جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6801

تشکر کرده: 1682 مرتبه
تشکر شده: 8438 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

فرانسه براي فروش جنگنده رافال به هند تلاش مي کند

توسط sinaset » شنبه 12 تیر 1389 17:36

فرانسه براي فروش جنگنده رافال به هند تلاش مي کند
پاريس – فرانسه که هنوز درپي جذب مشتري براي جنگنده هاي رافال خود است، با برگزاري رزمايش هاي مشترک با هند و تلاش براي اثبات کارامدي اين هواپيماها، مي کوشد در مناقصه نيروي هوايي اين کشور برنده شود.

اين رزمايش ها در ادامه تمرين هاي مشترک دو کشور که از سال 2008 آغاز شده، هفته گذشته با حضور سه اسکادران نيروي هوايي هند و يک اسکادران فرانسوي در "ايستر" انجام شد.
نيروي هوايي هند در چارچوب اين مناقصه قصد دارد 126 فروند هواپيما به ارزش 12 ميليارد دلار، شامل 18 فروند آماده پرواز و 108 فروند به صورت ساخت در محل، خريداري کند.
با حضور رقيباني مانند امريکا و روسيه که رزمايش هاي مشترکي را با هند برگزار مي کنند، فرانسوي ها بخت کمتري در اين مناقصه دارند. بويژه اينکه جنگنده رافال با ناکامي در فروش خارجي، نامشخص بودن توانايي عملياتي و سقوط در تمرين را نيز در پرونده خود دارد.
در همين حال آلمان نيز به اين صحنه رقابت پرسود وارد شده و آمادگي خود را براي سازمان دهي تمرين هاي مشابه ابراز کرده تا شايد بتواند هواپيماهاي "تيفون ئي اف 2000" را به هند بفروشد.
نيکلا سارکوزي"، رييس جمهوري فرانسه در ژانويه 2008 از هند ديدار و در روز ملي کشورش در سال گذشته نيز از رييس جمهوري هند به عنوان ميهمان افتخاري پذيرايي کرد.
او قرار است قبل از پايان سال 2010 بار ديگر به دهلي نو برود و به نوشته لوپوئن در خلال سفر آتي خود در مورد نوسازي پنجاه فروند هواپيماي ميراژ 2000 مدل H نيروي هوايي هند گفت و گو خواهد کرد هرچند يک شرکت رژيم صهيونيستي به نام "البيت سيستم" در اين معامله پرسود دو ميليارد دلاري رويا روي شرکت فرانسوي "تلز"(Thales) قرار گرفته و به رقابت مشغول است.
بنا بر آخرين آمارها، فرانسه در ميان کشورهاي اتحاديه اروپا پنجمين شريک اقتصاي هند است و همچنين در ميان سرمايه گذاران خارجي هفتمين جايگاه را به خود اختصاص داده است.
فرانسه همچنين سالانه 2/05 درصد از صادرات هند را جذب مي کند اين درحالي است که کالاهاي فرانسوي جاذبه زيادي ميان هندي ها ندارد بطوريکه آخرين آمارهاي در دسترس، نشان مي دهد تنها 1/3 درصد از کالاهاي وارداتي هند، فرانسوي است.
منبع:خبرگزاری ایرنا
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
Mahdi1944, SAMAN, Reza6662, CAPTAIN PILOT, hamed_713

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان