در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Incredible Poster

Incredible Posterنماد کاربر
پست ها

3047

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 30 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

آیا فیلم راز داوینچی موفقیت کتابش را تکرار می کند ؟

توسط Farhad3614 » جمعه 6 مرداد 1385 13:11

اکنون بايد منتظر ماند و ديد آيا «ران هاوارد» فيلم «رمز داوينچي» با بازي «تام هنکس»، «ژان رنو» و «آدري تاتو» مي‌تواند موفقيت «دان براون» در کتاب «رمز داوينچي» را تکرار کند؟ در اين فيلم «تام هنکس» را در نقش «رابرت لانگدون» نشانه‌شناس دانشگاه هاروارد مي‌بينيم. او که به دعوت مقامهاي موزه لوور به پاريس آمده است، پس از قتل متصدي موزه، متوجه وجود رموز گيج‌کننده‌اي در نزديکي جسد وي مي‌شود، «لانگدون» با پيگيري اين رموز و ارتباط حيرت‌انگيز آنها با معماهاي رازآلود مخفي در آثار «داوينچي»، به هزارتويي اسرارآميز وارد مي‌شود. رموز موجود در اين آثار، بقدري واضح است که تنها با کمي کنکاش مي‌توان آنها را دريافت. «لانگدون» به همراه رمزشناس فرانسوي «صوفي نوو» به جستجوي خود ادامه داده و درمي‌يابد که متصدي مقتول موزه، عضو فرقه صومعه «سيون» بوده است. آنها طي مطالعات خود در معماري، نقاشي و تاريخ مذهبي در پاريس، لندن و چند نقطه ديگر جهان با يکي از متنفذترين اعضاي گروه «اوپس‌دي» آشنا مي‌شوند، گروهي که قرنهاست راز صومعه «سيون» را در سينه خود حفظ کرده‌اند. «لانگدون» و «نوو» دريافته‌اند که اگر اکنون اين معماي چند هزارساله را درنيابند، اين معما براي هميشه از تاريخ محو مي‌شود. آنها در يک ماجراجويي بي‌وقفه، به نتيجه‌اي حيرت‌انگيز، غيرقابل پيش‌بيني و غريب دست مي‌يابند.
اکنون بايد منتظر ماند و ديد که آيا ران هاوارد و فيلمنامه‌نويسش «آکيوا گلدسمن»، توانسته‌اند نسخه سينمايي مطلوبي از اين اثر هيجان‌انگيز به تصوير بکشند.
«گلدسمن» در اين باره معتقد است در يک رقابت تنگاتنگ با ذهن خوانندگان کتاب فيلمنامه «رمز داوينچي» را نوشته است: وي اميدوار است در اين رقابت حداقل به تساوي رسيده باشد. اين فيلم دوساعت و 20 دقيقه‌اي حاوي تمام ماجراهاي فيلم به روايت «گلدسمن» است و تهيه‌کنندگان «رمز داوينچي» نيز اميدوارند با حضور «تام هنکس» به عنوان بازيگر اصلي فيلم، بتوانند به فروش بالايي دست يابند. اما به هر حال حقيقت اين است که فيلم خوب مي‌تواند داستان را نجات دهد، اما فيلم بد نمي‌تواند رمان خوب را نابود کند.

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

803

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 6 مرداد 1385 23:51

آرشيو سپاس: 295 مرتبه در 133 پست

توسط Ines » شنبه 7 مرداد 1385 01:25

به نظر من که کتابش خیلی بهتر از فیلمش بود.
No time like the present


تا مدتی کمرنگ یا بی رنگ...

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

499

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 21:22

آرشيو سپاس: 22 مرتبه در 13 پست

توسط hamed6248 » شنبه 7 مرداد 1385 10:25

Farhad3614,
در  کتاب اين واقعيت را با دلايل بسيار منطقي فاش مي کند اما در فيلم  اونطور که بايد بيننده رادر اين مورد راضي کنه جايي ندارد!
يا رب نگاه تو عشق زندگي است بنماي که زندگي يعني عاشقي


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان