در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

714

تشکر کرده: 97 مرتبه
تشکر شده: 146 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

كارت ملي، جايگزين دفترچه خدمات‌درماني مي‌شود

توسط Erratic » سه شنبه 29 تیر 1389 22:32

كارت ملي، جايگزين دفترچه خدمات‌درماني مي‌شود
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

خدمات و رفاه- مديرعامل سازمان بيمه خدمات‌درماني گفت: پوشش بيمه خدمات درماني از طريق «كارت ملي» به‌صورت آزمايشي در تهران اجرا مي‌شود
رحمت‌الله حافظي در اين‌باره افزود: درصورت اجراي اين طرح، بيمار در مراجعه به پزشك به جاي دفترچه خدمات‌درماني کارت ملی خود را ارائه مي‌كند. وي گفت: از طريق سامانه رايانه‌اي و با ثبت كد ملي، فرد تحت پوشش بيمه خدمات‌درماني شناسايي شده و پس از آن پزشك نسخه درماني خود را مي‌نويسد و براي ارائه دارو در داروخانه‌ها هم بيمه شده توسط كارت ملي شناسايي مي‌شود.
مديرعامل سازمان بيمه خدمات درماني اظهار كرد: مرحله نخست استفاده از كارت ملي در بيمه خدمات‌درماني حدود 4تا 5ماه آينده به‌صورت آزمايشي در بعضي از مناطق تهران به اجرا در مي‌آيد و بعد از پايش طرح به‌تدريج به ساير مناطق تهران و درصورت تأمين اعتبار و زير ساخت‌هاي لازم به ساير نقاط ديگر كشور گسترش مي‌يابد.
وي افزود: اجرايي كردن مرحله دوم اين طرح كه طي آن هيچ كاغذي رد و بدل نمي‌شود و نيازي به نسخه پزشك هم وجود ندارد، نيازمند تكميل و ارتقاي فناوري‌هاي ارتباطي و اينترنت در كشور است، به‌گونه‌اي كه بايد مراكز درماني، مطب پزشكان، بيمارستان‌ها و داروخانه‌ها به‌صورت آنلاين با هم ارتباط داشته باشند.
وي ادامه داد: صدور كارت هوشمند سلامت در ارتقاي كيفيت خدمات درماني نقش مهمي دارد اما نيازمند منابع مالي بسيار و زمان‌بر است.
منبع:همشهری
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Erratic تشکر کرده اند:
nt, Mahdi1944, noora

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان