در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد
Major I

Major I

نماد کاربر
286

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 آبان 1385 22:43

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 12 پست

اشکال در نصب ویندوز 7 با XP

توسط taktaz » يکشنبه 16 خرداد 1389 07:51

بادرود

روی لپ تابم که در درایو C  ویندوز ویستا و در درایو D ایکس پی داشتم ویندوز 7 رو بجای ویستا در درایو C نصب کردم منتها ویندوز ایکس پی رو دیگه نمیبینم با استفاده از نرم افزار EASYBCD (که قبلا یکبار همین مشکل رو بعد از نصب ویستا داشتم برای ایجاد MBRBOOT و مشکلی نداشت) هم خط MBRBOOT  دوباره ایجاد کردم منتها ویندوز ایکس پی لود نمیشه و خطا میده . البته در همین نرم افزاری که گفتم هنگام تعریف ورودی برای گزینه ایکس پی(NEW ENTRY) خطای ntldr میداد الان بهترین راه که میتونم دوباره به ویندوز ایکس پی دست پیدا کنم چیه؟
هر چه بالاتر ميروي , در نظر آنان که پرواز نميدانند کوچکتر به نظر ميرسي (آندره ژيد)

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

Re: اشکال در نصب ویندوز 7 با XP

توسط SHAHRAM » يکشنبه 16 خرداد 1389 09:46

دوست عزیز راه حلتون درست بوده...فقط نکته هست ایته که اگر با ورژن قدیمی easybcd کار کردید ،با ورژن جدیدش امتحان کنید(قدیمی سازگار با 7 نیست)
اگر مکشل حل نشد بهتره با سی دی اکس پی بوت کنید و گزینهی repair  رو با زدن r انتخاب کنید..
در کنسولی که باز میشه ویندوز اکس پی مد نظر رو انتخاب کنید(شمارشو وارد کنید)...
بعد اگر پسورد ادمین داره اونم بزنید اگر نداشت خالی enter بزنید....
دستور fix mbr  رو بزنید و y بزنید...
حالا باید ویندوز xp تون بالا بیاد  :razz:

لینک اخرین ورژن bcdکه میشه 1.7.2
http://neosmart.net/downloads/software/ ... 01.7.2.exe
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
Mahdi1944, sokuteasemuni, SAMAN, AGeNiS1, taktaz

Major I

Major I

نماد کاربر
286

تاريخ عضويت

توسط taktaz » يکشنبه 16 خرداد 1389 10:47

SHAHRAM نوشته است:دوست عزیز راه حلتون درست بوده...فقط نکته هست ایته که اگر با ورژن قدیمی easybcd کار کردید ،با ورژن جدیدش امتحان کنید(قدیمی سازگار با 7 نیست)
اگر مکشل حل نشد بهتره با سی دی اکس پی بوت کنید و گزینهی repair  رو با زدن r انتخاب کنید..
در کنسولی که باز میشه ویندوز اکس پی مد نظر رو انتخاب کنید(شمارشو وارد کنید)...
بعد اگر پسورد ادمین داره اونم بزنید اگر نداشت خالی enter بزنید....
دستور fix mbr  رو بزنید و y بزنید...
حالا باید ویندوز xp تون بالا بیاد  :razz:

لینک اخرین ورژن bcdکه میشه 1.7.2
http://neosmart.net/downloads/software/ ... 01.7.2.exe

ضمن سپاس

من از آخرین ورژنی که گفتید استفاده میکنم دستور fixmbr , fixboot  رو هم اجرا کردم درست نشد
هر چه بالاتر ميروي , در نظر آنان که پرواز نميدانند کوچکتر به نظر ميرسي (آندره ژيد)

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

توسط SHAHRAM » يکشنبه 16 خرداد 1389 14:03

taktaz,  مشکل اینجاست که شما فایل سیستمی بوت اکسپی که اگر درست یادم مونده باشه به اسم های NTLDR NTDETECT.COM and boot.ini  بود رو از بین بردید...تنها راه درست کردنشون هم استفاده از دستوراتی که گفتید...شما از طریق 7 ببینید این فایل ها موجوده؟
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

sokuteasemuni, SAMAN, taktaz, Mahdi1944

Major I

Major I

نماد کاربر
286

تاريخ عضويت

توسط taktaz » يکشنبه 16 خرداد 1389 18:06

SHAHRAM نوشته است:taktaz,  مشکل اینجاست که شما فایل سیستمی بوت اکسپی که اگر درست یادم مونده باشه به اسم های NTLDR NTDETECT.COM and boot.ini  بود رو از بین بردید...تنها راه درست کردنشون هم استفاده از دستوراتی که گفتید...شما از طریق 7 ببینید این فایل ها موجوده؟

با سپاس از شهرام گرامی

من دو تا فایل ntldr و ntdetect.com رو در درایو ویندوز ایکس پی (d) کپی کردم ولی هنگام بوت ویندوز به محاق میره و صفحه سیاهه در هنگام repair و بعد از کپی دو فایل با اجرای فرمان type c:\boot.ini  باید خط ایجاد ویندوز اکس رو نشون بده که مسیر رو نمیشناسه و فکر کنم بخاطر همین ویندوز بالا نمیاد میخواستم بدونم کپی کردن این دو فایل در درایوی که ویندوز اکس پی هست کافیه یا باید اونها رو در شاخه windows یا system32 کپی کرد؟ حالا اگر ایکس پی بالا نیاد تنها راه نصب مجدد ایکس پی هست؟

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

توسط SHAHRAM » دوشنبه 17 خرداد 1389 11:10

تا اونجایی که یادم میاد فقط در مسیر درایو کافی بود..(متاسفانه خیلی وقته ویندوز اکس پی ندارم و....)
ببینید شما با کپی کردن این فایل ها و fixmbr  کردن توسط سی دی اکس پی باید بتونید وارد ویندوز اکس پی بشید...که اگر نشدید متاسفانه راه حل دیگه ای به ذهن من نمی رسه جز نصب مجدد ویندوز اکس پی...البته قبل از نصب بهتره دنبال راه حل دیگه هم باشید

بعد از کپی کردن این فایل ها ایا با نرم افزار bcd تست کردید ببینید چه اتقاقی میفته :-x

:razz:
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

SAMAN, sokuteasemuni, taktaz

Major I

Major I

نماد کاربر
286

تاريخ عضويت

توسط taktaz » دوشنبه 17 خرداد 1389 12:04

SHAHRAM نوشته است:تا اونجایی که یادم میاد فقط در مسیر درایو کافی بود..(متاسفانه خیلی وقته ویندوز اکس پی ندارم و....)
ببینید شما با کپی کردن این فایل ها و fixmbr  کردن توسط سی دی اکس پی باید بتونید وارد ویندوز اکس پی بشید...که اگر نشدید متاسفانه راه حل دیگه ای به ذهن من نمی رسه جز نصب مجدد ویندوز اکس پی...البته قبل از نصب بهتره دنبال راه حل دیگه هم باشید

بعد از کپی کردن این فایل ها ایا با نرم افزار bcd تست کردید ببینید چه اتقاقی میفته :-x

:razz:

شهرام جان با سپاس مجدد

همه اون کارها رو کردم متاسفانه بالا نیومد البته خودم دوست داشتم بیشتر کلکل کنم خودمم چیزای بیشتری یاد بگیرم منتها بخاطر اضطرار دیگه مجبور شدم ایکس پی رو مجدد نصب کنم اینبار ایکس پی رو در درایو C بجای D نصب کردم و البته هنوز فرصت نکردم ویندوز 7 روی D نصب کنم و فکر نمیکنم که بعد از نصب اون هم به مشکلی برخورد کنم وگرنه بازم مزاحم میشم با سپاس فراوان از جوابهاتون.

با آرزوی سلامتی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب taktaz تشکر کرده اند:
SHAHRAM