در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 91 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

یک معافیت جدید برای خدمت سربازی

توسط HORLIKAN » دوشنبه 14 تیر 1389 11:27

مديركل مشمولان ستادكل نيروهاي مسلح از متمركز شدن رسيدگي به معافيت‌ها و كسر خدمت ايثارگران و بسيجيان خبرداد.


سردار كمالي افزود: افرادي كه مشمول معافيت‌ها و كسر خدمت ايثارگران و بسيجيان مي‌شوند، پيش از اين بايد پس از اعزام به خدمت براي استفاده از اين معافيت‌ها اقدام مي‌كردند، اما با توجه به طرح متمركز شدن رسيدگي به معافيت‌ها و كسر خدمت ايثارگران و بسيجيان، اين افراد مي توانند پيش از اعزام با مراجعه به دفاتر پليس +10 مدارك خود را ارائه دهند.

وي افرادي كه پدرانشان جانباز و يا رزمنده هستند را از مشمولان اين طرح عنوان كرد و افزود: به ازاي هر درصد از جانبازي 22روز و به ازاي هر ماه خدمت رزمندگان 18 روز از مدت خدمت سربازي مشمولان كسر مي شود.

سردار كمالي خاطرنشان كرد: مهلت اين مقررات تا پايان سال 89 است و در اواخر امسال اصلاح و يا تغيير اين مقررات مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

همچنين مديركل مشمولان ستادكل نيروهاي مسلح از فراهم شدن امكان استفاده از معافيت مشمولاني كه كفالت خواهر مجرد خود را بر عهده دارند خبرداد و به ايسنا گفت: براساس مصوبه ستاد كل نيروهاي مسلح تنها تا پايان سال جاري، مشمولاني كه تنها برادر سالم بالاي 18 سال بوده و پدر خود را از دست داده و يا پدر به شدت بيمار بوده و نياز به مراقبت دارد، مي‌توانند در صورت داشتن خواهر بدون‌ همسر از كفالت خواهر براي معافيت از سربازي استفاده كنند.

وي خاطرنشان كرد: طبق ماده 126 آيين‌نامه اجرايي قانون خدمت سربازي، در رابطه با تنها برادر خواهري كه تا 24 سالگي مجرد بوده و پدر خانواده هم در قيد حيات نباشد و يا به شدت بيمار باشد، كفالت خواهر براي معافيت از سربازي مدنظر قرار مي‌گيرد، اما در حال حاضر با توجه به مصوبه نيروهاي مسلح، سن خواهر مدنظر نيست و مشمولي كه داراي ويژگي‌هاي مذكور هستند، بدون در نظر گرفتن سن خواهر مي‌توانند از اين معافيت تنها تا پايان امسال استفاده كند.منبع خبر : عصرايران - http://www.asriran.com/fa/print/123994
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
nt, noora, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: herkany و 7 مهمان