در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2658

تشکر کرده: 81 مرتبه
تشکر شده: 185 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

محل سکونت

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

تکنولوژیهای روز رو ببینید

توسط RAHVAR » پنج شنبه 20 خرداد 1389 10:34

ساعتی که چایی دم می کند ‬<!--coloro:#FFFFFF--><!--/coloro-->


شما صبح تان را چگونه شروع می کنید؟ زنگ گوش خراش ساعت بیدارتان می کند.آبی به صورت تان می زنید. زیر کتری را روشن کرده و چای را آماده می کنید.و تنها پس از خوردن یک لیوان چای یا قهوه است که بیدار شده اید و روزتانرا سرحال شروع می کنید!

‎پس این ساعت یکی از پرکاربردترین گجت هاییاست که تا کنون مشاهده کرده اید. به جای اینکه فقط با صدای نخراشیده زنگساعت بیدار شوید و کل مراحل بالا را طی کنید ، می توانید با همان زنگ ساعتبیدار شوید و بلافاصله با یک استکان چای داغ، حسابی خواب را از سرتانبپرانید و سرحال بیایید. فقط پیشنهاد می کنم اگر روزی سراغ این گجت رفتید،حداقل از نوشیدنی های آرام بخشی همچون بابونه استفاده نکنید، چون مطمئناشما را به تختخواب برمی گرداند. اگر شما علاقه مند به قهوه فوری به جایچای هستید، نگران نباشید. چون ین گجت سر قهوه هم همان بلای چای را می آورد.

‎میتوانید قبل از خواب چای کیسه ای یا قهوه را در قوری این ساعت قرار دهید وآن را با آب پرکنید و بقیه کارها را به ساعت بسپارید. این گجت طوری کار میکند که چند دقیقه قبل از زنگ بیدارباش، شروع به جوشاندن آب می کند و تاپایان زنگ ساعت چای یا قهوه را برای شما آماده کرده است. این ساعت چای سازبا قیمت ۸۸ دلار فروخته می شود.

تکنولوژی کواترون شارپ، یک رنگ بیشتر در تلویزیون ‬
طیاین چند ساله در بازار تلویزیون ها رقابت فقط بر سر کیفیت اچ دی و تصویرسه بعدی بوده است و همچنین در کنار آن ساخت تلویزیون های بزرگتر و نازک ترهم مورد توجه صنایع و مشتریان بوده است. اما شارپ با هوشمندی، به جایهمراه شدن با بازار و تلاش برای رقابت جهت ساخت چرخی دیگر، ترجیح داده استابزار بهتر و کارآمدتری اختراع کند.

مهمترین چیزی که در هنگامانتخاب یک تلویزیون در مرکز توجه قرار دارد، کیفیت، شفافیت و واقعیت رنگاست. همانطور که می دانید تلویزیون ها و سیستم های نمایش خانگی با استفادهاز ترکیب سه رنگ قرمز، سبز و آبی، همه رنگ هایی را که در انها می بینیمتولید می کنند. البته با همین سه رنگ هم تلویزیون های امروزی به راحتی ازپس تولید میلیون ها رنگ مختلف بر می آیند. حتما اسم ورودی RGB یا کابل RGBهم زیاد به گوشتان خورده باشد که به نام رنگهای اصلی صفحه نمایش اشارهدارند.

حالا تیم تحقیقاتی شارپ پس از مدتها کار و تلاش، بااضافه کردن رنگ زرد به این مجموعه سه تایی، گام جدیدی برای پیشرفتتکنولوژی صفحه های نمایش برداشته است. شارپ این تکنولوژی جدیداش راکواترون (Quattron) نامیده است، که به همراه تغییرات مهم دیگری، تلویزیونهای جدید شارپ را جذاب و جالب توجه کرده است.

کواترون: شایدبتوان این ابداع را یکی از انقلاب های تکنولوژی رنگ در تلویزیون ها و صفحههای نمایش دانست. هر چه رنگ های بیشتری در جعبه رنگ تان داشته باشید، میتوانید رنگ های بیشتر و واقعی گرایانه و زنده تری تولید کنید. شارپ هم بااضافه کردن زرد به جعبه مداد رنگی اش، با موفقیت از پس این مهم بر آمدهاست. تنها همین تغییر به ظاهر کوچک و افزایش یک رنگ، به شارپ این امکان راداده تا رنگ های قابل نمایش در تلویزیون اش را از چندمیلیارد رنگ به چندتریلیون افزایش دهد. این تغییر به معنی تولید رنگهای صحیح تر و درجه بندی(گرادیان) رنگی لطیف تر و ملایم تر و همچنین تجربه بی همتای تصاویر تقریباواقعی در تلویزیون های HD است. استفاده از تکنولوژی کواترون نه تنها نمایشرنگ زرد در تلویزیون ها را بهبود می بخشد، بلکه رنگهای طلایی، آبی تیرهدریا و سبز اقیانوسی بسیار بهتری را به شما نشان خواهد داد. این تکنولوژییک گام رو به جلو در نحوه نمایش رنگهای تلویزیون های ال سی دی است و تغییرایجاد شده کاملا قابل مشاهده است.

شاید در ظاهر و روی کاغذ اینتغییر، امکان پیش پا افتاده و ساده ای به نظر برسد. اما جالب است کهبدانید اضافه کردن همین رنگ زرد برای شارپ به معنی ۴ سال تحقیق و توسعهمستمر و هزینه بر بوده است و جالب تر اینکه تا حالا دیگر شرکت ها به سراغآن نرفته اند. اولین مشکلی که شارپ با ان روبرو بود، افزایش اندازه مجموعهپیکسل تصویر به اندازه یک چهارم بود تا بتوان رنگ چهارم را هم در آن جاداد. برای حل این مشکل کادر فنی شارپ همراه با انجام برخی تغییرات در سلولهای کریستال مایع ، از کیفیت نمایش فول اچ دی 1080p و حداقل قطر صفحه ۴۰اینچ در این سری تولیداتشان استفاده کردند.

X-Gen و LED فوقروشن: نور در تلویزیون ها و صفحه های نمایش اهمیت خاصی دارد، حال چه براینمایش تصاویر روشن و پر نور و چه برای نمایش صحنه های کم نور و تاریک. نورچیزی است که به رنگ ها زندگی می دهد و باعث دیده شدن آنها می شود. خب،حالا شارپ در صفحه های نمایش Aquos از تکنولوژیی بهره برده است، که ۳۰درصد نور بیشتری از صفحه نمایش عبور کرده و به شما می رسد. همچنین به طورهمزمان نشت نور اضافی در این پنل ها به حد قابل ملاحظه ای کاهش یافته است. از فواید این بهبود ها که تحت نام تکنولوژی X‪-‬Gen معرفی شده اند، میتوان به تصاویر روشن تر، تاریکی تیره تر و بازده انرژی بالاتر اشاره کرد.

سیستمنوری Ultra‪-‬bright LED شارپ این امکان را فراهم آورده است تا با استفادهاز ال ای دی های کناری فوق روشن، علاوه بر بهبود چشمگیر تصویر، مصرف انرژیهم به میزان مناسبی (تا ۵۰ درصد) کاهش یابد. همین باعث شده است تا این پنلها بتوانند استاندارد ENERGY STAR® 5.0 را کسب کنند.

این سری ازصفحه های نمایش شارپ همچنین کنتراست تصویر تقریبی یک به چهار میلیون وفریم ریت ۱۲۰ هرتز دارند. اندازه آنها هم از ۴۰ تا ۶۰ اینچ متغیر است.البته برخی قابلیت ها همانند اتصال USB 2‪.‬0 و قابلیت پخش صدا، تصویر وویدیو از روی هارد و همچنین ضبط برنامه ها بر روی حافظه های جانبی رانباید فراموش کرد. همچنین برخی مدل های ارائه شده با این تکنولوژی دارای ۸گیگابایت حافظه داخلی هستند. البته امکان اتصال به اینترنت برای استفادهرایگان از خدمات پشتیبانی از راه دور شارپ را هم قابل تامل است.کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
Mahdi1944, رونین, حسن2568, sokuteasemuni, SAMAN, AGeNiS1, wild-bear, mohammad1365, Reza6662, MASTER, DTN, hamed_713, SadafG, CAPTAIN PILOT, sinaset

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2658

تشکر کرده: 81 مرتبه
تشکر شده: 185 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

محل سکونت

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

Re: تکنولوژیهای روز رو ببینید

توسط RAHVAR » شنبه 22 خرداد 1389 17:20

ساعتی برای محاسبه وقت تلف شده در جلسه ‬جلسه ها به نظر مهم و مفید می آیند. اما در اکثر آنها وقت مفید کشته میشود و بازدهی در عمل بسیار پایین است. اکثر افراد شرکت کننده در جلسه هابه حاشیه می روند و روش استفاده صحیح از وقت و خلاصه کردن صحبت ها و نتیجهگیری را بلد نیستند. ‏

تمام اینها باعث شده که این ساعت به نامTIM به معنی زمان پول است. ساخته شود. کار آن محاسبه مقدار پولی است که درجلسات از دست می رود. کافی است که تعداد افراد حاضر در جلسه و میزان حقوقآن ها را در هر ساعت به این زمان سنج بدهید. حالا در طول جلسه می بینید کهچقدر پول و زمان در حال تلف شدن است. ‏

اگر هم چنین ساعتیندارید، حداقل این مطلب می تواند یک یادآور باشد که جلسات را مفید برگزارکنید. با کمی جستجو در اینترنت می توانید نکات مهمی برای برگزار کردن صحیحجلسات پیدا کنید تا وقت تان را در آنها تلف نکرده باشید. مدیریت جلسه ومفید برگزار کردن آنها یک هنر است. ‏

اگر نکات جالبی در این مورد به ذهنتان می رسد می توانید آنها را در بخش نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.‪ شارژر دوچرخه ای نوکیا، استفاده از موبایل با اعمال شاقه ‬


اگر چه ایده استفاده از دینام دوچرخه برای شارژ کردن گجت ها چیز تازه اینیست و انواع مختلفی از آن برای تلفن همراه و دیگر ابزار الکترونیک ساختهشده است. اما نکته جالب، ساخت این گجت توسط یکی از بزرگترین شرکت هایموبایل دنیا است!


نوکیا به تازگی کیت ۱۸ دلاری شارژر دوچرخهای موبایل اش را معرفی کرده است و گفته که قصد دارد آن را تا پایان سالروانه بازار کند. با نصب این شارژر بر روی دوچرخه تان، برای ۲۸ دقیقهمکالمه، باید ۱۰ دقیقه با سرعت ۱۰ کیلومتر در ساعت رکاب بزنید. البته اگرهم قصد مکالمه نداشته باشید، بعد از طی این مدت زمان، تلفن همراه تان برای۳۷ ساعت کار در حالت استند بای آماده است.

این کیت شامل یکدینام، رابط، کابل شارژ ۲ میلیمتری و پایه ای برای نگه داری گوشی خواهدبود. البته اگر از گوشی هایی مانند N97‪,‬ N900 یا N8 استفاده می کنید، میتوانید یک تبدیل mini USB به صورت جداگانه تهیه کنید. هنگام شارژ گوشی، بااستفاده از نقشه های رایگان Ovi Maps هم یک راهنمای جی پی اس بسیار مفیدروبروی تان خواهید داشت تا در مسافرت های پایان هفته در اطراف شهر،مسیرتان را گم نکنید.


من که ترجیح می دهم شارژر نوکیا را رویاین دوچرخه یک میلیون دلاری ببندم! تا با سرعت بالایش راندمان کار زیادشده و گوشی ۱۱۰۰ام زودتر شارژ شود. نظر شما چیست؟


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
mohsen_3d, رونین, DTN, CAPTAIN PILOT, hamed_713, Mahdi1944, sokuteasemuni, SadafG, AGeNiS1, wild-bear, hesperus, SAMAN, MASTER, Reza6662, mohammad1365, sinaset

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2658

تشکر کرده: 81 مرتبه
تشکر شده: 185 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

محل سکونت

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

Re: تکنولوژیهای روز رو ببینید

توسط RAHVAR » جمعه 28 خرداد 1389 19:42

‪ یخچالی که غذاها را در ژل نگه می دارد ‬یخچال، معمول ترین وسیله ای است که تقریباً در هر آشپزخانه ای یافت میشود؛ در حالی که ظاهر و نحوه کار کردن آنها از زمانی که ساخته شده اند،تغییر چندانی به خود ندیده است.
اما یک طراح روس به خود جرات داده و یکنمونه متفاوت و جدید برای یخچالهای آینده طراحی کرده است. این یخچال کهبیشتر شبیه یک ویترین است، برخلاف یخچالهای معمولی، مواد غذایی را در ژلیسبز رنگ نگهداری می کند نه در محفظه ای از هوای سرد.


اینطرح در جمع فینالیست های ۲۵ طرح برتر مسابقه بهترین طرح های مفهمومی که هرسال شرکت الکترولوکس برگزار می کند، قرار گرفته. یوری دیمیتریف در مورد ژلاستفاده شده در این یخچال اینگونه توضیح داده: این ژل، پلیمری حیاتی، بیبو و ضد چسبندگی است که قابلیت تازه نگه داشتن مواد غذایی را دارد و شمامی توانید مواد غذایی را در هر قسمت آن قرار دهید.
این یخچال تقریباًچهار بار کوچکتر از یک یخچال معمولی طراحی شده و همچنین اگر چنین چیزی درآینده ساخته شود بی صدا و کم مصرف خواهد بود.


برای دیدن تصاویر کلیک کنید

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
                   
                                  
                   
                                                 


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
mohammad1365, MASTER, Present, hamed_713, FREE MAN, CAPTAIN PILOT, MAJID-POW, SadafG, sokuteasemuni, AGeNiS1, hesperus, kalafe2006, HORLIKAN, Mahdi1944, wild-bear, sinaset, Reza6662, Cloor Master, رونین

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2658

تشکر کرده: 81 مرتبه
تشکر شده: 185 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

محل سکونت

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

Re: تکنولوژیهای روز رو ببینید

توسط RAHVAR » پنج شنبه 10 تیر 1389 21:02

دوربین عکاسی پلاروید ۳۰۰ ‬با معرفی دوربین پلاروید ۳۰۰ شرکت سازنده به شکلی نمادین بازگشت دوربینهای عکاسی فوری را به علاقه مندان نوید داده. این دوربین همراه با خودهیجان زیادی را به عکاسی بر می گرداند.هیجانی که سالها بود با تعطیل شدنشرکت سازنده به دلیل عدم توان رقابت با دوربین های دیجیتال فراموش شده بود.

نامپلاروید برای مدتهای طولانی مترادف بود با عکاسی فوری مرسوم و عامه پسند،عکس های خانوادگی نیمه اماتور و به دور از ظرایف حرفه ای. اما از هنگامیکه تصویربرداری دیجیتال گسترش یافت و عکاسی دیجیتال ارزان تر و سریع تر ازعکاسی پلاروید شد شرکت فیلم های فوری ناگهان شکست خورد و نتوانست در عرصهرقابت با دوربین های دیجیتال مقاومت کند. اما،دوباره پس از سال ها پلارویدبازگشته است و با محصولی آمده که حداقل برخی روش های سرگرم کننده عکاسی راکه زمانی به صورت منحصر به فرد در اختیار دخود داشت را دوباره ارائه کردهاست.

زمانی که به پلاروید ۳۰۰ نگاه می کنیم شباهت چندانی میان ان وپلاروید های قدیمی پیدا نمی کنیم. در اصل این دوربین شبیه یک مکعبپلاستیکی بزرگ است؛ دقیقا به یک مکعب شباهت دارد. با این حال ، این شکلباعث نمی شود هنگامی که ان را در دست می گیرید احساس خوبی از آن نداشتهباشید و دقیقا احساسی از آنچه از یک دوربین پلاروید انتظار دارید به شمادست می دهد.

مهم است به یاد داشته باشید که با وجود این که ایندوربین نشان از بازگشت پلاروید به دنیای عکاسی دارد، اما در واقع یک محصولاقتباسی از Fujifilm است. عکاسی فوری پیش از این محصول در محصول InstaxMini 7 فوجی فیلم عرضه شده بود که دقیقا همان نوع فیلم عکاسی و ظاهری رادارد که پسر عموی پلارویدش از آن بهره می برد!

کار با دوربین بسیارساده است چون تنها ۴ حالت تصویر از حالت محیط بسته تا نور شدید آفتابدارد.تنظیم میزان نوردهی بسیار غیر قابل پیش بینی است، زیرا تنظیم مقدارنوردهی یا در حالت بسیار درخشان است یا در حالت کم ترین نوردهی. اما همینخصوصیات پلاروید است که باعث سرگرم کنندگی پلاروید شده. با هزینه ۱۲٫۹۹پوند می توان یک بسته ۱۰ تایی فیلم فوری خرید و هیجان عکاسی تازه وقتیآغاز می شود که می بینید رول فیلم بیرون می اید و عکستان را در دستتان لمسمی کنید.برای خیلی از مردم که با پلاروید کار کرده اند این هزینه ها درمقابل هیجان عکس فوری ناچیز است.

لنز این دوربین را کاملا مناسبحال دوربین های Polaroid خواهید یافت ؛ لنزی بزرگ و واید(عریض) و با عکاسینرم ، درست مناسب عکاسی رویایی و آنچه از دوربین عکس فوری انتظارداریم.کار منظره یاب با این حال کمی مشکل است ، میدان دید ان کمی عریض ترازمحدود دید لنز است و این باعث می شود که قاب بندی کمی مشکل باشد.

گذاشتنفیلم در پلاروید لذت بخش است ؛ شاید این دوربین ساده ترین دوربین فیلمیباشد که من تاکنون استفاده کرده ام. فیلم در بسته های پلاستیکی ۱۰ تاییعرضه می شود و به سادگی در محب مخصوص خود در پشت دوربین چفت می شود. بهنظر می رسد بسته فیلم از نظر رسیدن نور کاملا عایق بندی شده و براین اساسمی توان در پشتی دوربین را باز کرد و مطمئن بود که این کار هیچ عوارضجانبی بر روی فیلم ندارد.

یک چیز قابل ذکر در مورد فیلم اندازه آناست.پلاروید ۳۰۰ از فیلم کوچک تری نسبت به برادر Fujifilm خود استفاده میکند. این فیلم نسبت به فیلم اصلی پلاروید کمی کوچکتر بوده و کاملا تولیدرنگ های اصلی پلاروید نمیکند. تغییر و غیر اشباع شدن رنگ ها هنوز هم وجوددارند اما برای کسانی که از طرفداران متعصب پلاروید هستند ، نا امید کنندهخواهد بود.

با توجه به هزینه هر عکس فوری ، گرفتن عکس با پلارویدگویی نوعی دارو است. پس از حمل این دوربین با خود به مدت یک هفته متوجهشدم با استفاده از وسایل جمع و جور دیجیتال و یا تلفن همراه همه عکسیگرفته ام ولی در مقایسه با عکس های پلاروید دیدم لحظه های لذت بخشخانوادگی را با این دوربین شکار کرده ام. با اینکه هنوز هم می توان ازدوربین های دیجیتال استفاده کرد اما مواقهی پیش می آید که هیچ چیز جز«احساس پلاروید» نمی تواند به ما کمک کند تا عکسی خاطره انگیز برداریم.برای ان عکسها ، قادر بودن به استفاده دوباره از یک پلاروید جدید(مدل۳۰۰)لذت بخش است. احساس اینکه به کسی که از او عکس گرفته اید فورا نتیجه رانشان می دهید و او آن را لمس میکند احساس خاصی است. اما تا زمانی کهپلاروید عرضه فیلم های ارزان تری را آغاز کند ، بهتر است از این دوربینتنها برای ثبت لحظه های خیلی ویژه و خاص استفاده کنیم تا کمی هم در هزینهها صرفه جویی کرده باشیم این طور نیست؟

Libretto W100 کامپیوتر دو مانیتوره توشیبا ‬

این کامپیوتری است که نمی دانیم باید آن را نت بوک بنامیم یا تبلت. توشیباLibretto W100 که شب گذشته معرفی شد از نظر شکل ظاهری شبیه لپ تاپ ها استاما به جای کیبورد در قسمت پایین آن یک نمایشگر قرار گرفته است. خودتوشیبا آن را ‪"‬Ultra‪-‬mobile PC‪"‬ نامیده است. به هر حال از اسم کهبگذریم این کامپیوتر جالب برای اجرای ویندوز 7 مایکروسافت ساخته شده است.‏

پردازشگر آن 1‪.‬2 گیگاهرتزی است و دو گیگابایت رم DDR3 بههمراه SSD ۶۲ گیگابایتی دارد. یک پورت یو اس بی و یک ورودی MicroSD را همبه مجموعه امکانات اضافه کنید. دو نمایشگر آن ۷ اینچی است. و چون کیبورداش مجازی است می توانید ۶ حالت مختلف برای تایپ کردن داشته باشید. ‏

برایارتباط بی سیم توشیبا بلوتوث و WiFi را در آن تعیبیه کرده و وزن نهاییW100 حدود هشتصد گرم است. می توانید همزمان از هر دو نمایشگر این کامپیوتراستفاده کنید. مثلا روی یکی به گردش در اینترنت بپردازید و روی نمایشگردیگر ایمیل تان را چک کنید. ‏توشیبااعلام کرده این محصول را در تعداد محدود تا اواخر امسال به بازار ارایهخواهد کرد و فعلا قصد ندارد آن را به صورت انبوه تولید کند. ‏
[B]توپ فوتبال مجهز به پنل خورشیدی

یکشرکت تایوانی به نام Greendix این بار پنل های ذخیره کننده نور خورشید رادر جداره خارجی یک توپ فوتبال جاسازی کرده است و ادعا می کند که سازندهاولین توپ فوتبال مجهز به پنل های خورشیدی، در دنیا می باشد. اما هدف اینکار چه بوده است؟ ژوزف لین طراح اصلی این توپ می گوید ما می خواستیم نشانبدهیم که پنل های خورشیدی می توانند با هر چیزی مخلوط شوند تا در زندگیروزانه ما استفاده گردند. پنل خورشیدی روی یک توپ فوتبال به خوبی نشان میدهد که چقدر می توان از آنها در جاهای مختلف استفاده کرد.


قطعات5 ضلعی مشکی که بر روی هر توپ فوتبال دیده می شوند، جای خود را با پنل هایخورشیدی عوض کرده اند. همچنین در داخل این توپ حس گر های حرکتی و چند قطعهالکترونیکی صوتی جاسازی شده که می توانند با ذخیره انرژی نور خورشید وتبدیل آن به برق مصرفی این قطعات، به محض وارد شدن اولین ضربه به توپ،صوتی را جهت مسیر یابی تولید کنند. تا افراد نابینا هم بتوانند فوتبالبازی کنند.


آقای جوزف لین می گوید، طرح این توپ علاوه بر اینکهبرای بازی کردن افراد کم بینا و کسانیکه با اختلالات بینایی مواجه هستندارائه شده، ثابت می کند که پنل های خورشیدی در هر وسیله ای قابل جاسازیهستند و بدون هیچ محدودیتی می توان از آنها برای مصرف بهینه انرژی استفادهنمود. طرح این توپ همزمان با برگزاری بازی های جام جهانی آفریقا ارائه شدهتا بهترین زمان را برای ترویج استفاده از انرژی های پاک و ورزش را انتخابکرده باشد.
میز کار قابل حمل ‬

تغییر مکان میز کار با اینکه ممکن است برای برخی از ما جذابیت داشته باشدو به کارمان تنوع ببخشد، اما کار ساده ای نیست. جا به جا کردن میز و صندلیو کلیه تجهیزات و تشکیلاتش پر سر و صدا و مشکل است. همچنین علاوه بر اینکهبرای همکاران مزاحمت ایجاد می کند، کمک آنها را هم می طلبد.


TimVinke این پکیج را از جنس پلی استر ساخته و یک میز، یک پارتیشن، دو صندلیو حتی چند قفسه را هم در آن جاسازی کرده است. این طراح خلاق میز کار قابلجابجایی را، برای محیط های خاص و کارمندان خوش حوصله طراحی کرده است.

یک کارمند به تنهایی می تواند با سوار و پیاده کردن قسمت های مختلف آن، به سرعت میز کار مدرن خود را در مکان جدید سر پا کند.

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
[/B]


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
hesperus, MASTER, رونین, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944, sokuteasemuni, AGeNiS1, kalafe2006, HORLIKAN, wild-bear, sinaset, Hiddenway

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2658

تشکر کرده: 81 مرتبه
تشکر شده: 185 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

محل سکونت

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

Re: تکنولوژیهای روز رو ببینید

توسط RAHVAR » يکشنبه 17 مرداد 1389 19:30

همیشه گوش به زنگ ایمیل جدید است USB صندوق پستی ‬توضیحات فارسی :

برنامه ها، افزونه ها و ویجت های مختلفی وجوددارند که با نصب و تنظیم آنها می توانید از دریافت ایمیل جدید در صندوقپست الکترونیکی خود آگاه شوید. حتی شاید قبلاً تیشرتی که ایمیل جدید را بهشما اطلاع می داد را هم دیده باشید.حالا اینجا یک USB کوچک و خوشکل داریم، که شبیه یک صندوق پست طراحی شده وبا اتصال آن به کامپیوتر و تنظیم برنامه مربوط به آن، می توانید ایمیل،تویتر و فیس بوک خود را مانیتور کنید. به محض دریافت یک ایمیل، ریپلای یاپیام جدید چراغ قرمز یا سبز آن بر حسب تنظیماتی که انجام داده اید، روشنمی شود. همچنین می توانید صدایی خاص را برای هر اخطار، به صورت همزمان درنظر بگیرید.نرم افزار این دانگل دوست داشتنی با ویندوز 7، ویستا و XP سازگار است. باپرداخت ۱۸ دلار و خرید این USB می توانید در سریعترین زمان ممکن از ایمیلجدید یا اتفاق تازه در توئیتر و فیس بوک خود آگاه شوید.


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
رونین, CAPTAIN PILOT, sokuteasemuni, sinaset, wild-bear, hesperus, MASTER, Mahdi1944, AGeNiS1

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2658

تشکر کرده: 81 مرتبه
تشکر شده: 185 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

محل سکونت

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

Re: تکنولوژیهای روز رو ببینید

توسط RAHVAR » چهارشنبه 24 شهریور 1389 20:35


سيستم شارژ بي‌سيم فوجيتسو ساخته شدمحققان در آزمايشگاه‌هاي فوجيتسو سيستم شارژ بي‌سيمي را طراحي كرده‌اند كهمي‌تواند به‌صورت هم‌زمان انواع دستگاه‌هاي قابل حمل را در فاصله چندسانتيمتري و بدون نياز به كابل، شارژ كند. به گزارش ايسنا اين سيستم كهبه‌زودي جزييات فني آن در كنفرانسي در ژاپن تشريح مي‌شود، تا سال 2012براي تلفن‌هاي همراه و محصولات ديگر عرضه خواهد شد. شارژ بي‌سيم طي چندسال گذشته و با افزايش شمار دستگاه‌هاي قابل حمل، علاقه بسيادي را جلبكرده است. سازندگان بر اين باورند كه مصرف‌كنندگان مشتاقند از شمار متعددشارژرها و كابل‌هاي مرتبطي كه خانه‌هاي مدرن را پر كرده‌اند، خلاص شوند.بسياري از سيستم‌هاي بي‌سيمي كه تاكنون طراحي شده‌اند، بر فن‌آوري القاييمتكي بودند كه در يك فاصله كوتاه كار كرده و نيازمند قرارگيري دستگاه‌هادر يك پد شارژ است. سيستم‌هاي القايي نيز مي‌توانند ميزان زيادي برق بههدر دهند. سيستم فوجيتسو برمبناي رزونانس مغناطيسي است كه به‌صورت تئوريمي‌تواند در فاصله چند متري نيز كار كند، اگرچه آزمايش‌هاي فوجيتسو درفاصله حدود 15 سانتيمتري انجام گرفته كه در اين فاصله بهينگي حدود 85 درصداست.


کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


نگاهی به ماوس لمسی مایکروسافت ‬
مایکروسافت به تازگی نسخه جدیدی از ماوس آرک را رونمایی کرد که Arc Touch
Mouse نامگذاری شده، که «اولین ماوسی است که طراحی مسطح برای حمل و نقل
آسان و طراحی ارگونومیک برجسته برای راحتی کار هر دو را با هم دارد.» این
ماوس تنها با یک لمس انگشت به سرعت از حالت مسطح به شکل کار که حالتی قوسی
است تغییر شکل می دهد در نتیجه این طراحی حمل ماوس در فضاهای کوچک مانند
کیف های باریک و همچنین کار با ان بسیار جذاب است. همچنین پس از اتمام کار
با ماوس فقط کافی است آن را مدتی به حال خود رها کنید تا ماوس از شکل قوسی
دوباره به حالت مسطح برگردد! دوباره با یک لمس ماوس اماده کار می شود! این
محصول از نظر قابلیت حمل بسیار بهتر از ماوس آرک قبلی که تاشو بود می باشد.

از ویژگی های ماوس جدید آرک مایکروسافت می توان به نوار اسکرول تمام لمسی
(به جای چرخ اسکرول) اشاره کرد که به کاربران اجازه می دهد پیمایش خود را
با یک لمس و حرکت انگشت کنترل کنند. این محصول از تکنولوژی BlueTrack بهره
گرفته که اجازه ردیابی مجازی در هر سطحی را به ماوس داده و همراه با
فرستنده و گیرنده نانوی کوچک مغناطیسی چفت شده که به راحتی در کف موس جای
گرفته طراحی شده. با دو باتری سایز AAA می توان از ماوس آرک تاچ بیش از ۶
ماه استفاده کرد!ماوس آرک تاچ مایکروسافت ۶۹٫۹۵ دلار قیمت دارد.

« استفاده از تکنیک سنجش خازنی و نوار سنسور در این ماوس سبب شده نوار
اسکرول به هر موقعیت و تغییر سرعت انگشت کاربر به دقت پاسخ داده ، و
پیمایش دقیق تر، و با کنترل بیشتری، صرف نظر از میزان سریع یا آهستگی حرکت
انگشت، فراهم آورد. نوار اسکرول همچنین دارای سه “دکمه” ضربه ای برای
استفاده کاربر از قابلیت های اضافی می باشد: بالا بردن صفحه (page up) ،
پایین بردن صفحه (page down) و قسمت کلیک وسط که این سه دکمه قابل برنامه
ریزی به دیگر گزینه ها برای استفاده از هر عملکرد دیگری که کاربر از ماوس
انتظار دارد می باشند.»منبع : گویا آی تی


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, kalafe2006, wild-bear, رونین, MASTER, CAPTAIN PILOT, Shahbaz, Mahdi1944

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2658

تشکر کرده: 81 مرتبه
تشکر شده: 185 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

محل سکونت

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

Re: تکنولوژیهای روز رو ببینید

توسط RAHVAR » پنج شنبه 25 شهریور 1389 18:12‪ خط کش هوشمند انگشتی ‬


اکثر اوقات با کمک انگشتان دست سعی می کنیم فاصلهو یا اندازه ای تقريبی را به کسی نشان دهیم. گاهی اوقات هم دلمان می خواهدکه وجب هایمان مدرج بود تا می توانستيم چیزی را به صورت دقيق اندازهبگيريم.


این طرح يک خط کش هوشمند است که Smart Finger نام دارد. اين خط کش از دوقطعه تشکيل شده که انگشت دست همانند انگشتانه خیاطی به راحتی در آن فرو میرود.


برای استفاده از اين خط کش کافی است که اين قطعات را بپوشید. حالا فاصلهمورد نظر به طور اتوماتیک بین دو قطعه که در واقع فاصله بين دو انگشت دستاست در مقیاس متريک و یا مقایس های دیگر محاسبه می شود. ضمنا می تواند هرقطعه را در یک دست پوشید و فواصل بزرگ تر را هم با آن اندازه گیری کرد.


فاصله اندازگیری شده بر روی یک صفحه نمایشگر OLED نمایش داده می شود و بایک دکمه مقادیر محاسبه شده در حافظه ذخيره می شود. این اطلاعات قابلانتقال به کامپیوتر نيز می باشند.اين دو قطعه به يکديگر متصل می شوند و شارژ خود را از طریق يک پورت USBتامین می کنند. جداره داخلی هر قطعه دارای یک لايه سیلیکون و جداره خارجیآن از پلاستیک سبک است.


این خط کش هوشمند فعلا به صورت يک طرح ارائه شده اما می توان از آن بهعنوان یکی از کاربردی ترين وسايل مورد نياز نجاران، نقشه کشان و خیاط هانام برد.

منبع سایت نارنجی


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, kalafe2006, wild-bear, Present, Hiddenway, CAPTAIN PILOT, MASTER, Shahbaz, FREE MAN, Mahdi1944

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2658

تشکر کرده: 81 مرتبه
تشکر شده: 185 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

محل سکونت

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

Re: تکنولوژیهای روز رو ببینید

توسط RAHVAR » سه شنبه 30 شهریور 1389 11:18

بین گرافیست کارها در این چند روزه صحبت در مورد تکنولوژی فوق العاده وجدید ادوبی در تغییر اندازه تصاویر هست . به تازگی ویدئویی در یوتیوبآپلود شد که نحوه کار این تکنولوژی رو نشون می داد و در کمتر از چند ساعتهزاران نفر اونو مشاهده و همگی از دیدن اون شگفت زده شدند .
همواره یکی از مشکلات در تصاویر تغییر اندازه اونها بوده مخصوصا اگر شمابخواهید یک تصویر را از نظر طول و عرض در یک جهت زیاد و کم کنید نتیجهخیلی بدی خواهید داشت . یک تصویر زشت و بی کیفیت . از نظر منطق یه همچیننتیجه ای عادی هست ولی ادوبی با سیستم جدیدش این مشکل رو حل کرده و طبقگفته ها این قابلیت در نسخه بعدی فوتوشاپ و دیگر برنامه های ادوبی قرارخواهد گرفت.
شما می تونید ویدئوی مورد نظر رو در آدرس زیر ببینید . احتمالا پس از دیدنآن مثل من و صدها هزار نفر دیگه به انقلابی بودن این فناوری پی خواهید برد…
× در آخر ویدئو نمای دیگری از این فناوری نیز به نمایش درمیاد . جایی کهشما می تونید به راحتی هرچه تمامتر یطور مثال یک نفر رو از یک تصویر حذفکنید طوری که انگار هیچ کس اونجا نبوده !


کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد منبعکد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
wild-bear, MASTER, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944, masieh, sokuteasemuni

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2658

تشکر کرده: 81 مرتبه
تشکر شده: 185 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

محل سکونت

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

Re: تکنولوژیهای روز رو ببینید

توسط RAHVAR » دوشنبه 5 مهر 1389 17:38

«موزیلا» تلفن همراه مفهومی خود را به نمایش گذاشت!
توضیحات فارسی :
به گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی Tgdaily، شرکت موزیلا مدل مفهومی تلفن همراه طراحی شده خود را به نمایش گذاشت تا شاید روزی آنرا به خط تولید بسپارد.
این تلفن همراه که SeaBird نامیده شده است بر مبنای وب باز و قابلیت‌های حرکتی پیشرفته و همچنین پیکو پروژکتورهای کوچک برای تعامل هر چه بیشتر با نوت بوک‌ها طراحی شده است.
“بیلی می” خالق SeaBird و عضو آزمایشگاه موزیلا در این مورد گفت: “تلفن‌های همراه راهی را آغاز کرده‌اند که روز بروز نیاز به داشتن رایانه‌های دسک‌تاپی را در ما کاهش می‌دهند و ما در «پرنده دریا» امکاناتی همچون تعامل چند منظوره با کاربر به وسیله حرکات کاربر و همچنین سیستم پروژکتورهای پیکو که بر اساس حرکت ، عکس العمل نشان می‌دهد، را گنجانده‌ایم.”یکی دیگر از قابلیت‌های SeaBird استفاده از محتوای وب ۳ بعدی که البته هنوز در مراحل ابتدایی است، می‌باشد.


بیلی می در تشریح ظاهر فیزیکی این موبایل گفت:”این تلفن همراه با شکل خاص خود به حس وقار کاربران کمک فراوانی می‌کند و این در حالی است که با میل کاربر، موبایل کاملا خود را با محتوای دیجیتالی منطبق کرده و انحنای پشت آن نیز نقش کاربردی در استفاده از لنز پروزکتور خواهد داشت.

هنوز هیچ گونه مشخصات فنی از این تلفن همراه اعلام نشده و در ضمن شرکت موزیلا اعلام کرده است که در حال حاضر هیچ گونه برنامه‌ا ی برای تولید تلفن همراه که بیشتر زنانه به نظر می‌رسد، نداشته و این کار رابه آینده موکول کرده است.کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


شیر آبی برای دوران هدفمندسازی یارانه‌ها..!
توضیحات فارسی :
فارنت: این روزها در ایران عزیزمان بحث از هدفمندسازی یارانه‌ها و خوبی وبدی آن است که ما در این مطلب قصد پرداختن به آن رانداریم. ما قصد داریم به شما شیر آبی را معرفی کنیم که تنها به اندازه نیاز شما آب از آن سرازیر می‌شود و شما به راحتی می‌توانید میزان آب مصرفی خود را نیز کنترل کنید.

«جاسپر هو» نام طراحیست که این شیر آب پیش کنترلی را با ایده «نه کمتر، نه بیشتر» طراحی کرده است و بر روی آن صفحه نمایشی را تعبیه کرده که علاوه بر میزان کل آب مصرفی، درجه حرارت آن و مقدار زمان مصرف به صورت معکوس نمایش داده می‌شود.

این صفحه نمایش انرژی مورد نیاز خود را از ریزش آب کسب می‌کند و پس از سی ثانیه از اتمام ریزش آب خاموش می‌شود.البته این طور به نظر می‌رسد که مشکل اصلی استفاده از این شیر آب، در نظر گرفتن موضوع استففاده از این شیر برای شستن ظروف در آشپزخانه باشد که تنها می‌توان این طور در نظر گرفت که استفاده کننده از این شیر از یک دستگاه ماشین ظرفشویی بهره می‌برد.

خوب اگر از این شیر آب صرفه‌جو خوشتان آمده است نیازی نیست برای خرید آن از هم اکنون برنامه‌ریزی کنید، چون این شیر آب هنوز در مرحله طراحی و ایده و یا به قول دوستان فرنگی‌امان «کانسپت» است و حالا حالاها باید متظر ماند، به هر حال این هم ایده‌ای بود.کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
ها iDevice رابط ذهن شما با Xwave هدست

توضیحات فارسی :
حتماً تالوسین ها را می شناسید. اگر مجموعه داستانی جنگ ستارگان را دیده باشید با این شخصیت ها آشنایی دارید. تالوسین ها موجودات افسانه ای ساکن سیاره تالوس با جمجمه های بسیار بزرگ بودند. خصوصیت بارز این موجودات این بود که برای برقراری ارتباط نیازی به صحبت کردن نداشته و از طریق ذهن خود با هم ارتباط برقرار می کردند و به قولی تله پاتی داشتند. حال فرض کنید اگر انسان ها نیز توانایی این موجودات را داشتند چه اتفاقی می افتاد! احتمالاً زندگی هیجان انگیزی پیش رو داشتیم. البته فکر می کنم کم کم با پیشرفت تکنولوژی به آن سمت نیز سوق پیدا خواهیم کرد.


‎تا زمان تکامل مغز انسان ها همانند تالوسین ها به نظر می رسد که باید به هدست های الکترونیکی که به ما اجازه کنترل دستگاههای مختلف با استفاده از امواج مغز را می دهند تکیه کنیم. ‎یکی از این هدست های الکترونیکی XWave نام دارد که توسط کمپانی PLX در کالیفرنیا ساخته شده است. XWave اولین هدست الکترونیکی است که برای iPhone/iPod/iPad ساخته شده و همانند هدفون بر روی سر قرار می گیرد.


متاسفانه این دستگاه هنوز موفق به ایجاد این قابلیت نشده که با قدرت ذهن خود در میان Playlist یا دفترچه تلفن خود اسکرول کنید، اما توسط آن می توانید سطح تمرکز و تشخیص خود را با استفاده از یک سری بازیها بالا ببرید و سلول های خاکستری مغز خود را به کار بیاندازید.XWave با الهام از تکنولوژی ارائه شده توسط شرکت Neurosky ساخته شده است و به هدستی که برای اولین بار در نمایشگاه دستگاه های بازی توکیو در سال ۲۰۰۸ توسط آن شرکت ارائه شد بی شباهت نیست. XWave نیز همانند هدست شرکت Neurosky شامل الکترودی است که با پیشانی کاربر در تماس است. این الکترود کار دریافت امواج مغز و تبدیل این سیگنال ها از آنالوگ به دیجیتال (به صورتی که قابل استفاده باشند) را انجام می دهد.
برنامه ای نیز به همراه این دستگاه ارائه می گردد که شامل تعدادی تمرینات با هدف آموزش مغز است. این تمرینات عبارتند از بلند کردن یک توپ و معلق نگه داشتن آن بر روی صفحه iDevice و تعیین سطح آرامش ذهن توسط رنگها (مثلاً در هنگام مدیتیشن و آموزش افزایش تمرکز). کمپانی PLX Devices همچنین برای ارتقاء نرم افزار هدست خود کیت توسعه نرم افزار (SDK) را ارائه کرده که امکان طراحی و توسعه نرم افزار XWave را به دیگر توسعه دهندگان برنامه ها و بازی های iPhone/iPod/iPad خواهد داد.


‎این کمپانی می گوید که بعضی از نرم افزارهای در حال ارتقا شامل بازیهایی است که در آن اشیاء توسط ذهن کاربر کنترل می شوند و یا برنامه هایی که توسط آنها کاربر می تواند چراغهای خانه را به کنترل ذهن خود در آورد و یا بر حسب روحیه خود موسیقی مورد علاقه اش را انتخاب کند. XWave هم اکنون با قیمت ۱۰۰ دلار قابل سفارش بوده و قرار است در اکتبر ۲۰۱۰ به بازار عرضه شود.

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


‪ ساعتی که اجازه نمی‌دهد بفهمید ساعت چند است!؟‏ ‬

توضیحات فارسی :
فارنت: تا بحال ساعت‌هایی را در فارنت به شما معرفی کردیم که در آن از اجزا و طراحی‌های گوناگون استفاده شده بود اما در تمامی آنها نهایتا تمام تلاش بکار گرفته شده بود که دارنده ساعت از زمان مطلع شود اما ساعتی که امروز قصد معرفی آن را داریم گویا برای این کار بکار نرفته، چون به نظر برای یادگرفتن اینکه چه زمانی را نشان می‌دهد نیاز به برگزاری کلاس آموزشی باشد.

نام این ساعت که زیبنده آن به نظر می‌رسد «ساعت داغان» است که در آن از عقربه کوچک و سا همان عقربه ساعت خبری نیست و شما باید برای فهمیدن ساعت بدنبال مرتب‌ترین عدد بر روی صفه ساعت باشید.


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
ایگور بارباشین و داریا وولخووا در این ساعت سعی کرده‌اند تا میان هرج و مرج و نم رابطه‌ای منطقی برقرار کنند تا شاید به کمک افرادی بیایند که همواره می‌گویند من در اوج بی نظمی برای خود نظمی انحصاری قائلم.اگر هنوز متوجه طرز کارکرد این ساعت داغان نشده اید برای راهنمایی می توان گفت که اکنون در تصویر بالا ساعت ۲:۳۷ دقیقه است، راستش ما که نفهمیدیم اگر شما فهمیدید خوب قرار بود بالاخره یکی بفهمه دیگه..!


کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
kalafe2006, wild-bear, Hiddenway, Mahdi1944, MASTER, CAPTAIN PILOT, HESAM-007, sokuteasemuni

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2658

تشکر کرده: 81 مرتبه
تشکر شده: 185 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

محل سکونت

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

Re: تکنولوژیهای روز رو ببینید

توسط RAHVAR » چهارشنبه 25 خرداد 1390 12:18


کینکت‌شاپ: نسل بعدی فروشگاه‌ها ‬

در شیوه معمول، برای خرید کیف، عینک یا لباس باید به فروشگاه بروید و با رنج فراوان در اتاقکی گرم، لباس جدید را به تن بزنید با در حالی که کیف‌ها را به دست یا عینک‌ها را به چشم زده‌اید در جلوی آینه خود را ببینید.

بدیهی است که کسانی که به دنبال استفاده از فناوری برای آسان‌ و بهتر کردن زندگی روزمره هستند، متوجه این نکته شده‌ باشند و کارهایی در این زمینه انجام داده باشند.

تا به حال، حداکثر کاری که فناوری می‌توانست برایمان انجام بدهد این بود که تصویر دو بعدی کالا روی عکسی از چهره یا بدن خریدار بیندازد، چیزی که چندان طبیعی از آب درنمی‌آمد و بنابراین میزان استقبال از آن کم بود.

اما با فناوری جدیدی موسوم به کینکت‌شاپ با استفاده از کینکت مایکروسافت، کارها آسان می‌شود، شما در جلوی مانیتوری در منزل می‌ایستید، به صورت آنلاین وارد کاتالوگ محصولات یک فروشگاه می‌شوید، با حرکت دست اجناس را بالا و پایین می‌کنید تا اینکه چیزی چشمتان را بگیرد، حالا جنس مورد نظر را درست مثل شرایط طبیعی می‌توانید با حرکت دست بردارید و در دست بگیرید.

در شیوه معمول برای اطمینان از برازنده بودن محصول با خودمان، جلوی آینه می‌ایستیم و خودمان را نگاه می‌کنیم، اما در کینکت شاپ، مانیتور جای آینه را می‌گیرد، شما می‌توانید در زوایای مختلف به خودتان و کالای انتخاب شده روی تنتان نگاه کنید.
دست آخر، اگر جنس مورد را پسندیدید می‌توانید تصویری از خودتان و جنس انتخاب‌شده را به توییتر و فیس‌بوک بفرستید تا دوستانتان هم اظهار نظر کنید.کینکت، موفق‌ترین گجت مایکروسافت بوده است و «سریع‌ترین» میزان فروش را درمیان محصولات الکترونیکی مصرفی در تاریخ داشته است، طوری که تا به حال ۱۰ میلیون دستگاه از آن به فروش رسیده است.

برای عملی شدن کینکت‌شاپ می‌بایست برنامه‌نویسان برنامه‌های تشخیص حرکت دست را بهتر و پیشرفته‌تر می‌کردند، طوری که توانایی تشخیص کف دست باز را از کف دست و انگشتانی که می‌خواهند چیزی را بگیرند، داشته باشد. برنامه‌نویسان امیدوارند برنامه‌های تشخیص حرکت کینکت آنقدر کامل کنند که در آینده توانایی تشخیص جرکت یک انگشت را هم پیدا کند و مثلا بشود با جرکت دادن یک انگشت در فضا، به صورت مجازی چیزی نوشت
کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
Persian Cat, airplane, Mahdi1944, CAPTAIN PILOT, kalafe2006, HESAM-007, wild-bear, Palange Zakhmi, MASTER, masieh

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2658

تشکر کرده: 81 مرتبه
تشکر شده: 185 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

محل سکونت

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

Re: تکنولوژیهای روز رو ببینید

توسط RAHVAR » دوشنبه 30 خرداد 1390 12:59


تصاویری از سنسور ۲۶۸مگاپیکسلی OmegaCAM

عکسبرداری از فضا نیاز به دوربین های بسیار عظیم دارد. این سنسور بسیار بزرگ نیز که برای استفاده در یکی از این دوربین ها طراحی شده؛ از کنار هم قرار دادن ۳۲ CCD ساخته شده است که قادر است عکس هایی با کیفیت ۲۶۸ مگاپیکسل را ثبت کند.   این غول عکاسی حدود ۷۷۰ کیلوگرم وزن دارد و به صورت اختصاصی برای عکسبرداری از آسمان نیمکره جنوبی ساخته شده. این سنسور که OmegaCAM نام گرفته توسط رصدخانه  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ساخته شده و بر روی تلسکوپ لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  نصب گردیده است.
  تلسکوپ VST در صحرای آتاکاما در شمال شیلی قرار دارد و با نصب این سنسور عظیم بر روی آن،امکان می يابد که نقشه ای مطلوب از آسمان نیم کره جنوبی ایجاد کرده و عکس هایی عالی از آن بردارد. این تلسکوپ، هم اکنون بزرگترین تلسکوپی است که به صورت اختصاصی برای بازدید نورهای مرئی، طراحی و ساخته شده است.  به تازگی رصدخانه ESO دو عکس از عکسهایی که توسط OmegaCAM برداشته شده را منتشر کرده که می توانید آنها را در  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  و  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  مشاهده نمایید. همچنین می توانید تصاویری از تلسکوپ VST را نیز در  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  مشاهده نمایید.


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
Hiddenway, Mahdi1944, mojtabba, CAPTAIN PILOT, MASTER, ASHKAN95, kalafe2006, wild-bear

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2658

تشکر کرده: 81 مرتبه
تشکر شده: 185 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

محل سکونت

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

Re: تکنولوژیهای روز رو ببینید

توسط RAHVAR » پنج شنبه 2 تیر 1390 21:27FishEyes2 ماهیگیری با ‬
بعضی از تفریحات و کارهای ما با گذشت زمان چندان تغییر نکرده‌اند، برای مثال قدمت ماهیگیری با چوب ماهیگیری و گذاشتن طعمه روی قلاب، به مصر باستان، چین، یونان، روم و ترینیداد و توباگو می‌رسد، در طی قرون گرچه از مواد مدرن مقاوم‌تر، منعطف‌تر و سبک‌تر به جای چوب استفاده شده است، اما اصول ماهیگیری تغییری نکرده‌اند.

اما FishEyes با فناوری روز سعی دارد این روند را تغییر بدهد، به این ترتیب که وقتی طعمه را سر قلاب می‌کنید و به درون آب می‌اندازید، یک دوربین هم آن پایین می‌رود و ماهیگیر می‌تواند روی یک صفحه LCD، دنیای زیر آب را ببیند.

به جای سیم معمول، FishEyes ، یک کابل شش متری انتقال‌دهنده نیرو و ویدئو دارد. دوربین FishEyes ، یک لامپ LED هم دارد که اجازه می‌دهد در صورت تمایل ماهیگیر، محیط زیر آب روشن شود.

تصور کنید که بتوانید دنیای زیر آب را ببینید و اصلا ببینید جایی که در آن هستید، ماهی دارد یا نه.
کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
FREE MAN, CAPTAIN PILOT, wild-bear, Mahdi1944, MASTER

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 10 مهمان