جسد هیتلر، چه سرنوشتی پیدا کرد ؟!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 87
تاریخ عضویت: شنبه 6 تیر 1388, 4:54 pm
سپاس‌های ارسالی: 33 بار
سپاس‌های دریافتی: 123 بار

جسد هیتلر، چه سرنوشتی پیدا کرد ؟!

پست توسط farshad49 » جمعه 17 اردیبهشت 1389, 9:27 pm

 [FONT=B Yekan]در واپسین ماه‌های حیات، هیتلر، مبدل به مرد افسرده و رهبری شده بود که قادر به گرفتن کوچک‌ترین تصمیم سیاسی و نظامی نبود. در ۳۰ آوریل سال ۱۹۴۵، هیتلر با شلیک به سر خود و خوردن سیانور، خودکشی کرد. اوا براون، معشوقه هیتلر که در آخرین روز با وی ازدواج کرد، او را در خودکشی همراهی کرد. با وصیت وی، جسد او و اوا براون با بنزین سوزانیده شد. در همان روز، رئیس دستگاه تبلیغات نازی‌های یعنی گوبلز و همسرش بعد از کشتن فرزندانشان، خودکشی کردند. ارتش شوروی در ۲ و ۳ ماه می سال ۱۹۴۵، ابتدا جسد گوبلزها را پیدا کرد و سپس در پنج می، بقایای پیکر هیتلر را پیدا کرد.

اینها چیزهایی هستند که همه می‌دانند. اما در این میان برخی‌ها هم عقیده داشتند و حتی دارند که هیتلر، به نحوی موفق به فرار شده است. حتی اخیرا، یک باستان‌شناس و متخصص استخوان به نام "نیک بانتونی" و یک استاد ژنتیک به نام "لیندا استراسبورگ"، در اظهار نظرهایی، شک و تریدهای تازه‌ای را در مورد اصالت بقایای به جا مانده از پیکر هیتلر، برانگیختند، اظهار نظرهایی که بازتاب رسانه‌ای پیدا کرد. به همین دلیل، خبرگزاری  [FONT=Tahoma,sans-serif] 
[FONT=B Yekan]کوشید که یک بار دیگر به نحوی قضیه را بررسی کند. در مقاله‌ای که چند وقت پیش این خبرگزاری منتشر کرد و تا مدتی در شبکه‌های اجتماعی به دفعات لینک دهی صورت می گرفت، چیزهای تازه‌ای در مورد آنچه بر سر پیکر هیتلر آمد، به چشم می‌خورد.

 [FONT=Tahoma,sans-serif]CNN‌  [FONT=B Yekan]حقایق ادعایی تازه را در مصاحبه اختصاصی با رئیس قسمت آرشیو سازمان امنیت ملی روسیه  [FONT=Tahoma,sans-serif]  [FONT=B Yekan]، فردی به نام "ژن واسیلی خریستوفوروف"، به دست آورده است: در اوایل ژوئن سال ۱۹۴۵، ارتش شوروی جسد هیتلر و براون را در جنگلی در بیرون شهر راتنئو  [FONT=Tahoma,sans-serif] 
[FONT=B Yekan]به خاک سپرد. ۸ ماه بعد، یعنی در فوریه سال ۱۹۴۶، جسدها مجددا از خاک بیرون آورده شدند و در یک پادگان ارتش شوروی در شهر ماگدبرگ آلمان شرقی، دفن شدند.

تا زمانی که روس‌ها بر محل دفن تسلط داشتند، خیالشان از دسترسی غریبه‌ها به محل دفن، راحت بود. اما در مارس ۱۹۷۰، یعنی زمانی که قرار شد که شوروی این پادگان را تخیله کند و آن را تحویل مقامات آلمان شرقی بدهد، این واهمه در سر مقامات امنیتی شوروی شکل گرفت که ممکن است، محل دفن هیتلر به پرستشگاه کسانی تبدیل شود که عقاید فاشیستی دارند.

رئیس وقت  [FONT=Tahoma,sans-serif]  [FONT=B Yekan]‌در آن زمان، یوری آندروپوف بود، او با کسب موافقت از سران حزب کمونیست، اجازه یافت که یک مأموریت فوق سری را برای امحاء بقایای اجساد هیتلر و دیگر نازی‌ها به مرحله اجرا درآورد. اسم رمز این عملیات آرشیو یا  [FONT=Tahoma,sans-serif]The  

[FONT=B Yekan]بود و به وسیله گروهی از عوامل  [FONT=Tahoma,sans-serif]  [FONT=B Yekan]انجام شد. این عملیات در ۴ آوریل سال ۱۹۷۰ انجام شد. آنها دو پروتکل برای این عملیات داشتند. در یک پروتکل، آنها می‌توانستند با انهدام فیزیکی کل محل، مأموریت را به انجام برسانند، اما در پروتکل بعدی، آنها با نبش قبر، بایستی بقایای اجساد را بیرون می‌آوردند و نابود می‌کردند. آنها ترجیح دادند از شیوه دوم استفاده کنند. بقایای اجساد در یک کوره، در بیرون شهر شوئنبک  [FONT=Tahoma,sans-serif]  [FONT=B Yekan]که در ۱۱ کیلومتری ماگدبرگ بود، سوزانده شد، خاکسترها جمع شد و به رود  [FONT=Tahoma,sans-serif] 
[FONT=B Yekan]ریخته شدند.

تنها قسمت‌هایی که از بدن هیتلر باقی ماند، قسمت‌هایی از استخوان آرواره و جمجمه او بود که به روسیه فرستاده شد.  [FONT=Tahoma,sans-serif]  [FONT=B Yekan]شکی در متعلق بودن این قطعات استخوانی به هیتلر ندارد. در سال ۲۰۰۰، در جریان نمایشگاه جنگ جهانی دوم در مسکو، این قطعات جمجمه هیتلر که سوراخ گلوله‌ای که هیتلر با آن خودکشی کرده بود، روی آن مشخص بود، به نمایش گذاشته شد ... 
 
[FONT=B Yekan] [FONT=B Yekan]نکاتی در مورد زندگی هیتلر: [FONT=B Yekan]

1. آدولف تنها فرزند خانواده هیتلر بود.
2. با پدرش اصلا رابطه خوبی نداشت.
3. از جاهای بن بست بشدت می ترسید.
4. انسانی فوق العاده با هوش بود به طوری كه با دست چپ نقاشی میكرد و با دست راست ریاضی حل میكرد.
5. هرگز لب به مشروب و سیگار نزد.
6. دستور داد تا ماشینی ارزان قیمت بسازند كه تمام مردم آلمان بتوانند استفاده كنند. (اون ماشین فولكس بیتل بود)
7. ماشین فولكس را هیتلر طراحی كرد.
8. خلبان مورد علاقه اش (بور) بود.
9. در جنگ دچار كوری موقت شد و در بیمارستان نظامی برلین بستری شد.
10. آدم سرسختی بود.

تاریخ میگه آلمانها به طرز وحشیانه ای لهستان رو اشغال كردن و مورخی هست كه میگه نباید بگین لهستان باید بگین له هستان چون اونا در جنگ له شدن هیتلر لهستانیها رو دو دسته كرد یكی دسته باسوادها و دیگری بی سوادها بعد دستور داد تا تمامی با سواد ها رو قتل عام كنن تا مبادا روزی بهتر از آلمانها بشن. بعد دسته بیسواد ها رو به كار در معادن بردن.

هیتلر در كتابش میگه در طول عمرم فقط دو بار گریه كردم یكی زمانی كه مادرم مرد و دیگری زمانی كه آلمان در جنگ شكست خورد. در معاهده ی ورسای آلمانها حق نداشتن نیروی نظامی داشته باشن اما هیتلر دستور داده بود تا در كارخانه پرورش مرغ هواپیماهای جنگی بسازند.

هیتلر زمانی كه خواب بود هیچكس جرات بیدار كردنش رو نداشت چون یه بار گروهبانی این كار رو كرده بود و اون گروهبان بدبخت رو به تیر بار بسته بودن. به همین خاطر در اواخر جنگ اكثر مناطقی كه آلمانها از دست میدادن زمانی بود كه هیتلر خواب بود.

هیتلر 12دانشمند آلمانی رو زندانی كرد و با یک هفته ای که به اونها مهلت داد به اونها گفت: شما باید ماشینی بسازید كه در گرمای آفریقا و سرمای روسیه حركت كنه و آب رادیاتورش در سرما یخ نزنه و در گرما جوش نیاره. اونا فولكس رو ساختند كه رادیاتور نداره و موتورش در عقب قرار داره تا سرمای زمستان و گرمای تابستان روی موتورش تاثیر نذاره.

علت شركت كردن آمریكا در جنگ این بود كه هیتلر به تمامی كشورهای هم پیمانش دستور داده بود تمامی كشتی ها، ناوها و زیردریایی های كشور های بیطرف رو نابود كنن به همین خاطر یه زیر دریایی ژاپنی یه ناو آمریكایی رو زد و این بهانه ای شد برای حضور آمریكا در جنگ. و در انتها شعار هیتلر با ارتش خودش و هم پیمانهاش این بود كه تا زمانی كه جلو میرم پشت سرم بیائید، كشتنم انتقامم رو بگیرید، عقب نشینی كردم به من مهلت ندهید و من رو بكشید.
   
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد .
کوروش بزرگ

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1921
تاریخ عضویت: شنبه 29 خرداد 1389, 5:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 6415 بار
سپاس‌های دریافتی: 11866 بار

Re: جسد هیتلر، چه سرنوشتی پیدا کرد ؟!

پست توسط رونین » چهار شنبه 30 تیر 1389, 8:07 pm

با سلام
ادلف هیتلر خودکشی کرد چون دیگه توانایی شرکت در جنگ رو نداشت و هیچ وقت جسدش پیدا نشد ضمنا هیتلر به خاطر شجاعت فراوان موفق به کسب 6مدال شجاعت از جمله صلیب اهنین شده .خودکشی شجاعت زیادی میخواد به همین خاطر سامورایی ها تبدیل به افسانه شده اندو....
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار


زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4107
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4295 بار
تماس:

Re: جسد هیتلر، چه سرنوشتی پیدا کرد ؟!

پست توسط Reza6662 » چهار شنبه 30 تیر 1389, 9:40 pm

رونین نوشته شده:با سلام
ادلف هیتلر خودکشی کرد چون دیگه توانایی شرکت در جنگ رو نداشت و هیچ وقت جسدش پیدا نشد ضمنا هیتلر به خاطر شجاعت فراوان موفق به کسب 6مدال شجاعت از جمله صلیب اهنین شده .خودکشی شجاعت زیادی میخواد به همین خاطر سامورایی ها تبدیل به افسانه شده اندو....


در اوت 1914 جنگ جهاني اول آغاز شد. در حالي كه اكثر مردم از فكر جنگ جهاني وحشت‏زده و اندوهگين بودند، اما هيتلر بسيار خوشحال بود. آنچه او را خشنود مي‏ساخت، به ويژه اين بود كه مي‏توانست به ارتش آلمان بپيوندد و در آن خدمت كند. او سالها بعد نوشت:
«براي من اين ساعتها، به منزلهء رهايي از رنج و اندوهي بود كه طي روزهاي جواني‏ام بر من سنگين مي‏كرد. اين كه تصديق كنم شور و هيجان مرا از خود بي‏خود كرد، شرمنده نيستم. به زانو افتاد و از صميم قلب خدا را شكرگزاري كردم كه اين لطف را شامل حالم كرده بود كه در اين زمان زندگي كنم.»

هرچند هيتلر در زندگي غيرنظامي‏اش با ناكامي روبه‏‎رو شده بود، اما سرباز خوبي بود. او درجهء سرجوخگي گرفت و در 47 نبرد در جبههء غرب به عنوان دوندهء پيام رسان خدمت كرد كه وظيفه‏اش، رساندن پيام‏هاي افسران به عقب و جلوي خطوط جبهه بود. چنانكه يك تاريخدان مي‏نويسد: «قطعه زمين بين سنگر و پايگاه توپخانه، زير آتش سنگين مسلسلهاي انگليسي بود و دوندهء پيام‎رسان كه از اين قطعه زمين عبور مي‎كرد، مي‏بايست به راستي مرد بسيار شجاهي باشد.» هيتلر بي‏نهايت شجاع بود و اغلب براي مأموريتهاي بسيار خطرناكي كه ديگر دوندگان پيام‏رسان مي‏كوشيدند از انجام آنها دوري كنند، داوطلب مي‏‎شد. شجاعتش طي يكي از اين مأموريتها، نشان «صليب آهنين» را نصيب وي نمود كه يك مدال شجاعت بسيار باارزش بود و به ندرت به سرجوخه‏ها داده مي‎‏شد.

راز صليب آهنين
هيتلر به خاطر شجاعتش طي جنگ جهاني اوّل، مدال صليب آهنين گرفت. چنانكه رابرت پين در كتابش، «زندگي و مرگ آدولف هيتلر» مي‏نويسد: «به نظر مي‏رسيد هيتلر دربارهء اين مدال، احساس دوگانه‏اي دارد. او نشان درجه يك صليب آهنين را به توصيهء ستوان يكم هوگو گوتمان دريافت كرد، كسي كه به او دستور داده بود پيامي فوري را به خط عقب جبهه برساند كه به افراد توپخانه دستور مي‏داد گلوله‏باران را متوقف كنند، چون ارتباط قطع شده بود و افراد توپخانه نمي‏دانستند آلماني‏ها كمي پيشروي كرده‏اند و در نتيجه بسياري از سربازان آلماني بر اثر گلوله‏باران خود آلماني‏ها كشته شده بودند. اين دوندهء پيام‏رسان كه از اين قطعه زمين عبور مي‏كرد، مي‏بايست به راستي مرد بسيار شجاعي باشد. ستوان گوتمان به هيتلر در صورت موفقيت، نشان درجه يك صليب آهني را وعده داد. وقتي هيتلر به قدرت رسيد، تمام شرائطي كه به دريافت اين نشان انجاميد به طرز نامحسوسي مخفي نگه داشته شد، گويي كه راز پنهاني به آن پيوند خورده بود. اين راز خيلي ساده بود: ستوان يكم هوگو گوتمان، يهودي بود و در آن زمان هيتلر ترجيح مي‏داد كه كسي نداند او نشان صليب آهني خود را مديون توصيهء يك افسر يهودي در ارتش آلمان بوده است.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   عکس  
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7176
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9217 بار
سپاس‌های دریافتی: 21336 بار
تماس:

Re: جسد هیتلر، چه سرنوشتی پیدا کرد ؟!

پست توسط sinaset » چهار شنبه 30 تیر 1389, 10:32 pm

رونین نوشته شده:با سلام
ادلف هیتلر خودکشی کرد چون دیگه توانایی شرکت در جنگ رو نداشت و هیچ وقت جسدش پیدا نشد ضمنا هیتلر به خاطر شجاعت فراوان موفق به کسب 6مدال شجاعت از جمله صلیب اهنین شده .خودکشی شجاعت زیادی میخواد به همین خاطر سامورایی ها تبدیل به افسانه شده اندو....

سلام دوست من
این اسمش شجاعت نیست ، بلکه حماقت است .
برای اینکه حماقت می خواهد که ادم رضایی خدا را به اهداف شخصی خود تریجع ، حماقت می خواهد که با زجر دادن مردم برای خودش منافع بسازد ، حماقت می خواهد که بهشت خودش را با جهنم عوض کند و.....
و در پایان زمین ،این پاکان و نیکان هستن که صاحب زمین هستن (طبق ایات قران)
الان که ادم هیتلر در ان جهان قرار دارد می داند که زجری که به مردم خودش و جهان داده (و ظلم به خودش)یعنی چی ..... ولی افسوسی که دیگر نمی تواند کار کنند ، و بینهایت افسوس دیگر که در انجا حتا خدا هم او را تنها می گذارد.
چقدر سرنوشت مفسدین فی الارض غمنگیز است........(فِي جَهَنَّمَ خَالِدُونَ)
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1921
تاریخ عضویت: شنبه 29 خرداد 1389, 5:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 6415 بار
سپاس‌های دریافتی: 11866 بار

Re: جسد هیتلر، چه سرنوشتی پیدا کرد ؟!

پست توسط رونین » پنج شنبه 31 تیر 1389, 8:32 am

سلامsinaset
حماقت؟؟؟
باید توی اون لحظه خودتو جای او بذاری!ایا با حقارت اسیر بشم؟؟یا بمیرم تا ذلت نکشم! یه کم فکر کن؟؟اگه منم یه آدم بدی مثل اون بودم و در پایان میدیدم که شکست خوردم و توانایی جنگیدن هم نداشتم مرگ رو ترجیح میدادم به حقارت و ذلت اسارت و زندان!درسته که هیتلر منفوره و کارای بد زیادی کرده اما نمیشه همش بگیم بدآیا یه صفت خوب نداشته؟چرا شجاعت"پشتکار"صبر"استقامت"احترام به مادر"....هستند آدمایی که صدبرابر ازاون جنایت کارترهستند ولی مثل اون منفور نشدند چرا؟؟شاید چون هیتلر زمانی فرمانروایی میکرد بر کلی مناطق و اینکه افکارش در مورد نژاد برتر!شاید!به شما بگم مغول ها حتی به پرندگان هم رحم نمیکردند یا حتی مرغ و خروس میدونی چقدر آدم کشتند در مورد محمود افغان بخون!به نظر من کسی که به خاطر عقیده خودش بمیره یا خودکشی بکنه حتی عقیده بد!عشقش راستین بوده میدونم گناه هست ولی بهتر از ادمایی که نماز میخونند ولی ربا خوارهستند یا باعث بریدن نان یه نفر میشند درد دل زیاده....
موفق باشید
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار


زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7176
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9217 بار
سپاس‌های دریافتی: 21336 بار
تماس:

Re: جسد هیتلر، چه سرنوشتی پیدا کرد ؟!

پست توسط sinaset » پنج شنبه 31 تیر 1389, 11:48 am

رونین نوشته شده:سلامsinaset
حماقت؟؟؟
باید توی اون لحظه خودتو جای او بذاری!ایا با حقارت اسیر بشم؟؟یا بمیرم تا ذلت نکشم! یه کم فکر کن؟؟

سلام دوست من
من اگر جایی این ظالم بودم(انشالله خدا نسیب هیچ موجود زنده نکنه)
تریجع می دادم به ذلت و خواری و بدترین شکنجه ها در این دنیا بمیرم ، حداقلش این بود که مقداری از بار گناهان کمتر می شد
نه اینکه به خودکشی بار گناهانم را از اینکه هست بدترش کنم .
باتشکرتصویر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1921
تاریخ عضویت: شنبه 29 خرداد 1389, 5:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 6415 بار
سپاس‌های دریافتی: 11866 بار

Re: جسد هیتلر، چه سرنوشتی پیدا کرد ؟!

پست توسط رونین » پنج شنبه 31 تیر 1389, 12:14 pm

سلام بر شما دوست عزیز و گرامی sinaset :razz:
میشه بحث کرد اما ترجیح میدم از این موضوع بگذرم چون من و شما هیچ وقت جای اونا نبودیم و نیستیم ضمنا ما مسلمان هستیم ولی اونا خیر پس...
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار


زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.

New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: سه شنبه 2 شهریور 1389, 7:40 pm

Re: جسد هیتلر، چه سرنوشتی پیدا کرد ؟!

پست توسط pezhman1721 » سه شنبه 2 شهریور 1389, 8:07 pm

با سلام
این جمله آخر که خطاب به سربازان از قول هیتلر گفته می شه مال ناپلئون

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1117
تاریخ عضویت: پنج شنبه 3 آبان 1386, 3:56 pm
محل اقامت: ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس
سپاس‌های ارسالی: 1224 بار
سپاس‌های دریافتی: 1159 بار
تماس:

Re: جسد هیتلر، چه سرنوشتی پیدا کرد ؟!

پست توسط big-man » سه شنبه 20 مهر 1389, 12:47 pm

Warning: Do not Post Jews And Pets..

سلام دوستان ......
به نظر بنده هیتلر فرستاده ای از طرف خداوند برای مجازات یهودیان...... همانطور که خداوند خودش در قرآن فرموده است ....
و هیتلر نیز خودش میگفت رسالتی که خدا به من داده است.


پروردگار تو اعلام می دارد، کسانی را بر یهودیان چیره خواهد کرد که تا روز قیامت، آنان را مجازات و شکنجه خواهند نمود، و خداست که زود مجازات نموده و هم اوست بخشنده و عفو کننده، و از جمله مجازات خداوند این است که آنان را پراکنده و گروه گروه در زمین قرار داده بعضی از آنان نیکوکار و برخی نابکارند و آنان را با خوبی و بدی آزمایش کردیم، شاید توبه نموده و به راه حق و هدایت بازگردند. ....

برخی از مفسران بر این عقیده اند که هر دو مورد، انجام شده، بدین ترتیب که کیفر فتنه و فساد نخستین بنوخذنشر (بخت النصر) و مجازات دومین مرحله فساد و تباهی بدست (تیتوس) رومی انجام پذیرفته است و بعضی دیگر معتقدند که هنوز آن دو کیفر رخ نداده است

اما مجازات دوم را به هبتلر نیز نسبت داده اند.....
وبرخی هر دو مجازات را به مسلمین نسبت داده اند.
ما اجرای این وعده الهی را در کیفر یهودیان، در تمام دورانهای تاریخی آنان به استثنای دوران حکومت پیامبرانی چون موسی و یوشع و دادو و سلیمان علیهم السلام مشاهده می کنیم و خداوند اقوام و ملتهای مختلفی را بر آنها مسلط گردانید که آنان را شکنجه و مجازاتی دردناک نمودند.

اِِین سوال دور از دهن نخواهد بود که، پادشاهان مصر و بابل و یونان و فارس و روم و دیگران بودند که بر یهودیان تسلط یافته و آنان را مجازات سختی دادند اما مسلمانان چنان رفتاری با آنها ننموده، بلکه تنها بر نیروهای نظامی آنها پیروز گشتند و سپس زندگی در سایه دولت اسلامی را از آنان پذیرفتند، که با برخورداری از آزادی و حقوق خود در قوانین اسلامی، جزیه بپردازند.

در جواب اِِین سوال مِِی توان چنِِین گفت که، آنها را بدترین عذاب چشانیدند، به این معنی نیست که پیوسته آنها را کشته و یا آواره و زندانی نمودند، آن چنانکه بیشتر حکومتهایی که پیش از اسلام بر آنان تسلط یافتند، این گونه عمل کردند، بلکه به این معنی است که آنها از لحاظ نظامی، سیاسی، تسلیم آن حکومتی گردیدند که خداوند برآنان مسلط ساخت اگرچه مسلمانان در آزار و کیفر یهودیان، از دیگران ملایم تر بودند، اما مصداق تسلط بر یهودیان، و کیفر نمودن آنان می باشند.

بلی تاریخ یهودیان تطبیق این وعده خدا را بر آنها گواهی می دهد، در عصر حاضر که یک و یا حداقل نیم قرن بر آنها سپری گشته، کسی که آنان را مجازات و کیفر دهد بر آنان مسلط نشده، بلکه آنان بیش از نیم قرن است یعنی از سال ۱۹۳۶م. بدترین شکنجه ها را در فلسطین و دیگر مناطق به مسلمانان روا می دارند!

این همان دوره بازگشت قدرت آنهاست که خداوند در سوره اسراء به آنان وعده داده است
_____________________________________________________________________

آنچه که از ناحیه پروردگار بر تو فرود آمده، بر سرکشی و کفر آنان می افزاید و میان آنان تا روز رستخیز، کینه و دشمنی انداختیم، و هر وقت آتش جنگی را بر افروختند، خداوند آن را خاموش گردانید، آنان سعی در ایجاد فساد در زمین دارند و خداوند فساد کنندگان را دوست نمی دارد


خدای متعال در قرآن مجید می فرماید: «یهودیان گفتند دست خدا بسته است، دست آنان بسته باد، و به سبب این گفته از رحمت خدای دور شدند. بلکه دستهای خدا گشوده است و هرگونه بخواهد انفاق می کند.» «... آنچه که از ناحیه پروردگار بر تو فرود آمده، بر سرکشی و کفر آنان می افزاید و میان آنان تا روز رستخیز، کینه و دشمنی انداختیم، و هر وقت آتش جنگی را بر افروختند، خداوند آن را خاموش گردانید، آنان سعی در ایجاد فساد در زمین دارند و خداوند فساد کنندگان را دوست نمی دارد.»

این وعده خداست، به فرونشاندن آتش جنگ هایی که یهودیان بر می افروزند، خواه مستقیما" خود آنان خوی جنگ افروزی داشته، و یا اینکه دیگران را به این عمل تحریک کنند واین وعده الهی بدون استثناء خواهد بود، زیرا با لفظ «کلما اوقدوا» یعنی «هروقت آتش افروزی نمایند» آمده است.

تاریخ گذشته و حال آنان گواهی می دهد که آنها همواره در پی آتش افروزی بسیاری از آشوب و جنگها بوده اند، اما خداوند متعال وعده خود را نسبت به مسلمانان و بشریت با عنایت خویش تحقق بخشیده، و مکر و حیله یهود را باطل و نقشه هایشان را خنثی کرده و آتش جنگ آنان را فرو نشانده است. و شاید بزرگترین آتش جنگ و آشوبی که آنان علیه مسلمانها و جهانیان برافروخته اند، همین نبرد فعلی باشد که جهت دامن زدن به آن، شرق و غرب را تحریک نموده، و خودشان در فلسطین مستقیما"، و در اکثر کشورهای جهان بطور غیر مستقیم طرف درگیر می باشند، و چیزی نمانده که وعده خداوند با فرونشاندن این جنگ تحقق یابد و از آیه شریفه یاد شده چنین استفاده می شود که دشمنی و درگیریهای داخلی آنها، خود یکی از راه های لطف خداوند، برای فرونشاندن آتش جنگ آنها خواهد بود، به دلیل ذکر جمله «اطفاء النار» بعد از طرح دشمنی و درگیریهای داخلی در آیه شریفه، گوئیا که خاموت نمودن آتش افروزی آنان، فرع بر ایجاد کینه در بین آنها می باشد.

«و ما میان آنان تا روز قیامت دشمنی و کینه توزی افکندیم و هرگاه آتش جنگی را برافروزند، خداوند آن را فرو می نشاند.»

اما برخی از روایات مربوط به نقش یهودیان در زمان ظهور ناجی، مربوط به گرد آمدن آنها در فلسطین قبل از جنگ نابود کننده آنها است که تفسیری برای این آیه شریفه است: «و بعد از او به بنی اسرائیل گفتیم زمین را ساکن شوید و زمانی که روز قیامت فرا رسید شما را آمیخته با یکدیگر می آوریم.» یعنی شما را از هر ناحیه ای و یا همگی شما را گرد آوردیم، از پیامبر (ص) روایت شده که فرمود: «آیا شنیده اید نام شهری را که بخشی از آن درون دریاست؟ عرض کردند آری، فرمود: قیامت به پا نمی شود مگر آنکه هفتاد هزار تن از فرزندان اسحاق به شهر یورش می برند.»

و از امیر مومنان (ع) است که فرمود: «در مصر منبری را بنا نموده و دمشق را قطعا" تخریب خواهم کرد و یهودیان را از شهرهای عربی بیرون می رانم و با همین چوب اعراب را خواهم راند، راوی این حدیث (عبایه اسدی) گوید: پرسیدم ای امیرمومنان، شما به گونه ای خبر می دهید که به یقین پس از مردن زنده خواهید شد؟ فرمود: ای عبایه به روشی غیر روش ما صحبت کردی. مردی از تبار محمد (ناجی) این کارها را انجام می دهد.»


به امید تحق رویای انسان و رستگاری غیر یهود


Aftab
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

ارسال پست

بازگشت به “تاريخ جهان”