در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

87

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 تیر 1388 15:54

آرشيو سپاس: 145 مرتبه در 66 پست

روایت احمدی‌نژاد از وحشت‌زده‏گي كلينتون

توسط farshad49 » دوشنبه 20 اردیبهشت 1389 23:21

رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه بايد به همه جهان مسلط شويم و راه آن علم است، گفت: امروز بايد ايران را در جهان بالا بكشيم و در داخل هم ايران را بسازيم و در مديريت جهاني هم مشاركت سازنده داشته باشيم. .

به گزارش خبرنگار ايلنا، محمود احمدي‌نژاد در بيستمين آئين‌ نكوداشت اعضاي هيات علمي نمونه كشور و آئين تجليل از دانشجويان نمونه كشور با بيان اينكه موضوع آفرينش، انسان است، اظهار داشت: خدا وقتي انسان را آفريد فرمود كه مي‌خواهم خليفه‌الله شود و راه آن را به انسان تعليم داد و اگر بناست كسي خود را از اين خاك بركشد و به جايي برسد كه همه ملائك در برابر او سجده كنند، راهش علم است.

وي با بيان اينكه هر انساني علاقه‌مند است كه مقتدر و حكيم شود، گفت: انسان عاشق قدرت، حكمت، كمال و زيبايي است و راه تحقق همه اينها علم است. علم مطلق، قدرت مطلق، زيبايي مطلق و كمال مطلق است و اگر زاويه انسان به اين قضيه نگاه كنيم انسان‌ها عاشق قدرت، زيبايي و كمال هستند و راه آن علم است و از منظر خدا انسان قرار است كه خليفه‌الله شود.

رئيس‌جمهور با تاكيد بر اينكه كارهاي زياد علمي در عالم بشر شده است ولي در مراتب علمي هنوز در سكوي اول هستيم، تصريح كرد: همه علم بشر تا قبل از شكوفايي حقيقي زير صفر است.

احمدي‌نژاد با تاكيد بر اينكه بايد به همه جهان مسلط شويم و راه آن علم است، گفت: تنها راه تسلط به عالم راهي نيست كه ديگران رفته‌اند.

وي در مصداق اين گفته خود ادامه داد: اخيرا تجهيزاتي را آورده‌اند كه وقتي دستگيره آن را در دست مي‌گيريم از روي ضربان مغز قادر است تمام بدن را آناليز كند. در حالي كه 900 سال قبل ابن‌سينا هم همين كار را با نبض انجام مي‌داد.

رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه راه‌هاي علمي و تسلط علمي بر عالم منحصر به فرد نيست، گفت: اين نكته براي دانشگاه‌هاي ما كليدي است و فكر نكنيم اگر كسي در مسيري موفقيتي به دست آورد تنها مسير رسيدن به آن همان نقطه است.

وي با تاكيد بر اينكه با افتخار اعلام مي‌كنم به فضل الهي و با همت بلند اساتيد و دانشجويان ما سرعت پيشرفت علمي كشور اعجاب‌آور است، تصريح كرد: خيلي‌ها باور نمي‌كنند كه ما چقدر اختراع، مقاله و نوآوري داريم و قله‌هاي پيشرفت با سرعت به تسخير فرزندان ايران زمين درمي‌آيد.
وي ادامه داد: رئيس‌جمهور يك كشور بزرگ با من صحبت مي‌كرد و مي‌گفت در ايران چه خبر است ما كه از بيرون فشارها را مشاهده مي‌كنيم اين محدوديت‌ها قادر است صدها ملت را از پا دربياورد ولي شما روز به روز پيشرفت مي‌كنيد. به او گفتم شما ملت ايران را نمي‌شناسيد و ايران ايران است.

احمدي‌نژاد تاكيد كرد: آنچه در دل مستكبرين بغض ايجاد كرده است، ايستادگي ملت ايران و پيشرفت‌هاي علمي است. مثلا مسئله غني‌سازي اورانيوم در ايران براي آنها مهم نيست. مهم براي آنها اين است كه ملت ايران خارج از اراده آنها اين كار را انجام داده است آنها مي‌خواهند سقف پرواز هر ملتي را خود تعيين كنند ولي شما اين سقف‌ها را شكستيد.

رئيس‌جمهور با تاكيد بر اينكه بايد قدر خود را بدانيم گفت: آنچه امروز در اختيار ايران است، يك فرصت بي‌نظير تاريخي است و البته به اين معنا نيست كه مشكلات و موانع نداريم چرا كه فتح قله‌ها بدون مانع امكان‌پذير نيست

وي ادامه داد: امروز بايد ايران را در جهان بالا بكشيم و در داخل هم ايران را بسازيم و در مديريت جهاني هم مشاركت سازنده داشته باشيم.

احمدي‌نژاد با تاكيد بر اينكه هر چقدر كار علمي انجام دهيم كم است، گفت: هنوز انسان مانند يك غنچه است كه باز نشده و راه طولاني در پيش دارد.

وي ادامه داد: اعتقاد دارم خدا بشر را براي زندگي امروز نيافريده است اين زندگي شايسته بشر نيست و من ترديد ندارم تغيير شرايط جهان جز با همت و مديريت ملت ايران شكل نخواهد گرفت و اين كبر و فقرفروشي نيست.

احمدي‌نژاد با تاكيد بر اينكه در طول تاريخ ايران همه داشته‌هايش را به رايگان به همه ملت‌ها هديه داده است تصريح كرد:‌ ملت ايران هيچ‌گاه علمش را قطره‌قطره به ملت‌ها نفروخت و ارزش‌هاي اخلاقي خود را به زور به كسي منتقل نكرد و ما با زور شمشير هيچ ناحقي را نپذيرفتيم و اسلام را به عنوان حقيقت بالاتر پذيرفتيم.

رئيس‌جمهور با اشاره به سفر خود به نيويورك و گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: به يكي از خبرنگاران گفتم شما 180 سال پيش برده‌داري را آن هم پس از جنگ‌هاي خونين لغو كرديد ولي در ايران هزار و 500 سال قبل برده‌داري لغو شده بود. ملت ايران ارزش‌هاي والايي دارد و ما مي‌خواهيم راه تعالي و نجات بشر را نشان دهيم.

وي با بيان اينكه در فرهنگ ايران زمين يك دوره فطرت 150 تا 160 ساله ايجاد شد گفت: ما در اين مدت در تاريخ گم شديم ولي امروز يك مشت آدم‌كش و هفت‌‌تير‌كش به ملت‌ها دستور مي‌دهند،‌انسان‌ها را مي‌كشند و ادعاي حقوق بشر دارند. ما بر اساس فرهنگ و اعتقادات خود نمي‌توانيم آن را قبول كنيم.

احمدي‌نژاد با تاكيد بر اينكه ساختن امروز ايران فقط ساختن يك جغرافيا و منافع ملي نيست گفت: ساختن امروز ايران برافراشتن عزت انسان است و بالاترين خدمت به كل بشريت است. امروز ايران به يك تابلو تبديل شده است و نقطه اميد ملت‌هاست و امروز وقتي مي‌گوئيم ايران يعني عدالت، برابري، دوستي و محبت. البته اين به آن معنا نيست كه ما مشكلات نداريم ولي در مسير حركت مي‌كنيم و امروز تلاش براي ساختن ايران يعني تلاش براي ساختن همه بشريت.

احمدي‌نژاد ادامه داد: امروز دانشگاهيان ما با همت بلند و با عشق به ايران خود را براي تعالي انسان، ايران و جهان وقف كرده‌اند و اگر بنا باشد استاد نمونه انتخاب كنيم قريب‌به‌التفاق استادان ما نمونه هستند و دوستاني كه در اين جلسه حاضرند تنها تعدادي از آنها هستند.

وي با تشكر از كساني كه لوح تقدير به او دادند گفت: افتخار مي‌كنم كه معلم كوچك و كوچك معلمان ايران عزيز هستم.

احمدي‌نژاد با تاكيد بر اينكه به لطف خدا معادلات جهان در حال تغيير است با اشاره به مصاحبه خود با يك شبكه تلويزيوني آمريكايي گفت: مجري اين برنامه در طول يك ساعتي كه ما با هم صحبت مي‌كرديم در واقع داشت با من مذاكره مي‌كرد كه من به او گفتم شما در هيبت يك مذاكره‌كننده از طرف دولت آمريكا حرف مي‌زنيد كه عذرخواهي كرد.

وي با بيان اينكه مصاحبه‌هايي كه انجام مي‌شود كلمه‌ به كلمه‌اش كتاب شده است، گفت: در اين مصاحبه گفتم اوباما بزرگترين شانس آمريكا براي تغيير چهره اين كشور در جهان است و اگر شكست بخورد كارش تمام شده است ولي ما مي‌بينيم عده‌اي در آمريكا او را هل مي‌دهند تا در برابر ايران به يك موضع غيرقابل برگشت برسد و اين يعني پايان اوباما و پايان دولت آمريكا.

رئيس جمهور با بيان اينكه گره آمريكا در خاورميانه است، گفت: اوباما در فلسطين، عراق و افغانستان چه كاري مي‌خواهد انجام دهد و ساده‌ترين كارش با ايران است. در عين حال حل مشكلاتش در اين مناطق نيز با ايران است.

وي تاكيد كرد: به آن خبرنگار آمريكايي گفتم صدور قطعنامه عليه ايران به معناي تسليم اوباما است و با اين كار نشان مي‌دهد كه قادر به تغيير نيست و بعد از آن دو اتفاق ممكن است بيفتد يا به مسير بوش برمي‌گرديد كه قابل ادامه دادن نيست

و يا اينكه شخص جديدي بيايد و بگويد حرف‌هاي اوباما درست بوده ولي عرضه انجام آن را نداشته آن موقع است كه موضع شما ضعيف‌تر از امروز مي‌شود.

رئيس‌جمهور با اشاره به مسئله افغانستان نيز گفت: آمريكا در افغانستان امروز به باتلاق فرو رفته است و اگر بنا بود رفتار ما غيرانساني باشد بايد دست خود را زير چانه مي‌گذاشتيم و مي‌گفتيم به ما ربطي ندارد ولي ما دلمان مي‌سوزد كه انسان‌هاي بي‌گناه در آنجا كشته مي‌شوند.

وي ادامه داد: خبرنگار آمريكا از من سئوال كرد آيا شما نگران حمله به ايران نيستيد كه من گفتم چه كسي جرات دارد به ايران حمله كند. گفت، فرض مي‌كنيم. گفتم، مثلا روسيه و چين مي‌خواهند حمله كنند. گفت، آنها كه اهل حمله نيستند و آمريكا هم كه خودش اين كار را نمي‌كند، گفت، مثلا رژيم صهيونيستي گفتم آنها اصلا در معادلاتمان نيستند وقتي اربابش مي‌ترسد و نمي‌تواند حمله كند آنها كه ديگر تكليفشان روشن است و خودشان در منحني سقوط هستند كه او به من گفت ما همه اينها را قبول داريم ايران كشوري بزرگ و با فرهنگ و تمدن است و در تمام جهان صاحب نفوذ بالاست آمريكا نيز يك كشور قدرتمند و صاحب نفوذ است. بهتر نيست كه اينها با هم همكاري كنند. كه من در پاسخ گفتم اساس كار ما همكاري متقابل و در چارچوب عدالت و كرامت است ولي بدانيد هر كس در دنيا خيال كند كه مي‌تواند چماقي بلند كند و فشاري به ملت ايران بياورد و ملت ايران را وادار به عقب‌نشيني كند، 100 درصد در اشتباه است و گفتم بايد آنها از كاخ تكبر و غرور پائين بيايند تا با هم گفت‌وگو كنيم نمي‌شود آنجا بنشينند و بگويند ما ايران را منزوي مي‌كنيم، ملت ايران هزار تا مثل شما را منزوي كرده است و يك رودخانه جاري چند هزار ساله است.

احمدي‌نژاد گفت: امروز عزت و توانمندي و اقتدار شما را دنيا باور كرده است. در اجلاس نيويورك خانم كلينتون بعد از صحبت‌هاي من صحبت كرد و حالتش مثل آد‌م‌هاي وحشت‌زده بود. چرا كه با كلي تبليغات تلاش كردند نماينده كشورها را در هنگام سخنراني ايران از صحن سازمان ملل بيرون بكشند.


وي ادامه داد: نماينده ايران در سازمان ملل به يكي از اروپايي‌ها كه مشغول ترك سالن بوده گفته است كه شما چرا بيرون مي‌رويد كه وي پاسخ داده به ما دستور دادند ولي من در گوشه سالن به حرف‌ها گوش مي‌دادم.

رئيس‌جمهور تاكيد كرد: بايد ايران را با برادري، كار و عشق ساخت. ايران ميراث گرانبهاي تاريخ بشر است و ماموريت امروز ما هم براي كل بشريت است و باور من اين است كه ما مي‌توانيم.

گفتني است مجري برنامه پس از پايان سخنان رئيس‌جمهور اعلام كرد كه به اساتيد و دانشجويان برتر هزينه حج عمره هديه داده شده است.

منبع :
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد .
کوروش بزرگ

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب farshad49 تشکر کرده اند:
yasermym

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 10 مهمان