در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت مواد غذايي به بحث بپردازيد.
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

5234

تشکر کرده: 17 مرتبه
تشکر شده: 353 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 25 خرداد 1385 14:47

محل سکونت

http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

آرشيو سپاس: 4023 مرتبه در 1451 پست

خواص ۱۰ غذای معجزه آسا

توسط ganjineh » پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389 14:40

کارشناسان غذایی می‌گویند ۱۰ غذا با فواید معجزه آسا وجود دارد که توصیه می‌شود در وعده غذایی وجود داشته باشد

به گزارش واحد مرکزی خبر ،کارشناسان میگویند از آنجائیکه اهمیت تقویت سیستم ایمنی بدن در زمان گسترش بیماری هایواگیر بیش از پیش مشخص می شود، مصرف برخی غذای سالم و غنی در تقویت سیستمایمنی بدن ما بسیار مهم هستند.

کارشناسان توصیه می کنند که مغز بادام،سیب، کلم بروکلی، عدس قرمز، ماهی آزاد، اسفناج، سیب زمینی،عصارهسبزیجات،دانه گندم و گیاه و میوه قره قاط به عنوان غذایی هایی که غنی ازمواد غذایی و ضد بیماری هستند در وعده های غذایی ما قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پایگاهاینترنتی تی آر تی،فهرست غذاهایی که بیشترین خاصیت را برای بدن دارند درپایگاه اینترنتی مایو کلینیکMayo Clinic منتشر شده است اما در میان آنهاده ماده غذایی وجود دارد که خاصیت آنها برای بدن معجزه آسا است. زیرا آنهاغنی از ویتامین های آA و ییE ، فیبر، مواد معدنی ، مواد فیتوشیمی و آنتیاکسیدان ها هستند. مصرف این غذاها خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهشمی دهند و باعث چاقی نیز نمی شوند زیرا کالری کمی دارند.

کارشناسان غذایی پایگاه اینترنتی مایو کلینیک خاصیت های هر کدام از این ده ماده غذایی را به شرح زیر توضیح داده است:

مغز بادام:بیشترین خاصیت را برای قلبدارد. چرا که غنی از منیزیم، آهن ، کلسیم، فیبر است و از ابتلا به برخیسرطان ها و کم خونی جلوگیری می کند . مغز بادام همچنین دارای برخیریبوفلاوین ها (ویتامین بی ۲) هاست که به بازسازی بافت بدن کمک شایانی میکند. مغز بادام همچنین میزان کلسترول خون را کاهش می دهد.

سیب:خاصیت ضد سرطانی دارد. سیب منبعکاملی از ماده پکتین است . ماده پکتین ، تولید کننده ذرات مولکولی هستندکه تا حد زیادی سلول های سرطانی را در سطح پرستات ، روده ، ریه می کشد واز پیشرفت سرطان در بدن جلوگیری می کند. سیب غنی از فیبر است که میزانکلسترول و گلوکوز خون کاهش می دهد. سیب همچنین سرشار از ویتامین سی و نوعیآنتی اکسیدان است که از سلول ها محافظت می کند.سیب همچنین از سیاهرگ هامحافظت می کند و به جذب آهن نیز کمک می کند.

کلم بروکلی نیز دارای آنتی اکسیدان و غنیاز ویتامین است. کلم بروکلی منبعی سرشار از کلسیم، پتاسیم،فیبر و دارایمقداری مواد فیتوشیمیک است که در ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و برخیسرطان ها جلوگیری می کند . کلم بروکلی همچنین دارای ویتامین های آ و سیاست. این نوع کلم از برخی آنتی اکسیدان ها برخوردار است که می تواندازسلول ها محافظت کند.

-قره قاط : این گیاه و میوه آن برایداشتن سلامت جسم مفید است. این ماده غذایی نیز غنی از برخی فیتوشیمیک هاستکه از بروز عفونت شریان های ادراری موثر است. قره قرط همچنین به تقویتحافظه کمک می کند و برای داشتن دوران پیری سالم مفید است.

-عدس قرمز:این ماده غذایی نیز برای قلب بسیار مفید است و دشمن سرطان است.

-ماهی آزاد: این ماده غذایی منبع سرشاریاز پروتئین و امگای سه است. امگای سه نیز از بروز عارضه های قلبی جلوگیریمی کند و سرشار از اسید لیپید و برخی پروتئین هاست.

-اسفناج :این گیاه غذایی نیز درجه ایمنیبدن را بالا می برد و در زیبایی پوست و مو نقش به سزایی دارد. اسفناجهمچنین دارای ویتامین های آ و سی و ماده ریبوفلاوین (ویتامین بی ۲) است.ویتامین بی دو نیز در بازسازی بافت های بدن بسیار موثر است. اسفناج همچنیندارای ویتامین بی-شش ، کلسیم ، آهن و منیزیم است.

-سیب زمینی: این ماده نیز ضد سرطان وپیری است . رنگ زردی که در سیب زمینی وجود دارد نشان دهنده وجودبتا-کاروتن در آن است. بتا-کاروتن نیز غنی از ویتامین آ است و این ویتامیننیز از پیری زود رس جلوگیری می کند. بتا-کاروتن همچنین در ابتلا به برخیسرطان ها جلوگیری می کند.

-عصاره سبزیجات :عصاره سبزیجات نیز درجلوگیری از ابتلا به عارضه قلبی بسیار موثر است . زیرا عصاره این گیاهانسرشار از انواع ویتامین ها ، مواد معدنی، ارزش های غذایی است.

-دانه گندم:دانه گندم برای مغز، پوست و هضم بسیار مفید است .
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
http://ganjineh-elahi.com/

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ganjineh تشکر کرده اند:
SAMAN, Mahdi1944, Reza6662

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

cron