فرانسه درانتظار پاسخ برزيل به پيشنهادفروش جنگنده رافال است

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7373
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9246 بار
سپاس‌های دریافتی: 21578 بار
تماس:

فرانسه درانتظار پاسخ برزيل به پيشنهادفروش جنگنده رافال است

پست توسط sinaset » پنج شنبه 31 تیر 1389, 12:36 pm

فرانسه در انتظار پاسخ برزيل به پيشنهاد فروش جنگنده رافال است
پاريس - "هروه مورن" وزير دفاع فرانسه اعلام کرد در انتظار پاسخ برزيل به پيشنهاد خود براي فروش هواپيماي جنگي "رافال" است و "لولا" رييس جمهوري آن کشور وعده داده است که تا ده روز آينده تصميم خود را در اين زمينه اعلام کند.
  تصویر 
وي گفت: من به طور جدي ولي در آرامش در انتظار سخنان رييس جمهوري برزيل در اين خصوص در اخر ماه جاري ميلادي هستم.
"مورن" افزود: برزيل يکي از شريکهاي مهم در خريد سلاح از فرانسه است و تصميم گرفته است ارتش خود را بيشتر با صنايع نظامي فرانسه هماهنگ و مرتبط کند.
به گفته وزير دفاع فرانسه کشورش همچنين قصد دارد قرار داد فروش 51 هلي کوپتر را نيز با برزيل امضا کند و فروش زير دريايي به آن کشور نيز در دستور کار است.
فرانسه تاکنون به رغم تلاشها، رفت و آمدها و گفت و گوهاي فراوان با ديگر کشورها موفق به فروش خارجي اين هواپيماي جنگي نشده و تنها مشتري آن از زمان ساخت، ارتش اين کشور بوده است.
سال گذشته سارکوزي در يک فضاي تبليغاتي پرحجم که رسانه هاي فرانسه در مورد تصميم قطعي برزيل به خريد رافال ايجاد کرده بودند با "لولا" رييس جمهوري آن کشور ديدار کرد. اما نه تنها اين خبرها از سوي برزيل تاييد نشد بلکه "لولا" با برخوردي طنز آميز به فرانسه پيشنهاد کرد که قيمت رافال را تا 50 درصد کاهش دهد تا طلسم فروش آن شکسته شود.
رييس جمهوري برزيل علاوه بر درخواست تخفيف، گفته بود در صورتي مشتري خواهد شد که فرانسه فناوري ساخت اين جنگنده را نيز بدون محدوديت در اختيار برزيل قرار دهد.
کشورهايي که پيشنهاد فرانسه را دريافت مي کنند با توجه به پيچيده بودن سيستم اين هواپيما تمايلي به خريد و وارد کردن آن به ناوگان هوايي ارتش خود نشان نمي دهند.
فرانسه با اين اميد که بتواند براي ايجاد چند هزار ساعت کار به ويژه در دوره بحران اقتصادي و مالي اين کشور، صنايع ساخت اين جنگنده را از رکود بيش از 10 سال خارج کند، تلاشهاي زيادي را براي فروش اين جنگنده ها به کشورهاي آرام و غني خليج فارس به عمل آورده است.
کشورهاي غربي با ايجاد توهم تهديد و حتي از راه اختلاف افکني و ايجاد جنگها در ديگر کشورها سهم بزرگي از درامدهاي خود را از راه فروش سلاح و تجهيزات جنگي به دست مي آورند.
درصد قابل توجهي از اين تجهيزات سالها بدون کاربرد مي ماند و پس از مدتي، هزينه هاي هنگفت بازسازي و نوسازي آنها نيز به خريداران تحميل مي شود.
خبرگزاری ایرنا
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”