در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

كشتي ايراني به غزه نمي رود

توسط HORLIKAN » شنبه 5 تیر 1389 19:09

كشتي ايراني به غزه نمي رود
اسرائيل با ارسال نامه اي به سازمان ملل اعلام کرده است که حضور کشتي هاي لبناني و ايراني در منطقه غزه نشانه جنگ با اين رژيم است و با آن برخورد خواهد شد.
ايرنا: دبيرکل کنفرانس بين المللي حمايت از انتفاضه فلسطين گفت : کشتي ايراني حامل کمک هاي مردمي به غزه نخواهد رفت.

حسين شيخ الاسلام عصر روز پنجشنبه در يک کنفرانس رسانه اي در رشت افزود: اين کشتي قرار بود ابتدا در روز پنجشنبه سوم تيرماه به نوار غزه اعزام شود اما به دليل محدوديت هاي ايجاد شده از سوي رژيم غاصب صهيونيستي مبني بر عدم اجازه به ورود برخي کالاها، تصميم گرفته شد تا با چند روز تاخير در روز يکشنبه ششم تيرماه حرکت کند که اين حرکت نيز انجام نمي شود.
وي مهمترين دليل عدم حرکت کشتي ايراني حامل کمک هاي مردمي به مردم در محاصره رژيم صهيونيستي در نوار غزه را برخوردهاي خشن و غير انساني اين رژيم با کمک هاي انساندوستانه عنوان کرد.
وي اظهار کرد: هرچند که اين کمک ها با کشتي ايراني اعزام نمي شود اما کمک هاي جمع آوري شده از طريق ديگر به غزه اعزام خواهد شد.
وي اضافه کرد: رژيم صهيونيستي مسئله کمک به محاصره شدگان در غزه را سياسي کرده است و ما نمي خواهيم اين نوع اقدامات انساندوستانه سياسي شود زيرا براي ما مهمتر از همه شکسته شدن محاصره غزه است.
شيخ الاسلام تاکيد کرد: اسرائيل با ارسال نامه اي به سازمان ملل اعلام کرده است که حضور کشتي هاي لبناني و ايراني در منطقه غزه نشانه جنگ با اين رژيم است و با آن برخورد خواهد شد.
وي گفت : براي اينکه اين بهانه از دست رژيم صهيونيستي گرفته شود، کمک هاي جمع آوري شده براي مردم مظلوم غزه بدون نام ايران و از شيوه هاي ديگر به اين منطقه ارسال خواهد شد.
وي افزود: از نظر قوانين بين المللي اقدامات رژيم صهيونيستي در جلوگيري از رساندن کمک به مردم در محاصره غزه محکوم است اما اين رژيم هيچ گونه احترامي براي قوانين بين المللي و انساني قائل نيست.
وي ادامه داد: کمک هاي جمع آوري شده توسط جمعيت هلال احمر به غزه قرار بود ارسال شود و اين کمک ها شامل مواد غذايي ، دارويي ، لوازم ساختماني و مايحتاج زندگي بود.
وي تاکيد کرد: شکستن محاصره غزه که امروزه به عنوان يک خواست بين المللي شده است از مهمترين دغدغه ها در اين زمينه است و ما هم تمام تلاش خود را در صحنه هاي مختلف بين المللي خواهيم کرد تا اين محاصره شکسته شود.
وي اظهار کرد: تمامي مردم آگاه دنيا اقدامات رژيم صهيونيستي بويژه حمله کماندوهاي اين رژيم به کشتي ترکيه اي حامل کمک هاي مردمي به غزه را محکوم مي کنند و خواستار شکسته شدن اين محاصره هستند.
وي افزود: اينک رژيم صهيونيستي در شرايط دشوار قرارگرفته است و هر روز از مواضع خود عقب نشيني مي کندو اين نشان دهنده آن است که عمر اين رژيم بسر آمده است و مقاومت مردم فلسطين پيروز خواهد شد.
وي همچنين اظهار کرد: اقدامات وحشيانه رژيم غاصب اسرائيل موجب شده است تا درشرايط فعلي هزينه هاي کمک هاي مردمي به غزه افزايش يابد و به دليل اينکه اين رژيم اعلام کرده است کشتي هاي وارد شده در اين منطقه را مصادره مي کند کسي حاضر به اجاره دادن کشتي نيست.
وي اظهار اميدواري کرد : فشارهاي بين المللي هر روز بر اين رژيم بيشتر و موجب عقب نشيني و شکست محاصره غزه شود.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
Present, hesperus, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان