اگر میخواهید خواب راحتی داشته باشید این ۵غذا را نخورید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت مواد غذايي به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 5234
تاریخ عضویت: پنج شنبه 25 خرداد 1385, 2:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4175 بار
تماس:

اگر میخواهید خواب راحتی داشته باشید این ۵غذا را نخورید

پست توسط ganjineh » سه شنبه 7 اردیبهشت 1389, 8:30 pm

داشتن یک خواب راحت به شما کمک می کند تا در طول روز انرژی بیشتری برایانجام فعالیتهای خود داشته باشید اما باید بدانید که بعضی از مواد غذاییکه در شب

میل می کنید ممکن است شما را از داشتن یک خواب راحت محروم کند در ادامه بهبررسی ۵ نوع غذایی که موجب اختلال در خواب راحت می شوند می پردازیم.

۱- بعضی از محصولات گوشتی

خوردن گوشت ران، سوسیس و گوشت دودی به دلیل اینکه دارای سطح بالایی ازاسیدهای امینه هستند باعث آزاد شدن موادی در مغز می شوند که محرک مغز استو هوشیاری ما را بالاتر می برد و در نتیجه ما را از داشتن یک خواب عمیقمحروم می سازد.

۲- شکلات

آیا شما هم علاقمنداید که در شب یک فنجان کاکائو بنوشید یا یک بستنی همراهمغز گردو در مقابل تلوزیون میل کنید؟ بسیاری از مردم به طور فزاینده ایحساس به کافئین موجود در این مواد هستند پس باید مراقب باشید که حتی تکههای کوچک شکلات در شکلات بستنی هم می تواند شما را از خواب راحت محروم کند.

۳- نوشابه های انرژی زا

این نوع نوشابه ها فشار خون را افزایش و باعث تولید اسیدهای آمینه و درنتیجه بالا رفتن هوشیاری شما می شوند .مطالعات نشان می دهد که نوشیدن اینگونه نوشابه ها حتی در طول روز با دوز بالا موجب اختلال خواب شما در هنگامشب می شوند .

۴- سس گوجه فرنگی، فلفل قرمز، پیتزا و غذاهای تند

اختلالات گوارشی یکی از عوامل مشترک است که بیشتر مردم از آن رنج می برندعلاوه بر این، افراد را هم از داشتن یک خواب راحت محروم می کنند. این موادبه دلیل ایجاد ریفلاکس و سوزش معده می تواند مشکل ساز باشد و در خواب شماوقفه ایجاد کند.

۵- نوشیدن مشروبات الکلی قبل از خواب

هر چند که اینکار ممکن است به آرامش شما بعد از شام کمک کند اما چند ساعتبعد شما را از رسیدن به یک خواب عمیق منع می کند و بیدار نگه می دارد.نسیم وحی
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “بهداشت مواد غذايي”