مصرف زیاد گوشت قرمز و خطر سرطان‌ مثانه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت مواد غذايي به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 5234
تاریخ عضویت: پنج شنبه 25 خرداد 1385, 2:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4175 بار
تماس:

مصرف زیاد گوشت قرمز و خطر سرطان‌ مثانه

پست توسط ganjineh » دو شنبه 6 اردیبهشت 1389, 12:40 am

متخصصان می‌گویند خوردن مقدار زیادی گوشت قرمز به خصوص اگر بیش از حد سرخ یا کباب شده باشد خطر سرطان مثانه را افزایش می‌دهد.

بهگزارش ایسنا، تحقیقات نشان می‌دهد که سرخ و کباب کردن گوشت قرمز به حدی کهسطح آن کمی بسوزد می‌تواند مواد شیمیایی سرطان‌زا تولید کند.

اینمطالعه نشان داد که احتمال ابتلا به سرطان مثانه در افرادی که گوشت قرمزبه شدت سرخ شده یا کباب شده، بخشی از رژیم غذایی آن‌ها بود ۲ برابر کسانیاست که گوشت قرمز کم سرخ یا کباب شده، مصرف می‌کنند. ظاهرا در این مطالعهبه اثر گوشت آب‌پز بر سرطان مثانه اشاره‌ای نشده است.

یافته‌های مطالعه تازه به روی ۱۷۰۰ نفر در یک کنفرانس تحقیقات سرطان در آمریکا عرضه شد.

پژوهشگراندانشگاه تگزاس دریافتند که این خطر برای کسانی که گوشت قرمز کاملا سرخ شدهمانند استیک و گوشت خوک نمک سود (بیکن) مصرف می‌کنند، بیش‌تر است امابراساس این مطالعه حتی گوشت مرغ و ماهی نیز وقتی سرخ شده باشد، احتمالابتلا به سرطان را به طول قابل توجهی بالا می‌برد.

سه نوع عمده ازمواد شیمیایی سرطان‌زا که به "اچ سی اِی"ها معروف هستند خطر ابتلا بهسرطان را به میزان بیش از ۵/۲ برابر افزایش دادند.

به نظر می‌رسید که بعضی افراد از لحاظ ژنتیکی بیش‌تر در برابر این نوع رژیم آسیب ‌پذیرند.

دراین مطالعه که طی ۱۲ سال انجام شد، محققان DNA کلیه شرکت‌کنندگان را تحلیلکردند و متوجه شدند که داشتن ژن‌های خاص خطر ابتلا به سرطان مثانه را دربرخی افراد که زیاد گوشت قرمز می‌خورند پنج برابر می‌کند. متخصصان سرطانمی‌گویند که تحقیقات بیش‌تری برای اطمینان از ارتباط مصرف مرتب گوشت قرمزبا سرطان مثانه لازم است و این که آیا نحوه پختن آن تاثیری دارد یا نه.

براساسگزارش بی‌بی‌سی، دکتر پاناگوئیتا میترو، از صندوق جهانی تحقیقات سرطان،گفت: وقتی همه شواهد درباره مصرف گوشت و سرطان را بررسی کردیم حاکی ازافزایش سرطان مثانه به دلیل مصرف گوشت قرمز نبود اما در این زمینه که گوشتقرمز یا گوشت پردازش شده خطر سرطان روده را افزایش می‌دهد شواهد قانعکننده‌ای وجود دارد. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم مردم مصرف گوشتقرمز را به ۵۰۰ گرم ـ وزن گوشت پخته شده در هفته محدود کنند یا به کلی ازخوردن گوشت سرخ کرده پرهیز کنند.

گفتنی است، حدود پنج هزار نفر هر سال در اثر این سرطان می‌میرند و تقریبا ۹۰ درصد موارد مرگ در افراد بالای ۶۵ سال است.
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “بهداشت مواد غذايي”