در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 8 تیر 1387 13:22

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

خرید خودرو

توسط FARZAD JALILIAN » سه شنبه 22 تیر 1389 13:41

من حدود 20 میلیون تومان پول دارم و می خواهم یک خودرو بخرم. قبلاً 6 سال یکدستگاه 206 تیپ 2 داشتم اما از آن خسته شده بودم به نظر شما چه ماشینی بخرم؟ یک مزدا یا زانتیای مدل پایین یا سمند سورن با موتور tu5؟

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
23

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 19 آذر 1388 12:57

آرشيو سپاس: 48 مرتبه در 15 پست

Re: خرید خودرو

توسط ac800fr » سه شنبه 22 تیر 1389 16:26

مزدا

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

توسط SHAHRAM » سه شنبه 22 تیر 1389 16:32

FARZAD JALILIAN,  سلام خدمت دسوت عزیز،البته اطلاعات بنده بسیار کمتر از اینه که مشاوره خودرو بدم اما تجربه بنده در داشتن سمند سورن برای شما شاید جالب باشه..
این ماشین که مدل جدید(در حقیقت فیس لیفت شده سمند معمولی) هست.که به دلیل استفادهه از الیاژ جدید در بدنش نسبت به سمند معمولی بسیار ضعیف تر هست.
مشکل طراحیش هم که دیده میشه و مشکل ایرودینامیک جلو پنجرش که هنوز فکری به حالش نشده...
کیفیت فوق پایین  رنگ بده و سپر که بعد مدتی میریزه هم مد نظر قرار بدید.

موتور مورد نظر هم مشکل گشتاور پایین(در تست عملی نه در نوشتار) داره که کم مصرف تر بودنش به موتور های معمولی شاید دلیلی براش باشه..
و مشکلات مختلف که سمند داره...
در کل خرید lx در مقابل سورن بهتر به نظر میرسه...الان ال ایکس دوگانه سوز 16 تومن شده..

به نظر من اگر براتون ممکن باشه مدل های تمیز خودرو مگان رو هم مدنظر داشته باشید.چون زانتیا کم کم داره از دور خارج میشه(به دلیل پایان پشتیبانی قطعه از طرف سیتروئن)..و مدل های 87 به بعدش فوق العاده افت کیفیت کردند که دلیلی جز چینی شدن قطعاتش نمیشه اورد به نظر.
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, SAMAN, Reza6662

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

توسط SAMAN » سه شنبه 22 تیر 1389 19:33

سلام

بنده پیشنهاد می کنم,  سمند سورن یا سمندLX دوگانه سوز با موتور پایه گاز سوز راخریداری کنید.

بزرگترین مزیت سورن داشتن  کیسه هوا/ ترمز های بسیار عالی و وزن سبک تر نسب تبه سمند های LX است. (هر چند جناب شهرام می فرمایند که بدنه ضعیف تر شده لیکن سبکتر شده است)

سورن دارای چراغ های فوق العاده می باشد که رانندگی در شب را واقعا" میسر می کند. چراغ ها  در داخل خودرو تنظیم می شوند.

سیستم صوتی نصب شده  از طرف کمپانی روی سورن نسبت به LX بسیار قدرتمند تر و بهتر است.

بزرگترین مشکل سمند سورن در حال حاضر سوخت و بنزین هست که در شرایط کنونی هم مشخص نیست چه وضعی پیش می آید. چون موتور پایه گازسوز نیست, یقینا" بعدا" با مشکل مواجه خواهد شد.

پس اگر مساله سوخت برای شما مهم است سمند LX با موتور پایه گازسوز تهیه کنید چون این موتور با گاز CNG هیچ مشکلی نداشته و دقیقا" مشابه بنزین به سرعت های مطلوب در جاده های مطلوب می رسد . این نمونه سمند دارای موتور 16 سوپاپ و قدرتی بی نظیر است.گفته می شود موتور ملی روی این نوع سمند سوار شده است.
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SAMAN تشکر کرده اند:
SHAHRAM

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1117

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 آبان 1386 15:56

ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس

آرشيو سپاس: 1294 مرتبه در 446 پست

توسط big-man » سه شنبه 22 تیر 1389 19:43

دوست عزیز من شخصا پرشیا ELX رو پیشنهاد میدم................

چون مثل غول عمل میکنه....

قدرت موتور.
دید ماشین.
امکانات .
صندلی و .......

206 اس دی هم بد نیست..........

ولی پرشیاELX محشره
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

Major

Major

نماد کاربر
97

تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1387 22:10

آرشيو سپاس: 1442 مرتبه در 93 پست

توسط Ali Heydari » سه شنبه 22 تیر 1389 20:26

نظر دوستان جالب بود.
من تعدادی از خودرو های داخلی رو آزمایش کردم
رنو5،پیکان،آردی،206 (3 دستگاه ) 405(3 دستگاه)پاترول ،پراید  سمند lx و ریو در نهایت پژو پارس که هم معمولی داشتم و هم elx دارم.
هر کدام از این خودرو ها یک مشکلی داشتند.
بهترین ماشینی که داشتم پژو 405 مدل 82 با موتور 1.8 بود.
چون بحث دوست عزیزمون حدود 20 میلیون هست دایره انتخاب فقط محدود به خودرو های ساخت داخل می شوند.
ماشین دست دوم خارجی هم خوبه اما من بر این عقیده هستم که خودرو دست دوم به خرج افتاده و باید از این پس خرج های سنگینی انجام بدید.
کیفیت خودرو از سال 84 با پس رفت روبرو شده.
خدمات پس از فروش هم افتضاحه.
در این سال ها فقط به تولید فکر کردن و کیفیت فدای کمیت شده.
من پیشنهاد خاصی نمی تونم داشته باشم.
فقط در جواب دوستمون که پارس elx  رو پیشنهاد کردند باید عرض کنم این ماشین الان جز بی کیفیت ترین محصولات ایران خودرو هست.
ایرادات عجیب و غریبی داره که اگر تمایل داشتید من در این تاپیک توضیحاتی ارائه می کنم.
این خودرو به اسم خودروی با کیفتیست
وقتی خریداری کردید تازه متوجه می شید که چه اشتباه بزرگی انجام دادید.
خودرو بنده مدل اسفند 88 هست و  5000 تا کار کرده و تا الان نزدیک به800000 تومان هزینه تعمیرات آن شده.
اگر تمایل داشتید لیست خدمات ارائه شده توسط نمایندگی و مدت تعمیرات رو هم عرض می کنم.
قصدم تخریب خودرو ساز ایرانی نیست.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ali Heydari تشکر کرده اند:
Reza6662, SHAHRAM, SAMAN, MOHAMMAD JAFAR