راهنمایی ....

در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 14297 بار
سپاس‌های دریافتی: 14883 بار

راهنمایی ....

پست توسط oweiys » جمعه 3 اردیبهشت 1389, 1:25 pm

به نام خداوند بخشاینده مهربان

برای قراردادن فرمول ها و نماد ها در تاپیک از نرم افزار word استفاده کردم امافرمول ها خوانده نشدند / از بعضی از نرم افزارهای موجود

مثل3text و غیره استفاده کردم اما یا نسخه آزمایش این نرم افزارها بود یافرمت فرمول تصویر را private image آپلودر تصاویر نمی خواند /

در نرم افزار ماشین حسابها و ماشین حساب آنلاین هم فرمولها بعد از کپی کردن در این جا خوانده نمی شوند ...

البته می توانم از سایتهای خارجی کپی کنم و قرار دهم اما گاهی مدت بسیاری طول می کشد تا فرمول مورد نظر را پیدا کنم و تازه در صورت

پیدا کردن اگر یادم برود که منبع را قرار دهم / بیم آن دارم که نویسنده سر پل سراط .... !

آیا شما راهکار مناسبی برای قرار دادن فرمول و نماد در تاپیک دارید؟ تصویر

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5880 بار
سپاس‌های دریافتی: 12409 بار
تماس:

Re: راهنمایی ....

پست توسط Solver » جمعه 3 اردیبهشت 1389, 1:52 pm

oweiys,

در مورد کارکاتر های نامتعارف میتونید تا حدودی از ویرایشگر همین سایت استفاده کنید، مثلاًتصویر تعدادی کاراکتر در خودش جای داده است. به کمک تصویر و تصویرمیتوانید اندیس و توان را تعیین کنید.

λ[SUB]1[/SUB] + λ[SUB]2[/SUB] = ¾ β[SUP]ω[/SUP]

اما این شیوه خیلی وقت گیر هست و ممکنه نتیجه هم مطلوب نباشد. بهترین راه حل، استفاده از نرم افزار نقاشی ویندوز است. حروف و کاراکترهای مورد نظر را نوشته و در جای مناسب قرار بدید. از فرمول خودتون عکس بگیرید و اون را در یک جای مناسب بارگزاری کنید مثلا ([لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]) . سپس تصویر بارگزاری شده را در متن خودتون استفاده کنید.

* یادتون باشد تصاویر را با پسوند jpg ذخیر نمائید. l

* میتونید جهت زیباتر شدن، پشت زمینه اون صفحه نقاشی را همرنگ با سنترال کنید تا بعداً تصاویری که میزارید کاملاً شکل یک متن باشند.

اگر هم موردی بود که فرمول نیاز داشتید، ویکی مرجع خوبی است.

Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 14297 بار
سپاس‌های دریافتی: 14883 بار

پست توسط oweiys » جمعه 3 اردیبهشت 1389, 2:11 pm

اگر درست متوجه شده باشم ---- نرم افزار paint نقاشی ویندوز کاراکترهای مورد نیار را دارا نیست و اگر استفاده از یک نرم افزار گرافیکی - نوشتاری مد نظر هست و سپس از paint استفاده نمودن و دوباره آپلود کردن / آیا وقت گیر نیست؟

بله ویکی مناسب است اما کامل کامل نیست و بعضی از فرمول ها را مثلا همین امروز در آن نیافتم .

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9170 بار
سپاس‌های دریافتی: 20867 بار
تماس:

پست توسط sinaset » جمعه 3 اردیبهشت 1389, 2:29 pm

oweiys نوشته شده:اگر درست متوجه شده باشم ---- نرم افزار paint نقاشی ویندوز کاراکترهای مورد نیار را دارا نیست و اگر استفاده از یک نرم افزار گرافیکی - نوشتاری مد نظر هست و سپس از paint استفاده نمودن و دوباره آپلود کردن / آیا وقت گیر نیست؟

بله ویکی مناسب است اما کامل کامل نیست و بعضی از فرمول ها را مثلا همین امروز در آن نیافتم .

سلام دوست من
تویه همون نرم افزاری که فرمول رو نوشتید کلید "print screen sys rq "رو بزنید (یعنی عکس از صفحه مورد نظر)

بعد پوینت رو باز کنید و بعد تصویر رو پیست کنید
و بعدی متن مورد نظرتون رو از باقی قسمت ها جدا کنید و باقی اضافات رو حذف کنید ، سپس کادر رو متناسب با اون تیکه عکس مورد نظر خودتون کنید

و بعد با پسوند jpg ذخیر کنید
وبعد اون رو اپلود و در سایت بگذارید

زیاد وقت گیر نیست
باتشکرتصویر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1938 بار
سپاس‌های دریافتی: 1909 بار

پست توسط pedmehr » جمعه 3 اردیبهشت 1389, 2:57 pm

من هم این مشکل رو داشتم قبلا

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

اینجا خیلی از علائم و نمادهارو با فرمت HTML داره ( ستون سبز html هست )
در روح و جان من میمانی ای وطن

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5880 بار
سپاس‌های دریافتی: 12409 بار
تماس:

پست توسط Solver » جمعه 3 اردیبهشت 1389, 3:56 pm

oweiys,

بسته به میزان تسلط شما دارد. اما کاراکتر ها در همه جا موجود است. کافی از symbol ویندوز استفاده کنید.

اما راه های بهتری هم هست، ازopen office میتویند استفاده کنید یا اگر office 2003 به بالا دارید از note یا visio میتونید استفاده کنید.
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “سوالات و اشکالات نرم افزاري”