جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

1885

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 مهر 1388 18:31

آرشيو سپاس: 2891 مرتبه در 1282 پست

پرواز نسل جديد جنگنده‌هاي F 14 با رادار ايراني

توسط misam5526 » سه شنبه 31 فروردین 1389 12:31

خبرگزاري فارس: معاون هماهنگ كننده نيروي هوايي ارتش، جنگنده‌هاي امروز اين نيرو همچون اف 14 را يك هواپيماي كاملا متحول شده توصيف كرد و گفت: نسل جديد جنگنده‌هاي F 14 با رادار ايراني و موتور ارتقاء يافته در حال پرواز است.
                                                           
                                   
                             
                                                                            "امروز نيروى هوائى شما با نيروى هوائى اول انقلاب قابل مقايسه نيست. مهارتهاى امروز شما، توانائى‌هاى امروز شما، تجهيزات امروز شما، پيشرفتهاى نيروى انسانى، ابتكارهاى گوناگون، با اول انقلاب قابل مقايسه نيست؛ با 20 سال قبل هم قابل مقايسه نيست. "
اين جملات بخشي از فرمايشات رهبر معظم انقلاب در ديدار 19 بهمن ماه سال گذشته است. معاون هماهنگ كننده فرمانده نيروي هوايي ارتش در گفتگوي تفصيلي با فارس، تلاش كرد بخشهايي را از مصاديق اين تاكيدات فرمانده معظم كل قوا بيان كند.
امير خلبان عزيرنصيرزاده كه از رويش‌هاي نيروي هوايي پس از انقلاب محسوب مي‌شود، از جمله خلبانان مجرب و متخصص ارتش بوده كه از 14 شهريورماه سال 88، مسئوليت معاونت هماهنگ كننده نهاجا را بر عهده دارد.
وي در بخش ابتدايي سخنان خود، به نقش نيروي هوايي در پيروزي انقلاب اشاره و بيعت تاريخي همافران با امام راحل را از جمله ضربات نهايي بر پيكر رژيم طاغوت توصيف كرد.
وي يادآور شد: پس از انقلاب نيز نيروي هوايي فعاليت تاثيرگذار و موفقي در 8 سال دفاع مقدس داشت و در مرحله بازسازي، آموزش و انتقال تجربه به نسل‌هاي بعدي نيز خودكفا بوده و در حقيقت در اوج شكوفايي قرار دارد.

* هيچ اميد و توقعي به تامين قطعات و تجهيزات از خارج نداريم

نصيرزاده با اشاره به برنامه‌ريزي گسترده استكبار براي نيروي هوايي ارتش در پيش از انقلاب گفت: بواسطه اين سرمايه‌گذاري كشورهاي استكباري، بيشترين تجهيزات ما همين امروز هم از بهترين‌هاي دنيا است چون كشورهاي استكباري برنامه خاصي براي نيروي هوايي پيش از انقلاب داشتند و به همين دليل تجهيزات خوبي را در اختيار اين نيرو قرار دادند كه امروز نيز از آنها بهره مي‌بريم.
وي ادامه داد: در زمينه بازسازي تجهيزات علاوه بر اينكه سعي مي كنيم تا اين امر به بهترين نحو صورت گيرد، بايد بيشترين بهره‌وري را نيز داشته باشيم تا بتوانيم تجهيزات مورد نظر را خودمان طراحي و مطابق با استانداردهاي روز دنيا و مطابق با فرايندي كه در كشورهاي پيشرفته دنبال مي‌شود، بسازيم.
معاون هماهنگ‌كننده نيروي هوايي ارتش خاطر نشان كرد: با وجود تهديدات هميشگي و تحريم‌هاي مختلف عليه كشورمان، توجه ويژه به موضوع خودكفايي و استقلال از ديگر كشورها براي ما مهم خواهد بود چرا كه هيچ اميد و توقعي به تامين قطعات و تجهيزات از بيرون نداريم.

* به كاربردن واژه "فرسوده " در خصوص هواپيماها درست نيست

وي همچنين با اشاره به تدبير حكيمانه رهبر معظم انقلاب مبني بر "عمردهي انقلابي به تجهيزات نظامي "، افزود: سياست استكبار در آن زمان اين گونه بود كه عمر مشخصي را براي قطعات تعيين مي‌كردند تا بتوانند از اين طريق هر چه بيشتر درآمد نفتي ايران را به غارت ببرند چرا كه پس از بروز ايراد در قطعات، آنها تعمير نمي‌شدند بلكه مي‌بايست قطعه را عوض كرد و اين در حالي است كه اين عمر قانوني، واقعي نبود.
معاون هماهنگ‌كننده نيروي هوايي ارتش تصريح كرد: اصولا به كاربردن واژه "فرسوده " در خصوص هواپيماهاي نيروي هوايي درست نيست چرا كه اين جنگنده‌ها مدام در حال اورهال و بهينه‌شدن هستند.
نصيرزاده ادامه داد: فرمايش مقام معظم رهبري مبني بر عمر‌دهي انقلابي به تجهيزات به اين معناست كه بايد همواره اين تجهيزات را بازنگري، اورهال و بهينه كنيم و اگر سيستمي نياز به ارتقاء داشت، يك عمر قانوني ديگر براي آن تعريف شود.

* ساخت رادار ايراني و موتور بهينه‌سازي شده براي جنگنده‌هاي ايراني

وي با تاكيد بر اينكه ما امروز هواپيماهاي خارج از چرخه نداريم، افزود: در حقيقت مي‌توان گفت كه قالب هواپيماها همان قالب گذشته است اما تمام محتوا شامل سيستم‌ها و قطعات آن دائماً بهينه‌سازي شده و ارتقاء مي‌يابد. براي مثال بمب قاصد كه بر روي همين هواپيماها نصب شده، در حقيقت توانمندي يك بمب نسل جديد و هوشمند است كه قبلا امكان نصب روي هواپيماهاي ما را نداشت اما امروز به اين توان دست پيدا كرده‌ايم.
معاون هماهنگ‌كننده نيروي هوايي ارتش با اشاره ارتقا تجهيزات و توانمندي هاي صورت گرفته بر روي انواع جنگنده هاي نيروي هوايي گفت: در حقيقت مي‌توان گفت ما امروز نسل جديد جنگ‌هاي F14 را در اختيار داريم كه رادار آن توسط متخصصان داخلي خودمان ارتقاء داده شده است.
نصيرزاده تصريح كرد: از آنجا كه ساخت اين رادار توسط نيروهاي خودمان صورت گرفته و اكنون نيز روي اين جنگنده رهگير نصب است، بنابراين مرتبا مي‌توانيم آن را ارتقاء دهيم و در كنار موتور آن، مي شود گفت كه اين جنگنده نيروي هوايي، نسل جديدي از آن هواپيماي قبلي است.
وي همچنين با اشاره به توانمندي‌هاي متخصصان نيروي هوايي در بعد ساخت قطعات موتور هواپيما، اظهار داشت: امروز حركت خود را براي ساخت موتور هواپيما به طور كامل شروع كرده‌ايم و به نتايج قابل قبولي نيز رسيده‌ايم كه انشاء در موقع لازم، اطلاع‌رساني مي‌شود.
معاون هماهنگ‌كننده نيروي هوايي ارتش تاكيد كرد: اقدامات ما دقيقا مطابق با استانداردهاي روز دنيا است و اين در حالي است كه بسياري از كشورها اين قبيل كارها را به كشورهاي ديگر واگذار مي‌كنند. براي مثال انواع جنگنده‌هاي كشورهايي مانند لهستان، بلغارستان و تركيه كه نمونه‌هاي آن در ايران نيز موجود است توسط رژيم صهيونيستي بهينه مي‌شوند.
نصيرزاده ادامه داد: البته اين كار يعني واگذاري بهينه‌سازي تجهيزات به كشورهاي ديگر يك روش مرسوم در دنياست اما ما نيازي به اين امر نداريم.

* به سمت شعار "يك بمب براي يك هدف " حركت مي‌كنيم

وي به طراحي و ساخت جنگنده بومي صاعقه به عنوان يك نمونه كاملا داخلي اشاره كرد و افزود: تمام مراحل طراحي، ساخت و توليد انبوه اين جنگنده در داخل كشور صورت گرفته و همانطور كه در اخبار نيز منتشر شد اولين يگان آن در پايگاه دوم شكاري تشكيل شده است.
معاون هماهنگ‌كننده نيروي هوايي ارتش تصريح كرد: در فرايند بكارگيري هواپيماها، نيازمندي‌ها دائما منعكس مي‌شود و مي‌توان گفت كه قطعا در آينده شاهد ساخت نسل‌هاي جديدي از جنگده صاعقه خواهيم بود.
نصيرزاده با تاكيد بر عزم كاركنان نيروي هوايي ارتش براي تحقق چشم‌انداز 20 ساله كه فرمانده معظم كل قوا طراحي شده است، يكي از سرفصل‌هاي مهم اين برنامه را خودكفايي محض مطابق با علم روز دنيا دانست و گفت: در عرصه‌هاي مختلف علمي خصوصا در زمينه الكترونيك روز به روز شاهد ارتقاء علوم هستيم كه بايد براي رسيدن به خودكفايي و بي‌نيازي از ديگر كشورها، روز به روز توان علمي خود را افزايش دهيم.
معاون هماهنگ‌كننده نيروي هوايي ارتش همچنين هوشمندسازي و افزايش برد را يكي از نكات مهم در بحث مهمات هوا به زمين ارزيابي كرد و افزود: اگر در گذشته يك هدف توسط چندين بمب نابود مي‌شد امروز بايد به سمت شعار "يك بمب براي يك هدف " حركت كنيم.
نصيرزاده خاطرنشان كرد: امروز ما به اين مهم دست يافتيم و تست موفق پروژه قاصد نيز در همين راستا بود اما بايد كاري كنيم تا برد آن بيشتر شود.
وي با بيان اينكه بايد تلاش كنيم تا مهمات‌هاي ما از زواياي مختلف قابل شليك باشد، ادامه داد: در زمينه مهمات هوا به هوا نيز تلاش موفقيت‌هاي فراواني داشته‌ايم هرچند بايد توجه داشت كه وقتي موضوع تسليحات دورزن مطرح مي‌شود، اهميت مهمات هوا به هوا كمتر خواهد شد ولي با اين حال ما در اين زمينه و خصوصاً در زمينه ارتقاء برد رادارها تلاش خودمان را مي‌كنيم كه يكي از نمونه هاي آن ارتقاء رادار جنگنده‌هاي F14 و F4 است.

* اطلاعات دقيق دستگيري ريگي تا سالها منتشر نخواهد شد

معاون هماهنگ‌كننده نيروي هوايي ارتش در بخش ديگري از گفتگوي خود به عمليات موفق و افتخارآميز دستگيري عبدالمالك ريگي در آسمان كشورمان توسط جنگنده‌هاي نيروي هوايي ارتش اشاره كرد و در اين باره گفت: در تمام دنيا رسم بر اين است كه سيستم‌هاي اطلاعاتي، شگردهاي خود را تا سالهاي متمادي توضيح نمي‌دهند چرا كه اين يك اشتباه محسوب مي‌شود كه شما توانمندي‌هاي خود را در معرض ديد دشمنان بگذاريد، لذا گاهي در اين زمينه مسائل انحرافي نيز براي فريب دشمن مطرح مي‌شود.
نصيرزاده افزود: همين امر كه جمهوري اسلامي توانست يك فرد شرور را دستگير و از پيش روي ملت ايران بردارند يك عمل بسيار مهم بود. هر چند معتقديم اين فرد به تنهايي اهميتي نداشت اما اين عمل نشان داد كه جمهوري اسلامي ايران براي هر گونه مقابله با كساني كه به دشمني با ملت ايران مي‌پردازند، بيدار است.
وي به توضيح مختصري در اين باره اكتفا كرد و اگفت: بايد توجه داشته باشيم كه اگر جنگنده‌هاي نيروي هوايي كمي ديرتر و يا زودتر وارد عمل مي‌شدند، احتمال داشت تا هواپيماي حامل ريگي از كشور خارج شود.
معاون هماهنگ‌كننده نيروي هوايي ارتش با بيان اينكه بايد به گونه‌اي عمل مي‌شد كه قوانين بين‌المللي زيرپا گذاشته نشود، تصريح كرد: بايد توجه داشته باشيم كه هميشه هدف قرار دادن متجاوز بسيار آسان‌تر از نشاندن يك هواپيماي ناشناس است و نيروي هوايي به اين عمليات خود افتخار مي‌كند.

* رژه 29 فروردين نماد آمادگي كامل ارتش

نصيرزاده 29 فروردين را يك روز بزرگ براي ارتش جمهوري اسلامي ايران دانست و خاطرنشان كرد: در مقطعي از اوايل انقلاب عده‌اي ضد انقلاب شعار انحلال ارتش را مطرح كردند و فضا به گونه‌اي بود كه عده‌اي از انقلابيون هم با اين شعار موافق بودند اما پيام حكيمانه امام خميني(ره) باعث شد تا اين امر صورت نگيرد و بعدها در دفاع مقدس اين بصيرت بلند امام(ره) معلوم شد و ارتش از اين امتحان سخت سربلند بيرون آمد.
وي همچنين رژه باشكوه 29 فروردين را نشان دادن اقتدار نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران ارزيابي كرد و افزود: يك رژه خوب وقتي شكل مي‌گيرد كه نيروهاي ما در آمادگي كامل به سر ببرند و نيروي هوايي نيز در اين مراسم حضوري مناسب داشت.
نصيرزاده هدف و تكليف اصلي نيروهاي مسلح را دفاع از تماميت ارضي كشور و جهاد در ركاب نايب امام زمان(عج) عنوان كرد و گفت: يك نيروي نظامي همواره بايد احساس تهديد كند و به همين واسطه ما در طول سال هميشه آماده هستيم و رزمايش‌هاي مختلف نيز به منظور تمرين حفظ آمادگي و نشان دادن قدرت نيروهاي مسلح كشورمان به دشمنان است.

* احتمالاً ستاد نيروي هوايي چند متري عقب‌نشيني خواهد داشت

وي در خصوص خروج پادگان نيروي هوايي از تهران نيز گفت: مصوبه‌اي كه قبلا تصويب شده اين بود كه پادگان‌هاي نظامي از داخل شهرها بيرون بروند اما اين يك پروسه طولاني و سخت است چرا كه اين پادگان‌ها داراي تجهيزات پيچيده و مختلفي هستند كه ابتدا بايد مكان مناسب براي انتقال آنها و همچنين منتقل كردن اين تجهيزات صورت بگيرد كه البته متولي اصلي اين كار ستاد كل نيروهاي مسلح است.
نصيرزاده تاكيد كرد: در خصوص تعريض خيابان پيروزي نيز احتمالاً ستاد نيروي هوايي چند متري عقب‌نشيني خواهد داشت كه اين امر در حال بررسي است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب misam5526 تشکر کرده اند:
حسن2568, Shahbaz, shola, navidy_omid, nasir irani, aliTOPGUN, sokuteasemuni, Mahdi1944, sinaset, KAL-KOI-BABAK, kayvan6079, yasermym, iran12345, Persian Cat, hamed_713, @lirez@, كيارش, azeRilA, Shahryar

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

127

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 103 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 19 شهریور 1387 13:29

آرشيو سپاس: 404 مرتبه در 65 پست

Re: پرواز نسل جديد جنگنده‌هاي F 14 با رادار ايراني

توسط sabalan1400 » سه شنبه 31 فروردین 1389 13:10

معاون هماهنگ‌كننده نيروي هوايي ارتش با اشاره ارتقا تجهيزات و توانمندي هاي صورت گرفته بر روي انواع جنگنده هاي نيروي هوايي گفت: در حقيقت مي‌توان گفت ما امروز نسل جديد جنگ‌هاي F14 را در اختيار داريم كه رادار آن توسط متخصصان داخلي خودمان ارتقاء داده شده است.
:smile: نصيرزاده تصريح كرد: از آنجا كه ساخت اين رادار توسط نيروهاي خودمان صورت گرفته و اكنون نيز روي اين جنگنده رهگير نصب است، بنابراين مرتبا مي‌توانيم آن را ارتقاء دهيم و در كنار موتور آن، مي شود گفت كه اين جنگنده نيروي هوايي، نسل جديدي از آن هواپيماي قبلي است.
وي همچنين با اشاره به توانمندي‌هاي متخصصان نيروي هوايي در بعد ساخت قطعات موتور هواپيما، اظهار داشت: امروز حركت خود را براي ساخت موتور هواپيما به طور كامل شروع كرده‌ايم و به نتايج قابل قبولي نيز رسيده‌ايم كه انشاء در موقع لازم، اطلاع‌رساني مي‌شود.
:AA:  :AA:  :AA:  :AA:  :AA:  :AA:  :AA:
http://media.farsnews.com/Media/8901/Im ... 8_M200.jpg

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sabalan1400 تشکر کرده اند:
@lirez@, كيارش, sokuteasemuni

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4254

تشکر کرده: 183 مرتبه
تشکر شده: 685 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: پرواز نسل جديد جنگنده‌هاي F 14 با رادار ايراني

توسط Mohammad 1985 » سه شنبه 31 فروردین 1389 13:19

مهارت فردی خلبانان فعلی رو نمیشه گفت در سطح خلبان قبل از انقلاب هست ! شما ساعت پروازی و کیفیت اموزش خلبانی اون زمان رو مقایسه کنید با خلبانهای فعلی اونقدر خلبانهای زمان شاه پرواز می کردن که گاهی با التماس به هما فرها می خواستند برای هواپیماها اشکال بتراشند تا حداقل 24 ساعت پرنده بخوابه ! یا حتی خلبانی که یک هفته به مرخصی میرفته باید دوباره یه سری آموزش می دیده !!!
( نتیجش هم در جنگ با عراق کاملا مشخص شد )
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, Ruozbeh, MAJID-POW, iran12345, azeRilA, shola, Norooz7032, hmrt135, Reza6662, aliTOPGUN

New Memberno avatar
پست ها

16

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 30 فروردین 1389 02:44

آرشيو سپاس: 23 مرتبه در 11 پست

Re: پرواز نسل جديد جنگنده‌هاي F 14 با رادار ايراني

توسط hmrt135 » سه شنبه 31 فروردین 1389 13:55

Mohammad 1985 نوشته است:مهارت فردی خلبانان فعلی رو نمیشه گفت در سطح خلبان قبل از انقلاب هست ! شما ساعت پروازی و کیفیت اموزش خلبانی اون زمان رو مقایسه کنید با خلبانهای فعلی اونقدر خلبانهای زمان شاه پرواز می کردن که گاهی با التماس به هما فرها می خواستند برای هواپیماها اشکال بتراشند تا حداقل 24 ساعت پرنده بخوابه ! یا حتی خلبانی که یک هفته به مرخصی میرفته باید دوباره یه سری آموزش می دیده !!!
( نتیجش هم در جنگ با عراق کاملا مشخص شد )


من هم با این موضوع موافقم. به دلیل کمبود ادوات و تجهیزات و امکانات ساعات پروازی خلبانهای جنگده امروزی در مقایسه با آن دوران هیچ است .  ان شاء الله درست میشه.

فعلا باید روی موشک تمرکز کرد که هم آفند و هم پدافندش میتونه این خلا رو تا حدودی پر کنه

مرگ بر استکبار

مرگ بر منافقین و کفار

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hmrt135 تشکر کرده اند:
Mohammad 1985, i-r

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6538

تشکر کرده: 1661 مرتبه
تشکر شده: 8089 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

Re: پرواز نسل جديد جنگنده‌هاي F 14 با رادار ايراني

توسط sinaset » سه شنبه 31 فروردین 1389 14:22

سلام دوستان
چند پیش یکی از فرمانده ها هوایی کشور در گفتگو بعد از اخبار ساعت 10.30 شبکه دو می گفت :
هواپیمای رو که قبلآ  فقط جایی دو موشک داشت ، الان ما جایگاه موشکش رو با 6 عدد ارتقاع داده ایم
و ایشون می گفت هواپیما ها رو بهینه سازی می کنیم ، با کیفیت ترین قطعات
حرف های خوب وجالب می زد ، باید می شنیدید
باتشکر :razz:
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
iran12345, misam5526, sokuteasemuni

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

199

تشکر کرده: 46 مرتبه
تشکر شده: 53 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آبان 1388 00:53

آرشيو سپاس: 1857 مرتبه در 187 پست

Re: پرواز نسل جديد جنگنده‌هاي F 14 با رادار ايراني

توسط aliTOPGUN » سه شنبه 31 فروردین 1389 14:49

sinaset گرامی ایشون فرمانده ی پایگاه شکاری بندر عباس بودندو در مورد PHANTOMII های این پایگاه میگفتند و فکرمیکنم منظورشان موشکهای AIM-7E اسپارو بود البته با دستکاری پایلونها امکانپذیره؟! چون درموردF5 چیزی نشنیدم.                                                                                                                                                                                                                                                                                       -  در مورد اموزش خلبانان پیشرفتهای خوبی داشتیم ولی اینکه اموزش در ایالات متحده انجام نمیشه باعث شده بود بهای سنگینی بپردازیم مثل از دست رفتن تامکتی که در اصفهان به وقوع پیوست و خلبان F5 که در حال اموزش با تامکت بود دچار اشتباه شد و....یا موارد دیگری که میدانیم مانند تصادفهای هوایی و... در مورد استانداردهای پروازی در حال حاضر تقریبا 150 ساعت بوده که با 300 ساعت زمان قبل از انقلاب متفاوت است پس به قول جناب Mohammad1985 واقعا مهارت فردی رو نمیشه با اون موقع مقایسه کرد ضمنا به امکانات اموزشی اگر توجه کنیم وضعیت چندان جالبی را مشاهده نخواهیم کرد: چند فروندF5B منصوب به سیمرغ با تعداد کم یا T33 وFt7 با چند MIG-29UB
اما در بالا یک ابهام بود در ابتدا بهسازی رادار گفته شده سپس ساخت که ساخت نمونه ای مشابه با AN/AWG9 هیوز کمی اغراق دارد با توجه به اینکه تعداد عملیاتی تامکتها در صورت ساخت یکی از پیچیده ترین رادار ها با موتور TF-30  به 60 فروند عملیاتی میرسد تهیه ی قطعاتشان تقریبا ناممکن هست.و ساخت با بهسازی که همان جایگزینی قطعات انالوگ با دیجیتال یا تعویض سیمکشی داخل قطعات و کم کردن وزن رادار{کاری که جهاد خودکفایی در دهه60 کرد} اندکی متفاوت هست.! ضمنا فرسودگی سازه امری است که واقعا به ناوگان ایران فشار وارد میکنه .

در پایان لازمه بگم تمام فشارها چیزی از ارزشهای خلبانان غیور ایرانی و نفرات فنی زمینی که برای نگاه داشتن مرکبهایشان از هیچ کوششی فرو گذار نمیکنند کم نمیکنه وF14ATomcat هنوز میتونه از اسمان ایران حفاظت کنه بشرطی که نگاهی درست به اینده وخریدهای جدید متناسب با نیاز داشته باشیم :razz:

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
Yesterday is past, it is history.Tomorrow is future, it is a mystery today is present, it is a gift

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب aliTOPGUN تشکر کرده اند:
MAJID-POW, CAPTAIN PILOT, Ruozbeh, Reza6662, Mehdi2224

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6538

تشکر کرده: 1661 مرتبه
تشکر شده: 8089 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

Re: پرواز نسل جديد جنگنده‌هاي F 14 با رادار ايراني

توسط sinaset » سه شنبه 31 فروردین 1389 15:01

aliTOPGUN نوشته است:sinaset گرامی ایشون فرمانده ی پایگاه شکاری بندر عباس بودندو در مورد PHANTOMII های این پایگاه میگفتند و فکرمیکنم منظورشان موشکهای AIM-7E اسپارو بود البته با دستکاری پایلونها امکانپذیره؟! چون درموردF5 چیزی نشنیدم.                                                                      -
سلام دوست من
گرامی ایشون فرمانده ی پایگاه شکاری بندر عباس بودندو در مورد PHANTOMII های این پایگاه میگفتند

بله همین طور
فکرمیکنم منظورشان موشکهای AIM-7E اسپارو بود البته با دستکاری پایلونها امکانپذیره؟! چون درموردF5 چیزی نشنیدم

البته دوست من ،ایشون نامی از نوع موشک و هواپیما نبرد
فقط گفت چنین کاری رو انجام دادیم
باتشکر از شما
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
aliTOPGUN, sokuteasemuni

Senior Poster

Senior Posterno avatar
پست ها

739

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 تیر 1388 01:26

آرشيو سپاس: 1216 مرتبه در 436 پست

Re: پرواز نسل جديد جنگنده‌هاي F 14 با رادار ايراني

توسط HITMAN_KU » سه شنبه 31 فروردین 1389 21:06

میشه مشخصات رادار ایرانی جایگزین تامکت رو بگین؟آیا میتونه مثل اون 24 هدوف رو ردگیری و در آنواحد به 6 هدف حمله کنه.

Major II

Major IIno avatar
پست ها

26

تشکر کرده: 3 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 بهمن 1385 03:29

آرشيو سپاس: 121 مرتبه در 19 پست

Re: پرواز نسل جديد جنگنده‌هاي F 14 با رادار ايراني

توسط F-14A » چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389 01:10


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب F-14A تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, yasermym, atlantik, ramin11, sinaset, kayvan6079, iran12345, Mahdi1944, Mohammad 1985, chad, Shahbaz

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

26

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 23 فروردین 1389 11:05

آرشيو سپاس: 6 مرتبه در 5 پست

Re: پرواز نسل جديد جنگنده‌هاي F 14 با رادار ايراني

توسط parham20 » چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389 07:17

اين   اف 14  هايي كه ميفرمايند  در رژه روز ارتش شركت داشتند ؟

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

35

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 26 فروردین 1389 19:11

آرشيو سپاس: 53 مرتبه در 18 پست

Re: پرواز نسل جديد جنگنده‌هاي F 14 با رادار ايراني

توسط parsss » شنبه 4 اردیبهشت 1389 23:42

فرق F_14 D  با مدل های ایرانی A چیه؟

Senior Poster

Senior Posterno avatar
پست ها

739

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 تیر 1388 01:26

آرشيو سپاس: 1216 مرتبه در 436 پست

Re: پرواز نسل جديد جنگنده‌هاي F 14 با رادار ايراني

توسط HITMAN_KU » جمعه 10 اردیبهشت 1389 13:13

parsss نوشته است:فرق F_14 D  با مدل های ایرانی A چیه؟


موتورهای قویتر. رادار و سیتمهای الکترونیک جدید.موشکهای AIM-120c به جای AIM-7 وانواع بهینه شده موشک فینیکس

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HITMAN_KU تشکر کرده اند:
parsss

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان