در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1851

تشکر کرده: 247 مرتبه
تشکر شده: 291 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 اسفند 1388 15:42

محل سکونت

کرمان/رفسنجان

آرشيو سپاس: 13002 مرتبه در 1657 پست

فناوري‌هايي كه 20 سال بعد سراغ ما مي‌آيند

توسط AGeNiS1 » شنبه 19 تیر 1389 12:36

كارشناسان با شركت در كنفرانس "انجمن آينده‌نگران دنيا " از فناوري‌هايي سخن به ميان آورده‌اند كه هم‌اكنون در اختيار ما قرار نگرفته‌اند و مي‌توانند خدمات گسترد‌ه‌اي را ارايه دهند.

به گزارش پي‌سي‌ورلد، در حال حاضر فناوري‌هاي پيشرفته‌اي وجود دارد كه هر كدام از آ‌نها رفع بخشي از نيازهاي روزمره مردم را برعهده دارند شركت‌كنندگان در اين كنفرانس ادعا مي‌كنند كه طي 20 سال آينده نانوتكنولوژي قابليت‌هاي خود را براي زندگي روزمره همه مردم نمايان مي‌كند و طيف گسترده‌اي از خدمات از درمان جراحات گرفته تا ساخت ربوت‌هاي پيشرفته به كمك آن انجام مي‌شود.

دانشمندان هم‌اكنون موفق شده‌اند با استفاده از نانوتكنولوژي به محدوديت‌هاي خود در علوم زيست‌شناسي فائق آيند و سيستم‌هاي پيشرفته و هوشمندي را در مقابل با آنچه كه سيستم ژنتيك انسان اجازه مي‌دهد، توليد كنند.

"وندل والاچ " از دانشگاه ييل آمريكا هم‌اكنون اين فناوري را توسعه داده است و پيش‌بيني مي‌كند كه در سال‌هاي آتي به صورت گسترده از آن استفاده شود.

وي اگرچه به استفاده گسترد‌ه از اين فناوري در آينده نزديك اميدوار است، اما اعلام مي‌كند كه ما هنوز دانش كاملي در مورد انسان نداريم و اين امر مي‌تواند توليد دستگاه‌ها و ابزارهاي پيشرفته‌تر در آينده باعث شود تا آن‌ها جايگزين سيستم‌هاي محدود امروزي شوند.

والاچ معتقد است كه علم كنوني بشر به رفع پيچيدگي‌هاي ذهني انسان، توليد ربوت‌هاي هوشمند با قابليت‌هاي زباني و طرح پرسش‌هايي پيرامون حل مشكلات ربوت‌ها محدود شده است كه اين مسئله مي‌تواند از سرعت توسعه علم در دنيا بكاهد.
  
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
اگـه شاخی شَـکّ ندارم که گـاوی... اگه فکر میکنی خیلی بالایـی بیزحمت یه چندتـا موز بنداز پایین ... اگـه شیـری با کیکمیخوریـمـت ... اگه پرچمت بالاسـت بیزحمت دستـمالـو بگیر پـــرچــــم مارو هم تمیـز کُن

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب AGeNiS1 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, MOHAMMAD JAFAR, oweiys, sokuteasemuni

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان