در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1851

تشکر کرده: 247 مرتبه
تشکر شده: 291 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 اسفند 1388 15:42

محل سکونت

کرمان/رفسنجان

آرشيو سپاس: 13002 مرتبه در 1657 پست

رتبه امید به زندگی ایران در جهان

توسط AGeNiS1 » دوشنبه 14 تیر 1389 18:49

واحد مرکزی خبر: ایران در بین کشورهای متوسط جهان، در رتبه هفتم امید به زندگی قرار دارد.

رئیس مرکز تحقیقات سیاستگذاری سلامت استان فارس در کارگاه بین المللی امید به زندگی در شیراز گفت: سه شاخص سطح سواد، درآمد و امید به زندگی از معیارهای رتبه بندی توسعه سلامت هر کشور به شمار می رود.

دکتر لنکرانی افزود: متوسط طول عمر در ایران 72 سال است و این عدد از متوسط طول عمر جهانی 6 سال بیشتر و از متوسط عمر کشورهای پیشرفته، 9 سال کمتر است.

وی متوسط طول عمر را در تهران و گیلان از سایر استانها بیشترین و استان سیستان و بلوچستان را کمترین میزان متوسط طول عمر اعلام کرد.

همچنین دکتر مننتی manenti نماینده سازمان بهداشت جهانی در این کارگاه با اشاره به اینکه ایران در 30 سال اخیر پیشرفت خوبی در زمینه امید به زندگی دارد افزود: در این کارگاه میـزان دسترسی مردم به سلامت ، بیکاری ، وضعیت اقتصادی ، علـل و عوامل تغییرات جهانی طول عمر، ارتباط طول عمر وسلامت افراد جامعه درکارگاه بین المللی امید به زندگی بررسی می شود.

کارگاه بین المللی امید به زندگی با حضور 100 کارشناس داخلی و خارجی به مدت 2 روز جدیدترین مطالعات تئوری و عملی افزایش طول عمر و امید به زندگی را بررسی می کنند.

این همایش که از امروز در شیراز آغاز شده با همکاری دانشگاه لیدن (liden) هلند، سازمان بهداشت جهانی و صندوق توسعه و جمعیت سازمان ملل متحد برگزار شده است.
  
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
اگـه شاخی شَـکّ ندارم که گـاوی... اگه فکر میکنی خیلی بالایـی بیزحمت یه چندتـا موز بنداز پایین ... اگـه شیـری با کیکمیخوریـمـت ... اگه پرچمت بالاسـت بیزحمت دستـمالـو بگیر پـــرچــــم مارو هم تمیـز کُن

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب AGeNiS1 تشکر کرده اند:
Reza6662, sinaset

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 13 مهمان