در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 91 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

آماده باش کامل برای مقابله با قطع یک‌باره فروش بنزین به ایرا

توسط HORLIKAN » دوشنبه 21 تیر 1389 13:14

آماده باش کامل برای مقابله با قطع یک‌باره فروش بنزین به ایران

فارس به نقل از معاون امور بین‌الملل وزیر نفت نوشت: ما از بابت بنزین هیچ مشکلی نداریم و اگر توتال و یا هر شرکت دیگر هر رفتاری نشان دهند، آینده همکاری خود را نه تنها به ما بلکه به همه کشورهایی که حرکات آنها را رصد می‌کنند، نشان خواهند داد.

حسین نقره‌کار شیرازی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: ما 30 سال است که با مدلهای مختلف پدیده تحریم مواجه بوده‌ایم و مانند ورزشکارانی که با تمرین روی فرم می‌آیند ما نیز با چالش با این تحریم‌ها روی فرم آمده‌ایم.
وی با تاکید بر اینکه هر زمان فشارهای بین‌المللی اضافه شده امکان توجه به تولید داخل در کشور و افزایش توانمندی نیروی انسانی افزایش یافته است، افزود: در بسیاری کشورها این را با سرافرازی بیان می‌کنیم که می‌توانیم خدمات فنی - مهندسی در اختیار شما قرار دهیم که معنای آن عرضه نیروی انسانی توانا در بالادستی نفت و گاز در دریا و خشکی و در پالایش و پخش پتروشیمی‌ها است.
نقره‌کار تصریح کرد: تکنولوژی‌ ما از برخی کشورها ضعیف تر است اما امروزه بیش از 70 درصد تجهیزات صنعت نفت در داخل کشور ساخته می‌شود که از تکنولوژی‌های پیشرفته تا ساده را شامل می‌شود.
وی اضافه کرد: در کمتر از 30 درصد تجهیزات به خارج وابسته هستیم که آن هم به معنای وابستگی مطلق نیست و امکان جایگزینی آنها را داریم اما ممکن کیفیت سطح بالایی نداشته باشد، اما چشم ما به دروازه‌ها برای ورود کالا نیز دوخته نشده است.

نقره‌کار شیرازی با اشاره به موضوع تحریم بنزین ایران از سوی آمریکا گفت: در مورد بنزین بارها گفته‌ایم که مشکلی نداریم و از زمانی که ما ‌گفتیم مشکلی نداریم، همان کشورهائی که مجبور به پذیرش و اجرای تحریم علیه ما هستند بارها گفته‌اند ما در تیم حریف بازی نمی‌کنیم و ترجیح می‌دهیم همراه شما بازی کنیم.
وی افزود: ما در حال حاضر 45 میلیون لیتر در روز تولید بنزین داریم و زمینه‌کار را به‌ گونه‌ای فراهم کرده‌ایم که در داخل هیچ کمبودی نداشته باشیم و حتی اگر تمام فروشندگان یکجا اقدام به توقف فروش کردند، مشکلی ایجاد نشود. گرچه هرگز این اتفاق نمی‌افتد و فروشندگان در رقابت فروش محصولات خود قرار دارند.
نقره‌کار گفت: اگر چنین اتفاقی بیفتد در عرض 2 ماه پتروشیمی‌های ما امکان تولید اضافه 17 میلیون لیتر را دارند و 5 - 6 میلیون لیتر باقی مانده تا 23 میلیون لیتر واردات بلافاصله قابل جایگزینی است.
وی اضافه کرد: از زمانی که وارد نظام سهمیه‌بندی شدیم هم کنترل‌های لازم قابل انجام است و هم از هدر رفتن بنزین و گازوئیل و نفت سفید جلوگیری می‌شود؛ در عین حال از زمانی که مرزها کنترل شد مسئله قاچاق سوخت تا حدود زیادی برطرف شد و مصرف بی‌رویه نیز کنترل شده است.

معاون امور بین‌الملل وزارت نفت با بیان اینکه در همین شرایط سخت هفت پالایشگاه در حال ساخت است، اظهار داشت: در حال حاضر 9 پالایشگاه فعال داریم که روزانه 1.6 میلیون بشکه نفت را تحویل می‌گیرد و 44 میلیون لیتر بنزین، 95 میلیون لیتر گازوئیل و میزان بالایی از نفت سفید و دیگر محصولات را ارائه می‌دهد.
وی با تاکید بر اینکه در رابطه با این محصولات ظرف 2 سال و نیم آینده ما به صادرکننده‌های عمده‌ می‌پیوندیم، گفت: زمانی که صادرکننده خواهیم بود تولید داخل (ظرفیت پالایشگاههای) ما حداقل یک میلیون بشکه نفت بیشتر می‌شود ، چنانکه اگر بخواهیم از خام فروشی نفت جلوگیری کنیم، همه دنیا به این محصولات نیاز خواهند داشت چون پالایشگاه هزینه زیادی دارد و برای هر پالایشگاه 100 هزار بشکه‌ای لااقل 2 تا 2.2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز داریم.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
Mahdi1944, hesperus, رضاخان

Furious Poster

Furious Posterno avatar
پست ها

364

تشکر کرده: 1009 مرتبه
تشکر شده: 129 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 آبان 1387 17:43

آرشيو سپاس: 508 مرتبه در 182 پست

Re: آماده باش کامل برای مقابله با قطع یک‌باره فروش بنزین به

توسط chad » دوشنبه 21 تیر 1389 17:53

من شنيدم چندتا هواپيماي خطوط هوايي ايران تو فرودگاههاي اروپا با مشكل تهيه ي بنزين مواجه شدند

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

837

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اردیبهشت 1388 17:10

آرشيو سپاس: 2090 مرتبه در 595 پست

Re: آماده باش کامل برای مقابله با قطع یک‌باره فروش بنزین به

توسط میهن پرست » سه شنبه 22 تیر 1389 11:23

انشالله این پالایشگاه های  جدید به زودی وارد مدار خواهند شد.تا دیگر بنزین کارتی برای بازی غربی ها نباشد.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

New Memberno avatar
پست ها

4

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 8 مرداد 1389 18:22

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آماده باش کامل برای مقابله با قطع یک‌باره فروش بنزین به

توسط khosrokhan » جمعه 8 مرداد 1389 19:57

امیدوارم افتتاح این پالایشگاهها همچون بیشترپروژه های قبلی ازقبیل آزادراه تهران شمال یا نیروگاه بوشهر،به سرعت گیرهای متعدد مانند ضعف مدیریتی،تمام شدن بودجه در میان کار و دوباره کاری برخورد نکند..
تازه اگه قرار باشه پتروشیمی ها تولید بنزین کنندحتما مجبورند تولیدات اصلی اولیه خود را کاهش بدهند که اینهم صتابع پایین دستی پتروشیمی را با مشکل مواد اولیه روبرو خواهد کرد.


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان