در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 91 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

ايران جزء 10 كشور حادثه خيز جهان شناخته شد

توسط HORLIKAN » يکشنبه 26 اردیبهشت 1389 13:12

ايران جزء 10 كشور حادثه خيز جهان شناخته شد
وي در ادامه از برگزاري چند كارگاه تخصصي و مسابقه در حاشيه همايش مقاوم سازي و مديريت شهري خبر داد و اظهار كرد: برگزاري كارگاه‌هاي تخصصي، نمايشگاه مصالح نوين ساختماني، برگزاري مسابقات شهرسازي از ديگر برنامه‌هاي اين همايش است.

فارس: دبير همايش ملي مقاوم‌سازي و مديريت شهري با بيان اينكه ايران جزء 10 كشور حادثه خيز جهان است گفت: سومين همايش ملي مقاوم‌سازي و مديريت شهري 30 ارديبهشت با مشاركت استانداري و دانشگاه آزاد اسلامي واحد خمين برگزار مي‌شود.

به گزارش ستاد خبري همايش، هما شفيعي افزود: باتوجه به وضعيت آسيب پذيري شهرها و روستاهاي كشور ارتقا دانش فني مهندسان و پژوهشگران و بهبود نظام ساخت و ساز كشور و مديريت قبل از وقوع، زمان وقوع و پس از وقوع زلزله امري ضروري است از اين رو استفاده از سرمايه‌هاي علمي برجسته و اهتمام استادان صاحبنظر و محققان مجرب در رشته‌هاي مهندسي از قبيل ژئوتكنيك، ساره، زلزله و مديريت ساخت و مديريت شهري امري بديهي است.

وي ادامه داد: در راستاي اداي دين دانشگاه‌هاي كشور نسبت به ارتقاي كيفي طراحي ساختمان‌هاي مقاوم در برابر زلزله، پس از برگزاري موفق اولين و دومين همايش ملي مقاوم سازي در سال‌هاي 87 و 88، دانشگاه آزاد اسلامي واحد خمين با همكاري استانداري و سازمان نظام مهندسي ساختمان استان مركزي سومين همايش ملي مقاوم سازي و مديريت شهري را با حضور مهندسين استان مركزي و جمعي از اساتيد، دانشگاه‌ها و دانشجويان و دانش پژوهان از سراسر كشور برگزار مي‌نمايد.

وي در خصوص محورهاي مورد بحث در سومين همايش مقام سازي و مديريت شهري گفت: شريان‌هاي حياتي و تأسيسات زيرزميني، ژئوتكنيك لرزه‌اي، پيوند ميان كالبد قديم و زندگي جديد در شهرهاي با پيشينه تاريخي و نقش اقتصاد جامعه در كيفيت ساخت و ساز و مديريت بحران برخي از محورهاي اين همايش است.

وي در ادامه از برگزاري چند كارگاه تخصصي و مسابقه در حاشيه همايش مقاوم سازي و مديريت شهري خبر داد و اظهار كرد: برگزاري كارگاه‌هاي تخصصي، نمايشگاه مصالح نوين ساختماني، برگزاري مسابقات شهرسازي از ديگر برنامه‌هاي اين همايش است.

وي ادامه داد: رييس كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي استاندار استان مركزي، معاونت عمراني استانداري استان مركزي، رياست سازمان نظام مهندسي اسان مركزي، رياست سازمان مسكن و شهرسازي و سرپرست محترم شهرداري اراك از ميهمانان ويژه اين همايش هستند.

وي با بيان اينكه اساتيد مطرح كشوري در اين همايش به سخنراني خواهند پرداخت گفت: تحليل ريسك زلزله، بهسازي لرزه‌اي ساختمان‌هاي موجود و روش‌هاي نوين بهسازي خاك از موضوعات سخنراني‌هاي اين همايش است.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
saeed_hz, Mahdi1944

New Memberno avatar
پست ها

4

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 8 مرداد 1389 18:22

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: ايران جزء 10 كشور حادثه خيز جهان شناخته شد

توسط khosrokhan » شنبه 9 مرداد 1389 16:22

بسیاری از این حوادث ازقبیل سوانح شغلی ،حوادث رانندگی،ویرانی ساختمانها در برابر زلزله به دلیل آن است که در فرهنگ ایرانیان،ایمنی و احتیاط جایی ندارد.می بینیم که حتی بسیاری افراد را برای حفظ جانشان باید مجبور کرد که ازکلاه ایمنی موتورسیکلت یا کمربند ایمنی خودرو استفاده کنند..طبیعی است که چنین جامعه ای اینگونه راه و ساختمانهای ناامن بسازد یا بی محابا پا را بر پدال گازفشار دهد.


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان