در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major II

Major IIno avatar
پست ها

275

تشکر کرده: 261 مرتبه
تشکر شده: 45 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 دی 1386 19:20

آرشيو سپاس: 645 مرتبه در 164 پست

نامه شاهزاده سعودی به عموجان مرحوم!

توسط sohraba » يکشنبه 26 اردیبهشت 1389 01:09

شاهزاده سعودي «تركي الفيصل» با ارسال نامه اي به عموي خود «ملك خالد بن عبدالعزيز»، بخشي از سجاياي اخلاقي و تدابير مديريتي او را بازگو كرد!

اما نكته جالب اين نامه اين است كه بيش از 18 بار از واژه «ايران» استفاده شده و تمامي حوادث منطقه اعم از فروپاشي اتحاد جماهير شوروي ، طولاني شدن جنگ عليه ايران، اشغال افغانستان و ادامه شرارت اسرائيل و اشغال لبنان را به گونه اي به انقلاب اسلامي ايران نسبت داده است!

اين نامه که در رسانه های سعودی منتشر شده، اينگونه آغاز می شود:

عموي خوب و دوست داشتني السلام عليكم و رحمة الله و بركاته

دردل هايي دارم كه تنها تو آن را مي فهمي، تويي كه يكپارچه خوبي بودي و چنان مملكت را اداره كردي كه ما هنوز در حسرت مديريت هاي شجاعانه تو هستيم و امروز ما مرهون ديروزي است كه تو آن را ساختي و به ما تحويل دادي.

عمو جان يادت مي آيد كه پيشنهاد پايان جنگ عراق و ايران را دادي و اگر صدام به پيشنهاد حكيمانه ات عمل مي كرد خون هاي زيادي از مسلمانان ريخته نمي شد؟

عمو جان آن روز كه عده اي از به ظاهر مسلمانان قصد اشغال مسجدالحرام ( حادثه سال 1358 ) را داشتند اگر تدبير تو نبود مسجدالحرام براي هميشه نابود مي شد و از اسلام خبري نمي ماند؟

عمو جان به ياد داري كه شاه ايران چگونه به تو احترام مي گذاشت! و از عربستان نفت مي خريد تا خانه هاي ايرانيان با آن گرم شود و تو كريمانه به تهران سوخت مي فرستادي؟

عمو جان به ياد داري كه پيشنهاد قدس به عنوان پايتخت فلسطين را در اوج ضعف اسرائيل ارائه دادي، اما برخي سران با آن مخالفت كردند و اگر آن كار صورت مي گرفت، اكنون فلسطيني ها داراي پايتخت بودند و اعراب از موضع قوت با اسرائيل برخورد مي كردند؟

عمو جان اين را مي نويسم تا نسل من بدانند چه گوهري را از دست دادند و اكنون چقدر به امثال تو نياز دارند.

عمو جان در بهشت آرام باش؛ زيرا تو پيش از آنكه پادشاه خوبي باشي، مرد خوبي بودي!
http://www.tabnak.com/nbody.php?id=48155

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: herkany و 7 مهمان