در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: خرید کامپیوتر !!!!!!!

توسط Solver » جمعه 5 خرداد 1391 08:12

این دیدگاه درست نیست.

شما فرض کنید الان 1.5 هزینه خرید یک رایانه کنید و مثلا از نظر قدرت یک سیستم کلاس B را داشته باشید. در خالی که با 1 میلیون هم میتوانید یک سیستم کلاس B را داشته باشید.

با این تفاوت که در 3 سال دیگر میتوانید با هزینه کردن همان 500 هزار تومان ماتفاوت دوباره سیستم خود را به کلاس B ارتقا بدهید. در حالی که یک سیستم 1.5 میلیون تومانی شما هر چقدر هم قوی باشد پس از 3 سال به عنوان کلاس C شناخته شده و پس از 5 سال یک سیستم کلاس D خواهد بود. ضمن این که اون وقت ارتقا یک سیستم کلاس D به کلاس B هزینه ای به مراتب بیشتر برای شما به دنبال دارد.

بهتر است زود به زود قطعات رایانه را ارتقا داد، اینطور ضمن این که همواره سیستم شما به روز است، از نظر هزینه نیز مقرون به صرفه تر است.

همچنین دلایل دیگری در این زمینه وجود دارد:

گران قیمت ترین قطعات بازار رایانه همواره جدیدترین ها هستند، هر قطعه رایانه حدودا بعد از ورود مدل جدیدتر و حدود 1 ماه بعد از آن به مرور به سمت واقعی شدن پیش میرود. این میان برخی قطعات اصلا ارزش بهای پرداختی را ندارند که به مرور خودشان را نشان می دهند. مثلا ما کارت گرافیک 350 تومانی در بازار داریم که عملا از گرافیک های 150 تومانی ضعیف تر عمل کرده است!

بنابراین صرف جدیدتر بودن معناش بهتر بودن نخواهد بود. پس شما مبنا کارتان را از 5 سال ببرید روی 3 سال و جای یک سیستم 1.5 میلیون تومانی یک سیستم 1  میلیون تومانی خرید کنید. بعد پس از 3 سال یا حتی 2 سال آن 500 هزار تومان باقیمانده را صرف ارتقا سیستم خود کنید. و با این کار سیستم خود را ارتقا داده و به مدت 3 سال دیگر به عنوان یک سیستم خوب ازش استفاده کنید.

اساسا چرا دنبال پردازشگر قدرتمند در این سطح هستید؟ شما نیازی بهش ندارید.

پردازشگر پیشنهادی بنده i3 است که سرعت پردازش هر هسته اون 3.3 گیگاهرتز است. فکر کنم منظور شما 2700 بوده باشد که سرعت هر هسته آن 3.5 گیگاهرتز است.

هیچ میدانید در شرایط خارج از فشار سرعت سیستم شما با 2120 بالاتر از 2700 خواهد بود. اما مثلا در لحظه پردازش های سنگین در آن حد که 2120 کلاً درگیر شود خوب برتری 2700 نمایانگر خواهد شد.

پردازشگر 2 فاکتور دارد، سرعت و قدرت. درست مثل دنده سنگین ماشین و دنده سبک. 2700 را دنده سنگین حساب کنید، قدرتمندتر است اما خوب در هنگام کارهای سبک با سیستم عملا قدرت اون کارایی که نداره تازه سرعت کند ترش نسبت به پردازشگرهای ضعیف تر و ارزان تر شما را متعجب میکند!

اگر یک پردازشگر قدرتمند انتخاب کنید در حالی که چندان کارهای سنگین پردازشی با سیستم خود ندارید مثل راننده ای هستید که در جاده صاف و بدون شیب با دنده سنگین حرکت کند. باید بین حجم پردازشها و قدرت پردازشگر خود توازن برقرار کنید تا با داشتن مناسب ترین سرعت، پیش بینی سنگین ترین پردازش ها نیز شده باشد.

البته مثال دنده سنگین و سبک اون قدرها دقیق نبود، چون گفتید اطلاع ندارید جهت انتقال مفهوم گفتم  :-)

در مورد رم، فکر کنم 12 گیگ بیشتر از 8 گیگ مورد تقاضا شما بوده باشد. کیفیت ژل و اپیسر تقریبا برابر است و شاید اپیسر یک مقدار با کیفیت تر. از نظر قیمت در اکثر مقادیر هم قیمت عرضه میشوند (البته عمده را منظورم است). اما اپیسر گزینه متفاوت اما موفقی را پیش روی شما ارائه کرده است و آن رم 6 گیگ است که واقعا مقرون به صرفه است از نظر اقتصادی. ضمن این که باس اون هم 1600 است و از نظر تجربی برای آورکلاک هم پاسخ بهتری به نسبت دیگر برندها داده است.

من فکر کنم 12 گیگ رم آن هم در حالی که تنها 2 اسلت شما اشغال شده است به مراتب مقرون به صرفه و البته کاملاً پاسخگو نیاز شما باشد. بعد ها میتوانید با قرار دادن رم در اسلت های دیگر تا نزدیک 30 گیگ رم را افزایش دهید.

البته اگر سیستم 1 میلیون تومانی بخواهید من برای رم باز یک 6 گیگ اپیسر + یک 4 گیگ اپیسر را پیشنهاد میکنم. البته میتوان با خرید رم باس 1333 با همین قیمت مثلا 16 گیگ رم هم روی سیستم سوار کرد. اما با داشتن 10 گیگ رم با باس 1600 در بیشتر لحظات کار سیستم سرعت تقریباً 30% بیشتر از رم 16 گیگ 1333 خواهد بود. دلیلش هم این است که مواقعی که شما بخواهید از 16 گیگ رم بهره ببرید بسیار نادر است و به همین دلیل در اکثر مواقع که شما بخواهید کمتر از 10 گیگ رم خود را مصرف کنید که تقریبا برابر 80% لحظات کار با رایانه شما خواهد بود، سرعت انتقال دیتا در باس بالاتر بیشتر است.

به هر حال اگر خواستید تا با قیمت 1 میلیون تومان هم سیستم پیشنهادی بهتون بدم یا توضیحات بیشتر راجع به مادربرد و قطعات دیگر انتخابی در این لیست ... ما در خدمتیم  :razz:
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Ghost Rider, victory67, ASHKAN95, nima-rad, Cloor Master

Captain II

Captain II

نماد کاربر
965

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 10 تیر 1388 07:47

آرشيو سپاس: 3923 مرتبه در 763 پست

توسط victory67 » جمعه 5 خرداد 1391 09:22

با کمال تشکر از miima عزیز

پس شما لطف کن قوی ترین سیستم تا 1.100 بهم بگو فقط می خوام غول باشه .

در آخر یک سوال شما سی پی یو i3 برام پیشنهاد کردی مگه i5 قوی تر نیست اگر میشه تا اون رنج(1.100) از این سی پی یو(i5) استفاده کن راستشو بخوای می ترسم اونی که می خوام نشه مثلا در سیستم الانم من نرم افزار مطلب 45 دقیقه شایدم بیشتر  طول میکشه نصب کنم وقتی هم چند نرم افزار بالا می یارم مثل فتوشاپ ومطلب پی اسکت کامپیوتر تعطیل میشه می خوام سیستمی باشه که چندتا نرم افزار قوی خیلی راحت بالا بیاره بدون کوچکترین هنگ کردنی .لطفا یک سیستم توپ توپ بگو
راستی تا یادم نرفته عرض کنم خدمتوم من کیبورد و موس تازه گرفتم پس قیمت اونو در دیگر قطعات در نظر بگیر
بازم جا داره از شما دوست و برادر گلم تشکر کنم
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رود
                     صحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یاد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب victory67 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, Solver

Captain II

Captain II

نماد کاربر
965

تاريخ عضويت

توسط victory67 » جمعه 5 خرداد 1391 15:07

سلام بر دوستان و عزیزان خودم نظرتون در مورد دو سیستم زیز چیست لطفا نواقص و خوبی هاش بررسی کنید

CPU : Intel® Core™ i5-2400 = 318
Motherboard : MSI H77MA-G43 1155 = 280
Ram : Gskill Ripjaws 2x4GB DDR3 1600 = 118
HDD : Seagate Barracuda 1TB SATA3 = 145
VGA : SAPPHIRE HD 6850 1GB GDDR5 = 285
Case : GREEN X-3 GAMING = 100
Power : GREEN GP600A-EU = 109
DVD RW : Liteon DVD-RW 24X = 32
Monitor : LG E2060T LED = 211
مجموع1.598  

سیستم 2:

VGA:SAPPHIRE HD 6870 1GB GDDR5 = 359
CPU:Intel® Core™ i7-2700K = 565
Ram:Gskill Ripjaws 2x4GB DDR3 1600 = 118
Case:GREEN X-3 GAMING = 100
Monitor:LG E2060T LED = 211
DVD RW:Liteon DVD-RW 24X = 32
Matherboard:
MSI Z77A-G45 1155 = 435000
يا
ASUS P8P67 1155  = 368000
HDD : Seagate Barracuda 1TB SATA3 = 145
Power : GREEN GP600A-EU = 109
2  میلیون تومان

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب victory67 تشکر کرده اند:
Solver

Captain II

Captain II

نماد کاربر
965

تاريخ عضويت

توسط victory67 » يکشنبه 7 خرداد 1391 09:36

دوستان راهنمایی کنید لطفا :-?

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » يکشنبه 7 خرداد 1391 10:08

خوب بابت تاخیر معذرت میخوام.

من قطعه پیشنهاد میدم چیدمان با خودتان ...

1. مادربرد

در حال حاضر از نظر برند ایسوز در صدر قرار داره اما برخی مدل های گیگابایت هستند که واقعا از نظر امکانات و قیمت با صرفه هستند. در مقابل MSI هم مادربرد های خیلی خوبی داره که اما مشکل قیمت بالای اون ها نسبت به قیمت واقعیش است. یعنی مدلی که قیمتش حدود 100$ است در ایران حدود 400 هزار تومان در حال خرید و فروش است و این یعنی پرداخت پول بیش از ارزش واقعی جنس چیزی که در مورد ایسوز و گیگا کمتر وجود دارد.

2. CPU
خوب انتخاب بین AMD و Intel کار سختی نیست این روزها، به طور میانگین اینتل از نظر قیمت هر چند گران تر است اما به نسبت قدرت و بهای پرداختی با صرفه تر است.

3. RAM
برندهای عجیب و غریب نخرید. صرف داشتن گارانتی مادام العمر به معنای مرغوب بودن یک جنس نیست. دقت کنید باس اون حداقل 1600 باشد. از اشغال کردن بیخود اسلت های مادربرد خودتان پرهیز کنید. یک رم 8 بهتر از 2 رم 4 است.

4. گرافیک

بحث گرافیک بسیار پیچیده و تخصصی است. یک مبحث در موردش در سنترال ایجاد کردم قبلاً با فاکتورهای سنجش گرافیک ها آَشنا بشید و حتما از تجربیات دیگران کمک بگیرید. ما الان گرافیک های جیفروس چند صدهزارتومانی داریم که از نظر کارایی اصلا شبیه چیزی که باید باشند نیستند. بهتره برای این موضوع به این مبحث مراجعه کنید:

5. پاور
داشتن یک منبع تغذیه قدرتمند بسیار روی سیستم شما اثر  خواهد داشت، و البته روی مصرف برق شما نیز ! بنابراین صرف توان بالاتر بودن یک پاور دلیل بر بهتر بودنش نیست. اساسا بحث پاور خوب در وضعیت عادی سیستم اهمیت چندانی ندارد و بیشتر در لحظات استرس و فشار سیستم است که خودش را نشان خواهد داد. یک نکته را به خاطر داشته باشید، پاوری که خودش خراب میشود بهتر از پاوری است که قطعات شما را خراب می کند و خودش سالم است ! این نکته ظریفی است که در نگاه اول تعجب بر انگیز اما با دقت بیشتر متوجه خواهید شد منظورم دقیقا چیست.

محاسبه مصرف سیستم شما کار ساده ای است، مادربرد + درایو ها (هارد، فلاپی، dvd-rw) + دیگر تجهیزات = توان کل سیستم) شما 20% بالاتر از توان پیش بینی شده را در نظر بگیرید که در وضعیت فشار نیز پاور شما با قدرت به تعذیه دستگاه ها بپردازد.

7. الزاما وجود تناسب بین برندها اهمیت ندارد، اما یافتن اطلاعات در مورد سازگاری بهتر یک مادربرد با یک گرافیک یا یک پردازشگر با یک مادربرد مسئله مهمی است که با تحقیق میتوانید متوجه اون بشوید.

خلاصه این که شما ماهی گیری را تقریبا یاد گرفتید ... حالا خودتان به ماهیگیری بپردازید!
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

victory67

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » يکشنبه 7 خرداد 1391 11:29

victory67,  قطعا سیستم دومی که خودت پیشنهاد دادی به تا حد بسیار بالاتری از سیستم اول قویتره
اما در مورد پاور نظرم با  MiimA,  فرق میکنه !!! پاور وات بالاتر در مصرف برق تاثیر منفی نداره !!! مصرف برق به مصرف سیستم بستگی داره مثلا اگر یه پاور 600 وات روی سیستمی که 300 وات مصرف داره نصب بشه در حداکثر لود سیستم 310-15 وات مصرف میشه در حالی که اگر روی همون سیستم یک پاور 380 وات نصب بشه ممکنه در حداکثر لود حتی 325 تا 330 وات هم مصرف بشه ! چرا که پاورهای وات بالاتر راندمان مصرف انرژی بهتری دارن و همچنین آیتمهای حفاظتی بیشتری دارن .
در مورد گرافیک اگر سری 7000 تا زمن خرید اومد از اون استفاده کن ( شایدم تو بازار اومده باشه ) چرا که از نظر مصرف بسیار بهینه تر و قدرت پردازشی بالاتری داره
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Solver, victory67

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » يکشنبه 7 خرداد 1391 12:14

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

قیمت ها باید دقیق تر بررسی شود من از قیمت برخی قطعات فاکتور گرفتم که به شرح زیر حساب شده:

200 برای نمایشگر
150 برای هارد
50 برای dvd-rw و ریدر
50 برای کیس
450 = کل

موس و کیبورد هم که گفتید دارید.

در مورد پاور اگر دقت می کردید، بنده عرض کردم شیوه دقیق محاسبه را. کل مصرف سیستم + 20% که برای لود در نظر گرفته خواهد شد. یعنی اگر سیستمی 100 وات مصرفش باشد یک پاور 120 وات بهترین راندمان را برای اون خواهد داشت ضمن این که شاهد کمترین تپش ولتآزی در نقاط حساس خواهیم بود.

پاور های قویتر فقط مصرف بی باری بالاتری را به دنبال دارند و پاور های ضعیف تر هم قطعا در زمان لود شما را با مشکل مواجه خواهد کرد. از طرفی در نظر گرفتن 20% توان بالاتر کاملا ایمن است، شما در آورکلال هیچ گاه تا 5% افزایش ولتاژ را هم نمی تونید روی بهترین قطعات داشته باشید چرا که برابر است با خرابی آن قطعه ... بنابراین به سادگی روشن است اگر لود سیستم در غایت خودش هم باشد یعنی در وضعیت آورکلالک کامل و استرس بالا  آن هم به طور همزمان در پردازشگر و رم و مادربرد و گرافیک ( امری تقربیاً محال ! ) با در نظر گرفتن چهار 5% باز پاور شما به خوبی در وضعیت استیبل پاسخگو شما خواهد بود.

در حالی که در حقیقت هیچ گاه مصرف شما به بیش از 10% توان نامی نخواهد رسید آن هم شاید برای کمتر از 5 دقیقه ...

این 20% حساب و کتاب داشت برادر جان، همینطوری که نگفتم ... اتفاقا تنها بخش کامپیوتر که به من مربوطه کاملا همین بخش منبع تغذیه اش هست چون رشته ام برق بوده ... به پیوست کاتالوگ قطعات گرین را براتون گذاشتم. تا در مورد کیفیت هم متوجه بشید اصلا ربطی به توان نداره. ممکن یک پاور با توان بالا بی کیفیت باشه و مثلا در اثر کشیدن 90% توان اسمی مشکل به هم بزنه در حالی که یک پاور با توان خیلی پایین تر بتواند کمی بیشتر از توان نامی خودش را هم بدون هیچ مشکلی پاسخگو باشد. بحث کیفیت اصلا به توان مربوط نیست.

بنابراین در جمع بندی بنده باز پیشنهادم همان است. جمع کل توان مصرفی + 20% = پاور مورد نیاز شما. این پاور کاملا ایمن، با صرفه جویی کامل در انرژی و البته مناسب همه کاری حتی آورکلاکرها می باشد.

http://www.green-case.com/products/power/index.html  میتونید خیلی دقیق توان مصرفی قطعات را بررسی کنید. البته یه کم جنبه تبلیغاتی داره و تلاش کرده وسوسه کنه پاورهای گرانتر را بخرید.

از نظر فنی فرمولی که من ارائه کردم هم تامین کننده امنیت سیستم است هم بهترین راندمان را خواهد داشت. چون عملا شما همیشه دارید از حدود 60% توان اسمی پاور خودتون استفاده می کنید که از نظر حرارتی هم انرژی تلف شده کمی خواهد داشت.

victory67

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تاريخ عضويت

کرج پلاک 43!

توسط Mohammad 1985 » يکشنبه 7 خرداد 1391 12:43

پاور قدرتمند تر افزایش مصرف نداره !!! مصرف همونی هست که سیستم مصرف میکنه + 30 تا 10 درصد مصرف خود پاورمن اصلا بحثی از کیفیت پالور نکردم قطعا اگر پاورها استاندارد باشن رده های بالا هم می تونن بالاتر از توان اسمی رو برای مدت محدودی تحمل کنن ! ( اگر منظور شما از پاورهایی که به صورت کیلویی لیبل روش میزنن باشه بله حق ببا شماست )
جکسون براون

Solver, victory67

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » يکشنبه 7 خرداد 1391 15:03

Mohammad 1985,  داره محمد جان ...

شما یک جمع از توان مصرفی توسط قطعات سیستم دارید، یک سهم مصرف هم که برای خود پاور قائل هستید. خوب یک پاور 800 وات به مراتب بیش تر از یک پاور 600 وات خودش مصرف خواهد داشت، هر چند نباید اینطور باشد اما در عمل تلفات باعث این امر خواهد شد. ما هم هدفمون کاهش همین تلفات است، نه کاهش توان سیستم !

بحث کیفیت هم از این نظر مطرح کردم که گفتید پاور با توان بالاتر ایمن تر هست ...

Mohammad 1985, victory67

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تاريخ عضويت

کرج پلاک 43!

توسط Mohammad 1985 » يکشنبه 7 خرداد 1391 15:32

اتفاقا راندمان انرژِی در پاور های وات بالاتر بهتره و بالای 80 درصد و حتی بالای 90 درصد هم میرسه ولی در پاورهای معمولی بین 70 تا 80 درصده
جکسون براون

Solver

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » يکشنبه 7 خرداد 1391 16:44

Mohammad 1985,  

البته این موضوع مطلق نیست اما از یک منظر درست میگید، راندمان کل دستگاه بالاتر است اما به این شرط که ما فقط بلوک پاور مورد نظرمان باشد. بله نسبت توان ورودی و خروجی یک پاور هر چقدر توانش بالاتر باشد بهتر خواهد بود.

اما در مورد کامپیوتر چطور؟

آیا توان خروجی بیشتر عملا موجب بالاتر رفتن سرعت ما خواهد شد؟ حتی در آورکلاک شما چقدر میخواهید توان یک قطعه خود را افزایش بدهید؟

فرض کنید توان مصرفی کل رایانه ما 100 وات است. و در حالت فشار 120 وات (که عملا اینطور نیست واین عدد کمتر از 110 وات خواهد بود)

خوب یک پاور 120 وات با راندمان 70%  با قیمت 10 واحد جواب کار ما را خواهد داد و مثلا به طور میانگین 1000 وات در روز مصرف انرژی کل سیستم ما خواهد شد.

اما با یک پاور 200 وات با راندمان 90% ضمن این که قیمتش قطعا بیش از 10 واحد است، به طور میانیگن سیستم ما چند وات مصرف روزانه اش خواهد بود؟ قطعا بیش از 1000 وات

در حالی که نسبت توان خروجی پاور به نسبت ورودی ر 200 وات بیشتر است و راندمان بالاتری دارد اما این اصلا نکته مورد نظر ما نیست. در حقیقت این راندمان فقط معیار مناسبی است برای پاورهای هم توان.

مثلا شما راندمان پاور 300 وات سری B گرین را با سری EPS مقایسه کنید! یا مثلا جهت انتخاب بین پاور ترمالتک و گرین در یک واتیج یکسان شما میتونید راندمان را به عنوان یک فاکتور در نظر بگیرید در کنار دیگر فاکتورها البته.

ASHKAN95, victory67

Captain II

Captain II

نماد کاربر
965

تاريخ عضويت

توسط victory67 » دوشنبه 8 خرداد 1391 11:53

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان من امروز رفتم برای خرید pc و از فروشنده خواستم 3 تا سیستم در سه رنج قیمتی برام معرفی کنه که اینها رو معرفی کرد لطفا ایراد های که از نظر شما در این سیستم های پیشنهادی وجود داره بگید تا من برا رفعش اقدام کنم
سیستم اول:

Monitor: LG 2050.LED

CPU: G620 LGA 1155

MAIN board: gigabyte p61-ad3  

RAM:4GB KING STON DDR3-KVR 1333

H.D.D: SRGATE-SATA 500GB

CASE: GREEN STYLISH

POWER: GREEN- POWER LEADER

DVD/RW:PIONEER 24X

VGA:XFXGEFORCE GT-520- 2GB

RAM READER :PIONEER ORGINAL

قیمت کل: 000/050/1  تومان

سیستم دوم:

CPU: I5 2500 K

MAIN board: Z68

RAM:8GB KING STON DDR3-KVR 1600

CASE: VISTA OR FALKON

POWER: GREEN REAL 785

قیمت کل:  000/750/1 تومان

سیستم سوم:

CPU: I 7 2600K

MAIN board: gigabyte Z68-  

RAM:8GB KING STON DDR3-KVR 1600

CASE: GREEN STYLISH

POWER: GREEN - REAL 1035

قیمت کل:000/150/2 تومان

در مورد هارد به فروشنده گفتم هارد 1 ترا بگذاره گفت خوب نیست اذیت می کنه هنوز خوب جا نیوفتاده و.....  اگر برات کمه 2 تا 500 گیگ بزارم.

در مورد رم در هر سه مورد بهش گفتم کمه گفت برای سیستم اول بیشتر از 4 بی خوده   در مورد دو سیستم بهدی هم گفت خوبه نیاز شمارو بر طرف  می کنه و در مورد مدل رم هم گفتم چرا مدل ژل استفاده نمی کنی گفت  مادر برد گیگا زیاد با رم های ژل هم خونی ندارن (خوب با هم کار نمی کنن. یا به عبارتی مچ هم  نیستن)

حالا نظرتون بدین لطفا

قبليبعدي