يكي از درايوهاي هارد لپ تاپ صفر نشون ميده و باز نميشه

در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 25 بار
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

يكي از درايوهاي هارد لپ تاپ صفر نشون ميده و باز نميشه

پست توسط taktaz » جمعه 17 اردیبهشت 1389, 5:26 pm

[FONT=Times New Roman]يكي از درايوهاي هارد لپ تاپ باز نميشه و پيام و درخواست فرمت كردن   [FONT=Times New Roman]رو ميده و ظرفيتش رو هم صفر نشون ميده در حاليكه چندين گيگ ظرفيت داره  [FONT=Times New Roman]ميخواستم بدونم علتش چيه و چكاري بايد انجام بدم؟

هر چه بالاتر ميروي , در نظر آنان که پرواز نميدانند کوچکتر به نظر ميرسي (آندره ژيد)

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 71062 بار
سپاس‌های دریافتی: 31337 بار
تماس:

Re: يكي از درايوهاي هارد لپ تاپ صفر نشون ميده و باز نميشه

پست توسط Mahdi1944 » شنبه 18 اردیبهشت 1389, 2:23 am

taktaz,
با برنامه‌ي Partition Magic يا EASEUS Partition Master ببينيد حجم واقعي درايو چقدر هست، ممکنه پارتيشن تيبل مشکل پيدا کرده باشه که در اين صورت با اسکن توسط اين برنامه‌ها ميتونيد اونها رو رفع کنيد، همچنين ممکنه اطلاعات اون درايو تخريب شده باشه که در اين صورت بايد درايو رو از نو ايجاد کرده و فرمت کنيد و بعد از فرمت با استفاده از برنامه‌ها ريکاوري مانند Recuva و R-Studio اطلاعات رو ريکاور کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: www.ir-dl.ir
سپاس‌های ارسالی: 2151 بار
سپاس‌های دریافتی: 1069 بار
تماس:

پست توسط nt » شنبه 18 اردیبهشت 1389, 1:41 pm

سلام
ضمن تشکر از taktaz, عزیز بابت طرح سوال و ایجاد تاپیک و Mahdi1944, گرامی بابت پاسخگویی
منم حدود 2 هفته پیش با چنین سیستمی روبرو بودم با این تفاوت که همه درایو ها دچار چنین مشکلی شده بودند و حجم همشون صفر بود و ... (که همه این موارد خود به خود و بدون حتی ضربه دیدن هارد ایجاد شده بودند )که با پارتیشن مجیک و چند نرم افزار دیگر هم که تست زدم اررور میداد و هارد را خراب اعلام میکرد که تو اینترنت هم سرچ کردم اما فایده ای نداشت و از چند تا از شرکت های کامپیوتری هم که سوال کردم گفتند اونا هم اخیرا با این مشکل سر و کار داشتند اما راه حلی نداشتند
می خواستم کسی اکر اطلاع دقیقی از دلیل ایجاد این مشکل و چگونگی رفع اون دارد اعلام نماید
ممنون
شاد باشید

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 25 بار
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط taktaz » شنبه 18 اردیبهشت 1389, 7:08 pm

nt نوشته شده:سلام
ضمن تشکر از taktaz, عزیز بابت طرح سوال و ایجاد تاپیک و Mahdi1944, گرامی بابت پاسخگویی
منم حدود 2 هفته پیش با چنین سیستمی روبرو بودم با این تفاوت که همه درایو ها دچار چنین مشکلی شده بودند و حجم همشون صفر بود و ... (که همه این موارد خود به خود و بدون حتی ضربه دیدن هارد ایجاد شده بودند )که با پارتیشن مجیک و چند نرم افزار دیگر هم که تست زدم اررور میداد و هارد را خراب اعلام میکرد که تو اینترنت هم سرچ کردم اما فایده ای نداشت و از چند تا از شرکت های کامپیوتری هم که سوال کردم گفتند اونا هم اخیرا با این مشکل سر و کار داشتند اما راه حلی نداشتند
می خواستم کسی اکر اطلاع دقیقی از دلیل ایجاد این مشکل و چگونگی رفع اون دارد اعلام نماید
ممنون
شاد باشید

سلام و درود به NT گرامي و تشكر از Mahdi1944
ظاهرا اين جور موارد زياد هستند نميدونم امكان داره اثر ويروس باشه چون تو همين لپ تاپي كه من كار ميكردم قبل از اين مشكل دچار ويروس autoran (كه خدا رو شكر همه دنيا رو گرفته) شده بودم من احتمال ميدم اثر ناشناخته اين ويروس باشه. فرمت فايل بصورت Raw در مياد. بهرحال من با استفاده از power data recovery كل فايل هارو برگردوندم بعد فرمت
هر چه بالاتر ميروي , در نظر آنان که پرواز نميدانند کوچکتر به نظر ميرسي (آندره ژيد)

New Member

پست توسط 1leila1 » چهار شنبه 2 شهریور 1390, 4:35 pm

سلام
منم همین مشکلاتو دارم
ولی الان تنها سوالم اینه که چه جوری درایو رو فرمت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا کمکم کنیدتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر

ارسال پست

بازگشت به “سخت افزار كامپيوتر”