اضطراب در پرواز چابهار به تهران

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22519 بار
سپاس‌های دریافتی: 14740 بار

اضطراب در پرواز چابهار به تهران

پست توسط Shahbaz » شنبه 8 خرداد 1389, 5:44 pm

 تصویر  
 (تصویر تزئینی) 
با مهارت و اقدام به موقع خلبان پرواز چابهار - تهران از یک سانحه دلخراش و وحشتناک دیگر هوایی جلوگیری شد.

یکی از مسافران این پرواز با اعلام این خبر گفت:
هقته گذشته خلبان پرواز هواپیمای ایرباس متعلق به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیش از 200 مسافر در لحظه بلند شدن هواپیما متوجه حضور یک سگ بر روی باند فرودگاه می شود که در یک واکنش سریع اقدام به ترمز و توقف ناگهانی هواپیما می کند .

علی رغم شرایط نامساعد به جهت این اتفاق و تکان های شدید و دلهره آور هواپیما ، خوشبختانه خلبان ماهر این پرواز موفق می شود هواپیما را به سلامت در انتهای باند پرواز کنترل و متوقف نماید.

شدت ترمز چرخهای هواپیما اگرچه فضای داخل هواپیما را برهم زده بود ولی خلبان پرواز با صحبت های خود با مسافران آنها را در جریان این حادثه قرار داد و توانست آرامش را به مسافران بازگرداند. گفته می شود اگر مهارت خلبان نبود با توجه به سرعت بالای هواپیما در لحظه بلند شدن حادثه این پرواز به فرجام چند حادثه مشابه دچار می شد.

به دنبال این حادثه مسافران پس از یک ساعت توقف در فرودگاه چابهار توانستند با پرواز چابهار - زاهدان - تهران خود را به مقصد برسانند .

تماس خبرنگاران با مسئولان هواپیمایی برای پیگیری جزئیات این حادثه نتیجه مشخصی نداشت و تا لحظه انتشار خبر پاسخی از مسئولان مرتبط دریافت نکرده اند.بازتاب
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”