در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
1921

تشکر کرده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

گلشیفته فراهانی:هنرمندان ایرانی مانند سوسک هستند!

توسط HORLIKAN » سه شنبه 1 تیر 1389 11:26

از چهار یا پنج سال پیش، جمهوری اسلامی با پرداخت دستمزد بیشتر به فیلمسازان، آنان را مجاب به ساخت سریال برای صدا و سیما می کند. برخی بدین ترتیب روح خود را به شیطان فروخته اند!
پس از شکست جریان سبز و همراهانشان در خارج از کشور، برخی از حامیان این جریان، در ادامه فعالیتهای ضد ایرانی خود، از طریق گفتگو با رسانه های خارجی سعی در نمایش تصاویری سیاه از فعالیت هنرمندان در داخل ایران دارند.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر جهان، در همین راستا "نادر تکمیل همایون" از فیلمسازان تندرو حامی سبزها در اظهاراتی وقیحانه، به فیلمسازان ایرانی توهین کرد.

این فیلمساز ایرانی مقیم پاریس در گفت وگویی با "لوموند" با اهانت به فیلمسازان ایرانی گفت: "از چهار یا پنج سال پیش، جمهوری اسلامی با پرداخت دستمزد بیشتر به فیلمسازان، آنان را مجاب به ساخت سریال برای صدا و سیما می کند. برخی بدین ترتیب روح خود را به شیطان فروخته اند!"

اما این رسانه ها برای پیشبرد اهداف خود از فضای احساسی حاکم بر گلشیفته فراهانی نیز سوء استفاده کرده تا وی که تا قبل از خروج از ایران وارد هیچ جریان سیاسی نشده بود و اساسا با این جریانات بیگانه است، با اظهاراتی خام، احساسی و مشخصا تحریک شده بارها و بارها بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران گفتگوهای توهین آمیزی را داشته باشد!

در همین راستا طبق اعلام رسانه های ضد انقلابی،فراهانی طی گفتگویی با روزنامه "لوموند"، درسخنانی توهین آمیز چنین می گوید: "هنرمندان مثل سوسک هستند و دولت انگار می خواهد آنان را با حشره کش بکشد.

به گزارش جهان، وی در ادامه می گوید: دولت هرچه بیشتر به سوی هنرمندان اسپری می کند، این حشره ها مقاوم تر می شوند. در پایان، دولت دیگر نمی داند چه کار کند!

این اظهارات گلشیفته فراهانی در حالی منتشر می شود که در اواخر سال گذشته بارها معاونت سینمایی وزارت ارشاد از وی برای بازگشت به ایران دعوت بعمل آورد!

بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
AGeNiS1, hesperus, حسن2568, رضاخان

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: گلشیفته فراهانی:هنرمندان ایرانی مانند سوسک هستند!

توسط Solver » سه شنبه 1 تیر 1389 12:07

آنان که خودشون را هنرمند میدونند بویی از هنر نبردن.

این نکته ای هست که هر وقت من با کسی روبرو شدم در ذهن داشتم. تا اون فرد خودش را هنرمند خوانده فهمیدن هنرمند نما هست و نظراتش هم تائید همین مسئله بوده. نه فقط هنرهای سینمایی و نمایشی که حتی در موسیقی، نقاشی و دیگر رشته های هنری همیشه کسانی که خودشون را هنرمند خوانند همان کسانی هستند که فقط ظاهرا در عرصه هنر می چرخند و اکثراً هم دنبال چیزی غیر از هنر هستند، یا کسب ثروت، یا کسب اعتبار، یا برخی هم اهداف سیاسی ...

این مربوط به امروز و دیروز هم نیست، همیشه اینطور بوده که هنرمندان حقیقی خاموش هستند مگر کسی به سراغشان برود نه اینکه دائما با داد و فریاد بگویند ما هنرمندیم!
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
HORLIKAN, حسن2568, FREE MAN, Present, HITMAN_KU, AGeNiS1, hesperus

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » سه شنبه 1 تیر 1389 12:49

یادمه چقدر دوستان وقتی که ما می گفتیم طرف این جوره ، اون جوره جبهه می گرفتند
حالا بفرما
به همه هنرمندا توهین میکنه
ولی فکر کنم قیافه خوش بیشتر شبیه سوسکه
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
AGeNiS1, حسن2568

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
47

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 23 دی 1387 22:34

آلمان

آرشيو سپاس: 26 مرتبه در 19 پست

توسط takchin » سه شنبه 1 تیر 1389 13:01

چرا شما منظورو اشتباه برداشت مي كنيد؟
سوسك يعني مزاحم يعني اينكه مي خوان از شرشون راحت بشن. خوب اين يه مثاله حالا يخورده عامه.
و نكته جالبش اينه كه اين سوسكا از بين نميرن و مقاوم ميشن.
راستي چرا بايد هنرمندان مزاحم تلقي بشن؟ مگه اونا چكار مي كنن؟
بهتره بيشتر فكر كنيم
يا علي
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب takchin تشکر کرده اند:
Norooz7032, AGeNiS1

Senior Poster

Senior Poster

no avatar
739

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 تیر 1388 01:26

آرشيو سپاس: 1216 مرتبه در 436 پست

توسط HITMAN_KU » سه شنبه 1 تیر 1389 15:45

Negar.int نوشته است:آنان که خودشون را هنرمند میدونند بویی از هنر نبردن.

این نکته ای هست که هر وقت من با کسی روبرو شدم در ذهن داشتم. تا اون فرد خودش را هنرمند خوانده فهمیدن هنرمند نما هست و نظراتش هم تائید همین مسئله بوده. نه فقط هنرهای سینمایی و نمایشی که حتی در موسیقی، نقاشی و دیگر رشته های هنری همیشه کسانی که خودشون را هنرمند خوانند همان کسانی هستند که فقط ظاهرا در عرصه هنر می چرخند و اکثراً هم دنبال چیزی غیر از هنر هستند، یا کسب ثروت، یا کسب اعتبار، یا برخی هم اهداف سیاسی ...

این مربوط به امروز و دیروز هم نیست، همیشه اینطور بوده که هنرمندان حقیقی خاموش هستند مگر کسی به سراغشان برود نه اینکه دائما با داد و فریاد بگویند ما هنرمندیم!

متاسفانه حرف شما درسته!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HITMAN_KU تشکر کرده اند:
AGeNiS1

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1921

تاريخ عضويت

IRAN

توسط HORLIKAN » سه شنبه 1 تیر 1389 19:09

نامه یک مادر به گلشیفته فراهانی : می دانی هالیوود کجاست؟

سلا‌م گلشیفته جان؛این روزها نام تو را از خیلی‌ها می شنوم و در هر مجلس و مهمانی ای نقل زبانهایی.شنیده ام رفته ای به ینگه دنیا و حجابت را از سر برداشته ای و…… گلشیفته جان،وقتی ۲ سال پیش با پسر بزرگم رفتم به سینما که فیلم میم مثل مادرت را ببینم،از بازی گرم و صمیمانه تو همه صورتم از اشک خیس شد،آن لحظه شک نداشتم که همه مادران ایرانی شبیه گلشیفته اند و گلشیفته،نقش پنهانی است از تصویر مادری که هر ایرانی در ضمیرش دارد.مادری که همه وجودش ایثار و از خود گذشتگی است،می سوزد تا نورو گرمی و محبت وحیات ببخشد،”هست”برای آن که فرزندش “باشد.”مادری که یک زیبایی آسمانی در رخسارش موج می زند و ترنم لبانش به ذکری الهی،در خانه نور می پراکند.
یادت هست هنگامی که تو با مشت به شیشه کوبیدی و دستت غرق خون شد تا فرزندت نجات یابد،چگونه رسول ملا‌قلی پور در پشت صحنه زار زار گریست؟رسول،چهره مادر خودش را در تو ترسیم کرد.تو زنی شدی به شکل مادر رسول،به شکل مادر همه ایرانی‌ها.این تاج افتخار را رسول بر سرت گذاشت پیش از آن که آن حادثه،آن خبر شوم رخ دهد.
اما حالا‌ تو رفته ای آن ور دنیا و عوض شده ای.می گویند می خواهی ستاره فیلم‌های‌هالیوود شوی.
گلشیفته جان،نمی دانم که مادرت در قید حیات هست یا نه،اما می خواهم به عنوان یک مادر با تو حرف بزنم.دخترم،تو می دانی که‌هالیوود کجاست؟

می دانم که هنر پیشه هستی و به اندازه همه گیس‌های سفید من در شباب عمرت فیلم دیده ای،عمرت دراز باد مادر،اما خبر از دنیای‌هالیوودی‌ها داری؟می دانی این اختاپوس بر هر زنی که چنگ بیندازد تا چه منجلا‌ب‌هایی سقوطش می دهد؟ دخترم،دنیای غربی که تو اکنون به آنجا رفته ای،ترمز بریده است.غرق شدن در تنعمات عجیب و تهوع آور جسمی،دارد مثل موریانه پایه‌های خانواده‌ها رادر غرب می جود…می دانم،می دانم که آنها پیشرفته اند،اما این پیشرفت‌ها چشمت را کور نکند.
دخترم،برای من که مادرم قابل تصور نیست که چگونه یک هنرپیشه زن غربی،در حالی که از استودیو به خانه می آید و تنش به ننگ بوی مردی غریبه آغشته است،می تواند آغوشی پر از عشق را به همسرش هدیه دهد؟ چگونه چنین زنی همراه فرزندش،در برابر پرده سینما یا تلویزیون می نشیند،و صحنه هم آغوشی خود و هنرپیشه ای بیگانه را تماشا می کند؟گلشیفته جان،دنیای رسانه و تبلیغات،خیلی پر هیاهوست مادر جان!مبادا زرق و برق‌هالیوود چشمت را کور کند که گوهر عصمت و عفافت را بدزدند. شهرت،طعم خوشایندی دارد در شباب عمر.شهرت،یعنی پول،احترام،فلشهای پرنور دوربین‌های عکاسی و هلهله و هورای میلیونها هوادار در سراسر جهان.دخترم،هالیوود می تواند تو را به قله شهرت جهان برساند،می تواند نام تورا در تاریخ سینمای جهان جاودانه کند،می تواندحساب بانکی تو را با ارقام نجومی پر کند،دستشان درد نکند،خیلی هم خوب است که به این چیزها می رسی مادر.اما به یاد داشته باش که حتی اگر لباسی از یاقوت برتنت کنند،تاجی از الماس بر سرت بگذارند،و در قصری پر از جواهرات رنگین و افسانه ای ساکنت کنند، جای خانه ای گرم از محبت و هلهله شادمانه کودکت را نخواهد گرفت.این درسی بود که رسول ملا‌قلی پور به تو یاد داد،اما خیال می کنم خوب این درس را یاد نگرفته ای.از تو خواهش می کنم یک بار دیگر بنشین و فیلم میم مثل مادر را ببین؛ببین رسول می خواسته در این فیلم چه چیزرا به تو و به همه دختران ما حالی کند؟
فراموش نکن گلشیفته جان که تو اول یک مادر هستی،بعد یک هنرپیشه،اول یک مادر هستی بعد یک شهروند،اول یک مادر هستی بعد یک…حتی همسر. گلشیفته،هیچ چیز،هیچ چیز در دنیا وجود ندارد که بخواهی برای آن لذت یک مادر پاک و نورانی بودن را از دست بدهی.تمام فرصت‌های درخشان‌هالیوود هم نمی تواند لذت یک لحظه از تجربه شگفتی را که امثال مادر ملا‌قلی پور درک کرده اند به توهدیه بدهد.هنرپیشه باش گلشیفته جان،به فکر ترقی و پیشرفت باش عزیزم، اما قبل از هر چیز یک”مادر”باش.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

Hannover96, Sami 1993, 1373, AGeNiS1, hesperus

Major

Major

no avatar
422

تاريخ عضويت

يکشنبه 30 مهر 1385 12:09

آرشيو سپاس: 190 مرتبه در 75 پست

توسط zector » سه شنبه 1 تیر 1389 19:33

دوستان عفت کلام داشته باشید و دیگران اینچنین خطاب نکنید !
هر چند کار بسیار قبیحی بوده است اما نباید  از کلمات نامناسب استفاده کنید (منظورم دوتا پست بالاتر هست)! چاله میدان که نیست هرچی به ذهنتان رسید، بگویید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب zector تشکر کرده اند:
HORLIKAN, hesperus

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
387

تاريخ عضويت

يکشنبه 4 اسفند 1387 22:29

آرشيو سپاس: 1272 مرتبه در 302 پست

توسط nasir irani » سه شنبه 1 تیر 1389 22:56

بی ادب!

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » چهارشنبه 2 تیر 1389 12:32

zector نوشته است:دوستان عفت کلام داشته باشید و دیگران اینچنین خطاب نکنید !
هر چند کار بسیار قبیحی بوده است اما نباید  از کلمات نامناسب استفاده کنید (منظورم دوتا پست بالاتر هست)! چاله میدان که نیست هرچی به ذهنتان رسید، بگویید.

والا اگه بگید منظورتون با کدوم پسته بد نیست من هر چی دو تا پست بالاتر و بالاترش و پایینترش رو نگاه می کنم چیزی نمی بینم که بخواد عفت کلام نداشته باشه و حرف زشتی زده باشه
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
HORLIKAN

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6427

تشکر کرده: 1655 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

توسط sinaset » چهارشنبه 2 تیر 1389 13:27

سلام
از مدیریت درخواست دارم ، عکس هایی مربوط به این خواهر محترم رو در پست اول حذف کنند ...

هر چی باشه ، اون خواهر ، خواهر مسلمان ماست ، وباید بهش احترام گذاشت

و ما باید جلوگیری کنیم از ریختن ... ، یا حداقل ، اون رو رواج ندهیم.

باتشکر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
AGeNiS1, Ruozbeh

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1921

تاريخ عضويت

IRAN

توسط HORLIKAN » چهارشنبه 2 تیر 1389 13:35

دوست عزيز اين نميشه كه خود فروشاني از پشت كوه اومدن  الان كه به جايي رسيده اند بيان ديگران رو مورد تمسخر قرار بدن.
شما كسي رو كه خلاف ميكنه مورد اتهام قرارنميدي و كسي كه ميخاد خلافي رو رونمايي كنه ميگيد....

و يه سوال من نميدونم شما  چيه اين خانوم  رو ديدي كه الان داري بهشون ميگيد مسلمون.
به نظر من ايشون مرتد و حكمش گردن زدنش.
اگه اين كارو به من محول ميكردن خشحال ميشدم
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

Present

Major I

Major I

نماد کاربر
330

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 خرداد 1388 14:24

واوان

آرشيو سپاس: 2326 مرتبه در 290 پست

توسط Ruozbeh » چهارشنبه 2 تیر 1389 13:43

HORLIKAN نوشته است:و يه سوال من نميدونم شما  چيه اين خانوم  رو ديدي كه الان داري بهشون ميگيد مسلمون.
به نظر من ايشون مرتد و حكمش گردن زدنش.
اگه اين كارو به من محول ميكردن خشحال ميشدم

نه بابا! حکم مرتد بودن رو هم شما میدید؟
بابا گوی ( قوی)!!
نظرت در مورد گردن زدن خانواده ی این خانم چیه؟؟
دلیلش رو هم میگیم چون دخترتون مرتد!! شده شما رو هم مرتد می کنه پس گردن همتون و با هم بزنیم!!
فکر خوبیه ها مهندس!!
فقط داشتی میرفتی سلاخی بگو بیام گردن مارم بزنی.
تا وقتی سنترال هست دیگه به آی طنز و ... سر نمیزنیم!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ruozbeh تشکر کرده اند:
Norooz7032

بعدي