جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6533

تشکر کرده: 1660 مرتبه
تشکر شده: 8085 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

فرانسه ازنهايي شدن قرار داد فروش رافال به امارات خبر مي دهد

توسط sinaset » چهارشنبه 26 خرداد 1389 21:00

فرانسه از نهايي شدن قرار داد فروش رافال به امارات خبر مي دهد
پاريس - وزير دفاع فرانسه مي گويد گفت و گوها با مقامهاي امارات براي فروش جنگنده هاي رافال به اين شيخ نشين در حال نهايي شدن است.
جنگنده هاي بد اقبال "رافال" فرانسه تاکنون نظر خريداران خارجي را به خود جلب نکرده اند و اگر وعده وزير دفاع فرانسه تحقق يابد اين هواپيماها که تاکنون در خاک فرانسه زمينگير شده اند، شايد بتوانند نخستين سفر خارجي خود را تجربه کنند.
وزير دفاع فرانسه در همين حال فاش ساخته است که اماراتي ها خواستار بهبود بخش هاي فني اين هواپيما شده اند و او نيز ملاحظات امارات را به شرکت سازنده هواپيما اعلام کرده است.
مورن، اين مطلب را که تغييرات درخواست شده در اين جنگنده هزينه 4 تا 5 ميليارد يورويي خواهد داشت رد کرد و افزود که براي انجام اين اصلاحات کمتر از دو ميليارد يوور هزينه خواهد شد.
به گفته هروه مورن چندين ماه است که در اين خصوص مذاکراتي ادامه دارد.
شيخ نشين امارات متحده از دو سال پيش اعلام کرده بود که مايل است 60 ميراژ 2000 خود را با رافال عوض کند و مذاکرات در اين مورد تاکنون ادامه دارد.
فرانسه سال گذشته همزمان با سفرها و ديدارهاي متقابل رييسان جمهوري فرانسه و برزيل، تبليغات زيادي در مورد فروش رافال به برزيل بعمل آورد ولي به رغم اين تبليغات که کار را تمام شده جلوه مي داد سر انجام با سکوتي سوال بر انگيز، شکست در اين معامله را پذيرفت.
وزير دفاع فرانسه در اظهارات تازه خود با اين حال گفته است که امکان فروش اين هواپيماها به برزيل هنوز وجود دارد.
برزيل براي اينکه به مقامهاي فرانسوي کمک کند تا طلسم فروش خارجي رافال را بشکنند، بنا بر گزارش برخي از رسانه ها، به پاريس پيشنهاد داده بود که 50 درصد از قيمت اين جنگنده بکاهد.
در اين مورد که ايا مقامهاي امارات نيز پيشنهاد کاهش قيمت داده اند يا حاضر هستند پول هنگفتي را براي خريد اين هواپيماها که روي دست دولت فرانسه مانده است، بپردازند ، خبري منتشر منتشر نشده است.
چندي پيش يک فروند از هواپيماهاي رافال که در حال حاضر تنها در ارتش فرانسه کاربرد دارد به دليل نقص فني سقوط کرد و سابقه بدي را براي آن به ثبت رساند.
فرانسه براي جذب دلارهاي نفتي که مي تواند به اقتصاد بحراني اين کشور جان ببخشد، در سالهاي اخير تلاش گسترده اي را بعمل آورده است تا با القاء ايران هراسي و ايجاد توهم بحران در منطقه، بر ميزان فروش تسليحاتي و همکاري هاي نظامي سودآور خود با کشورهاي اين منطقه بيفزايد.
منبع:خبرگزاری ایرنا
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
حسن2568, Mahdi1944, SAMAN, hamed_713, Shahbaz

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان