جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تشکر کرده: 1558 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

روسیه جنگنده فلانکرسو35صادرمی کند/پیش نویس قرارداد با لیبی

توسط sinaset » پنج شنبه 31 تیر 1389 13:36

تا پایان سال جاری؛
روسیه جنگنده فلانکر سو 35 صادر می کند/پیش نویس قرارداد با لیبی امضا شد
معاون مدیر عامل شرکت دولتی صادرات جنگ افزارهای روسیه موسوم به "روس آبارون اکسپرت" اعلام کرد: احتمالا روسیه اولین قرارداد صادرات هواپیماهای جنگنده فلانکر سو 35 را تا پایان سال جاری امضا می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانوستی، "الکساندر میخیف" روز گذشته در مراسم نمایش هوایی بین المللی فارنبوروق که در نزدیکی لندن برگزار شد، گفت: چندین کشور علاقه مند به خرید هواپیماهای جنگنده فلانکر سو 35 هستند و تاکنون پیش نویس قراردادی با لیبی امضا شده است.

قابلیتهای تکنیکی فلانکر سو 35 که نمونه اصلاح شده جنگنده سو 27 است، می تواند با جنگنده های نسل پنجم مقایسه شود.

جنگنده فلانکر سو 35 قابلیت حمل 8 تن سلاح را برای مسافت بیش از سه هزار و 550 کلیومتری معادل دو هزار و 200 مایلی بدون سوخت گیری دارد.  

بر اساس این گزارش اولین نمونه مدرنیزه جنگنده سو 35 ، سال 2007 در نمایش هوایی مکس خارج از مسکو ارائه شد و وزارت دفاع روسیه سال گذشته در نمایش هوایی مکس قراردادی را با شرکت تولید کننده این هواپیما به منظور خرید 48 جنگنده سو 35 امضا کرد.
منبع خبرگزاری مهر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
Persian Cat, رضاخان, sokuteasemuni, kayvan6079, SAMAN, Mahdi1944, @lirez@, Shahryar, oweiys, Ruozbeh, kandoo, shola, حسن2568, CAPTAIN PILOT, un4given.1991

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
198

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 19 اردیبهشت 1389 22:51

خانه

آرشيو سپاس: 646 مرتبه در 144 پست

Re: روسیه جنگنده فلانکرسو35صادرمی کند/پیش نویس قرارداد با لی

توسط kandoo » دوشنبه 4 مرداد 1389 21:39

روسیه به هر کشور یک حالی‌ داده به غیر از کشور دوست و برادر و همسایه " ایران " حتما یک سوپرایز واسه ما کنار گذاشته تا ببینیم چی‌ باشه !

Major

Major

نماد کاربر
575

تاريخ عضويت

پنج شنبه 7 دی 1385 14:14

آرشيو سپاس: 2337 مرتبه در 330 پست

توسط MOHAMMAD JAFAR » سه شنبه 5 مرداد 1389 10:37

kandoo نوشته است:روسیه به هر کشور یک حالی‌ داده به غیر از کشور دوست و برادر و همسایه " ایران " حتما یک سوپرایز واسه ما کنار گذاشته تا ببینیم چی‌ باشه !

وقتی ما خودمان نمی خواهیم که جنگنده جدید بخریم و یا حتی یک جنگنده یا جت آموزشی آبرومند بسازیم (عدم تخصیص بودجه کافی و یک سری مسائل دیگر)
و همه این ها را به هیچ(داشتن موشک زمین به زمین)می فروشیم کسی کاری می تواند بکند؟؟؟
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD JAFAR تشکر کرده اند:
sand_fighter, Norooz7032, Zox Faox, Ruozbeh, renger, azeRilA

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تاريخ عضويت

توسط sinaset » سه شنبه 5 مرداد 1389 11:07

MOHAMMAD JAFAR نوشته است:
kandoo نوشته است:روسیه به هر کشور یک حالی‌ داده به غیر از کشور دوست و برادر و همسایه " ایران " حتما یک سوپرایز واسه ما کنار گذاشته تا ببینیم چی‌ باشه !

وقتی ما خودمان نمی خواهیم که جنگنده جدید بخریم و یا حتی یک جنگنده یا جت آموزشی آبرومند بسازیم

سلام
ببخشید متوجه نمی شم
ما که جنگنده صاعقه ، و اذرخش را داریم ( همچنین پروژ نسل 5 جنگنده)
بعدش دوست من ارزش ساخت یک تراکتور(حتا یک دوچرخه)ساخت داخل 1000000000 بیشتر از خرید f35 وارداتیست
می دونی چرا ؟
چون بوی ارتقاع و ترقی را میده ، چون امید را میاورد، چون ما را نسبت به اینده خوش ببین می کند وچون ما را از حالت محتاجی در میاورد(ارمان های یک کشور مسلمان محتاج نبودن به هیچ کشوری)

خارج از مسائل بالا نابرد رنج گنج میسر نمی شود ، شما که فکر نمی کنید ما یک شبه بهترین جنگنده را بسازیم ؟
ما این صنعت را تنها چند دهه است شروع کردیم ، اونم زمانی این کار را می کنیم ، که انواع اقسام تحریم ها بر دوش ماست ، و از اون طرف یک عده دائما ساز ناامیدی میزن و تحقیر ....
به امید خداوند انشالله اینده همه چیز را مشخص می کند
باتشکر

kandoo, حسن2568, un4given.1991, Mahdi1944, @lirez@

Major I

Major I

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

شنبه 19 اردیبهشت 1388 17:10

آرشيو سپاس: 2090 مرتبه در 595 پست

توسط میهن پرست » سه شنبه 5 مرداد 1389 11:53

دوست عزیز جناب کندو میشه بگید چه حالی داده.خوب جنگنده رو فروخته کادو که نداده.لیبی بخواد از هر کشوری میتونه جنگنده بخره.در ثانی این که روس ها به ایران اس300 یا جنگنده خوب نفروختن بر میگرده به یک سری مسائل سیاسی اما اونها هم یک سری حال به ما دادن.
راستی اقای محمد جعفر عزیز اینکه شما موشک های بالستیک زمین به زمین رو هیچ میدونید واقعا تاسف اوره.برای مثال زمان رسیدن جنگنده ها ی دشمن از اسرائیل به ایران چقدره.کافیست تا جنگنده ها در نزدیکی سوریه شناسایی بشن اونوقت قبل از رسیدن جنگنده ها به ایران تمام فرودگاه های دشمن توسط همین موشک های بالستیک نابود خواهند شد.دوست من کسی منکر توانمندی جنگنده ها در جنگ های معاصر نیست اما باید توجه داشت دشمنان اصلی ایران قدرت منترین نیروهای هوایی جهان به حساب میاند.بنابراین شما هر چقدر هم جنگنده خوب بخری که عملا یاران نمیتونه باز هم در یک نبرد کلاسیک هوایی نمیتونی شرکت کنی.به همین دلیل ایران فعلا سعی داره ابتدا روی موشک های بالستیک و بعد هم روی پروژه یک جنگنده ابرومند بومی کار میکنه تا با مشکل کمیت روبرو نباشه.

در ضمن قبلا هم گفتم  مشکل کمبود بودجه زاییده تفکرات عده ایست.بنده به چشم خود هزینه ها کلان رو برا نیروی هوایی دیده ام.شاید حقوق پرسنل نیروی هوایی کم باشه که هست اما این دلیل بر کمبود بودجه نیست
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب میهن پرست تشکر کرده اند:
sinaset, رضاخان, حسن2568

Major

Major

نماد کاربر
575

تاريخ عضويت

توسط MOHAMMAD JAFAR » سه شنبه 5 مرداد 1389 14:36

سلام
ببخشید متوجه نمی شم
ما که جنگنده صاعقه ، و اذرخش را داریم ( همچنین پروژ نسل 5 جنگنده)
بعدش دوست من ارزش ساخت یک تراکتور(حتا یک دوچرخه)ساخت داخل 1000000000 بیشتر از خرید f35 وارداتیست
می دونی چرا ؟
چون بوی ارتقاع و ترقی را میده ، چون امید را میاورد، چون ما را نسبت به اینده خوش ببین می کند وچون ما را از حالت محتاجی در میاورد(ارمان های یک کشور مسلمان محتاج نبودن به هیچ کشوری)

خارج از مسائل بالا نابرد رنج گنج میسر نمی شود ، شما که فکر نمی کنید ما یک شبه بهترین جنگنده را بسازیم ؟
ما این صنعت را تنها چند دهه است شروع کردیم ، اونم زمانی این کار را می کنیم ، که انواع اقسام تحریم ها بر دوش ماست ، و از اون طرف یک عده دائما ساز ناامیدی میزن و تحقیر ....
به امید خداوند انشالله اینده همه چیز را مشخص می کند
باتشکر

به نظر شما منظور پست من این بود که خرید هواپیما از خارج بهتر از ساخت هواپیما درداخل هست؟
من گفتم به هر دو مورد توجه نمیشه
من هم با صحبتهای شما موافقم
لطفا دقت بفرمایید

در مورد صاعقه و آذرخش حرفی ندارم چون به فرض اگر هم بدنه و سیستمهای آنها در ایران ساخته بشه باز هم طراحی آنها ایرانی نیست(به جز دو تا دم صاعقه)

ولی پروژه تذرو که منحل شد و دیگر نه دیده شدند و نه ساخته شدند چی؟

پند وقت پیش وقتی داشتم آن را با BAe Hawk مقایسه می کردم بسیار تاسف خوردم
به این دلیل که مهندسین ما به جاهای خوبی رسیده بودند و می توانستند آنرا به یک هواپیمای آموزشی و تهاجمی سبک بسیار عالی تبدیل کنند

ولی چرا نشد؟نظر شما چیست؟

لطفا اخبار رسانه های داخلی رو به عنوان مدرک محض نیاورید
کجای دنیا دیده اید که در مورد بحثهای فنی به اخبار رسانه ها و گفته های آقای X و آقای Y استناد کنند؟
خود آمریکا هم که ابرقدرت هست گاهی اوقات دروغ می گه

مثلا خود من تصاویر جالب ولی بدون توضیحی از تلویزیون دارم (مربوط به چند سال پیش) که نمی دانم مربوط به تولید هواپیما هست یا مربوط به اورهال یا چک های دوره ای

راستی اقای محمد جعفر عزیز اینکه شما موشک های بالستیک زمین به زمین رو هیچ میدونید واقعا تاسف اوره.برای مثال زمان رسیدن جنگنده ها ی دشمن از اسرائیل به ایران چقدره.کافیست تا جنگنده ها در نزدیکی سوریه شناسایی بشن اونوقت قبل از رسیدن جنگنده ها به ایران تمام فرودگاه های دشمن توسط همین موشک های بالستیک نابود خواهند شد.

شما که جواب خودتان را خودتان دادید!

موشک زمین به زمین فقط به درد جلوگیری از شروع جنگ می خورد به خاطر ترساندن کشورهای منطقه از به خطر افتادن جان شهروندانشان و تاسیساتشان

اگر کشور دشمن ریسک را بپذیرد چه؟
در صحنه جنگ چه فایده ای دارد؟

اصلا ناجوانمردانه ترین کار ممکن است که مثل ترسوها یک جا قایم بشی و موشک به سمت مردم یا تاسیسات دشمن شلیک بکنی

حرف های شما برای بنده حداقل خجالت آور هست که کشور عزیزم ایران که از گذشته به این شعار که"هنر نزد ایرانیان است و بس" معروف بوده
(هنر در این مصرع بر خلاف نظر خیلی ها و با توجه به داستان به معنی هنر جنگ آوری هست)
حال اگر خدایی ناکرده جنگی شد به این طریق بجنگد

پس به درد جنگیدن نمی خورد پس تاکید می کنم در زمان جنگ  "هیچ" محسوب می شود
ضمنا ما مگر چه قدر موشک زمین به زمینی داریم که اسرائیل و آمریکا بیشتر و بدترش رو نداشته باشند پس باز هم "هیچ" محسوب می شود

البته من هم قبول دارم که ما باید قدرت موشکی هم باید داشته باشیم

دوست من کسی منکر توانمندی جنگنده ها در جنگ های معاصر نیست اما باید توجه داشت دشمنان اصلی ایران قدرت منترین نیروهای هوایی جهان به حساب میاند.بنابراین شما هر چقدر هم جنگنده خوب بخری که عملا یاران نمیتونه باز هم در یک نبرد کلاسیک هوایی نمیتونی شرکت کنی.به همین دلیل ایران فعلا سعی داره ابتدا روی موشک های بالستیک و بعد هم روی پروژه یک جنگنده ابرومند بومی کار میکنه تا با مشکل کمیت روبرو نباشه.

خب چرا ما بخواهیم با دنیا دشمنی کنیم که به آخر خط برسیم؟؟؟

در ضمن قبلا هم گفتم  مشکل کمبود بودجه زاییده تفکرات عده ایست.بنده به چشم خود هزینه ها کلان رو برا نیروی هوایی دیده ام.شاید حقوق پرسنل نیروی هوایی کم باشه که هست اما این دلیل بر کمبود بودجه نیست

در مورد کمبود بودجه هم شما رو به ماجرای موشک فاطر و شهید ستاری ارجاع می دهم.

در ضمن مشکل بودجه دو بخش داره
مشکل اول به این دلیله که کلا ایران مثل آمریکا و روسیه و چین و فرانسه و دیگر کشورهای صنعتی یا توسعه یافته نیست که سالهاست رشد علمی و اقتصادی و ... کرده اند (کاملا طبیعی هست)

ولی مشکل دوم و اصلی
به خاطر  بی مهری نظام حاکم نسبت به نیروی هوایی و ارتش هست که شاید به دلیل بی مهری متقابل باشه

ضمنا اگر دوستان ومدیران موافق باشند بحث به تاپیک دیگری منتقل شود

Ruozbeh, Norooz7032, kandoo, Zox Faox, sand_fighter, CAPTAIN PILOT, رضاخان

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تاريخ عضويت

توسط sinaset » سه شنبه 5 مرداد 1389 15:15

به نظر شما منظور پست من این بود که خرید هواپیما از خارج بهتر از ساخت هواپیما درداخل هست؟
من گفتم به هر دو مورد توجه نمیشه
من هم با صحبتهای شما موافقم
لطفا دقت بفرمایید
در مورد صاعقه و آذرخش حرفی ندارم چون به فرض اگر هم بدنه و سیستمهای آنها در ایران ساخته بشه باز هم طراحی آنها ایرانی نیست(به جز دو تا دم صاعقه)
ولی پروژه تذرو که منحل شد و دیگر نه دیده شدند و نه ساخته شدند چی؟
پند وقت پیش وقتی داشتم آن را با BAe Hawk مقایسه می کردم بسیار تاسف خوردم
به این دلیل که مهندسین ما به جاهای خوبی رسیده بودند و می توانستند آنرا به یک هواپیمای آموزشی و تهاجمی سبک بسیار عالی تبدیل کنند
ولی چرا نشد؟نظر شما چیست؟
لطفا اخبار رسانه های داخلی رو به عنوان مدرک محض نیاورید
کجای دنیا دیده اید که در مورد بحثهای فنی به اخبار رسانه ها و گفته های آقای X و آقای Y استناد کنند؟
خود آمریکا هم که ابرقدرت هست گاهی اوقات دروغ می گه
مثلا خود من تصاویر جالب ولی بدون توضیحی از تلویزیون دارم (مربوط به چند سال پیش) که نمی دانم مربوط به تولید هواپیما هست یا مربوط به اورهال یا چک های دوره ای

سلام
خوب این نظر شما
شما باید به همه ابعاد نگاه کنید ، ولی این کار را نمی کنید
واقعا این برای من خنده داره که شما می فرمایید ،"به جز دو تا دم صاعقه"
اگر کمی منصف بودید و کمی فکر می کردید متوجه میشید برای اضافه کردن همین یک تیکه دم باید چقدر مراحل و تست ها را انجام داد
و اگر بازهم منصف بودید شرایط ایران را در نظر می گرفتید و می فهمیدید که ساخت یک جنگنده اون هم بعد از سال ها تحقیر و عقب ماندگی کشور و تبدیل شدن به یک مصرف کنند ( زمان شاه) الان یک جنگنده حتا کپی چقدر ارزش مند است
و از همه مهم تر که کارخانه ان هم در حال ساخت در کشور  است ( و سال به سال به تعداد جنگنده ها افزوده میشود)
ولی نیستید ...
شما خودتان جواب ان را می دانید
ما فقط به وظیفه خود ، یعنی اطلاعات از دستورات خداوند عمل می کنیم .
دستور خدواند این است که در برابر ظالم بی ایستم ، و اگر این کار را نکنیم دودش تویه چشم ما و نسل های بعد خواهد رفت( و عدم رضایت خدا که از همه چیز واجب تر را از دست میدهیم)

شما شاهد بودید که از زمانی که این نظام به پا شده ، امریکا در پی نابودی ان بوده ، و در این راه کشورهای دیگر را هم به تبعت از خود دعوت کرده
به خاطر بی مهری نظام حاکم نسبت به نیروی هوایی و ارتش هست که شاید به دلیل بی مهری متقابل باشه
متاسفم برای طرض فکرتون
اون که بی مهری کرد به نیرو هوایی محمد رضا شاه بود
و اون که داره به نیرو هوایی روحیه میده نظام جمهوری اسلامیست ، که می خواد نیرو هوایی را سر پایی خودش نگه داره ، نه یک نیرو هوایی بسازه که موزه جنگنده ها کشور های (غیر مسلمان ) باشه .

به یاری خدا در اینده نتیجه این طرض فکر ارمانی را خواهیم دید
امیدوارم که ایندگان به فضل این انسان ها پاک شایسته نیرو هوایی ،به خود ببالد
باتشکر

@lirez@

Major

Major

نماد کاربر
575

تاريخ عضويت

توسط MOHAMMAD JAFAR » سه شنبه 5 مرداد 1389 15:59

سلام
خوب این نظر شما
اگر کمی منصف بودید و کمی فکر می کردید متوجه میشید برای اضافه کردن همین یک تیکه دم باید چقدر مراحل و تست ها را انجام داد
و اگر بازهم منصف بودید شرایط ایران را در نظر می گرفتید و می فهمیدید که ساخت یک جنگنده اون هم بعد از سال ها تحقیر و عقب ماندگی کشور و تبدیل شدن به یک مصرف کنند ( زمان شاه) الان یک جنگنده حتا کپی چقدر ارزش مند است
و از همه مهم تر که کارخانه ان هم در حال ساخت در کشور  است ( و سال به سال به تعداد جنگنده ها افزوده میشود)
ولی نیستید ...

باز هم شما خوب  نوشته های بنده را مطالعه نکردید
من گفتم پایه طراحی این هواپیما ها اگر هم کاملا در ایران تولید بشوند اف-5 آمریکایی هست ولی صاعقه دو تا دم دارد
ولی تذرو از پایه و اساس در ایران طراحی شد ولی تجهیزاتش مثل موتور و چند تا چیز دیگر مربوط به اف-5 می شد

ضمنا منظور شما از سالها تحقیر در زمان شاه رو اصلا نمی فهمم
بخشی از همین سر بلندی های گذشته و حال به خاطر آینده نگری های کسانی بوده که آن موقع برای کشور تصمیم می گرفتند

فقط چند مثال کوتاه عرض می کنم:

اگر اف-5 را نمی خریدند ما چطور می خواستیم صاعقه درست کنیم یا به طرح تبدیل F-5A به F-5B سیمرغ افتخار کنیم؟

اگر هسا و صها و پنها و ... قبل از انقلاب بنا نمی شد ما چقدر بعد از انقلاب در زمینه ساخت و اورهال هواپیما تجربه داشتیم؟

نیروی هوایی باید مصرف کننده باشد آن چیزی که بد هست این است کل سازمان نیروهای مسلح کشور مصرف کننده محض باشد

حتی داشتن ابتکار در استفاده از تجهیزات و طرحهای داخلی هم می تواند آن را از ورطه مصرف کننده محض بودن خارج نماید

کما اینکه صنعت تعمیرات و اورهال و قطعه سازی و حتی مونتاژ اف-16 که به جایی نرسید پیش از انقلاب در ایران راه اندازی شده بود

دستور خدواند این است که در برابر ظالم بی ایستم ، و اگر این کار را نکنیم دودش تویه چشم ما و نسل های بعد خواهد رفت

البته منظور من از آخر خط در مورد استراتژی دفاعی در جنگ بود
و الا همه می دانیم که کشورمان به خاطر مردم با وجودی که در طول تاریخ داشته هیچ وقت حتی در زمان بی لیاقت ترین شاه ها هم به آخر خط نرسیده

لطفا مباحث رو وارد مسائل ایدئولوژیک نکنید. نه من و نه شما شاید در حدی نباشیم که وارد این مباحث بشویم. و ممکنه که خدایی ناکرده ناخواسته سخن گمراه کننده و یا شرک آمیزی زده بشه. و ضمنا تا همین جا هم به حد کافی از موضوعتاپیک منحرف شده ایم

kandoo, Zox Faox, sand_fighter, Ruozbeh, Norooz7032

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1297

تشکر کرده: 118 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 21:25

آرشيو سپاس: 3760 مرتبه در 806 پست

توسط sand_fighter » سه شنبه 5 مرداد 1389 16:24

دستور خدواند این است که در برابر ظالم بی ایستم ، و اگر این کار را نکنیم دودش تویه چشم ما و نسل های بعد خواهد رفت( و عدم رضایت خدا که از همه چیز واجب تر را از دست میدهیم)

موفق باشید با این ترزفکر

در ضمن در هیچ کجای دستورت خدا نیومده که باید با همهٔ دنیا دشمن بشم و سیاستمنو خصمانه پیش ببری

تاسفم برای طرض فکرتون
اون که بی مهری کرد به نیرو هوایی محمد رضا شاه بود
و اون که داره به نیرو هوایی روحیه میده نظام جمهوری اسلامیست ، که می خواد نیرو هوایی را سر پایی خودش نگه داره ، نه یک نیرو هوایی بسازه که موزه جنگنده ها کشور های (غیر مسلمان ) باشه .

شما هیچ تحقیقی در مورد نیروی هوایی ما در زمان رضا شاه ندارید البته من قبول دارم که در زمان رضا شاه ما اصلا حق نداشتیم به سیستم‌های پیشرفت هواپیماها دست بزنیم ولی‌ یک جوری هم باید بشون حق بدیم چون انزمان ایران با شوروی هم مرز بود و جنگ سرد در اوج خودش بود و وجود جاسوسان شوروی در ایران مانع از این میشد که اطلاعات مهمی‌ از الکترونیک هواپیما به ایران داده بشه البته ایرانی‌‌ها هم بی‌ کار نشستن و تقریبا کار با الکترونیک هواپیمای غربی رو بلد شدن نمونش پرواز نیروی هوای ما در کلّ زمان جنگ بود که البته با وجود دلالان اسلحه و قراداد‌های پشت پرده کمک بسیاری به نیروی هوایی شد

ولی‌ در کلّ نه آمریکا‌ها نه هیچ کشوری دیگه حق اینو نداشت که به ما بگه هواپیما طراحی نکنید یا نسازید ایران در اون زمان چون کشور بسیار ثروت مندی بود ساخت هواپیما و تحقیق در این مورد برایش صرف نداشت و خریدش ارزون تر در میومد اشتباه نکنید در مورد اف ۱۴ صحبت نمیکنم درمورد هواپیما‌های معقول از لحاظ نگاه داری و بازدهی صحبت می‌کنم مانند اف ۴‌ها و اف ۵‌ها که زمان خودشون از پر بازده‌ترین دنیا بودن

حالا در مورد اف ۱۴‌ها اون زمان اگر بخواهیم مقایسه کنیم اون گربه‌ها با اف۲۲ حالا قابل مقایسه هستن اون زمان پیشرفت‌ترین خطرناک‌ترین در عین حل گرون‌ترین شکری دنیا اف ۱۴ بود که آمریکا هرگز حاضر نبود تکنولوژی پیچیده و حساس اونو به هیچ کشوری بده حتا ایران که شریک شماره ۱ آمریکا بود و از نظر فکر و منطق هم حق با آمریکا بود چون از یک سری فناوری جدید استفاده کرده بود که نمی‌خواست ریسکی‌ کنه تا دست دشمن بیوفت هم چنین اگر رژیم تغییر کنه جاسوسان اطراف با دزدیدن تکنسین‌های ایرانی‌ به این فناوری دست یابم

خلاصه کلام نیروی هوایی ایران در زمان رضا شاه ( اگر با پشتیبانی‌ آمریکا حساب کنیم ) جزو ۴ نیروی هوایی برتر دنیا بود در کنار آمریکا انگلیس شوروی

این احتمال وجود داره که شما بگید بدون مستشاران نیروی هوای چیزی نبود که این اشتباه فاحش شمارو میرسونه اگر می‌خواهید بدونید که ایران چه قدرتی‌ در نیروی هوای داشت به ۲ سال اول جنگ نگاه کنید ( تا زمان فتح خرمشهر) که تقریبا فقط نیروی هوایی امپراتوری ایران با تغییر نام به نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران جنگ رو اداره میکرد که در اون زمان ضربات مهلک و وحشت ناکی به نیروی هوایی عراق وارد شد

حالا در مورد صحبت‌های شما اگر ترزتفکر شما این که این نیر هوایی که ما الان داریم به لطف ج.ا یه نیروی تازه نفس و قوی هست باید بگم شما هیچ درکی از نیروی هوایی هم اکنون ایران ندارید این نیرو یک نیروی ضعیف شده درحال مرگ که با تزریق‌های موضعی و هول هولکی مانند صاعقه یا سبز کردن اف ۵‌ها به اسم آذرخش کمی‌ سرپا مونده این بیرحمی که این نیرو از رژیم خورده هیچ نیروی دیگی‌ نخرد

البته من منکر پیشرفت های ایران در زمینه هوایی نمی شم ولی با این حرکاتی که ما داریم می کنیم به قولی دو درجا زدن است

راستی اون موزه ای که شما ازشن نام بردی 3 بار نیروی هوایی عراق رو نابود کرد

(غیر مسلمان )

در مورد این نکته آخر شما 2 تا هواپیمای غیر ایرانی اسلامی نام ببر تا ما با هم بیشتر صحبت کنیم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sand_fighter تشکر کرده اند:
kandoo, Zox Faox, MOHAMMAD JAFAR, Ruozbeh, Norooz7032

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تاريخ عضويت

توسط sinaset » سه شنبه 5 مرداد 1389 16:56

MOHAMMAD JAFAR نوشته است:
سلام
خوب این نظر شما
ولی نیستید ...

باز هم شما خوب  نوشته های بنده را مطالعه نکردید
من گفتم پایه طراحی این هواپیما ها اگر هم کاملا در ایران تولید بشوند اف-5 آمریکایی هست ولی صاعقه دو تا دم دارد
ولی تذرو از پایه و اساس در ایران طراحی شد ولی تجهیزاتش مثل موتور و پند تا پیز دیگر مربوط به اف-5 می شد
ضمنا منظور شما از سالها تحقیر در زمان شاه رو اصلا نمی فهمم
بخشی از همین سر بلندی های گذشته و حال به خاطر آینده نگری های کسانی بوده که آن موقع برای کشور تصمیم می گرفتند
فقط چند مثال کوتاه عرض می کنم:
اگر اف-5 را نمی خریدند ما چطور می خواستیم صاعقه درست کنیم یا به طرح تبدیل F-5A به F-5B سیمرغ افتخار کنیم؟
اگر هسا و صها و پنها و ... قبل از انقلاب بنا نمی شد ما چقدر بعد از انقلاب در زمینه ساخت و اورهال هواپیما تجربه داشتیم؟
نیروی هوایی باید مصرف کننده باشد آن چیزی که بد هست این است کل سازمان نیروهای مسلح کشور مصرف کننده محض باشد
حتی داشتن ابتکار در استفاده از تجهیزات و طرحهای داخلی هم می تواند آن را از ورطه مصرف کننده محض بودن خارج نماید
کما اینکه صنعت تعمیرات و اورهال و قطعه سازی و حتی مونتاژ اف-16 که به جایی نرسید پیش از انقلاب در ایران راه اندازی شده بود
دستور خدواند این است که در برابر ظالم بی ایستم ، و اگر این کار را نکنیم دودش تویه چشم ما و نسل های بعد خواهد رفت

سلام
در رابطه با زمان شاه
اتفاقا به نکته خوبی اشاره کردید ،
کشور ما در زمان شاه عملا مصرف کنند بود، و با خرید گسترده تجهیزات نظامی ،فقط ما را وابسته شدید به تجهیزات نظامی می کرد
که اگر در ان زمان و زمان رضا و محمد رضا شاه حاکمان درستکاری در  ایران حکم رانی می کردن ، قطعا الان وضعیت خیلی بهتری داشتیم
ولی متاسفانه افراد خبیس و مفت خور،و اماده خور حکم رانی این کشور را به دست گرفتن و علاقه شدیدی هم به کشور های به اصطلاح پیشرفته داشتن
این شد که علاقه این افراد خبیث به تجهیزات نظامی کشور های غربی ، ایران تبدیل شد به موزه تجهیزات نظامی کشوره های غربی
و این یعنی از ببین بردن روحیه خود باوری ، از ببین بردن تمام استعداد های ، وابستگی شدید به کشورهای غربی (بعضا ظالم)، و همسوی با افکار ان کشور ها

پس اگر در همان ابتدا حاکمان درستگاری بر روی این سرزمین حکم رانی می کردن قطعا الان ایران در نقطعه بهتری قرار داشت

ولی خوشبختانه با بروز انقلاب اسلامی و بعد از جنگ رشد و پیشرفت ایران بسیار زیاد شد ، اتفاق مهمی که افتاد، تعویض ارمان بود ، از وابسته گرا به خود گرا
و این نتیجه افکار صحیح و درست بود

اما در حال حاضر ما باید و قطعا از تجهیزات نظامی که کشورهای خارجی برای ما به سوغات گذاشتن ، کار کنیم ، تا بتوانید جبران ان هم خسارات های عقب ماندگی   را که در زمان محمد رضا و رضا شاه بر ما وارد شد  را جبران کنیم و کم کم تبدیل به یک اقتصاد پیشرفته شویم( که البته بیشتر این اتفاقا تقصیر حاکمان ظالم ان روزگاران بود است)

البته منظور من از آخر خط در مورد استراتژی دفاعی در جنگ بود
و الا همه می دانیم که کشورمان به خاطر مردم با وجودی که در طول تاریخ داشته هیچ وقت حتی در زمان بی لیاقت ترین شاه ها هم به آخر خط نرسیده

لطفا مباحث رو وارد مسائل ایدئولوژیک نکنید. نه من و نه شما شاید در حدی نباشیم که وارد این مباحث بشویم. و ممکنه که خدایی ناکرده ناخواسته سخن گمراه کننده و یا شرک آمیزی زده بشه.

هم ارتش تحت امر مردم هستن و هم سپاه پاسداران(اینجا خودی یا نخودی نداریم ، بلکه هر دو خودی هستن و به هر دو افتخار می کنیم)

جمهوری اسلامی ایران پیوند مستقیمی با ایدئولوژیک اسلامی که (از فطرت انسان گرفته شده) دارد
این حکمت با صدایی مبارزه با ظلم رژیم ستم شاهی به وجود اماده است

در رابطه با کشور چون امریکا و اسرائیل ،این ما نیستم که با انها مشکل داریم بلکه انها هستن که با ایدئولوژیک اسلامی مخالف هستن ، و اگر ما با انها مخالفت می کنیم برای کنیه یا بقض نیست ، بلکه صرفا اطاعت از دستورات خداوند است ، چون ما اطاعت از دستورات خداوند را بر هر چیزی واجب تر می دانیم
ما دستورات دینی خود را از کتاب خدا یعنی قران میگریم ، پس اگر می خواهید حقانیت خود را به  فرد مسلمان دیگری ثابت کنید باید سند قرانی بیاورید.
هر دستوری که مغایرت با ایات قران داشته باشید ، باطلست .
باتشکر

@lirez@

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1297

تشکر کرده: 118 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 21:25

آرشيو سپاس: 3760 مرتبه در 806 پست

توسط sand_fighter » سه شنبه 5 مرداد 1389 17:00

( که البته بیشتر این اتفاقا تقصیر حاکمان ظالم ان روزگاران بود است)

انداختن تقصیرات به گردن دیگران کار خیلی راحت تری است تا پذیرفتن اشتباهات خودمون حرف شما چیزی جز توجیح نیست !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sand_fighter تشکر کرده اند:
Ruozbeh, Norooz7032, Zox Faox

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تاريخ عضويت

توسط sinaset » سه شنبه 5 مرداد 1389 17:13

sand_fighter نوشته است:
( که البته بیشتر این اتفاقا تقصیر حاکمان ظالم ان روزگاران بود است)

انداختن تقصیرات به گردن دیگران کار خیلی راحت تری است تا پذیرفتن اشتباهات خودمون حرف شما چیزی جز توجیح نیست !

سلام
خوب به تاریخ نگاه کنید ببیند صنعت تولید جنگنده از چه سالی شروع شده و در ایران در چه سالی شروع شد ؟
ما دیر شروع کردیم ، و وقتی شروع کردیم ، کمتر کسی حاضر به همکاری با ما بود ، در نتیجه تنها بودیم ، از اون طرف باید به وضعیت اقتصادی کشور هم رسیدگی بشد ، همه چیز جنگ افزار نیست ...
من در رابطه با کم کاری و اینجوری مسائل نظر ندارم ، ولی این رو می دونم ، همینش هم عالیه ولی شکر خدا بهتر از این هم خواهد شد (با توجه به روحیه متخصصان کشور)

در اون زمان چون کشور بسیار ثروت مندی بود ساخت هواپیما و تحقیق در این مورد برایش صرف نداشت

ببخشید این جملتون را هم یک توضیحی بدهید
باتشکر از شما

@lirez@

بعدي