در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

سه ماهواره ايراني در نوبت پرتاپ

توسط HORLIKAN » يکشنبه 6 تیر 1389 21:30

جانشين صنعت سامانه‌‏هاي فضايي ايران در تشريح دستاوردهاي فضايي كشور با بيان اينكه مراحل تستهاي مشترك و آماده سازي پرتاب سه ماهواره ملي طلوع، نويد و مصباح 2 در دست اقدام است گفت: پيش بيني مي شود امسال چند پروژه فضايي ديگر در كشور عملياتي شود.
سيد مهدي موسوي بادجاني با اشاره به برنامه هاي درنظر گرفته شده براي ساخت و پرتاب ماهواره هاي فضايي گفت: سال گذشته از نمونه ماهواره هاي ملي طلوع، نويد و مصباح 2 رونمايي شد و هم اكنون اين ماهواره ها در نوبت زمان بندي براي پرتاب قرار گرفته اند.
وي با بيان اينكه سه ماهواره مذكور احتمالاً از طريق پرتابگر بومي در مدار قرار مي گيرند و در شرايطي نيز ممكن است براي برخي ملاحظات مديريتي از پرتابگرهاي خارجي هم كمك گرفته شود افزود: احتمالا ماهواره طلوع با پرتابگر ملي سيمرغ در مدار قرار خواهد گرفت.
موسوي بادجاني كاربرد ماهواره ملي طلوع را كه اولين ماهواره سنجشي بومي كشور است براي تصاوير عملياتي و سنجش از دور عنوان كرد و گفت: ماهواره نويد ماهواره تحقيقاتي دانشگاهي است و مصباح 2 نيز ماهواره اي مخابراتي و ورژن اصلاح شده و توسعه يافته مصباح 1 است.
اين مقام مسئول با تاكيد بر اينكه زمان پرتاب ماهواره هاي در دست ساخت به فضا از سوي مسئولين مربوطه در زمان مناسب اعلام مي شود گفت: اگرچه برنامه پرتاب اين سه ماهواره در دستور كار سازمانها قرار دارد اما پرتاب ماهواره به فضا مستلزم آماده سازي پرتابگر و سايت پرتاب نيز است.
به گفته وي برنامه هاي فضايي كشور در سال جاري تنها به اين سه ماهواره ختم نمي شود و كشور به طور قطع برنامه هاي ديگري نيز در دستور كار دارد.
جانشين صنعت سامانه‌‏هاي فضايي صنايع الكترونيك ايران با بيان اينكه ماهواره هاي فضايي بيشتر جنبه تحقيقاتي و عملياتي دارند گفت: بهره برداري، ارتباط گرفتن و پايدار كردن سيستم از جمله اقدامات فني است كه پس از پرتاب ماهواره به فضا نيز انجام مي پذيرد.
موسوي بادجاني همچنين در مورد ماهواره زهره كه چندين سال است وضعيت آن نامعلوم است به مهر گفت: ماهواره زهره كه براي نقاط مداري تعريف شده از نظر اندازه و كاربرد با ماهواره هايي كه سال هاي گذشته رونمايي شده اند متفاوت است و براي قرار گرفتن در مدار GEO نيازمند اجراي برخي مقدمات از سوي ايران و طرف خارجي است.
وي در گفتگو با خبرنگار مهر با تاكيد بر اينكه اين ماهواره تامين نيازمندي در بخشهاي مخابراتي و تلويزيوني را عهده دار خواهد بود گفت: از نظر عملياتي وظايف براي ماهواره زهره تعريف شده است كه با نمونه هاي ديگر ماهواره هاي داخلي از نظر كاربري متفاوت است.
اين مقام مسئول خاطرنشان كرد: پروژه ماهواره زهره در دست اقدام وزارت ارتباطات است و مذاكرات مفصلي نيز دراين خصوص با طرف خارجي اين پروژه انجام شده و در حال انجام است.

نقل از : itanalyze.com
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
كيارش, Reza6662, رضاخان, Shahbaz, CAPTAIN PILOT, FREE MAN, MOHAMMAD JAFAR, SAMAN, AGeNiS1, Mahdi1944

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

837

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اردیبهشت 1388 17:10

آرشيو سپاس: 2090 مرتبه در 595 پست

Re: سه ماهواره ايراني در نوبت پرتاپ

توسط میهن پرست » دوشنبه 7 تیر 1389 14:28

احتمالا چون اسمش زهره بود مشکل دار شد.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان