جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6535

تشکر کرده: 1661 مرتبه
تشکر شده: 8087 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

فرانسه درانتظار پاسخ برزيل به پيشنهادفروش جنگنده رافال است

توسط sinaset » پنج شنبه 31 تیر 1389 11:36

فرانسه در انتظار پاسخ برزيل به پيشنهاد فروش جنگنده رافال است
پاريس - "هروه مورن" وزير دفاع فرانسه اعلام کرد در انتظار پاسخ برزيل به پيشنهاد خود براي فروش هواپيماي جنگي "رافال" است و "لولا" رييس جمهوري آن کشور وعده داده است که تا ده روز آينده تصميم خود را در اين زمينه اعلام کند.

وي گفت: من به طور جدي ولي در آرامش در انتظار سخنان رييس جمهوري برزيل در اين خصوص در اخر ماه جاري ميلادي هستم.
"مورن" افزود: برزيل يکي از شريکهاي مهم در خريد سلاح از فرانسه است و تصميم گرفته است ارتش خود را بيشتر با صنايع نظامي فرانسه هماهنگ و مرتبط کند.
به گفته وزير دفاع فرانسه کشورش همچنين قصد دارد قرار داد فروش 51 هلي کوپتر را نيز با برزيل امضا کند و فروش زير دريايي به آن کشور نيز در دستور کار است.
فرانسه تاکنون به رغم تلاشها، رفت و آمدها و گفت و گوهاي فراوان با ديگر کشورها موفق به فروش خارجي اين هواپيماي جنگي نشده و تنها مشتري آن از زمان ساخت، ارتش اين کشور بوده است.
سال گذشته سارکوزي در يک فضاي تبليغاتي پرحجم که رسانه هاي فرانسه در مورد تصميم قطعي برزيل به خريد رافال ايجاد کرده بودند با "لولا" رييس جمهوري آن کشور ديدار کرد. اما نه تنها اين خبرها از سوي برزيل تاييد نشد بلکه "لولا" با برخوردي طنز آميز به فرانسه پيشنهاد کرد که قيمت رافال را تا 50 درصد کاهش دهد تا طلسم فروش آن شکسته شود.
رييس جمهوري برزيل علاوه بر درخواست تخفيف، گفته بود در صورتي مشتري خواهد شد که فرانسه فناوري ساخت اين جنگنده را نيز بدون محدوديت در اختيار برزيل قرار دهد.
کشورهايي که پيشنهاد فرانسه را دريافت مي کنند با توجه به پيچيده بودن سيستم اين هواپيما تمايلي به خريد و وارد کردن آن به ناوگان هوايي ارتش خود نشان نمي دهند.
فرانسه با اين اميد که بتواند براي ايجاد چند هزار ساعت کار به ويژه در دوره بحران اقتصادي و مالي اين کشور، صنايع ساخت اين جنگنده را از رکود بيش از 10 سال خارج کند، تلاشهاي زيادي را براي فروش اين جنگنده ها به کشورهاي آرام و غني خليج فارس به عمل آورده است.
کشورهاي غربي با ايجاد توهم تهديد و حتي از راه اختلاف افکني و ايجاد جنگها در ديگر کشورها سهم بزرگي از درامدهاي خود را از راه فروش سلاح و تجهيزات جنگي به دست مي آورند.
درصد قابل توجهي از اين تجهيزات سالها بدون کاربرد مي ماند و پس از مدتي، هزينه هاي هنگفت بازسازي و نوسازي آنها نيز به خريداران تحميل مي شود.
خبرگزاری ایرنا
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
Mahdi1944, رونین

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان