سپاه دومين ارتش سايبري دنيا را تشكيل داده است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 6:46 pm
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 902 بار

سپاه دومين ارتش سايبري دنيا را تشكيل داده است

پست توسط KRITER » پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 8:56 pm

خبرگزاري فارس: فرمانده سپاه علي بن ابيطالب (ع) قم گفت: سپاه موفق به تشكيل يك ارتش سايبري شده است و امروز ارتش سايبري سپاه دومين ارتش سايبري در دنيا است.

تصویر
به گزارش خبرگزاري فارس از قم، ابراهيم جباري پيش از ظهر امروز در ديدار شوراي فرماندهي سپاه علي بن ابيطالب استان قم با با آيت‌الله علوي گرگاني ضمن ارائه گزارشي از فعاليت‌ها و برنامه‌هاي سپاه در قم اظهار داشت: سپاه در سه بخش معنوي، نظامي و علمي با جديت و صلابت وارد عرصه شده است و در اين راه تلاش مي‌كند كه در مسير تحقق امر الهي و قرآن كريم حركت كند.
وي پيروي از منويات مقام معظم رهبري و همچنين رهنمودهاي مراجع تقليد و علما را مورد تاكيد قرار داد و افزود: سپاه در دوران پس از پيروزي انقلاب اسلامي ده‌ها هزار شهيد را تقديم ميهن عزيز اسلامي كرده است و همواره در راه دفاع از نظام با قدرت ظاهر شده است.
فرمانده سپاه علي بن ابيطالب استان قم بيان داشت: مرزباني، حفاظت از شخصيت‌ها و... از جمله وظايفي خطيري است كه بر عهده سپاه گذاشته شده است و اين نيرو در طول ساليان پس از پيروزي انقلاب اسلامي همواره با جديت به وظايف خود عمل كرده است.
وي با اشاره به ورود سپاه به عرصه سازندگي كشور تصريح كرد: ما امروز شاهد هستيم كه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در عرصه‌هاي مختلف سازندگي نظير پروژه‌هاي بزرگ ‌آب‌رساني، گاز‌رساني، فرودگاه‌سازي و... وارد شده و نقش مهمي را ايفا مي‌كند.
جباري با اشاره به تشكيل ارتش سايبري از سوي سپاه پاسداران گفت: ما امروز شاهد هستيم كه سپاه موفق به تشكيل يك ارتش سايبري شده است و امروز ارتش سايبري سپاه دومين ارتش سايبري در دنيا است.
وي با اشاره به تلاش دشمنان براي ضربه زدن به كيان اسلامي از راه‌هاي مختلف تصريح كرد: يكي از اين راه‌ها فعاليت در فضاي سايبري است كه ارتش سايبري سپاه با قدرت در اين فضا وارد شده است و جلوي تخريب نظام فرهنگي و اجتماعي كشور را مي‌گيرد.
فرمانده سپاه علي بن ابيطالب استان قم با اشاره به اينكه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي همواره با ارزش‌ها انس داشته است، عنوان داشت: مقام معظم رهبري همواره بر اين نكته تاكيد داشته‌اند كه انس سپاه با ارزش‌ها نبايد به هيچ وجه تضعيف شود و ما نيز در اين زمينه تمام تلاش خود را به كار گرفته‌ايم.
وي در پايان خاطرنشان كرد: اميدواريم كه بتوانيم به وظايف خطيري كه بر دوش ما نهاده شده است، جامه عمل بپوشانيم.

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1927
تاریخ عضویت: سه شنبه 24 فروردین 1389, 9:01 pm
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2141 بار
سپاس‌های دریافتی: 7624 بار
تماس:

Re: سپاه دومين ارتش سايبري دنيا را تشكيل داده است

پست توسط HORLIKAN » پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 9:06 pm

يكي از مؤسسات نظامي ـ امنيتي آمريكايي اعلام كرد:
ارتش سايبري ايران متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است

خبرگزاري فارس: يكي از مؤسسات نظامي و امنيتي ايالات متحده آمريكا به اشاره به اقدام اخير تيم رصد سايبري سپاه در انهدام سايت‌هاي مستهجن اعلام كرد: ايران يكي از 5 كشور داراي ارتش سايبري است و اين تيم زير مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است.


به گزارش خبرنگار "سرويس فضاي مجازي " خبرگزاري فارس، مؤسسه "ديفنس تك " (Defense Tech) از مؤسسات نظامي و امنيتي ايالات متحده آمريكا با استناد به آمار دريافتي از سازمان اطلاعات آمريكا (CIA)، ايران را جزء 5 كشور داراي قوي‌ترين نيروي سايبري معرفي كرده و تعداد نيروهاي سايبري سپاه را بيش از دو هزارو 400 نفر به علاوه 12 هزار نفر نيروي ذخيره ـ مردمي ـ تخمين زده است.
همچنين سيا با اذعان به توانايي و ابتكار تيم رصد سايبري سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و ضمن اشاره به برخي از مشخصات ارتش سايبر ايران نوشت؛ با اين آمارها مي‌توان تا حدي توانايي علمي ايران در نبرد سايبري را تخمين زد.
مؤسسه "ديفنس تك " با تاكيد بر اينكه ارتش سايبر ايران زير مجموعه تيم رصد سايبري سپاه است بوجه اين تيم را 76 ميليون دلار اعلام كرده است.
قابل ذكر است پيش از اين مجله "فارين پاليسي " (چاپ آمريكا) اقدامات نيروهاي سپاه عليه سايت‌هاي مستهجن در عرصه سايبر را اقدامي بشردوستانه و به نفع حقوق بشر اعلام كرده بود.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 24
تاریخ عضویت: چهار شنبه 20 آبان 1388, 11:12 am
سپاس‌های ارسالی: 22 بار
سپاس‌های دریافتی: 34 بار

Re: سپاه دومين ارتش سايبري دنيا را تشكيل داده است

پست توسط ehsan9001 » شنبه 2 مرداد 1389, 10:33 pm

بسيار خوب

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”