در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1851

تشکر کرده: 247 مرتبه
تشکر شده: 291 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 اسفند 1388 15:42

محل سکونت

کرمان/رفسنجان

آرشيو سپاس: 13002 مرتبه در 1657 پست

تولید برق از ضربان قلب موشها!

توسط AGeNiS1 » دوشنبه 17 خرداد 1389 08:51

به گفته محققان "موسسه فناوري جورجيا "(GIT) در آمريكا، استفاده از سيم‌هاي نانويي در بدن موش‌ها مي‌تواند ضربان قلب و نوسانات ناشي از تنفس اين جانور كوچك را به انرژي الكتريسيته تبديل كند.

به گزارش فارس به نقل از تكنولوژي‌ريويو، اين ژنراتورهاي نانويي بسيار كوچك مي‌توانند توليد حسگرهاي نانويي با قابليت جذب انرژي مورد نياز خود از بدن را ممكن كنند.

اين گروه از محققان "موسسه فناوري جورجيا " پنج سال قبل موفق شدند با استفاده از سيم‌هاي نانويي ساخته شده از اكسيد روي، انرژي توليد شده از حركت همستر را به انرژي الكتريسيته تبديل كنند. اين سيم‌ها زماني انرژي الكتريسيته توليد مي‌كردند كه يك استرس مكانيكي موسوم به پيزوالكتريك به آن‌ها وارد مي‌شد. اما محققان هم‌اكنون موفق شده‌اند تا اين سيم‌ها را درون بدن موجود زنده به كار گيرند.

"ژونگ لينگ وانگ " يكي از مهندسان و دانشمندان اين گوره تحقيقاتي كه مديريت اين پروژه را نيز برعهده داشت، معتقد است كه اين روش نوين در آينده مي‌توان به توليد نانوژنراتورها براي استفاده در بدن انسان بينجامد.

محققان هم‌اكنون سيم‌هاي نانويي توليد شده از اكسيد روي را درون پليمرهاي انعطاف‌پذير قرار مي‌دهند و پس از تبديل آن به يك كپسول كوچك، آن را به طول سازگار با بدن موش‌ها مورد استفاده قرار مي‌دهند.

زماني كه اين كپسول درون ديافراگم موش قرار مي‌گيرد، انرژي حاصل از حركات بدن موش به دنبال انجام عمل دم و بازدم به سيم‌هاي نانوني منتقل مي‌شود و حجم اندكي از انرژي الكتريسيته را توليد مي‌كند.
www.asriran.com
  
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
اگـه شاخی شَـکّ ندارم که گـاوی... اگه فکر میکنی خیلی بالایـی بیزحمت یه چندتـا موز بنداز پایین ... اگـه شیـری با کیکمیخوریـمـت ... اگه پرچمت بالاسـت بیزحمت دستـمالـو بگیر پـــرچــــم مارو هم تمیـز کُن

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب AGeNiS1 تشکر کرده اند:
Reza6662, SAMAN

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 10 مهمان