در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Major I

Major I

نماد کاربر
5234

تشکر کرده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 25 خرداد 1385 14:47

http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

آرشيو سپاس: 4023 مرتبه در 1451 پست

بهترین مرورگر اینترنت کدام است؟

توسط ganjineh » چهارشنبه 25 فروردین 1389 19:49

تا چندي پيش بعضي از کاربران گمانمي‌کردند تنها يک راه براي گشت‌وگذار در وب و مشاهده صفحات اينترنتي وجوددارد و آن عبارت است از: اينترنت اکسپلورر (Internet Explorer) که بعضاًIE خوانده مي‌شود.

البته اکنون ديگر واضح است که علاوه بر مرورگرمايکروسافت يعني همان IE، مرورگرهاي ديگري هم وجود دارد که اتفاقاًعملکرد، سرعت و امنيت بهتري براي کاربران خود به ارمغان مي‌آورد.

تعدادمرورگرهاي اينترنتي بسيار زياد و متعدد است و بسياري از کاربران حتي نامآنها را نشنيده‌اند، چه برسد به اينکه با آنها کار هم کرده باشند. بهعنوان مثال شما کسي را مي‌شناسيد که با مرورگرهايي همچون Camino، Epiphanyو SeaMonkey وبگردي کرده باشد؟! خود شما چطور؟!

با اين حال چندمرورگر تقريباً نوظهور و تازه‌نفس، به نوعي رقيب IE مايکروسافت به‌شمارمي‌روند. اين مرورگرها عبارتند از: سافاري (Safari) مرورگر اپل، فايرفاکس(Firefox) مرورگر موزيلا، کروم (Chrome) مرورگر گوگل و اپرا (Opera)مرورگر شرکت نروژي اپرا.

«داشتن سرعت بالا» و «تامين امنيت دربرابر هکرها و برنامه‌هاي مخرب» چيزهايي است که کاربران از مرورگرهاياينترنتي مي‌خواهند و انتظار دارند. جالب اينجاست که اينترنت اکسپلورر نهتنها فاقد اين دو گزينه است، بلکه محبوبيت و رواج گسترده آن بين کاربراندر سراسر جهان، باعث شده است که هکرها به چشم يک طعمه چرب و شيرين به آننگاه کنند. به نظر من اگر اينها را در کنار باگ‌هاي متعدد IE قرار دهيم،بايد حق را به هکرها بدهيم!

اخيراً The AtlantaJournal-Constitution مقايسه‌اي بين چند مرورگر مطرح اينترنتي (همان‌ها کهدر بالا ذکر شد) انجام داده است و در پايان مرورگر خوش‌دست و سريع Operaرا به عنوان بهترين، معرفي نموده است.

گزينه‌هايي که در اين آزمون محک خورده است، عبارتند از: سرعت، قابليت اطمينان، امنيت و نامشهود بودن.

رقیب قدرتمند دیگر، مرورگر اینترنتی Firefoxاست.
Firefox محصولی از كمپانی Mozilla مرورگری امن، مطرح، قدرتمند و محبوب باامكانات فراوان و سرعت بالاست. این مرورگر محبوب را به خاطر كیفیت وكارایی بالایش هم ردیف سایر مرورگرهای مطرح دنیا همچون IE و Opera و شایدهم بهتر از آنها در بعضی امكانات ظاهر شده است.

بعضی از قابلیت های نرم افزار :
توانایی باز نمودن تمامی پنجره ها به صورت ‏Tabbed Browsing تحت یك پنجرهی Firefox و توانایی جلوگیری از باز شدن پنجره های تبلیغاتی مزاحم به صورتPop-up از جمله ویژگی های این مرورگر می باشد. امنیت بالا و جلوگیری ازورود Spyware ها و جاسوس ها به سیستم شما ویژگی برتر این نرم افزار است.مجهر به موتور قدرتمند جستجوی درونی می باشد و همچنین از سرعت بالا دردانلود فایل ها از اینترنت سود می برد، می تواند فایل های دانلود شده رودسته بندی نموده و خودش در پوشه ای خاص ذخیره نماید! محیط زیبا همراه باامكانات فراوان از قبیل تغییر در شكل ظاهر و اضافه یا حذف نمودن Toolbarها كار با فونت های مختلف و درشت و ریز كردن صفحه همچنین مجهز بودن بهTheme های گوناگون بر زیبایی و توانایی این مرورگر افزوده است. Firefox باتمامی نسخه های ویندوز سازگار است.

ویژگی های كلیدی نرم افزار Mozilla Firefox :
- سرعت بالا در بارگذاری صفحات
- دارای قابلیت ‏Tabbed Browsing (باز شدن صفحات متعدد در یك پنجره)
- امنیت بالا در محیط نا امن اینترنت
- جلوگیری از خطرات احتمالی Spy-Ware ها و سارقان اینترنتی
- جلوگیری از باز شدن صفحات تبلیغاتی بی مورد (Popup - bloker)
- محافظت از پسوردها و رمز های عبور خصوصی و امنیتی
- زیبایی در طراحی
- دارای پوسته های مختلف
- قابلیت نصب پلاگین های مختلف برای عملكرد بهتر
- پشتیبانی از تمام نسخه های ویندوز از جمله ویندوز ویستا
- و ...

نتیجه نهایی با خودتان!
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
http://ganjineh-elahi.com/

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ganjineh تشکر کرده اند:
ako69us, CentralWeb, SAMAN, ABHP, nima-rad, قاسم فرهاد, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944, gigi64, Ph.Sepehr, sinaset, Erratic, shola, Reza6662, C.A.D.I.L.L.A.C, interceptor, Mohammad 1985

Major II

Major II

no avatar
639

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 تیر 1390 16:19

آرشيو سپاس: 1991 مرتبه در 478 پست

Re: بهترین مرورگر اینترنت کدام است؟

توسط GHAZALAK88 » شنبه 28 آبان 1390 13:45

من از گوگل کروم استفاده میکنم سرعتش هم خوبه خیلی از اکسپلورر هم ساده تره فقط نمیدونم چطوری سایتهایی را که زیاد استفاده میکنم addکنم تا هی مجبور نشم اسمشون رو تایپ کنم. راهنمایی کنید ممنون میشم :razz:  اگه تصویری باشه که دیگه عالیه :razz:
   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد      
              وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی     

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب GHAZALAK88 تشکر کرده اند:
gigi64

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
135

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 2 اسفند 1385 11:17

گراش-شهر مناره ها

آرشيو سپاس: 44 مرتبه در 19 پست

توسط FH12 » شنبه 28 آبان 1390 16:26

سلام

فقط عشق است opera

واقعا دمش گرم با این مرورگر کاملش

دست مریزاد!!

کی میشه که سایت دانشگا هها و بقیه سازمانها دست از سر IE نابود شده بردارن تا ما هم راحت بشیم از دستش!!! :smile:  :smile:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FH12 تشکر کرده اند:
interceptor, noktehdaan, CentralWeb, قاسم فرهاد

Captain

Captain

نماد کاربر
1348

تشکر کرده: 2091 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

توسط Java » شنبه 28 آبان 1390 16:29

از همه لحاظ:
1-GOOGLE CHROME
2-OPERA
3-FIRE FOX
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Java تشکر کرده اند:
behrad90, interceptor

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » شنبه 28 آبان 1390 18:02

1- Opera
2- Chrome
3- FireFox
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
apple2009, behrad90, ASHKAN95, SAMAN, CentralWeb, interceptor, CAPTAIN PILOT, قاسم فرهاد, HESAM-007, Ph.Sepehr, HASAN BARATY, nima-rad, victory67, babak1985

Captain II

Captain II

نماد کاربر
965

تاريخ عضويت

چهارشنبه 10 تیر 1388 07:47

آرشيو سپاس: 3923 مرتبه در 763 پست

توسط victory67 » شنبه 28 آبان 1390 20:24

با سلام خدمت تمام دوستان.عزیزان یک سوال دارم می خواستم بدونم آیا  مرورگر اینترنت اکسپلورر  بر روی گوشی  هم قابل استفاده هست مثل اپرا و دیگر مرورگر ها که قابل استفاده هست این مرورگر.
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رود
                     صحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یاد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب victory67 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, nima-rad

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تشکر کرده: 64 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » شنبه 28 آبان 1390 20:36

victory67 سلام

معمولا در گوشی های مبتنی بر سیستم عامل Windows mobile از این مرورگر استفاده میشه که نتایج مطلوبی هم نداشته. برای موبایل Opera بهترین گزینه هستش.

پیروز باشید :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
ako69us, behrad90, nima-rad, CentralWeb, victory67

Major I

Major I

no avatar
229

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 25 بهمن 1388 05:06

آرشيو سپاس: 1034 مرتبه در 211 پست

توسط HS368 » شنبه 28 آبان 1390 21:15

کدام مرورگر سریعتر است؟ مقایسه IE 9.0 و Chrome 15 و Opera 11 و Firefox 8 و Safari 5

نسخه دقیق مرورگرهایی که مورد بررسی قرار گرفته اند:

• Internet Explorer 9 (9.0.8112.16421) 32-bit
  • Firefox 8
  • Chrome 15.0.874.106
  • Safari 5.1.1
  • Opera 11.52
نرم افزارهای که در این آزمایش مورد استفاده قرار گرفته اند:

•  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  این نرم افزار توسط موزیلا تولید شده و تمرکز آن بر آزمایش مرورگر در شرایط واقعی و از نظر اجرای کدهای جاوا اسکریپت است.
  •  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  این نرم افزار توسط گوگل و برای بررسی و رفع مشکلات موتور جاوا اسکریپت V8 تولید شده است.
  •  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  این نرم افزار توسط Futuremark تولید شده و تمرکز آن در آزمایش سرعت مرورگر در اجرای کدهای جاوا اسکریپت مرتبط با انیمیشن، نمایش فرم ها و موارد اینچنینی است.
  •  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  این نرم افزار نیز توسط موزیلا و برای آزمایش مرورگرها از نظر اجرای کدهای جاوا اسکریپت تولید شده است. Kraken برپایه SunSpider JavaScript ساخته شده اما قابلیت بیشتری دارد.
کامپیوتری که مرورگرهای مختلف برروی آن نصب و مورد آزمایش قرار گرفته اند مجهز به سیستم عامل Windows 7 64-bit، پردازنده چهار هسته ای Q9300 2.5GHz، حافظه RAM با ظرفیت 4GB و کارت گرافیک Nvidia GTX 260 است.

آزمایش SunSpider JavaScript

آزمایش VB Benchmark

آزمایش  Peacekeeer

آزمایش Kraken

IE 9 32-bit در یک آزمایش بهترین زمان را ثبت کرد و Chrome 15 نیز در 3 آزمایش دیگر امتیاز بهتری بدست آورد. بدین ترتیب می توان Chrome 15 را در مجموع سریعترین مرورگر دانست. اما اگر دقیق تر به نتیجه آزمایشات نگاه کنید. فاصله بین مرورگرها در آزمایش اول که IE 9.0 در آن بهترین زمان را ثبت کرد چندان زیاد نیست. به عنوان مثال در آزمایش SunSpider JavaScript فاصله بین سریعترین و کند ترین مرورگر کمتر از 60 میلی ثانیه است. و فاصله بین هر رده از مرورگرها نیز کمتر 10 میلی ثانیه می باشد.
اما در باقی آزمایش ها نتیجه کاملا واضح است و Chrome 15 امتیاز بسیار بهتری را بدست آورده است. به عنوان مثال Chrome 15 در آزمایش Kraken 1.1 تقریبا دو برابر سریعتر از Firefox 8 عمل کرده است.

تفاوت بین مرورگرهای مختلف در دنیای واقعی و استفاده روزمره خیلی چشم گیر نیست ولی Chrome در مرور صفحات مختلف وب نیز سریعتر از رقبای خود عمل می کند.
منبع:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

من به شخصه از Firefox استفاده میکنم. چون امکانات بیشتری در اختیار کاربر می گذارد.
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HS368 تشکر کرده اند:
Java, Erratic, ako69us, ASHKAN95, behrad90, hadi021, nima-rad

Major I

Major I

no avatar
197

تاريخ عضويت

شنبه 12 بهمن 1387 12:50

آرشيو سپاس: 473 مرتبه در 141 پست

توسط hadi021 » شنبه 28 آبان 1390 22:06

فکر می کنم فایر فاکس بخاطر امکاناتش خیلی محبوبه. من خودم به شخصه بدون فایر فاکس دیوونه می شم :? .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hadi021 تشکر کرده اند:
noktehdaan, ako69us, Mohammad 1985, gigi64, interceptor, sghanbare1

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
26

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 21 دی 1389 13:55

آرشيو سپاس: 119 مرتبه در 18 پست

توسط sghanbare1 » يکشنبه 29 آبان 1390 01:04

منم میگفتم chrome ولی از وقتی نتونست زبانه های سایت دانشگامونو نشون بده عین اینترنت اکسپلرر دیگه کلا فایر فاکسیم

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1420

تاريخ عضويت

دوشنبه 17 مهر 1385 09:56

سرزمین تاریکی ها

آرشيو سپاس: 940 مرتبه در 382 پست

توسط gigi64 » يکشنبه 29 آبان 1390 12:55

GHAZALAK88 نوشته است:من از گوگل کروم استفاده میکنم سرعتش هم خوبه خیلی از اکسپلورر هم ساده تره فقط نمیدونم چطوری سایتهایی را که زیاد استفاده میکنم addکنم تا هی مجبور نشم اسمشون رو تایپ کنم. راهنمایی کنید ممنون میشم :razz:  اگه تصویری باشه که دیگه عالیه :razz:

روی آیکن Customize And Control Google Chrome که شبیه آچار هست کلیک کنین. از قسمت Bookmarks راحت میتونین فولدر بسازین و سایت های مورد علاقتون رو اضافه کنین.

من خودم عشق فایرفاکس هستم اما کروم هم فوق العاده هست

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب gigi64 تشکر کرده اند:
interceptor, sghanbare1, noktehdaan

Captain II

Captain II

نماد کاربر
678

تشکر کرده: 89 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

توسط Erratic » يکشنبه 29 آبان 1390 18:50

من تا حالا قسمت نشده از گوگل کروم استفاده کنم اما از سه مرورگر اینترنت اکسپلورر,فایر فاکس و اپرا استفاده کردم
هر کدوم قابلیت های خودشونو دارن حتی اینترنت اکسپلورر اما در نهایت اولیت بندی
1-اپرا
2-فایر فاکس
3اینترنت اکسپلورر
مورد استفاده مه
کاش میشد این سه تارو به هم ترکیب کرد و یه چکیده ی درستو حسابی ازشون دراورد
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Erratic تشکر کرده اند:
behrad90, interceptor

بعدي