در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 89 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

احتمال عدم اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها

توسط HORLIKAN » شنبه 26 تیر 1389 12:03

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، "سید عماد حسینی" معتقد است که دولت در مسیری می‌رود که قانون هدفمند کردن یارانه‌ها اجرا نشود.
وی با اشاره به آنچه که «اعلام عدم التزام دولت به آغاز اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در مهر ماه از سوی سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی» می‌خواند، وضعیت فعلی را دلیلی بر قصد دولت بر عدم اجرای این قانون دارد.
هدفمند کردن یارانه‌ها، طرحی است که رئیس‌جمهور در دولت نهم آن را به مجلس ارائه کرد و پس از تصویب در مجلس، به دولت دهم برای اجرا ابلاغ شد.
قانون هدفمند کردن یارانه ها دولت را ملزم می کند که در فاصله پنج سال بنزین، گازوئیل، برق، گاز و دیگر کالاها و خدمات را به قیمت های منطقه‌ای و بین‌المللی به مصرف کنندگان داخلی بفروشد.

کارشناسان و اقتصاددانان نگران عواقب اقتصادی، سیاسی و اجتماعی این طرح هستند و آن را «حساس» توصیف می‌کنند گرچه محمود احمدی‌نژاد معتقد است این طرح، «مناسبات اقتصادی را عوض می‌کند» و حرف منتقدان و مخالفان این طرح را قبول ندارد.
حسینی، نماینده قروه به مهر گفت قانون مجلس، میزان اعتبار هدفمند کردن یارانه‌ها و معیارهای آن را مشخص کرده است.
به عقیده سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، به تاخیر انداختن اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، نمونه بارز و مشخصی از قانون‌شکنی دولت است.
در یک ماه اخیر، جمعی از نمایندگان مجلس مانند علی لاریجانی، احمد توکلی و غلام‌رضا مصباحی‌مقدم به شدت از «گردن‌کشی علیه قانون» و قانون‌شکنی دولت می‌خوانند، انتقاد کرده‌اند.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفته بود عدم اجرای قانون، گردن‌کشی است و مجلس با آن مقابله خواهد کرد.

در روز دوم فروردین نیز نائب رئیس وقت مجلس شورای اسلامی، محمدرضا باهنر گفته بود عدم اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها بوسیله دولت، «تخلف محسوب می‌شود.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

   


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان