در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Furious Poster

Furious Posterنماد کاربر
پست ها

341

تشکر کرده: 17 مرتبه
تشکر شده: 27 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 مهر 1388 09:14

آرشيو سپاس: 1369 مرتبه در 262 پست

شگرد ایران در دست یابی فناوری نظامی قایق های تندرو بلدرانر

توسط saied tomcat » چهارشنبه 30 تیر 1389 14:41

شگرد ایران برای دست یابی به فناوری نظامی قایق های تندرو
ریویورک تایمز از شگرد های ایران در مقابل ایالات متحده پرده برداشت

ایران بافریب آمریکا به فناوری نظامی دست پیدا کرد
روزنامه نیویورک تایمز متن گزارشی را منتشر کرد که بر اساس آن دولت ایران توانسته است با فریب آمریکا فناوری پیشرفته بلدرانر-51 را به این کشور منتقل کند.ورود این فناوری پیشرفته به ایران از طریق مخفی کردن مالکیت کشتی ایرانی در شبکه شرکت های کشتیرانی شیل صورت گرفته است.شرکت شیل فعالیت های حمل و نقل دریایی را از اروپا تا آسیا انجام میدهد.
بر اساس این گزارش کشیتی ایرانی با پرچم هنگ کنک در روز 24 ژوئیه 2009 در بندر دوربان آفریقای جنوبی پهلو میگیرد.این در حالی است که دوربان در مسیر معمول شرکت کشتیرانی شیل قرار ندارد.این کشتی در بندر دوربان یک ساعت متوقف شده و این زمان کافی بود تا بتواند مححموله سری حاوی قایق تندرو بلدرانر-51 را بارگیری کند.این شناوی از سریع ترین قایق ها به شمار میآیدو مجهز به توربین های متعددی است.
همچنین نامی که بر روی کشتی در زمان ترک بندر دوربان نوشته شده بود(دیپلمات)بوده و پس از آن به سمت بندر عباس حرکت کرده است.اسناد این کشتی نشان میدهد که وابسته به شرکت (ستری شاین)و با مسئولیت محدود است. شش ماه قبل این کشتی با نام کلید ایران فعالیت میکرد و یکی از ناوگان شرکت کشتیرانی ایران بوده است.
نیویورک تایمز اضافه میکند:چند ماه پس از بارگیری در دروبان دولت آمریکا اعلام کرد که شرکت کشتیرانی ایران یکی از کشتی های خود را دوباره نامگذاری کرده و آن را در مجموعه ناوگان شرکت حمل و نقل دریایی ستری شایل قرار داده و آخرین مرتبه که از طریق سیستم ها الکترونیکی هویت این کشتی پیگیری شده مشخص گردید که این کشتی در بندر کراچی پاکستان مستقر و دارای مالکیت جدید اما مبهم است. در حقیقت کشتیی های کلید دیپلمات و آمپلفای همگی از نقشه ایران برای جلوگیری از اعمال محدودت های آمریکا بوده است.
>>ما در جنگ با آمریکا و تفاله های آمریکا هستیم <<


نیروی دریایی حافظ مرز آبی

ياد گرفتم که :
1. با احمق بحث نکنم و بگذارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند.
2. با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه مي کند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saied tomcat تشکر کرده اند:
un4given.1991, yasermym

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 10 مهمان