جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6534

تشکر کرده: 1661 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

مبتكر پارس‌آبادي هواپيماي بدون سرنشين ساخت

توسط sinaset » سه شنبه 31 فروردین 1389 14:26

مبتكر پارس‌آبادي هواپيماي بدون سرنشين ساخت
خبرگزاري فارس: يك مبتكر خلاق و باذوق پارس‌آبادي هواپيماي ملخي بدون سرنشين ساخت.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان پارس‌آباد اين مبتكر در ديدار با فرماندار پارس‌آباد و در مراسم پرواز آزمايشي هواپيماي ساخت خود اظهار داشت: اين هواپيما با استفاده از دستگاه كنترل از راه دور قادر به پرواز كردن است و تا شعاع يك كيلومتر و ارتفاع 200 متر با سرعت بيش از 40 كيلومتر در ساعت پرواز مي‌كند.
عيسي ايماني افزود: اين هواپيما قابليت نصب دوربين‌هاي عكاسي و فيلمبرداري دارد تا از طريق هوايي از مناظر و نقاط مختلف اقدام به عكاسي و فيلمبرداري كند.
وي تصريح كرد: در صورت ايجاد تغييرات و استفاده از دستگاه كنترل از راه دور پيشرفته توان پرواز اين هواپيما در مسافت‌هاي طولاني و ارتفاع بيشتر وجود دارد.
اين مبتكر كه دانش‌آموز سوم دبيرستان در رشته برق صنعتي و تعميركار لوازم خانگي برق است، تصريح كرد: طراحي و ساخت اين دستگاه حدود چهار سال وقت برده و بارها سعي كردم دستگاه ساخته شده را به پرواز درآورم ولي امكان آن مهيا نمي‌شد اما امروز قادر به اين كار شدم.
ايماني ادامه داد: بارها در اين مسير شكست خوردم ولي هيچ وقت از خواسته‌هاي خود عقب‌نشيني نكردم و با كسب اطلاعات تكميلي از طريق سايت‌هاي مختلف اينترنتي قادر به ساخت اين مجموعه شدم.
اين مبتكر جوان در ادامه تصريح كرد: در حال حاضر در فكر طراحي و ساخت هواپيماي تك سرنشين هستم و در اين زمينه برنامه‌هاي اجرايي و طرح‌هاي نوي خود را ارائه داده‌ام.
مراسم پرواز آزمايشي اين هواپيما در فرودگاه پارس‌آباد با حضور فرماندار و ديگر مسئولان شهرستان پارس‌آباد برگزار شد و التفات خدابنده فرماندار پارس‌آباد نيز از آمادگي فرمانداري اين شهرستان در حمايت مالي از اين مبتكر خلاق و كمك به او در مسير به ثمر نشستن ابتكارات و خلاقيت او قول مساعد داد.
منبع:خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
hamed_713, simab1348, Mahdi1944, حسن2568