سوالات، پيشنهادات و انتقادات خود را درباره انجمن در اين بخش مطرح کنيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6424

تشکر کرده: 1655 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

لطفآ عکس های خود را در سایت های غیر ایرانی اپلود نفرمایید.

توسط sinaset » پنج شنبه 3 تیر 1389 00:52

بسم الله الرحمن الرحیم
بنام خدا
سلام دوستان
خیلی کوتاه بیان می کنم
با توجه به اینکه قوانین اخلاقی در سایت های اپلود عکس خارجی وجود ندارد ، معمولآ بعضی از این سایت ها بعد از چند مدت بسته می شوند(ف ...)
از این رو به کاربران انجمن سنترال پیشنهاد میشود ، از سایت های اپلود عکس داخلی که از قوانین جمهوری اسلامی پیروی می کنند استفاده نمایید
اینطوری بعد از چند مدت با حذف عکس در بعضی تاپیک قدیمی برخورد نمی کنم و کیفیت کار انجام بالاتر می رود
باتشکر از شما خوبان
سیناســــــــــت
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Mahdi Mahdavi, sokuteasemuni, salam_2407, SAMAN, un4given.1991, nt, yasermym, mohammad1365, Solver, AGeNiS1, @lirez@

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
55

تشکر کرده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 15 بهمن 1387 22:03

Ahvaz

آرشيو سپاس: 345 مرتبه در 49 پست

Re: لطفآ عکس های خود را در سایت های غیر ایرانی اپلود نفرمایی

توسط un4given.1991 » پنج شنبه 3 تیر 1389 09:16

سلام.
ميشه چند نمونه سايت اپلود عكس رو كه به نظر شما مناسب باشه رو معرفي كنيد. :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب un4given.1991 تشکر کرده اند:
sinaset, Solver

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6424

تاريخ عضويت

توسط sinaset » پنج شنبه 3 تیر 1389 12:19

سلام دوست من
ببینید من توصیه می کنم در سایت های با مشخصات زیر اپلود فرمایید

1- از قوانین جمهوری اسلامی پیروی کند
2- از مدت فعالیت این سایت  ماه ها یا سال ها گذشته باشد .

من خودم از سایت irupload.ir استفاده می کنم

ولی برای پیدا کردن سایت های عکس ایرانی کافیست در گول تاپیک کنید "اپلود عکس"

نکته==> بعضی از سایت هایی اپلود ایرانی دید شده ، که تبلیغاتی زشتی در سایت های خودش قرار دادن ، از اون سایت ها هم دوری فرمایید .(جهت احتیاط)

باتشکر

AGeNiS1, un4given.1991, sokuteasemuni, Solver

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » پنج شنبه 3 تیر 1389 12:32

خوب سایت RedHue هست که البته به نسبت آخرین بار که در اینجا معرفیش کردم دچار تحولاتی هم شده از جمله فارسی شدن و افزوده شدن برخی امکانات.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

همنطور جهت ساده تر شدن کار با سایت تغییراتی در قالب آن ایجاد شده که صفحه خروجی شما پس از بارگإاری تصویر به شکل زیر می باشد که کدها تفکیک شده و قابل استفاده هستند:

این شیوه نمایش کدها در سایت های مشابه فارسی / انگلیسی منحصر به فرد است.

با توجه به همکاری با واحد نظارت، احتمال فیلـــتر شدن سایت تقریباً 0 میباشد همچنین در دی ماه سال جاری سایت وارد سال دوم خود خواهد شد.

با مطالعه قوانین سایت میتوانید از مجوزها و محدودیت های مورد نظر در سایت اطلاع کسب کنید.

تولید نرم افزار آپلود و مدیریت گالری، گجت برای ویندوز ویستا و 7 از جمله برنامه های تیم توسعه RedHue است. که در سال دوم فعالیتش به کاربران ارائه خواهد شد.

به زودی نیز امکانات بیشتری به این سایت افزوده خواهد شد از جمله مارک کردن Ip یا نام کاربری فرد بر روی تصویر که هم موجب میشود حق نشر اون حفظ شود هم تصاویر قابل رهگیری باشند.

البته همچنان آدرس دسترسی به سایت http://redhue.negar-int.ir میباشد اما در صورت استقبال چشمگیر قطعا دامنه http://www.redhue.ir از رزرو خارج شده و ثبت می شود تا کاربران دسترسی مستقیم به سایت داشته باشند.

البته در مبحث زیر در مورد این مسئله بحث شده است:

centralclubs-t67685.html
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, Ruozbeh, noora, sinaset, nt, mahshid-banoo, shola, AGeNiS1, Mahdi1944, un4given.1991, CAPTAIN PILOT

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » يکشنبه 6 تیر 1389 12:06

لطفآ عکس های خود را در سایت های غیر ایرانی اپلود نفرمایید.

شرمنده!!!همون خارجی ها بهترند!
بهترینش هم هم که سرور بسیارقوی گوگل پشت آن است و آدم خیالش راحته دو رو دیگه کل موجودی اینترنتی ادم را قورت نمیده و یک آب خنک هم روش بلاگ اسپات است!
سایتهای آپلود ایرانی قوانینی تحمیلی و تاحدودی دیکتاتور مآبانه دارند که بنده از اساس قبولش ندارم و عکسی که به مزاجشان نسازد را با کمال وقاحت و پرویی حذف می کنند!!! ضمنا از فردایشان هم اطلاعی در دست نیست! که زنده باشند یا نباشند!

این پست یک نظر کاملا شخصی است و هیچگونه ارزش قانونی دیگری ندارد! :razz: هرکی هرجا راحته اپلود کنه!
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
fantoom1982, bill.goldberg, HITMAN_KU, SORENA, mohammad1365, Reza6662

Senior Poster

Senior Poster

no avatar
739

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 تیر 1388 01:26

آرشيو سپاس: 1216 مرتبه در 436 پست

توسط HITMAN_KU » يکشنبه 6 تیر 1389 16:08

منتظر دستور شما بودیم

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » يکشنبه 6 تیر 1389 16:37

در یک نگاه سریع:

امنیت تصاویر
قابلیت پیگیری به شکل قانونی در صورت سوء استفاده از تصاویر در مورد سایت های ایرانی که با دامنه Ir. هستند. در حالی که در موارد غیر ایرانی هیچ تضمینی وجود ندارد.

در دسترس بودن
به علت رعایت قوانین جرایم رایانه ای کشور شانس ف_*ل_ن*__ر شدن سایت های ایرانی و عدم نامیش تصاویر شما بسیار کمتر از سایت های غیر ایرانی است، ضمن اینکه این سایت ها قطعا محیطی نزدیک تر به فرهنگ ایران خواهند داشت و تصاویر موجود در گالری آن با فرهنگ ما سازگار تر خواهد بود.

سرعت نمایش / بارگذاری
به شرط ایرانی بودن سرور سایت، قطعا سرعت نمایش و بارگذاری تصاویر بالاتر خواهد بود که از نظر فنی بسیار ارزشمند است. خصوصا با توجه به سرعت پایین اینترنت در کشور، استفاده از سایت هایی که در داخل خود کشور هستند موجب کوتاه تر شدن مسیر ارتباطی و بالا رفتن سرعت خواهد شد.

توسعه وب فارسی
شاید این مورد بیشتر برای آن دسته از افراد قابل درک باشد که توسعه دهنده یا طراح وب هستند و میدانند ارزش یک سایت سرویس دهنده (مثلا مزبانی تصاویر) حتی با قدرت کمتر بالاتر از یک سایت بسیار قوی اما غیر فارسی است. ربطی هم به جمهوری اسلامی و دولت نداره و مربوط هست به زبان و فرهنگ فارسی.

در مورد نظر  Mil@d,  

سایتهای آپلود ایرانی قوانینی تحمیلی و تاحدودی دیکتاتور مآبانه دارند

دیکتاتوری یعنی فقدان قانون و اعمال نظر شخصی توسط فرد بی ثبات. چنان که اگر ثبات در نظرات باشد باز هم نمیتوان برچسب دیکتاتوری زد همانطور که همه شاهان دیکتاتور نبودند و فقط آنهایی که ثبات در نظرات نداشتند دیکتاتور محسوب میشدند.

عکسی که به مزاجشان نسازد را با کمال وقاحت و پرویی حذف می کنند!!!

خودت بیان کردی، قوانین !
این یعنی وجود ثبات و آن هم بسیار شفاف و در دسترس عموم نه به شکل سلیقه ای عمل کردن، پس مزاجی در کار نیست. بهتر است گفت افرادی پررویی میکنند که با وجود قانون در پیش چشمشان اقدام به نقض آن بکنند و پس از نقض قانون جای عذر خواهی از خلاف مرتکب شده، به قانون گذار حمله کرده و مجازات قانونی اون را وقیحانه تلقی میکند!

البته اگر ما قانون پذیر نباشیم، تحت فشار خواهیم بود و حس میکنیم دیکتاتوری بر ما حاکم است.

مثلا در همین سنترال بسیاری از قوانین خلاف نظر بنده هستند، اما به صرف مکتوب شدن و انتشار عمومی، رعایتش واجب هست و هیچ نوع دیکتاتوری تلقی نخواهد شد.

فراموش نکنید، سایت های مختلف قوانین متفاوت دارند، برخی حتی مثل سایت بنده از پیشنهادات در مورد قوانین استقبال هم میکند. ممکن است یک سایت واقعا قوانینش محدودیت های فروان داشته باشه یا حتی غیر طبیعی باشد، اما عمل به این قوانین اهمیت فراوانی دارد و میتوان سایتی با قوانین مناسب را انتخاب کرد، مثلا همین گوگل بارها از قوانین خودش (خوب یا بدش را کار نداریم) تخلف کرده است و تعداد پرونده های شکایات از گوگل بعد از فیس بوک در رتبه دوم قرار دارد. البته برخی تصورات غلطی دارند که ریشه در قالب فکریشون داره و انتخاب هاشون بر اساس اون قالب فکری هست نه تحلیل ملاک های سنجش در مورد موضوع.

صد البته اگر ما حس کردیم قدرت پیروی از قانون را نداریم، نباید در حوزه اختیار اون وارد بشیم و انتخاب سایت هایی که قوانینش را قبول داریم بهتر است.

اما باید گفت پایبندی سایت های فارسی (Ir.) به قوانینشان به مراتب بالاتر از سایت های غیر ایرانی میباشد حتی در مقابل سایت هایی مثل گوگل و یاهو.

احتمالاً افرادی که قانون پذیر نیستند هم به همین دلیل این سایت ها را ترجیح میدهند! چون عمل نکردن به قوانین این سایت ها به ندرت مجازاتی در پی دارد یعنی گردانندگان سایت به قوانین نوشته شده خود عمل نمیکنند، البته این مطلوب بسیاری است تا روزی که خودشان در یک مورد قربانی باشند و آن وقت عدم حمایت قانونی سایت دیگر برایشان چیز جالبی نیست.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

un4given.1991, sinaset, Mahdi1944, nt, yasermym, mahshid-banoo

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » دوشنبه 7 تیر 1389 09:18

پس مزاجی در کار نیست. بهتر است گفت افرادی پررویی میکنند که با وجود قانون در پیش چشمشان اقدام به نقض آن بکنند و پس از نقض قانون جای عذر خواهی از خلاف مرتکب شده، به قانون گذار حمله کرده و مجازات قانونی اون را وقیحانه تلقی میکند!

البته من به فارسی عامیانه و سلیس نوشتم نه هندی!!! منظورم واضح بود البته!!!
دارم میگم اصلا این قوانین را به کل قبول ندارم!!! مگه قانون وحی منزل است!! قانونی که تو ازش بحث می کنی برای کسی محترم است که بهش اعتقاد داره!!! من که  اعتقادی بهش ندارم بخوام رعایتش کنم!من و امثال من هم که روحیه ای تابوشکن داریم ناچارا  جهت عبور از این قوانین می زنیم کانال اونور آب!!!

شفاف سازی شد؟
احتمالاً افرادی که قانون پذیر نیستند هم به همین دلیل این سایت ها را ترجیح میدهند!

هر اسمی که میخوای میتونی روش بذاری!قانون گریز! مجرم مجازی!متهم!قاچاقچی وبگرد!تروریست اینترنتی!  و امثالهم! باز هم حرف من همان است! قانون موجود را قبول ندارم تا زمانی که تغییر کند یا اصلاح شود!
صد البته اگر ما حس کردیم قدرت پیروی از قانون را نداریم، نباید در حوزه اختیار اون وارد بشیم و انتخاب سایت هایی که قوانینش را قبول داریم بهتر است.

خلاص شد و رفت!
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
An225

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 10 دی 1385 00:01

www.ir-dl.ir

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 233 پست

توسط nt » دوشنبه 7 تیر 1389 12:52

Negar.int,  عزیز
من تو قوانین سایتتون این متن را دیدم :
تصاویر که آسیب رسانی آن به چشم یا نمایشگر کاربران برای ما اثبات شود.
میشه یکم در این مورد برای من توضیح دهید.
شاد باشید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nt تشکر کرده اند:
Solver, noora

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » دوشنبه 7 تیر 1389 13:58

nt,  

به نکته ظریفی اشاره کردید که فکر میکنم دیگر سایت ها از آن غافل شده اند. بحث نمایش تصویر ارتباط مستقیم دارد با کارت گرافیک و نمایشگر کاربر. و مشاهده آن با چشم !

درست نیست کامل اینجا بیان کنم، اما در حد اشاره،

بیشتر سایت های میزبان تصویر فارسی بر اساس اسکریپت کد باز Mihalism Multi Host فعال هستند، از جمله همین irupload.ir و البته سایت RedHue.

یک فایل متنی درست کنید، در آن هر چه دوست دارید بنویسید و آن را با نام test.jpg ذخیره کنید، سپس اون را در یک سایت مثل irupload ارسال نمائید. مشاهده میکنید بدون هیچ مشکلی فایل شما بارگذاری میشود و این یک ضعف امنیتی بزرگ در این سیستم ها می باشد.

امیدوارم از متخصصین php کسی قصد شیطنت بر روی این قبیل سایت ها را نداشته باشد.

اما اگر شما همان فایل یا فایل های مشابه که تصاویر دروغین هستند را در سایت redhue بارگذاری کنید، در همان ابتدا ضمن بررسی پسوند فایل، ساختار درونی فایل نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت که مبادا یک تصویر دروغین با هدف نفوذ به سایت یا تخریب گرافیک  و نمایشگر کاربران باشد. قطعا فایل بارگذاری نمیشود و پیغامی مبنی بر اشکال در ساختار فایل مشاهده خواهید کرد. چرا که در سایت RedHue این مورد و بسیاری از نقاط ضعف دیگر اسکریپت بهینه سازی و رفع شده است.

بخشی از قانون ذکر شده مربوط به این مسئله است، به هر حال ممکن است در کار سایت RedHue خطایی پیش آید یا به شکلی فایلی مخرب به نام یک تصویر بتواند بر روی سیستم بارگذاری شود. این فایل به موجب پیشگیری از آسیب زدن به گرافیک و نمایشگر کاربران حذف خواهد شد. البته همانطور که اشاره کردم در redhue بر خلاف سایت های مشابه این راه نفوذ بسته شده است اما احتیاطاً این قانون نیز مشمول فایل های مذکور می باشد.

در مورد آسیب زدن به چشم، بیشتر بحث به شکل شکایتی است، به هر حال قصد ما این است که بهترین کیفیت خدمات را به کاربران خود بدهیم به شکلی که از هر نظر آسودگی خاطر را برای ایشان فراهم آوریم. اگر شکایتی مبنی بر این مسئله باشد قطعا با بررسی تخصصی تر توسط یک پزشک، در صورت تائید آسیب زدن آن تصویر به چشم، طبق قانون سایت تصویر حذف خواهد شد.

ما یک آیین نامه داخلی برای رفتار مدیران داریم که با توسعه سایت و گسترش تیم نظارت بر تصاویر به ایشان ارائه میشود. در این آیین  نامه برخی از موارد ذکر شده در قانون و پیگیری آن به شرط وجود شاکی و فرد معترض خواهد بود و برخی نیازی به وجود شاکی ندارد.

در مورد عمل کردن به قوانین هم باید عرض کنم، به علت فقدان وجود log عملکرد مدیران در اسکریپت Mihalism Multi Host مثلا اگر یکی از مدیران سایت irupload به شکل سلیقه ای تصویری را حذف کند، در هیچ کجا ثبت نمیشود و مدیر سایت هم متوجه نمیشود چه کسی تصویری را حذف کرده است!

در RedHue سیستم دست و پا شکسته ای برای این موضوع ایجاد شده که به زودی ارتقا یافته به شکلی که بخش عمده عملکرد مدیران در سایت برای کاربران هم قابل مشاهده باشد، در خواهد آمد. یعنی صفحه ای که در آن حذف تصاویر با ذکر دلیل پیش روی چشم کاربران باشد و در صورت اشتباه یا داشتن اعتراض میتوان به مدیر سایت گزارش داد فلان مدیر در این مورد اشتباه کرده است.

همچنین از موارد برتر سایت redhue وجود سطل زباله است که هیچ تصویری هرگز حذف نخواهد شد بلکه به یکی از 3 سطل زباله موجود منتقل خواهد شد تا در هر زمان در صورت نیاز به بازیابی آن امکانش فراهم باشد.

علت ثبت نکردن دامنه هم مسلط شدن بیشتر به همین موارد بوده، اگر نه با جرات میتوان گفت سایت redHue یک سر و گردن از سایت های مشابه خودش بالاتر است. شما فقط شیوه عضویت . ورود و خروج آن را با سایتی مثل همین irupload مقایسه کنید. بحث امنیتش هم که قطعا با مثال بالا دریافته اید ... فقط امیدوارم در این مدت دوستان با ارائه پیشنهادات ما را در داشتن بینش صحیح نسبت به سایت و خدمات مطلوب یاری نمایند تا زودتر آماده ارائه خدمات به شکل عمومی بشویم.

sinaset, yasermym, Mahdi1944, nt, Ruozbeh

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6424

تاريخ عضويت

توسط sinaset » دوشنبه 7 تیر 1389 17:11

Negar.int,  
سلام دوست من
من معمولآ تصاویر زیادی اپلود می کنم (بسته به موقعیت ها)
و به اون صورت هم سایتی برام مهم نیست
من برم امکانت کارایی سرعت مهمه
از این رو چند پیشنهاد دارم و سوال دارم
اول سوال
تا چقدر فضا به هر نفر میدهید ؟( به عنوان مثال اگر 1 گیگ عکس بر روی سایت شما اپلود شود ایا اشکالی پیش نمی اید) و هر تصاویر تا چه مدت زمان انجا باقی خواهد ماند!؟
====
پیشنهادات
1- بهتر  است دکمه ای به سایتون اضافه شود ، که بشه مجموعه چند عکس را باهم انتخاب کرد(در حال حاضر اکثر سایت ها به صورت تکی باید انتخاب کرد)
2-بارگذاری سایت کمی سبک تر شود
3- از فضای شاد پس زمینه استفاده شود
4-قابلیت های بیشتری برای فرم های اضافه  بشه ( مثله پیش نمایش به سایز های مختلف، یا کد اماده پیش نمایش )
باتشکر :razz:

Solver, yasermym

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » دوشنبه 7 تیر 1389 20:39

ضمن تشکر از پیشنهادات، لازم به اشاره است سرعت سایت پس از ثبت دامنه و بارگذاری احتمالی اون بر روی یک سرور ایرانی، پاکنویس کردن توابع و ... قطعا بهبود خواهد یافت.

تا چقدر فضا به هر نفر میدهید ؟( به عنوان مثال اگر 1 گیگ عکس بر روی سایت شما اپلود شود ایا اشکالی پیش نمی اید) و هر تصاویر تا چه مدت زمان انجا باقی خواهد ماند!؟

مادامی که تصویری خلاف قوانین نباشد، حفظش وظیفه ما هست. هیچ محدودیت زمانی، بازدید و ترافیکی در این مورد وجود ندارد.

اما در مورد فضای وب بهتره به شکل دیگه ای بیان کنم چون مسائل مهم تری در این رابطه وجود دارد.

هدف این است که در نسخه پایانی، حداکثر حجم فایل قابل بارگذاری برای کاربران 5 مگابایت و برای میهمان 1 مگابایت باشد. ضمناً هیچ محدودیتی در تعداد و حجم مجموع تصاویری که یک کاربر / مهمان در طول روز بارگذاری میکند وجود نداشته باشد.

اما مسئله ای که مشکل بسیاری از سایت های میزبان (تصویر، فایل و ...) می باشد بحث فشار آمدن به سرور است. بالا رفتن لود سرور میتواند منجر به قطع شدن سایت از طرف سرویس دهنده آن شود. مشکلی که اکثر این سایت های ایرانی پس از مدتی که معروف و شناخته شدند براشون پیش میاد و باعث بی اعتباری اونها شده. فرض کنید در یک لحظه 50 کاربر در حال بارگذاری تصاویر خود باشند. البته مشکل دیگری در سایت های بر پایه MMH وجود دارد وقتی گالری تصاویر از مرز 10000 تصویر عبور کند، پیش خواهد آمد و خوشبختانه در سایت RedHue با اعمال تغییراتی در سیستم نمایش گالری این مشکل پیش نخواهد آمد.

اما در مورد مشکل اول (لود سرور) چندین راه حل وجود دارد که در حال حاضر بنده در حال بررسی اونها هستم.

1. تهیه یک سرور بسیار قدرتمند که از پس کار بر آید.
البته به هر حال بعد از مدتی دوباره باید سرور قوی تر پیدا کرد و این کار یعنی انتقال اطلاعات و تصاویر و کمی ریسکش بالاست. از طرف دیگر چنین سروری قطعا برای ارائه فضایی مثلا در حدود 100 گیگ قیمتش بسیار بالا خواهد بود.

2. اعمال محدودیت بر کاربران از نظر زمانی
این شیوه متداولترین راهکار است. به این ترتیب میتوان شانس فشار همزمان به سرور را کاهش داد. مثلا با تعریف کردن محدودیت حجمی آپلود در ماه / روز / ساعت و شاید اگر سایت خیلی پر طرفدار شود مجبور شوید این را به 15 min کاهش بدهید مثل برخی نمونه های خارجی. همانطور که پیداست این شیوه هم نهایتا مثل شیوه بالا یک دوره است که هی کار را سخت تر خواهد کرد و فقط موقتا مشکل را حل میکند. ضمن اینکه این شیوه هر چند هزینه ای در بر ندارد اما نارضایتی کاربران را در پی خواهد داشت. که البته احتمالا تلاش ایشان برای گریز از این محدودیت ها از طریق مثلا هک سایت و فریب آن هم خود مشکل جدیدی برای ما خواهد شد.

3. تقسیم فشار بر روی چند سرور
روشی که بنده پس از بررسی انتخاب کرده ام. به این ترتیب که هنگام ورود به سایت هر کاربر به صورت تصادفی یک سرور برای بارگذاری فایل وی انتخاب میشود. البته کاربر در گالری خود همه تصاویر از سرور های مختلف را دارد و اصلا مشکلی برای وی وجود ندارد فقط ممکن است آدرس تصاویر وی از پایه متفاوت باشند، مثلا:
کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

این روش چند مزیت دارد. نخست اینکه لازم نیست هیچ محدودیتی برای کاربران تعریف شود.
میتوان در وقت نیاز سرور های جدید اضافه کرد بدون نیاز به انتقال اطلاعات از روی سرورهای فعال قدیمی و کاهش خطرات پیرامون آن.
سرعت کلی سایت همیشه در حد مطلوبی برای کاربران میباشد. ضمن اینکه بحث ترافیک حاصل از نمایش تصاویر در سایت های دیگر نیز بین سرور ها تقسیم میشود.
هزینه ان به نسبت شیوه اول بسیار پایین تر است. ضمن اینکه اگر تثادفا در راهکار نخست به هر دلیل سرور خودش دچار مشکلی میشد کل سایت از دست میرفت در حالی که در این شیوه بر فرض خرابی یکی از سرورها، سایت همچانن در دسترس خواهد بود.

البته پیاده سازی این شیوه (بارگذاری تصادفی روی یک سرور و ارتباط میان آنها) هنوز به اتمام نرسیده و فعلا بزرگترین مسئله ای که درگیرش هستیم (به کمک برخی دوستان) همین می باشد. اساس مشکل هم اینجاست که دوستان هیچ کدوم فارسی بلد نیستند

پس در مجموع ما در سیستم فضا را بین کاربران پخش نکرده ایم، ممکن است کی کاربر 99% از فضای ما را با تصاویرش داشته باشد و کاربری تنها 0.01% آن را.
باز هم از پیشنهادات خوب شما تشکر میکنم، فقط در مورد انتخاب فایل منظورتون را درست متوجه نشدم، در حال حاضر با زدن کلید ظرفیت امکان بارگذاری همزمان چند فایل در سایت وجود دارد. منظور شما همین بود؟

nt, sinaset

بعدي