنها را نشنيده‌اند، چه برسد به اينکه با آنها کار هم کرده باشند. بهعنوان مثال شما کسي را مي‌شناسيد که با مرورگرهايي همچون Camino، Epiphanyو SeaMonkey وبگردي کرده باشد؟! خود شما چطور؟!

با اين حال چندمرورگر تقريباً نوظهور و تازه‌نفس، به نوعي رقيب IE مايکروسافت به‌شمارمي‌روند. اين مرورگرها عبارتند از: سافاري (Safari) مرورگر اپل، فايرفاکس(Firefox) مرورگر موزيلا، کروم (Chrome) مرورگر گوگل و اپرا (Opera)مرورگر شرکت نروژي اپرا.

«داشتن سرعت بالا» و «تامين امنيت دربرابر هکرها و برنامه‌هاي مخرب» چيزهايي است که کاربران از مرورگرهاياينترنتي مي‌خواهند و انتظار دارند. جالب اينجاست که اينترنت اکسپلورر نهتنها فاقد اين دو گزينه است، بلکه محبوبيت و رواج گسترده آن بين کاربراندر سراسر جهان، باعث شده است که هکرها به چشم يک طعمه چرب و شيرين به آننگاه کنند. به نظر من اگر اينها را در کنار باگ‌هاي متعدد IE قرار دهيم،بايد حق را به هکرها بدهيم!

اخيراً The AtlantaJournal-Constitution مقايسه‌اي بين چند مرورگر مطرح اينترنتي (همان‌ها کهدر بالا ذکر شد) انجام داده است و در پايان مرورگر خوش‌دست و سريع Operaرا به عنوان بهترين، معرفي نموده است.

گزينه‌هايي که در اين آزمون محک خورده است، عبارتند از: سرعت، قابليت اطمينان، امنيت و نامشهود بودن. 
  قدرتمند دیگر، مرورگر اینترنتی Firefoxاست.
Firefox محصولی از كمپانی Mozilla مرورگری امن، مطرح، قدرتمند و محبوب باامكانات فراوان و سرعت بالاست. این مرورگر محبوب را به خاطر كیفیت وكارایی بالایش هم ردیف سایر مرورگرهای مطرح دنیا همچون IE و Opera و شایدهم بهتر از آنها در بعضی امكانات ظاهر شده است.

بعضی از قابلیت های نرم افزار :
توانایی باز نمودن تمامی پنجره ها به صورت ‏Tabbed Browsing تحت یك پنجرهی Firefox و توانایی جلوگیری از باز شدن پنجره های تبلیغاتی مزاحم به صورتPop-up از جمله ویژگی های این مرورگر می باشد. امنیت بالا و جلوگیری ازورود Spyware ها و جاسوس ها به سیستم شما ویژگی برتر این نرم افزار است.مجهر به موتور قدرتمند جستجوی درونی می باشد و همچنین از سرعت بالا دردانلود فایل ها از اینترنت سود می برد، می تواند فایل های دانلود شده رودسته بندی نموده و خودش در پوشه ای خاص ذخیره نماید! محیط زیبا همراه باامكانات فراوان از قبیل تغییر در شكل ظاهر و اضافه یا حذف نمودن Toolbarها كار با فونت های مختلف و درشت و ریز كردن صفحه همچنین مجهز بودن بهTheme های گوناگون بر زیبایی و توانایی این مرورگر افزوده است. Firefox باتمامی نسخه های ویندوز سازگار است.

ویژگی های كلیدی نرم افزار Mozilla Firefox :
- سرعت بالا در بارگذاری صفحات
- دارای قابلیت ‏Tabbed Browsing (باز شدن صفحات متعدد در یك پنجره)
- امنیت بالا در محیط نا امن اینترنت
- جلوگیری از خطرات احتمالی Spy-Ware ها و سارقان اینترنتی
- جلوگیری از باز شدن صفحات تبلیغاتی بی مورد (Popup - bloker)
- محافظت از پسوردها و رمز های عبور خصوصی و امنیتی
- زیبایی در طراحی
- دارای پوسته های مختلف
- قابلیت نصب پلاگین های مختلف برای عملكرد بهتر
- پشتیبانی از تمام نسخه های ویندوز از جمله ویندوز ویستا
- و ... 
  نهایی با خودتان! 
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 1982 بار
سپاس‌های دریافتی: 1828 بار

Re: بهترین مرورگر اینترنت کدام است؟

پست توسط GHAZALAK88 » شنبه 28 آبان 1390, 1:45 pm

من از گوگل کروم استفاده میکنم سرعتش هم خوبه خیلی از اکسپلورر هم ساده تره فقط نمیدونم چطوری سایتهایی را که زیاد استفاده میکنم addکنم تا هی مجبور نشم اسمشون رو تایپ کنم. راهنمایی کنید ممنون میشم :razz: اگه تصویری باشه که دیگه عالیه :razz:
تصویر تصویر تصویر [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]تصویر تصویر تصویر
تصویر وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی تصویر

تصویر تصویر

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: گراش-شهر مناره ها
سپاس‌های ارسالی: 193 بار
سپاس‌های دریافتی: 45 بار

پست توسط FH12 » شنبه 28 آبان 1390, 4:26 pm

سلام

فقط عشق است opera

واقعا دمش گرم با این مرورگر کاملش

دست مریزاد!!

کی میشه که سایت دانشگا هها و بقیه سازمانها دست از سر IE نابود شده بردارن تا ما هم راحت بشیم از دستش!!! :smile: :smile:

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8233 بار
سپاس‌های دریافتی: 12931 بار

پست توسط Java » شنبه 28 آبان 1390, 4:29 pm

از همه لحاظ:
1-GOOGLE CHROME
2-OPERA
3-FIRE FOX
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 70461 بار
سپاس‌های دریافتی: 31263 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » شنبه 28 آبان 1390, 6:02 pm

1- Opera
2- Chrome
3- FireFox
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

پست توسط victory67 » شنبه 28 آبان 1390, 8:24 pm

با سلام خدمت تمام دوستان.عزیزان یک سوال دارم می خواستم بدونم آیا مرورگر اینترنت اکسپلورر بر روی گوشی هم قابل استفاده هست مثل اپرا و دیگر مرورگر ها که قابل استفاده هست این مرورگر.
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

پست توسط ASHKAN95 » شنبه 28 آبان 1390, 8:36 pm

victory67 سلام تصویر

معمولا در گوشی های مبتنی بر سیستم عامل Windows mobile از این مرورگر استفاده میشه که نتایج مطلوبی هم نداشته. برای موبایل Opera بهترین گزینه هستش.

پیروز باشید :razz:

Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 977 بار
سپاس‌های دریافتی: 988 بار

پست توسط HS368 » شنبه 28 آبان 1390, 9:15 pm

کدام مرورگر سریعتر است؟ مقایسه IE 9.0 و Chrome 15 و Opera 11 و Firefox 8 و Safari 5 
نسخه دقیق مرورگرهایی که مورد بررسی قرار گرفته اند: 
  • Internet Explorer 9 (9.0.8112.16421) 32-bit
  • Firefox 8
  • Chrome 15.0.874.106
  • Safari 5.1.1
  • Opera 11.52
  افزارهای که در این آزمایش مورد استفاده قرار گرفته اند: 
  •  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] این نرم افزار توسط موزیلا تولید شده و تمرکز آن بر آزمایش مرورگر در شرایط واقعی و از نظر اجرای کدهای جاوا اسکریپت است. 
  •  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] این نرم افزار توسط گوگل و برای بررسی و رفع مشکلات موتور جاوا اسکریپت V8 تولید شده است. 
  •  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] این نرم افزار توسط Futuremark تولید شده و تمرکز آن در آزمایش سرعت مرورگر در اجرای کدهای جاوا اسکریپت مرتبط با انیمیشن، نمایش فرم ها و موارد اینچنینی است. 
  •  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] این نرم افزار نیز توسط موزیلا و برای آزمایش مرورگرها از نظر اجرای کدهای جاوا اسکریپت تولید شده است. Kraken برپایه SunSpider JavaScript ساخته شده اما قابلیت بیشتری دارد. 
  که مرورگرهای مختلف برروی آن نصب و مورد آزمایش قرار گرفته اند مجهز به سیستم عامل Windows 7 64-bit، پردازنده چهار هسته ای Q9300 2.5GHz، حافظه RAM با ظرفیت 4GB و کارت گرافیک Nvidia GTX 260 است. 

آزمایش SunSpider JavaScript

تصویر

آزمایش VB Benchmark

تصویر

آزمایش Peacekeeer

تصویر

آزمایش Kraken

تصویر

IE 9 32-bit در یک آزمایش بهترین زمان را ثبت کرد و Chrome 15 نیز در 3 آزمایش دیگر امتیاز بهتری بدست آورد. بدین ترتیب می توان Chrome 15 را در مجموع سریعترین مرورگر دانست. اما اگر دقیق تر به نتیجه آزمایشات نگاه کنید. فاصله بین مرورگرها در آزمایش اول که IE 9.0 در آن بهترین زمان را ثبت کرد چندان زیاد نیست. به عنوان مثال در آزمایش SunSpider JavaScript فاصله بین سریعترین و کند ترین مرورگر کمتر از 60 میلی ثانیه است. و فاصله بین هر رده از مرورگرها نیز کمتر 10 میلی ثانیه می باشد.
اما در باقی آزمایش ها نتیجه کاملا واضح است و Chrome 15 امتیاز بسیار بهتری را بدست آورده است. به عنوان مثال Chrome 15 در آزمایش Kraken 1.1 تقریبا دو برابر سریعتر از Firefox 8 عمل کرده است.

تفاوت بین مرورگرهای مختلف در دنیای واقعی و استفاده روزمره خیلی چشم گیر نیست ولی Chrome در مرور صفحات مختلف وب نیز سریعتر از رقبای خود عمل می کند.
منبع: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

من به شخصه از Firefox استفاده میکنم. چون امکانات بیشتری در اختیار کاربر می گذارد.
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی

Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 281 بار
سپاس‌های دریافتی: 407 بار

پست توسط hadi021 » شنبه 28 آبان 1390, 10:06 pm

فکر می کنم فایر فاکس بخاطر امکاناتش خیلی محبوبه. من خودم به شخصه بدون فایر فاکس دیوونه می شم :? .

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 1922 بار
سپاس‌های دریافتی: 109 بار

پست توسط sghanbare1 » یک شنبه 29 آبان 1390, 1:04 am

منم میگفتم chrome ولی از وقتی نتونست زبانه های سایت دانشگامونو نشون بده عین اینترنت اکسپلرر دیگه کلا فایر فاکسیم

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 867 بار
تماس:

پست توسط gigi64 » یک شنبه 29 آبان 1390, 12:55 pm

GHAZALAK88 نوشته شده:من از گوگل کروم استفاده میکنم سرعتش هم خوبه خیلی از اکسپلورر هم ساده تره فقط نمیدونم چطوری سایتهایی را که زیاد استفاده میکنم addکنم تا هی مجبور نشم اسمشون رو تایپ کنم. راهنمایی کنید ممنون میشم :razz: اگه تصویری باشه که دیگه عالیه :razz:

روی آیکن Customize And Control Google Chrome که شبیه آچار هست کلیک کنین. از قسمت Bookmarks راحت میتونین فولدر بسازین و سایت های مورد علاقتون رو اضافه کنین.

تصویر

من خودم عشق فایرفاکس هستم اما کروم هم فوق العاده هست

تصویر

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4039 بار
سپاس‌های دریافتی: 2773 بار
تماس:

پست توسط Erratic » یک شنبه 29 آبان 1390, 6:50 pm

من تا حالا قسمت نشده از گوگل کروم استفاده کنم اما از سه مرورگر اینترنت اکسپلورر,فایر فاکس و اپرا استفاده کردم
هر کدوم قابلیت های خودشونو دارن حتی اینترنت اکسپلورر اما در نهایت اولیت بندی
1-اپرا
2-فایر فاکس
3اینترنت اکسپلورر
مورد استفاده مه
کاش میشد این سه تارو به هم ترکیب کرد و یه چکیده ی درستو حسابی ازشون دراورد
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد کامپيوتر”