در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1854

تشکر کرده: 255 مرتبه
تشکر شده: 296 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 اسفند 1388 15:42

محل سکونت

کرمان/رفسنجان

آرشيو سپاس: 13002 مرتبه در 1657 پست

اعلام آمادگی کانادا برای تحریم ایران

توسط AGeNiS1 » چهارشنبه 2 تیر 1389 11:25

کانادا آمادگی خود را برای اعمال تحریم های مستقل و مضاعف علیه ایران اعلام کرد.

به گزارش  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  به نقل از رویترز، "لورانس کانون" وزیر خارجه کانادا دیروز سه شنبه در اوتاوا به خبرنگاران گفت که این کشور، تحریم های اخیر شورای امنیت درباره اعمال محدودیت  در دست یابی ایران به اورانیوم را اجرایی کرده است .

وزیر خارجه کانادا افزود: در صورتی که تهران برنامه هسته ای خود را ادامه دهد؛  اوتاوا آمادگی دارد اتخاذ گام های دیگر علیه ایران را بررسی کند.

وی ادامه داد: اقدامات کانادا علیه ایران در پاسخ به درخواست سازمان ملل متحد برای اعمال محدودیت در دست یابی مستقیم یا غیرمستقیم ایران به اورانیوم و فناوری تولید مواد هسته ای از طریق اعضای سپاه پاسداران، صورت گرفت.

وزیر خارجه کانادا تصریح کرد : اوتاوا معتقد است تضمین های کافی برای جلوگیری از انتقال اورانیوم تولید شده کانادا به ایران در اختیار دارد.

کانادا پس از قزاقستان بزرگترین تولید کننده اورانیوم در جهان است.

وزیر خارجه کانادا به نوع تحریم های جداگانه و مضاعف این کشور که خواهان اعمال آن علیه ایران است، اشاره ای نکرد ولی گفت : کانادا پیش از این، آمادگی خود را برای همکاری با شرکایی که آنها نیز در چنین اندیشه ای هستند؛ اعلام کرده است.

وی افزود: در شرایط نبود پاسخ مناسب از ایران، کانادا آماده اعمال تحریم های مضاعف علیه این کشور با هدف مقابله با نقض آشکار قوانین توسط ایران و تهدیدات مستمر تهران علیه صلح جهانی است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز 9 ژوئن جاری با تایید قطعنامه 1929 ، تحریم های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد.

استرالیا، آمریکا، اتحادیه اروپا، کره جنوبی و ژاپن نیز علاوه بر تحریم های شورای امنیت، خود به طور مستقل، تحریم های مضاعفی را علیه ایران اعلام کردند.

همچنین "استیفن هاربر" نخست وزیر کانادا هم دیروز سه شنبه گفت که  کابینه این کشور از فرصت میزبانی نشست های گروه هشت و گروه 20  برای تمرکز توجه بین المللی بر برنامه هسته ای ایران حداکثر استفاده را خواهد برد.

شهرهای هانتسفیل و تورنتو در روزهای آینده میزبان نشست سران گروه هشت کشور صنعتی جهان و نشست سران گروه 20 خواهد بود.
    لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
اگـه شاخی شَـکّ ندارم که گـاوی... اگه فکر میکنی خیلی بالایـی بیزحمت یه چندتـا موز بنداز پایین ... اگـه شیـری با کیکمیخوریـمـت ... اگه پرچمت بالاسـت بیزحمت دستـمالـو بگیر پـــرچــــم مارو هم تمیـز کن!

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب AGeNiS1 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 8 مهمان