روسیه: جنگنده J-15 چین نمی تواند رقیب SU-33 باشد

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22527 بار
سپاس‌های دریافتی: 14740 بار

روسیه: جنگنده J-15 چین نمی تواند رقیب SU-33 باشد

پست توسط Shahbaz » جمعه 4 تیر 1389, 9:32 pm

 [FONT=Times New Roman][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]      [FONT=Times New Roman]   [FONT=Times New Roman]   [FONT=Times New Roman]   [FONT=Times New Roman]    [FONT=Times New Roman]    [FONT=Times New Roman]    [FONT=Times New Roman]جنگنده J-15 چین بعید است رقیبی برای "سوخوی-33" روسیه باشد  
 جنگنده چینی J-15 نمی تواند در بازارهای خارجی با مشابه روسی خود یعنی "سوخوی-33" به خاطر پارامترهای نه چندان مناسب آن رقابت کند. این مطلب را "ایگور کاراتچنکو" مدیر مرکز تحلیلی معاملات تسلیحاتی بین المللی اطلاع داد. 
 چین کار ساخت جنگنده عرشه ای را با نمونه برداری از "سوخوی-33- ت10 کا" که پنج سال پیش از اوکراین خریداری کرده است، آغاز نمود. رسانه های خارجی از آغاز پروازهای آزمایشی این جنگنده خبر می دهند. 
 "ت-10 کا" یکی از اولین نمونه های "سوخوی-33" بود که در چارچوب برنامه تحقیقاتی و تدارک تولید آن ساخته شد. این کارشناس توضیح داد که به همین خاطر طراحی آن نواقص زیادی دارد که متعاقبا در روسیه رفع شدند. 
 مدیر مرکز تحلیلی معاملات تسلیحاتی بین المللی تاکید کرد که اخبار رسانه های گروهی مبنی بر اینکه کارشناسان چینی توانسته اند مشکل مکانیزم جمع شدن بال های این جنگنده را حل کنند، بعید است که حقیقت داشته باشد. 


 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
 به اعتقاد کارشناسان، تولید موتور جنگنده های عرشه ای نیز یکی از مسائل فنی بسیار دشوار است. تولید موتورهای جنگنده ها در کل یکی از نقاط ضعف صنایع چین است. تاکنون چین نتوانسته که موتور کاملی برای جنگنده های زمینی بسازد به همین خاطر آنها را از روسیه خریداری می کند. کاراتچنکو در اینجا اشاره کرد که حال گفتنی است که تولید موتور جنگنده های عرشه ای مسئله دشوار تری است. 
 چین به جنگنده های عرشه ای مشابه "سوخوی-33" به خاطر برنامه احداث ناوهای هواپیمابر نیاز دارد. 
 پکن مذاکرات خرید "سوخوی-33" را چند سال پیش با روسیه آغاز کرد. به موازات این مذاکرات طولانی چین به طور جدی بر روی ساخت مشابه "سوخوی-33" که قرار است برای ناوهای هواپیمابر آتی در نظر گرفته شوند، کار می کند. 
 چین بیش از 20 سال است که بر روی پروژه ناوهواپیمابر ملی خود کار می کند. به همین خاط پکن جهت مطالعه و فراگیری تجارب ساخت آن چند ناو از گردونه خارج شده برخی از کشور از جمله ناو "ملبورن" استرالیا در سال 1994 و ناوهای هواپیمابر سنگین کلاس "واریاگ"، "مینسک" و "کییف" شوروی سابق را خریداری کرده است. 
 کاراتچنکو گفت: "پکن برای تولید ناوهای هواپیمابر خود نیاز دارد که چندین مسئله مهم فنی مربوط به تامین چندین سیستم ناوبری و تسلیحاتی آنها را حل کند. در ضمن چین برای تامین بخشی از قطعات به احتمال قوی نیاز دارد که به روسیه و یا اوکراین مراجعه کند". 
 بر اساس پیشبینی مرکز تحلیلی معاملات تسلیحاتی بین المللی، چین تا سال 2020 قصد دارد که از چهار تا شش فروند ناو هواپیمابر تولید کند. یگان های متشکل از این ناوها قرار است که در دریاهای جنوبی و شرقی چین مستقر شوند. 

 [FONT=Times New Roman]  
 [FONT=Times New Roman]ریا   
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14945 بار

روسيه: J-15 چيني كيفيت Su-33 را ندارد

پست توسط Shahryar » دو شنبه 21 تیر 1389, 3:31 pm

 روسيه: J-15 چيني كيفيت Su-33 را ندارد 

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  اولين تصاوير به نمايش درآمده از پرواز J-15
نكته عجيب انكه J-15 فاقد tailhook است!
   ناونشين J-15 چين، نميتواند رقيبي براي جنگنده ناونشين Su-33 باشد زيرا از كيفيت پائيني برخوردار بوده و تهديدي در فروش جهاني براي روسيه نيست. يكي از تحليلگران نظامي روسيه ضمن بيان اين مطلب مي افزايد: چين از سال 2001 در حال توسعه جنگنده ناونشين J-15 كه كپي Su-33 Falcon-D است ميباشد. چين قبلا يك فروند نمونه آزمايشي Su-33 را از اوكراين خريداري نمود و از آن براي توسعه J-15 استفاده نمود. انتظار بر اين است تا از J-15 براي استفاده در ناوهواپيمابر چيني Varyag كه هم اكنون در بندر داليان مستقر است استفاده شود. چين در سال 1998 يك فروند ناوهواپيمابر در دست ساخت از كلاس Admiral Kuznetsov را از اوكراين خريداري نمود.   Igor Korotchenko,: غير محتمل است كه J-15 بتواند همان قابليتهاي Su-33 را داشته باشد. به علاوه چين با خراب كردن خود نزد روسيه، شانس گفتگو براي خريد Su-33 هاي اصل از روسيه را از دست داده است. Su-33 جنگنده ايست كه براي ماموريت هاي برتري هوائي، دفاع از ناوگان، پشتيباني هوائي و شناسائي طراحي شده است و از سال 1995 در نيروي دريائي روسيه و ناو هواپيمابر Admiral Kuznetsov به كارگرفته شده است. Korotchenko مي افزايد: غير محتمل است كه چين توانائي فائق آمدن به مشكلات طراحي اين جنگنده به خصوص مربوط به بال هاي جمع شونده و موتورهاي مربوط به جنگنده را داشته باشد.   بر طبق گزارشات، اولين نمونه آزمايشي J-15 پرواز آزمايشي خود را در تاريخ August 31, 2009, با موتور توربوفن چيني WS-10 به انجام رسانيد. چين مذاكراتي با روسيه براي خريد Su-33 Flanker-D آغاز كرده بود اما اين مذاكرات بعدا به دليل درخواست طرف چيني براي دريافت 2 فروند Su-33 جهت آزمايش ادامه نيافت. كلنل Korotchenko, كه از اعضاي وزارت دفاع روسيه مبباشد تائيد ميكند كه رد درخواست چين بدليل آشكار شدن كپي داخلي و خارج از قرارداد طرفين در مورد جنگنده Su-27SK صورت گرفت.    سال 1995، چين طي قراردادي 2.5 ميليارد دلاري ، مجوز توليد تحت ليسانس200 فروند Su-27SK به نام J-11A را در Shenyang Aircraft Corp دريافت كرد. تحت اين قرارداد جنگنده ها ميبايست با آوينيك، رادار و موتورهاي روسي مجهز شوند. اما روسيه در سال 2006 اين قرارداد را پس از آنكه آشكار شد چين در حال ساخت نمونه بومي به نام J-11B با آويونيك و سيستم هاي چيني است ملغي اعلام كرد. سال گذشته، روسيه مجددا درخواست چين براي خريد Su-33 را رد كرد و اين درحالي بود كه اين بار چين پيشنهاد خريد 14 فروند Su-33 را ارائه كرده بود.           [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]     [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  MOSCOW, June 4  بخش انگليسي ريانووستي 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 198
تاریخ عضویت: یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 11:51 pm
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

Re: روسيه: J-15 چيني كيفيت Su-33 را ندارد

پست توسط kandoo » دو شنبه 21 تیر 1389, 3:47 pm

نقل قول:
تهديدي در فروش جهاني براي روسيه نيست
اما برای کشورهایی مثل ایران که روسیه تحریمشون کرده خیلی‌ با حاله :grin:
دست برادرای چینی‌ درد نکنه ! ^:)^
تازه این اول کاره :lol:

Novice Poster
Novice Poster
پست: 65
تاریخ عضویت: جمعه 3 اردیبهشت 1389, 9:49 pm
سپاس‌های ارسالی: 75 بار
سپاس‌های دریافتی: 92 بار

Re: روسيه: J-15 چيني كيفيت Su-33 را ندارد

پست توسط timon » دو شنبه 21 تیر 1389, 4:47 pm

نمردیم و دیدیم این خدایان کپی برداری یه خلاقیت به خرج دادن و سوخو و اف16 رو قاطی کردن شدهمینی که هست تصویر

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”