در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1851

تشکر کرده: 247 مرتبه
تشکر شده: 291 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 اسفند 1388 15:42

محل سکونت

کرمان/رفسنجان

آرشيو سپاس: 13002 مرتبه در 1657 پست

ضبط کارت دانشجویی بدحجابان در دانشگاه علم و صنعت

توسط AGeNiS1 » دوشنبه 17 خرداد 1389 14:33

معاون دانشگاه علم و صنعت درباره شیوه شناسایی بدحجابان دانشگاه گفت: دانشجویان بدحجاب هنگام ورود به دانشگاه شناسایی می شوند و به آنها تذکر داده می شود اما در صورت تکرار کارت دانشجویی آنها ضبط شده و به مراجع ذیربط ارائه می شود.

دکتر محمد فتحیان در گفتگو با مهر با بیان اینکه رویکرد دانشگاه علم و صنعت در مقابله با بدحجابی "ارشادی" است افزود: در جلسات متعدد شورای فرهنگی دانشگاه در زمینه حجاب  عفاف مواردی در دست بررسی قرار گرفت و مقرر شد روند برخورد با بد حجابی طی دو برنامه کوتاه مدت و بلند مدت تشدید شود.

وی افزود: این روند به دلیل مطالبه سالم سازی محیط دانشگاهها انجام می شود و در آن شیوه های گوناگونی در پیش گرفته خواهد شد. رویکرد کوتاه مدت بیشتر به تذکر و اخطار توجه دارد اما رویکرد بلندمدت به جنبه های فرهنگی می پردازد.

دکتر فتحیان درباره شیوه رفتار با افرادی که پوشش اسلامی را رعایت نمی کنند به مهر گفت: با مواردی که در مقایسه با چارچوب شئونات اسلامی بسیار متفاوت به نظر می رسد طبق آیین نامه برخورد کرده ایم. تعداد انگشت شماری نیز به کمیته انضباطی احضار شده اند اما بیشتر دانشجویان بدحجاب با تذکر و در برابر راهکارهای ارشادی رفتار ناشایست خود را تغییر داده اند.

معاون دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در ادامه اضافه کرد: اگر عناد یک شخص کاملا مشخص شود و پس از تذکرهای متعدد رفتار خود را اصلاح نکند به کمیته انضباطی احضار و برابر قوانین آیین نامه انضباطی با او برخورد خواهد شد. موارد ذکر شده در آیین نامه تذکر، اخطار و توبیخ کتبی است.

وی در خصوص شیوه شناسایی بدحجابان این دانشگاه نیز گفت: دانشجویان بدحجاب در هنگام ورود به محوطه دانشگاه شناسایی می شوند. به آنها تذکر داده می شود و ممکن است در دفعه نخست حتی نام فرد نیز سئوال نشود اما در صورت تکرار این اقدام ناشایست کارت دانشجویی ضبط شده و به مراجع ذیربط ارائه می شود.

دکتر فتحیان با اشاره به اینکه افراد بسیاری پس از دریافت تذکر پوشش اسلامی را رعایت کرده اند گفت: ممکن است فردی پس از دریافت تذکر، رفتار ظاهری خود را اصلاح کند اما پس از مدتی به شرایط گذشته خود بازگردد و از چارچوبها عدول کند. بنابراین در کنار هشدار و تنبیه، پاداش در نظر گرفته ایم تا برای دانشجویانی که به راستی رفتار خود را تصحیح کرده اند اجرا شود اما نحوه اجرای آن هنوز به صورت شفاف تعیین نشده است.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی نیز با اشاره به برنامه های این دانشگاه برای اجرای طرح عفاف و حجاب گفته بود: از دو سه سال پیش طرحی را آغاز کردیم که طی آن در هر دانشکده فردی با درجه تحصیل لیسانس انتخاب شد و با آموزشهایی که به آنها داده شد روش تذکر و یادآوری را فرا گرفتند تا بتواند با عاطفه و نرمی به دانشجویان تذکر دهند. بر اساس این طرح اکنون هفت نفر در هفت دانشکده علامه حضور دارند که درباره حجاب و عفاف در صورت لزوم تذکر می دهند.

صدرالدین شریعتی افزوده بود: شیوه کار این افراد تذکر دهنده به این صورت است که ابتدا به خود فرد تذکر می دهند. اگر فرد اصلاح شد اطلاعی از وضعیت وی به مدیر دانشکده ارائه نمی شود اما چنانچه فرد اصلاح نشد به مدیر دانشکده اطلاع داده می شود و در صورتی که احساس شود افرادی تمردهای ذاتی دارند به کمیته های انضباطی هدایت می شوند که آنجا هم در مراحل اولیه تذکر داده می شود.

مصطفی خسروی مدیر حراست دانشگاه تهران نیز در گفتگو با مهر از ممنوعیت ورود بدحجابها در صورت عدم رعایت و توجه به تذکرها خبر داده بود.
http://www.asriran.com
  
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
اگـه شاخی شَـکّ ندارم که گـاوی... اگه فکر میکنی خیلی بالایـی بیزحمت یه چندتـا موز بنداز پایین ... اگـه شیـری با کیکمیخوریـمـت ... اگه پرچمت بالاسـت بیزحمت دستـمالـو بگیر پـــرچــــم مارو هم تمیـز کُن

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب AGeNiS1 تشکر کرده اند:
adorer, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان