در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 89 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

امروز بزرگترين قرارداد تاريخ صنعت نفت كشور امضا شد

توسط HORLIKAN » سه شنبه 25 خرداد 1389 16:56

رئيس جمهور:
امروز بزرگترين قرارداد تاريخ صنعت نفت كشور امضا شد

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور گفت: امروز بزرگترين قرارداد تاريخ صنعت نفت كشور امضا شد كه هم اكنون با دستان توانمند ايرانيان اجرا مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، محمود احمدي‌نژاد، پيش از ظهر امروز در مراسم امضاي شش فاز بزرگ پارس جنوبي در عسلويه اظهار داشت: اين قرارداد بزرگترين قرارداد تاريخ صنعت نفت كشور است كه هم‌اكنون با دستان توانمند ايرانيان اجرا مي‌شود و اين امر مهم از آرزوهاي ديرينه ملت ايران است.
وي افزود: به فضل خدا و با توانايي شركت‌هاي ايراني در مدت 35 ماه همه اين فازها به بهره‌برداري مي‌رسد و فصل نويني در صنعت نفت ايران رقم مي‌خورد.
رئيس جمهوري با بيان اينكه اين قرارداد شايد بزرگترين قرارداد در دنيا باشد، تصريح كرد: امضاي همزمان قرارداد شش فاز پارس جنوبي در حقيقت يك اتفاق بزرگ در اقتصاد كشور است و به جرات مي‌توان گفت كه امروز يكي از بزرگترين آرزوهاي ملت ايران برآورده شده است.
احمدي نژاد خاطرنشان كرد: امروز شاهد پر افتخارترين رويداد تاريخ ايران زمين هستيم كه نتيجه آن خوداتكايي، شجاعت و جسارت در انجام كارهاي بزرگ است و اين موفقيت‌ها و پيروزي‌‌ها بايد تداوم يابد و به فضل خدا روز به روز شاهد پيروزي‌هاي بيشتري توسط ايرانيان هستيم.
وي اضافه كرد: بايد تلاش كنيم و قله‌هاي بزرگ اقتصادي و صنعتي را فتح كنيم و بايد مديريت هزينه را در صدر اولويت‌هاي خود قرار دهيم و همه بايد براي سرافرازي ايران اسلامي تلاش كنيم.
رئيس جمهوري بيان داشت: سرعت پروژه‌هاي پارس جنوبي بايد افزايش پيدا كند كه اين امر مهم با استفاده صحيح از توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي داخلي و مديريت علمي منابع امكان‌پذير است.
احمدي‌نژاد ادامه داد: اگر ملتي بخواهد سرافراز زندگي كند، بايد روي پاي خودش بايستد و بسيار افتخارآميز است كه مي توانيم با دستان خود، كارهاي بزرگ را به سامان برسانيم.
وي افزود: امروز به جايي رسيده‌ايم كه با توان بالاي داخلي نيازي به دراز كردن دست به سوي افراد پست و فرومايه نداريم و اين بزرگترين افتخار در كشور است.
احمدي‌نژاد خاطرنشان كرد: همه بايد دست در دست هم بدهيم و با تكيه بر توانايي‌هاي خود به سمت كارهاي بزرگتر حركت كنيم و امروز با صداي بلند به تمام دنيا مي‌گوييم "ما مي‌توانيم ".
بر اساس اين گزارش در سفر امروز رئيس جمهور به عسلويه، قرارداد توسعه 6 فاز پارس جنوبي معادل 8 فاز استاندارد با كنسرسيوم‌هاي شركت‌هاي ايراني امضا شد.
همچنين در جريان سفر امروز رئيس جمهور به عسلويه نيروگاه هزار مگاواتي پارس يك نيز به طور رسمي به بهره‌برداري رسيد.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

cron