در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1851

تشکر کرده: 247 مرتبه
تشکر شده: 291 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 اسفند 1388 15:42

محل سکونت

کرمان/رفسنجان

آرشيو سپاس: 13002 مرتبه در 1657 پست

اجرای هدفمند کردن یارانه ها از دوشنبه

توسط AGeNiS1 » چهارشنبه 19 خرداد 1389 14:38

وزیر رفاه و تامین اجتماعی با اعلام موفقیت آمیز بودن طرح آزمایشی قانون هدفمند کردن یارانه ها در سه استان ایلام، خراسان شمالی و گیلان افزود گفت: اجرای رسمی قانون هدفمند کردن یارانه ها از هفته آینده در 6 استان دیگر آغاز می شود.

به گزارش مهر، صادق محصولی با اعلام موفقیت آمیز بودن شکل آزمایشی قانون هدفمند کردن یارانه ها در سه استان ایلام، خراسان شمالی و گیلان افزود: هفته آینده این مرحله به صورت رسمی در 6 استان اردبیل، سمنان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویر احمد، مازندران و هرمزگان کلید می خورد.

وی اظهار داشت: دریافت شماره حساب سرپرستان خانوار برای واریز نقدی یارانه ها، نخستین مرحله از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه هاست که از دوشنبه 24 خرداد مصادف با اول رجب در 6 استان اردبیل، سمنان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویراحمد، مازندران و هرمزگان آغاز می شود و تا یک هفته ادامه می یابد.

وی با اشاره به اجرای آزمایشی این مرحله که از 28 اردیبهشت تا چهارم خرداد در سه استان ایلام، خراسان شمالی و گیلان گفت: این مرحله آزمایشی با موفقیت انجام شد و حدود 86 درصد از مردم به ثبت شماره حسابهای خود در این سه استان اقدام کردند.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه در دو هفته گذشته بررسی دقیق مرحله آزمایشی این طرح در سه استان در دستور کار کمیته های مختلف کارشناسی قرار داشت، تصریح کرد: پس از بررسیهای دقیق صورت گرفته برخی اشکالات مشخص شد و بر همین اساس در مرحله رسمی که از دوشنبه 24 خرداد آغاز می شود، ثبت شماره حساب سرپرستان خانوار تنها با یک تغییر نسبت به مرحله آزمایشی در سامانه refahi.ir انجام می شود.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی با بیان این که شماره حساب سرپرستان خانوار تنها به صورت اینترنتی ثبت می شود، گفت: سامانه refahi.ir آماده است تا از دوشنبه هفته آینده شماره حساب سرپرستان خانوار در استانهای اردبیل، سمنان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویراحمد، مازندران و هرمزگان را ثبت کند.

محصولی اجرای این مرحله در 6 استان را آغاز رسمی نخستین مرحله از قانون هدفمند کردن یارانه ها خواند و تصریح کرد: برای این که دقت لازم در ثبت شماره حساب سرپرستان خانوار صورت گیرد این مرحله خود به چند مرحله تقسیم شده است و در هر مرحله نیز کار ثبت شماره حساب سرپرستان خانوار چند استان انجام می شود.

وی با تاکید بر این که ثبت شماره حساب در این 6 استان به هیچ عنوان آزمایشی نیست، افزود: همه سرپرستان خانوار استانهای اردبیل، سمنان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویر احمد، مازندران و هرمزگان که فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را پر کرده اند باید در این یک هفته به ثبت شماره حساب خود در سامانه refahi.ir اقدام کنند.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی با بیان این که برای ثبت شماره حساب، سرپرستان خانوار این 6 استان باید شماره کارت بانکی خود را در این سامانه ثبت کنند، گفت: با توجه به تغییری که نسبت به مرحله آزمایشی صورت گرفته است سرپرستان خانوار این 6 استان می بایست شماره کارت بانکی خود را ثبت کنند و در صورتی که فاقد کارت بانکی باشند می توانند شماره حساب متمرکز خود را به سامانه ارائه دهند.

وی با اشاره به چگونگی طراحی سامانه گفت: در صفحه اول این سامانه تاکید شده است کسانی که از تمکن مالی برخوردارند از اعلام شماره حساب و دریافت نقدی یارانه صرف نظر کنند و ما هم از همه کسانی که چنین موقعیتی دارند می خواهیم با این حرکت خیرخواهانه در جهت هدف اصلی اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها یعنی کمک به محرومان و قشر مستضعف جامعه گام بردارند.

محصولی تاکید کرد: سرپرستان خانواری که احیانا در منزل و محل کار به اینترنت دسترسی ندارند می توانند به مراکز خدمات اینترنتی دولتی و خصوصی پیش بینی شده در شهرها و روستاها مراجعه کنند.

وی با بیان این که پیش بینیهای لازم برای اجرای دقیق این مرحله در 6 استان انجام شده گفت: بر همین اساس، نمایندگانی از وزارت رفاه و تامین اجتماعی در استانداریهای این 6 استان از دوشنبه 24 خرداد مستقر می شوند تا با نظارت دقیق هم پاسخگوی برخی سوالات باشند و هم در صورت مشکلات احتمالی به رفع آنها بپردازند.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی به تدوین بسته ای آموزشی برای چگونگی ثبت شماره حساب در سامانه refahi.ir اشاره و تصریح کرد: این بسته آموزشی بر اساس هماهنگیهای صورت گرفته با سازمان صدا و سیما از اوایل هفته آینده در فواصل مناسب برای آگاهی مردم این 6 استان از شبکه های استانی اردبیل، سمنان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویراحمد ، مازندران و هرمزگان پخش می شود.

محصولی داشتن شماره حساب متمرکز برای سرپرستان خانوار را ضروری دانست و گفت: از افرادی که فرم اطلاعات اقتصادی خانوار پر کرده اند و درخواست یارانه نقدی را دارند و فاقد شماره حساب هستند دعوت می کنیم هر چه زودتر به افتتاح حساب برای خود اقدام کنند.

وی همراهی مردم را مهمترین عامل موفقیت این طرح بزرگ اقتصادی خواند و گفت: از همه مردم درخواست می کنیم همان طور که تا کنون در همه زمینه ها با ما همراهی کرده اند در این راه نیز با دقت ویژه یاری مان دهند تا بتوانیم هرچه بهتر این طرح را اجرا کنیم.

www.asriran.com
  
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
اگـه شاخی شَـکّ ندارم که گـاوی... اگه فکر میکنی خیلی بالایـی بیزحمت یه چندتـا موز بنداز پایین ... اگـه شیـری با کیکمیخوریـمـت ... اگه پرچمت بالاسـت بیزحمت دستـمالـو بگیر پـــرچــــم مارو هم تمیـز کُن

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب AGeNiS1 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, adorer

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان