در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

Re: خرید کامپیوتر !!!!!!!

توسط SHAHRAM » يکشنبه 14 شهریور 1389 16:09

free love,  دئست عزیز اطلاعات شما اصلا دقبق نیست.نوع مدل دقیق سی پی یو و برند و نوع چیپست گرافیک و رم تاثیر  چند صد هزار تومنی بر روی قیمت ها میزاره
اطلاعات دقیق بفرمایید تا امکان راهنمایی باشه
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
noora, oweiys

Major II

Major II

no avatar
96

تاريخ عضويت

شنبه 26 اسفند 1385 08:08

مهم نیست که کجام ، همه جای ایران سرای من است

آرشيو سپاس: 153 مرتبه در 41 پست

توسط free love » دوشنبه 15 شهریور 1389 11:09

SHAHRAM نوشته است:free love,  دئست عزیز اطلاعات شما اصلا دقبق نیست.نوع مدل دقیق سی پی یو و برند و نوع چیپست گرافیک و رم تاثیر  چند صد هزار تومنی بر روی قیمت ها میزاره

آقا SHAHRAM من از ایشون پرسیدم . گفتن که این سیستم رو از سایت کرسی رایانه به این آدرس  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  دیدن . البته من باهاشون تماس گرفتم ولی متاسفانه اطلاعات دقیقی در اختیارم نذاشتن .خیلی مختصر گفتن سی پی یو kingstone هارد maxtor و .... حالا باز اگر براتون مقدور هست و زحمتی نیست خواهش میکنم شما هم یه پیگیری بکنید ، به نظرم چون شما بیشتر با سخت افزار و فاکتورهای مربوط بهش آشنا هستید اطلاعات بهتری بتونید کسب کنید..

شماره تماس :88707770

ممنونم.

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » دوشنبه 15 شهریور 1389 21:35

free love نوشته است:سلام .از دوستانی که اطلاعات سخت افزاری دارند یه سیستم با این مشخصات ، قیمت 1,069,000 می ارزه؟
CPU QUAD CORE ,
RAM DDR3 4 Gig,
VGA 1 Gig ,
HD 1 TB ,
DVD-RW LS ,
LCD 21.5", TV ,
RAM READER , MODEM,WIRELESS KEYBOARD and MOUSE

و همینطور این سیستم با این مشخصات و با قیمت 1,259,000  چطوره ؟

CPU i ,
RAM DDR3 4 Gig,
VGA 1 GIg
, HD 1.5 TB
, DVD-RW LS , LCD 21.5", TV
,RAM READER , MODEM,WIRELESS KEYBOARD and MOUSE,

البته من برای یکی از دوستانم میخوام اگر برای راهنمایی احتیاج به سوالاتی دارید اعلام کنید تا من ازش بپرسم.
ممنونم

نه !!! اصلا معلوم نیست چین اینا ولی بازم با توجه به شخصات گرونه !
سی پی یو کینگسنون دیگه تا حالا نشنیدم بودیم !
آقا من سایت رو بررسی کردم !!! اینا باید اسمشون رو بزارن پروژه کلاه برداری ملی از افراد ناوارد ! مشخصات به عمد وارد نشده و قیمتها بسیار بالاست
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
SHAHRAM, CAPTAIN PILOT, noora, free love, Mahdi1944

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

توسط SHAHRAM » سه شنبه 16 شهریور 1389 10:34

free love نوشته است:
SHAHRAM نوشته است:free love,  دئست عزیز اطلاعات شما اصلا دقبق نیست.نوع مدل دقیق سی پی یو و برند و نوع چیپست گرافیک و رم تاثیر  چند صد هزار تومنی بر روی قیمت ها میزاره

آقا SHAHRAM من از ایشون پرسیدم . گفتن که این سیستم رو از سایت کرسی رایانه به این آدرس  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  دیدن . البته من باهاشون تماس گرفتم ولی متاسفانه اطلاعات دقیقی در اختیارم نذاشتن .خیلی مختصر گفتن سی پی یو kingstone هارد maxtor و .... حالا باز اگر براتون مقدور هست و زحمتی نیست خواهش میکنم شما هم یه پیگیری بکنید ، به نظرم چون شما بیشتر با سخت افزار و فاکتورهای مربوط بهش آشنا هستید اطلاعات بهتری بتونید کسب کنید..

شماره تماس :88707770

ممنونم.

دسوت عزیز خرید از این شرکت ها معمولا دردسر ساز هست..مخصوصا با گارانتی تعویض 1 سالشون(فطعات تعمیری که به گارانتی آمده به عنوان نو در سیستم شما بسته میشه)..
به نظر من با کمک دوستان در سایت لیست مناسبی از فطعات مد نظرتون رو با جزئیات کامل تهیه کنید و فطعات رو به صورت مستفیم با گارانتی مناسب ایرانی بخرید.این طوری سرتون کلاه نمی ره و قیمت کل سیستم هم کمتر میشه.در آخر هم 30 تومن هزینه اسمبل پرداخت میکنید تا براتون ببندند.
البته سایت رایان صبا در این زمیه هست که اگر در شهرستان هستید با توجه به پیشنهاد من براتون مناسبه(فطعات یکم گرون تر از بازار تهران در سایت فیمت گذاری شدن اما خوب با قیمت شهرستان تفریبا یکی هست...)
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
oweiys, CAPTAIN PILOT, noora, free love, Mahdi1944, Mohammad 1985

Major II

Major II

no avatar
96

تاريخ عضويت

شنبه 26 اسفند 1385 08:08

مهم نیست که کجام ، همه جای ایران سرای من است

آرشيو سپاس: 153 مرتبه در 41 پست

توسط free love » سه شنبه 16 شهریور 1389 14:46

Mohammad 1985 , SHAHRAM

بسیار سپاسگزارم از لطف و راهنمایی که داشتید .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب free love تشکر کرده اند:
Mohammad 1985, big-man

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
43

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 مهر 1387 21:52

آرشيو سپاس: 68 مرتبه در 17 پست

توسط DARK.EMPIRE » چهارشنبه 17 شهریور 1389 13:03

از دوستان کسی در مورد کارایی این VGA ها اطلاعاتی نداشت؟؟؟

Gigabyte HD 5770 1GB DDR5    OR   ASUS EAH5770 CuCore 1G DDR5
(و یا اگر اشتباه نکنم ASUS 250 )
ویا به صورت کلی تر کارایی    ASUS  یا Gigabyte

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1117

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 آبان 1386 15:56

ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس

آرشيو سپاس: 1294 مرتبه در 446 پست

توسط big-man » شنبه 11 دی 1389 19:20

سلام دوستان

بنده دنبال یک سیستم میگشتم واسه یکی از دوستام .....

توان مالیش 800 تا 850 هزار تومنه.

اگه میشه سریعتر یک سیستم پیشنهاد بدید بدم بهش بره....

لازم به ذکر است که این دوستمون سیستم رو واسه کار خونگی میخاد......

یه جایی سر زدیم این سیستم رو پیشنها دادند اما فکر کنم گرون میگه

graphic ATI radeon 5450  1gb
CPU AMD x2 245
ram 2gb ddr2 KINGSTON
mainboard   Giga ma74gm
monitor samsong 19 " LED
hdd  500 sata
dvd rw 24 x sata LG
case fantex atx + Power atx
modem ADSL
Ram reader drive
keyboard and mouse  
speaker  نداره

قیمت کل 820000 با کلی چانه زنی و ......
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

Major

Major

نماد کاربر
306

تاريخ عضويت

يکشنبه 14 تیر 1388 17:38

تهران

آرشيو سپاس: 1030 مرتبه در 251 پست

توسط Top Speed » يکشنبه 12 دی 1389 01:54

دوست عزیز هر چی میتونی گیگابایت بخر فقط گیگا فوق العادست تا حالا ندیدم گیگا کم بیاره یا خراب بشه.
در ضمن الکی واسه بازی پول نده چون 3 سال دیگه همش قدیمی میشه.
به جای کامپیوتر یه ایکس باکس بخر .
اما اگه واسه خرید کامپیوتر قانع شدی پیشنهاد میکنم که یه لپ تاپ وایو سونی بخر خودمم دارم کرایسیس وارهد رو راحت میاره با بالا ترین رزولوشن و کوالیتی در ضمن همه جا میتونی حملش کنی ولی یه 200 تومن بیشتر بزار با یه Core i7 بگیری اگه هم میگی باهاش راحت نیستم یه کیبورد و موس usb بگیر بشین بازی کن .

>>>>>::::::::::::::::::::Top Speed::::::::::::::::::::<<<<<
..................................................................
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

توسط Mahdi Mahdavi » يکشنبه 12 دی 1389 02:28

سلام دوست عزیز.
سیستمی که گفته فکر کنم یه مقدار با توجه به قیمت پایین باشه.
اول قطعات فرعی رو میگیم تا ببینیم چقدر واسه قطعات اصلی میمونه
یک مانیتور 20 اینچ یا 19 اینچ ال ای دی حدود 200.000 تومان.مارک ال جی.
موس و کیبورد هم روی هم 30.000 تومان "15-15" که رنج قیمت یه موس و کیبورد معمولی همینه.وگرنه موس جنیون داریم 200 هزار تومان.
دی وی دی رایتر هم 30.000 تومان که سونی که تازگی با نام optiarc به بازار عرضه میشه مدل خیلی خوبیه.
کیس هم حدود 50.000 تومان.کیس معمولی با یک محفظه فن 8 سانتی در کنار و یم 12 سانتی در پشت.یک تهویه استاندارد.
مودم ای دی اس ال هم اگر بخواهید وایرلس بگیرید با کارت شبکه خود کامپیوتر میشه حدود 90.000 تومان که به ناچار باید قطعات دیگه رو مثلا سی پی یو رو ارزون تر بگیرید.یک مودم ای دی ال ال معمولی هم 30.000 تومانهTP-link یا D-link برای استفاده های خانگی عالیه.
رم ریدر رو هم اشانتیون بگیرید و حالشو ببرید.
و اما میرسیم سر قطعات اصلی.
قطعات بالا با احتساب مودم معمولی شد 350.000 تومان که میمونه 450.000 تومان برای قطعات اصلی.
اگر دوستتون بازی خور نیست با این بودجه بهتره فعلا یک مادر بودر با کارت گرافیک آنبود "آنبورد بودن به معنای ضعیف بودن نیست.مدل پیشنهادی قدرت قابل قبولی داره"انتخاب کنه.تا بتونه سی پی یو و رم بالاتری انتخاب کنه تا به مشکل بر نخوره.من سیستم رو بر همین اساس معرفی میکنم.اگر دیدید بیشتر نظرش رو بازی هست قطعات رو تغییر میدهیم.
سیستم بر پایه AMD و رم DDR3 هست.
هارد که نقد مشخصی نداره.یک هارد 1 ترا بایت با 70.000 تومان به راحتی پیدا میشه.فرقش با هارد 500 گیگ حدود 15000 تومانه که اینجا هارد 1 ترا بایت ارزش خرید پیدا میکنه.مارک های هیتاچی و وسترن دیجیتال خوب امتحان پس داده اند.
الان 380 تومان برای مادر بورد و رم و سی پی یو داریم که خیلی خوبه.
یک سی پی یو 4 هسته ای مدل AM3 - Athlon II X4 635 - 2.9GHz با قیمت 110.000 تومان
یک مادربورد ایسوس  ASUS - M4A78T-E که یک گرافیک ATI HD3300 داخل خودش داره که کارت گرافیک قابل قبولی هست.این مادربورد مادربورد بسیار مجهزیه که انواع پورت ها مثل HDMI.DVI.Optical Audio I/O .IEEE 1394a  و ... رو دارا هست.
قیمتش هم 155.000 تومانه.
رم هم CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1333-(2x2GB) که قیمتش 100.000 تومانه.
میمونه 30.000 تومان دیگه.که برای پاور کمه.
این سیستم بر پایه 800.000 تومان نوشته شده.اگر میتونید 850.000 تومان هم هزینه کنید یک پاور GREEN - GP485 فکر کنم کافی باشه.اگر در آینده قصد خرید کارت گرافیکی هم دارید مدل 585 وات رو بگیرید.اولی 70.000 تومان و دومی 120.000 تومان.
در کل شد .840.000 تومان.
با این 10 تومان اضافه هم برید دو تایی یه پیتزا بخورید تا خستگیتون در بره و با خیال راحت برید کامپیوتر رو اسمبل کنید.
به نظر من بخش اسمبل کردنش خستگی رو به کل رفع میکنه.
"البته این قیمت ها رو من از بازار اصفهان حدود 3 روز پیش دارم.اگه به پیتزا نرسید تقصیر نوسانات بازاره"
سوالی بود در خدمتیم. :razz:
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
big-man

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تاريخ عضويت

کرج پلاک 43!

توسط Mohammad 1985 » يکشنبه 12 دی 1389 04:54

DARK.EMPIRE نوشته است:از دوستان کسی در مورد کارایی این VGA ها اطلاعاتی نداشت؟؟؟

Gigabyte HD 5770 1GB DDR5    OR   ASUS EAH5770 CuCore 1G DDR5
(و یا اگر اشتباه نکنم ASUS 250 )
ویا به صورت کلی تر کارایی    ASUS  یا Gigabyte

کارایی کارتها خیلی به برند سازنده ربط نداره ! به سازنده جی پی یو که انویدیا یا ای ام دی باشه ربط داره که در اینجا شما مدلهای 5770 از ای ام دی و 250 از انویدیا رو مدنظر دارید که 5770 و 250 تقریبا مساوی هستن کفه ترازو کمی به سمت 5770 هست ولی 5770 جدیدتر هست و علاوه بر پشتیبانی از دایرکتس 11 مصرف برق و حرارت کمتری نسبت به 250 داره .
البته در مدلهای غیر اصلی که خود این کمپانی ها تولید می کنن ( از برد مرجع سازنده استفاده نمی کنن ) و با تغییراتی در کارت با افزایش فرکانس و ... کارایی رو افزایش میدن که اونجا شرکتها با هم فرق می کنن در ضمن هر دو برند گیگا و ایسوس در ایران به قیمتهای بالایی عرضه میشن که برندهای دیگه هم همون کیفیت و کارایی رو با قیمتی مناسبتر ارائه مثل سافایر ام اس آی و ...
اما هیچ دستگاه گیمی مثل ایکس باکس به گرد پای پی سی نمیرسه از نظر توانایی های گرافیکی و پردازشی و همچنین کیفیت بازیهایی که در آینده براشون عرضه خواهد شد . و در کل پی سی کاربردی فراتر از صرفا بازی داره .
در مورد اجرای بازی کرایسیس باید بگم هنوز قویترین کارتهای گرافیک رده دسکتاب توش به مشکل می خورن ! چه برسه به لپ تاب !
سیستمی که بهتون پیشنهاد شده خیلی گرونه و نسبت به پولش اصلا قدرتمند نیست ! انصاف هم کم کم داره به رویا تبدیل میشه !!!! اصلا اون سیستم رو نخری !!!! خیلی بالا میده تازه با چونه زنی !!!!!
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Mahdi Mahdavi

Major

Major

نماد کاربر
306

تاريخ عضويت

يکشنبه 14 تیر 1388 17:38

تهران

آرشيو سپاس: 1030 مرتبه در 251 پست

توسط Top Speed » دوشنبه 13 دی 1389 12:58

دوست عزیز بستگی به رزولوشن مانیتور داره من خودم قبلا یه کایوتر دسکتاپ Core  i5  با گرافیک 4890 گیگا داشتم فوق العاده بود . اما درسته که لپ تاپ مثل کامپیوتر جواب نمیده اما کارمو راه مینداخت . هر جا که مسافرت میرفتم همراهم بود و چون صفحش 1440 در خورده ای بود در مقایسه با یه مانیتور 1920 در 1080  کارش راحت تر بود. در واقع تنها وجه تمایز لپ تاپ به کامپیوتر دسکتاپ قابل حمل بودنشه وگر نه کامپیوتر از لپ تاپ قوی تره.
کامپیوتر فقط کنار هم گذاشتن قطعات کن هر هم نیست به با توجه به هماهنگی قطعات با هم دیگه جواب میده. مثلا یه سی پی یو  CORE I7 با یه رم کینگستون معمولی خیلی خوب جواب نمیده مثل اینه که یه ترن پرسرعت رو روی ریل چوبی به حرکت در بیاری. خوب مسلما یه سی پی یو با این قدرت باید با رم و مادر برد و گرافیک و پاور هماهنگ بشه . در ضمن با توجه به تست های سیستمی که داشتم برند های زیر رو در کنار هم پیشنهاد می کنم:
برای سی پی یو اینتل مادربرد گیگا و گرافیک گیگا و رم کینگ مکس یا او سی زد یا کرس ایر  و پاور گرین EPS .
البته یه مدت رم های پاتریوت اومد که کارایی خوبی داشتند اما تقلبیشون وارد بازار شد.
اگه نظر منو بخواید هرگز از رم های تیم و سیلیکن پاور و امثال اینا که قبل از این رم موبایل و فلش و اینا میساختند استفتده نکنید.
در ضمن :
ضمن احترام به نظر شما  در مورد این که گفتید برند های مختلف کارت گرافیک فرقی با هم ندارند شدیدا مخالف ام . مثل اینه که برای یه ماشین مسابقه ای فرمول یک بگید که فقط موتورش مهمه بقیه جاهاش مهم نیست . در کارایی کارت گرافیک فقط GPU مهم نیست بلکه مقدار رم . مقدار شدر مقدار سرعت رم و جی پی یو و باس هم مهمه . علاوه بر این هماهنگی قطعات با همدیگه و خنک کنندگی و کیفیت و تکنولوژی مواد و قطعات الکترونیکی به کار رفته درش مهمه.
علت این که اینقدر به گیگا پایبندم اینه که همیشه و در سخت ترین شرایط امتحان خودشو پس داده . برند های دیگه مثل MSI شدیدا در حال رقابت با گیگا هستند و همواره اصلی ترین رقیب گیگا ایسوس بوده که در برخی اوقات هم از گیگا سرتر بوده.
پس قبل از خرید کامپیوتر به تمام این موارد دقت کنید.

>>>>>::::::::::::::::::::Top Speed::::::::::::::::::::<<<<<
..................................................................
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تاريخ عضويت

کرج پلاک 43!

توسط Mohammad 1985 » جمعه 8 بهمن 1389 01:50

Hacker '51 نوشته است:ضمن احترام به نظر شما  در مورد این که گفتید برند های مختلف کارت گرافیک فرقی با هم ندارند شدیدا مخالف ام . مثل اینه که برای یه ماشین مسابقه ای فرمول یک بگید که فقط موتورش مهمه بقیه جاهاش مهم نیست . در کارایی کارت گرافیک فقط GPU مهم نیست بلکه مقدار رم . مقدار شدر مقدار سرعت رم و جی پی یو و باس هم مهمه . علاوه بر این هماهنگی قطعات با همدیگه و خنک کنندگی و کیفیت و تکنولوژی مواد و قطعات الکترونیکی به کار رفته درش مهمه.
علت این که اینقدر به گیگا پایبندم اینه که همیشه و در سخت ترین شرایط امتحان خودشو پس داده . برند های دیگه مثل MSI شدیدا در حال رقابت با گیگا هستند و همواره اصلی ترین رقیب گیگا ایسوس بوده که در برخی اوقات هم از گیگا سرتر بوده.
پس قبل از خرید کامپیوتر به تمام این موارد دقت کنید.

اگر به پست من توجه میکردید نوشتم در برد های مرجع هیچ فرقی ندارن ! خود ای ام دی یا انویدیا بعد از ساخت یه جی پی یو اقدام به طراحی برد و مدار تغذیه می کنن و همچنین نوع خنک کننده کارت و مموری مورد استفاده رو هم اعلام می کنن به تولید کننده ها و همه از روی اون برد مرجع اقدام به ساخت می کنن که همه در این نوع کارتهای که کارت مرجع نامیده میشه یکی هستن از همه نظر و فقط اسم سازنده ها فرق داره اما هر شرکتی با توجه به تواناییش بعد از مدتی اقدام به تولید انواع دیگری از کارتها بر پایه همون جی پی یو می کنه که تغییراتی بنا به استفاده در قسمتهای اون مثل نوع خنک کننده یا مدار تغذیه و همچنین فرکانس کاری چیپ های حافظه و جی پی یو می کنه که در کارتهای مختلف ممکنه فقط نوع خنک کننده فرق کنه یا یه قسمت دیگه یا همه موارد ذکر شده .
جکسون براون

قبليبعدي