اشکال در نصب ویندوز 7 با XP

در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 25 بار
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

اشکال در نصب ویندوز 7 با XP

پست توسط taktaz » یک شنبه 16 خرداد 1389, 8:51 am

بادرود

روی لپ تابم که در درایو C ویندوز ویستا و در درایو D ایکس پی داشتم ویندوز 7 رو بجای ویستا در درایو C نصب کردم منتها ویندوز ایکس پی رو دیگه نمیبینم با استفاده از نرم افزار EASYBCD (که قبلا یکبار همین مشکل رو بعد از نصب ویستا داشتم برای ایجاد MBRBOOT و مشکلی نداشت) هم خط MBRBOOT دوباره ایجاد کردم منتها ویندوز ایکس پی لود نمیشه و خطا میده . البته در همین نرم افزاری که گفتم هنگام تعریف ورودی برای گزینه ایکس پی(NEW ENTRY) خطای ntldr میداد الان بهترین راه که میتونم دوباره به ویندوز ایکس پی دست پیدا کنم چیه؟
هر چه بالاتر ميروي , در نظر آنان که پرواز نميدانند کوچکتر به نظر ميرسي (آندره ژيد)

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 946 بار
سپاس‌های دریافتی: 2883 بار

Re: اشکال در نصب ویندوز 7 با XP

پست توسط SHAHRAM » یک شنبه 16 خرداد 1389, 10:46 am

دوست عزیز راه حلتون درست بوده...فقط نکته هست ایته که اگر با ورژن قدیمی easybcd کار کردید ،با ورژن جدیدش امتحان کنید(قدیمی سازگار با 7 نیست)
اگر مکشل حل نشد بهتره با سی دی اکس پی بوت کنید و گزینهی repair رو با زدن r انتخاب کنید..
در کنسولی که باز میشه ویندوز اکس پی مد نظر رو انتخاب کنید(شمارشو وارد کنید)...
بعد اگر پسورد ادمین داره اونم بزنید اگر نداشت خالی enter بزنید....
دستور fix mbr رو بزنید و y بزنید...
حالا باید ویندوز xp تون بالا بیاد :razz:

لینک اخرین ورژن bcdکه میشه 1.7.2
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

Major I
Major I
نمایه کاربر

پست توسط taktaz » یک شنبه 16 خرداد 1389, 11:47 am

SHAHRAM نوشته شده:دوست عزیز راه حلتون درست بوده...فقط نکته هست ایته که اگر با ورژن قدیمی easybcd کار کردید ،با ورژن جدیدش امتحان کنید(قدیمی سازگار با 7 نیست)
اگر مکشل حل نشد بهتره با سی دی اکس پی بوت کنید و گزینهی repair رو با زدن r انتخاب کنید..
در کنسولی که باز میشه ویندوز اکس پی مد نظر رو انتخاب کنید(شمارشو وارد کنید)...
بعد اگر پسورد ادمین داره اونم بزنید اگر نداشت خالی enter بزنید....
دستور fix mbr رو بزنید و y بزنید...
حالا باید ویندوز xp تون بالا بیاد :razz:

لینک اخرین ورژن bcdکه میشه 1.7.2
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ضمن سپاس

من از آخرین ورژنی که گفتید استفاده میکنم دستور fixmbr , fixboot رو هم اجرا کردم درست نشد
هر چه بالاتر ميروي , در نظر آنان که پرواز نميدانند کوچکتر به نظر ميرسي (آندره ژيد)

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر

پست توسط SHAHRAM » یک شنبه 16 خرداد 1389, 3:03 pm

taktaz, مشکل اینجاست که شما فایل سیستمی بوت اکسپی که اگر درست یادم مونده باشه به اسم های NTLDR NTDETECT.COM and boot.ini بود رو از بین بردید...تنها راه درست کردنشون هم استفاده از دستوراتی که گفتید...شما از طریق 7 ببینید این فایل ها موجوده؟
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

Major I
Major I
نمایه کاربر

پست توسط taktaz » یک شنبه 16 خرداد 1389, 7:06 pm

SHAHRAM نوشته شده:taktaz, مشکل اینجاست که شما فایل سیستمی بوت اکسپی که اگر درست یادم مونده باشه به اسم های NTLDR NTDETECT.COM and boot.ini بود رو از بین بردید...تنها راه درست کردنشون هم استفاده از دستوراتی که گفتید...شما از طریق 7 ببینید این فایل ها موجوده؟

با سپاس از شهرام گرامی

من دو تا فایل ntldr و ntdetect.com رو در درایو ویندوز ایکس پی (d) کپی کردم ولی هنگام بوت ویندوز به محاق میره و صفحه سیاهه در هنگام repair و بعد از کپی دو فایل با اجرای فرمان type c:\boot.ini باید خط ایجاد ویندوز اکس رو نشون بده که مسیر رو نمیشناسه و فکر کنم بخاطر همین ویندوز بالا نمیاد میخواستم بدونم کپی کردن این دو فایل در درایوی که ویندوز اکس پی هست کافیه یا باید اونها رو در شاخه windows یا system32 کپی کرد؟ حالا اگر ایکس پی بالا نیاد تنها راه نصب مجدد ایکس پی هست؟

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر

پست توسط SHAHRAM » دو شنبه 17 خرداد 1389, 12:10 pm

تا اونجایی که یادم میاد فقط در مسیر درایو کافی بود..(متاسفانه خیلی وقته ویندوز اکس پی ندارم و....)
ببینید شما با کپی کردن این فایل ها و fixmbr کردن توسط سی دی اکس پی باید بتونید وارد ویندوز اکس پی بشید...که اگر نشدید متاسفانه راه حل دیگه ای به ذهن من نمی رسه جز نصب مجدد ویندوز اکس پی...البته قبل از نصب بهتره دنبال راه حل دیگه هم باشید

بعد از کپی کردن این فایل ها ایا با نرم افزار bcd تست کردید ببینید چه اتقاقی میفته :-x

:razz:
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

Major I
Major I
نمایه کاربر

پست توسط taktaz » دو شنبه 17 خرداد 1389, 1:04 pm

SHAHRAM نوشته شده:تا اونجایی که یادم میاد فقط در مسیر درایو کافی بود..(متاسفانه خیلی وقته ویندوز اکس پی ندارم و....)
ببینید شما با کپی کردن این فایل ها و fixmbr کردن توسط سی دی اکس پی باید بتونید وارد ویندوز اکس پی بشید...که اگر نشدید متاسفانه راه حل دیگه ای به ذهن من نمی رسه جز نصب مجدد ویندوز اکس پی...البته قبل از نصب بهتره دنبال راه حل دیگه هم باشید

بعد از کپی کردن این فایل ها ایا با نرم افزار bcd تست کردید ببینید چه اتقاقی میفته :-x

:razz:

شهرام جان با سپاس مجدد

همه اون کارها رو کردم متاسفانه بالا نیومد البته خودم دوست داشتم بیشتر کلکل کنم خودمم چیزای بیشتری یاد بگیرم منتها بخاطر اضطرار دیگه مجبور شدم ایکس پی رو مجدد نصب کنم اینبار ایکس پی رو در درایو C بجای D نصب کردم و البته هنوز فرصت نکردم ویندوز 7 روی D نصب کنم و فکر نمیکنم که بعد از نصب اون هم به مشکلی برخورد کنم وگرنه بازم مزاحم میشم با سپاس فراوان از جوابهاتون.

با آرزوی سلامتی

ارسال پست

بازگشت به “سوالات و اشکالات نرم افزاري”