در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد
Moderator

Moderator

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 278 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

راهنمایی ....

توسط oweiys » جمعه 3 اردیبهشت 1389 12:25

به نام خداوند بخشاینده مهربان

برای قراردادن  فرمول ها و نماد ها در تاپیک از نرم افزار  word  استفاده کردم امافرمول ها خوانده نشدند / از بعضی از نرم افزارهای موجود

مثل3text  و غیره استفاده کردم اما یا نسخه آزمایش این نرم افزارها بود یافرمت فرمول تصویر را private image  آپلودر تصاویر نمی خواند /

در نرم افزار ماشین حسابها و ماشین حساب آنلاین هم فرمولها بعد از کپی کردن در این جا خوانده نمی شوند ...

البته می توانم از سایتهای خارجی کپی کنم و قرار دهم اما گاهی مدت بسیاری طول می کشد تا فرمول مورد نظر را پیدا کنم و تازه در صورت

پیدا کردن اگر یادم برود که منبع را قرار دهم / بیم آن دارم که نویسنده سر پل سراط .... !

آیا شما راهکار مناسبی برای قرار دادن فرمول و نماد در تاپیک دارید؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: راهنمایی ....

توسط Solver » جمعه 3 اردیبهشت 1389 12:52

oweiys,  

در مورد کارکاتر های نامتعارف میتونید تا حدودی از ویرایشگر همین سایت استفاده کنید، مثلاً تعدادی کاراکتر در خودش جای داده است. به کمک   و میتوانید اندیس و توان را تعیین کنید.

λ1 + λ2 = ¾ βω

اما این شیوه خیلی وقت گیر هست و ممکنه نتیجه هم مطلوب نباشد. بهترین راه حل، استفاده از نرم افزار نقاشی ویندوز است. حروف و کاراکترهای مورد نظر را نوشته و در جای مناسب قرار بدید. از فرمول خودتون عکس بگیرید و اون را در یک جای مناسب بارگزاری کنید مثلا ( لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ) . سپس تصویر بارگزاری شده را در متن خودتون استفاده کنید.

*  یادتون باشد تصاویر را با پسوند jpg ذخیر نمائید. l

* میتونید جهت زیباتر شدن، پشت زمینه اون صفحه نقاشی را همرنگ با سنترال کنید تا بعداً تصاویری که میزارید کاملاً شکل یک متن باشند.

اگر هم موردی بود که فرمول نیاز داشتید، ویکی مرجع خوبی است.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
sinaset, oweiys

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 278 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

توسط oweiys » جمعه 3 اردیبهشت 1389 13:11

اگر درست متوجه شده باشم ---- نرم افزار paint نقاشی ویندوز کاراکترهای مورد نیار را دارا نیست و اگر استفاده از یک نرم افزار گرافیکی - نوشتاری مد نظر هست و سپس از paint استفاده نمودن و دوباره آپلود کردن / آیا وقت گیر نیست؟

بله ویکی مناسب است اما کامل کامل نیست و بعضی از فرمول ها را مثلا همین امروز در آن نیافتم .

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6435

تشکر کرده: 1655 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

توسط sinaset » جمعه 3 اردیبهشت 1389 13:29

oweiys نوشته است:اگر درست متوجه شده باشم ---- نرم افزار paint نقاشی ویندوز کاراکترهای مورد نیار را دارا نیست و اگر استفاده از یک نرم افزار گرافیکی - نوشتاری مد نظر هست و سپس از paint استفاده نمودن و دوباره آپلود کردن / آیا وقت گیر نیست؟

بله ویکی مناسب است اما کامل کامل نیست و بعضی از فرمول ها را مثلا همین امروز در آن نیافتم .

سلام دوست من
تویه همون نرم افزاری که فرمول رو نوشتید کلید "print screen sys rq "رو بزنید (یعنی عکس از صفحه مورد نظر)

بعد پوینت رو باز کنید و بعد تصویر رو پیست کنید
و بعدی متن مورد نظرتون رو از باقی قسمت ها جدا کنید و باقی اضافات رو حذف کنید ، سپس کادر رو متناسب با اون تیکه عکس مورد نظر خودتون کنید

و بعد با پسوند jpg ذخیر کنید
وبعد اون رو اپلود و در سایت بگذارید

زیاد وقت گیر نیست
باتشکر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
Solver, oweiys

Major

Major

نماد کاربر
618

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1387 13:28

آرشيو سپاس: 2280 مرتبه در 479 پست

توسط pedmehr » جمعه 3 اردیبهشت 1389 13:57

من هم این مشکل رو داشتم قبلا

http://en.wikipedia.org/wiki/Table_of_m ... al_symbols

http://htmlhelp.com/reference/html40/en ... mbols.html

اینجا خیلی از علائم و نمادهارو با فرمت HTML داره ( ستون سبز html هست )
در روح و جان من میمانی ای وطن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pedmehr تشکر کرده اند:
Solver, sinaset, oweiys

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » جمعه 3 اردیبهشت 1389 14:56

oweiys,  

بسته به میزان تسلط شما دارد. اما کاراکتر ها در همه جا موجود است. کافی از symbol ویندوز استفاده کنید.

اما راه های بهتری هم هست، ازopen office میتویند استفاده کنید یا اگر office 2003 به بالا دارید از note یا visio میتونید استفاده کنید.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
oweiys, noora, Mahdi1944, sinaset