در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

87

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 تیر 1388 15:54

آرشيو سپاس: 145 مرتبه در 66 پست

یازده سال حبس برای دستیار مهدی هاشمی

توسط farshad49 » دوشنبه 20 اردیبهشت 1389 22:24

روزنامه کیهان نوشت:
حمزه كرمي كه از نزديكان مهدي هاشمي محسوب مي شود و از طرف وي سايت دروغ پراكن و ضدانقلابي «جمهوريت» را در بحبوحه انتخابات رياست جمهوري سال گذشته بر عليه نظام مديريت مي كرد، به جرم فعاليت تبليغي عليه نظام به يك سال حبس و به خاطر اختلاس از سازمان بهينه سازي مصرف سوخت به 10 سال حبس و انفصال دايم از خدمات دولتي محكوم شد.

كرمي از سال 74 تا 80 مديركل سياسي دفتر رئيس جمهور در دولت هاي سازندگي و اصلاحات بود و در نهمين دوره انتخابات رياست جمهوري (سال 84) نيز رياست ستاد مطبوعاتي نامزد مورد حمايت كارگزاران را برعهده داشت.

كرمي در جريان محاكمه در دادگاه متهمان حوادث پس از انتخابات اعلام كرد: مهدي هاشمي اعتقادي به هزينه شخصي براي انتخابات نداشت و با وجود گوشزد كردن من نپذيرفت كه استفاده از پول بيت المال براي اين منظور جرم است... گرداننده واقعي سايت جمهوريت مهدي هاشمي بود و من تنها مدير اسمي آن بودم. پرسنل سايت با چاپ شب نامه در ستادهاي ميرحسين موسوي و توزيع آنها، به تضعيف نظام مي پرداختند. جاسبي به بنده گفت كه بايد هر كاري انجام دهيم تا هر كسي به غير از احمدي نژاد رئيس جمهور شود...

من از سال 82 به سازمان بهينه سازي مصرف سوخت رفتم. در آنجا هم مهدي هاشمي نقش موثري داشت. او اعتقادي به هزينه شخصي براي انتخابات نداشت. لذا بنده با وي صحبت كردم و البته گوشزد هم كردم كه استفاده از پول بيت المال در انتخابات جرم است ولي مهدي هاشمي نمي پذيرفت.

وي خاطر نشان كرده بود: سازمان بهنيه سازي مصرف سوخت بايد در جهت كاهش و بهينه سازي مصرف سوخت كار مي كرد. البته شركت هاي مختلفي هم با اين سازمان قرارداد داشتند كه از جمله اين شركت ها شركتي با مديريت امير-الف بود كه كار اين شركت نيز ساخت تيزرهاي تبليغاتي و در كل تبليغ بود.

همه روساي اين شركت هايي كه با سازمان بهينه سازي قرارداد داشتند از دوستان مهدي هاشمي بودند و آمادگي گرفتن پول تحت عنوان بهينه سازي و تبليغات انتخاباتي براي كانديداي مدنظر مهدي هاشمي را داشتند و اين شركت ها با سند سازي هاي صورت گرفته، موظف شدند كه كار تبليغاتي براي مهدي هاشمي انجام بدهند.

يك شركت، 500 ميليون تومان براي چاپ يك ميليون جلد كتاب پول دريافت كرده بود در حالي كه تنها 25 هزار جلد كتاب چاپ شد و مابقي پول صرف تبليغات مورد نظر مهدي هاشمي شد. او معتقد به پولشويي بود. وي پولها را از سازمان بهينه سازي دريافت مي كرد و آنها را مكرراً به دلار و ريال تبديل مي كرد. وقتي كه دليل اين كار را از وي پرسيديم، گفت كه با اين كار كسي نمي تواند منشاء پول ها را كشف كند. با فشار مهدي هاشمي از سازمان بهينه سازي مصرف سوخت به منظور تبليغات در دوره نهم انتخابات رياست جمهوري پول برداشت مي شد و مهدي هاشمي پس از شكست در انتخابات به اقدامات خود ادامه داد و مابقي پول هاي باقي مانده و بدهكار شده خود را نيز به شركت هايي كه تبليغ مي كردند، پرداخت كرد. اين پولها معادل 2 ميليارد تومان بود.

كرمي با بيان اينكه در بيان مسائل رخ داده در انتخابات دهم رياست جمهوري تاكيد كرده بود: مهدي هاشمي با بنده صحبت كرده و گفت كه ما بايد براي انتخابات كار رسانه اي قوي اي را آغاز كنيم. چند روز بعد هم در جلسه اي جاسبي به بنده گفت كه بايد هر كاري انجام دهيم تا هر كسي به غير از احمدي نژاد رئيس جمهور شود. از اين رو ما نيز سايت جمهوريت را با مديريت رسمي مهدي هاشمي راه اندازي كرديم، البته چند روز بعد جاسبي با تغيير نظر به ما اطلاع داد كه بنده مي خواهم در انتخابات بدون موضع باشم لذا دستور تعطيلي سايت جمهوريت را صادر كرد ولي با فشارهاي هاشمي اين سايت به كار خود همچنان ادامه داد.

وي افزود: سايت جمهوريت ابتدا قرار بود از كانديدايي در انتخابات حمايت و نسبت به دولت نهم نيز نقدهايي داشته باشد ولي با فشارهاي مهدي هاشمي، اين سايت تبديل به سايت تضعيف كننده سازمان هاي نظامي از جمله بسيج و سپاه و سازمان هاي دولتي شد و حتي اين سايت خدمات دولت را نيز پول پاشي معرفي مي كرد و كار به جايي كشيد كه اين سايت برخلاف واقعيت، شبهه تقلب در انتخابات را تلقين كرد. مهدي هاشمي حتي مطالب تندتري را براي انتشار به سايت جمهوريت ارائه مي داد كه البته ما اين گزارش را هرگز منتشر نكرديم.

وي در پاسخ به سوال قاضي دادگاه درباره اينكه در سازمان بهينه سازي مصرف سوخت چقدر وجه از مهدي هاشمي دريافت كرديد، گفته بود «فقط به خود من 320 ميليون تومان پول دادند كه البته حاضرم بخشي از آنها را كه در اختيارم هست بازگردانم ولي بخش ديگر را بين پرسنل توزيع كردم.»

گفتني است مهدي هاشمي از 7 ماه پيش از كشور خارج شده و با وجود احضار حاضر به مراجعت و پاسخگويي نشده است.
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد .
کوروش بزرگ

KH.I.A.2500 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب farshad49 تشکر کرده اند:
yasermym

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 8 مهمان