در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

718

تشکر کرده: 97 مرتبه
تشکر شده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

اخبار ضد و نقيض درباره کشته شدن ايراني‌ها در انفجار عراق

توسط Erratic » جمعه 1 مرداد 1389 02:44

سفير ايران در عراق: زخمي شدند، کشته نشدند
اخبار ضد و نقيض درباره کشته شدن ايراني‌ها در انفجار عراق


گروه سياسي - اگرچه منابع خبري ازکشته شدن چند ايراني در پي عمليات انتحاري در مسير كاروان زائران ايرانيدر استان ديالي عراق خبر دادنده اند، اما مسئول بخش مطبوعاتي سفارت ايراندر عراق چنين خبري را تکذيب کرد. سفير ايران در بغداد هم با اشاره بهجراحات سطحي شش زائر ايراني در انفجار عراق تصريح کرد که هيچ زائر ايرانيدر اين انفجار کشته نشده است.
بر اساس گزارش خبرگزاريبراثاي عراق، يك منبع امنيتي در استان ديالي اعلام كرد كه در پي حملهانتحاري در شمال غرب بعقوبه (واقع در استان ديالي)، 14 تن كشته و زخميشدند.
اين منبع در ادامه افزود:‌ اين عامل انتحاري يكخودروي بمب گذاري شده را به سمت كاروان زائران ايراني در 25 كيلومتري شمالغرب بعقوبه راند و با انفجار اين خودرو، دو تن از عراقي‌ها و پنج تن اززائران ايراني به شهادت رسيدند و پنج تن از اين زائران و نيز دو تن ازعناصر حفاظتي زخمي شدند.
اين منبع امنيتي هم‌چنين اظهار داشت:‌ نيروهاي امنيتي منطقه انفجار را محاصره كردند و آمبولانس‌ها به سرعت به سمت اين منطقه رفتند.
اماخبرگزاري رويترز به نقل از پليس عراق اعلام كرد كه درپي انفجار يك خودرويبمب‌گذاري شده كه نزديك يك رستوران واقع در غرب بعقوبه پارك شده بود، يكتن كشته و هفت تن ديگر زخمي شدند. اين خبرگزاري در ادامه اعلام كرد كهاكثر زخمي‌ها از زائران ايراني هستند.خبرگزاري شينهوا نيز گزارش داد: دراين انفجار هفت تن كشته و هشت تن ديگر زخمي شدند. پايگاه اينترنتيCanadian Press نيز گزارش داد كه در اين عمليات يك عراقي كشته و 7 زائرايراني زخمي شدند.
زائرايراني كشته نشده است
ايندرحالي است که مسئول بخش مطبوعاتي سفارت ايران در عراق، اخبار مربوط بهكشته‌شدن زائران ايراني در اثرحمله ‌انتحاري در شمال بعقوبه واقع در استانديالي عراق را تكذيب كرد.
ارشدي افزود: حمله انتحاريدر مسير كاروان زائران ايراني در استان ديالي عراق با هدف زائران ايرانيانجام نشده است، بلكه خودرو مربوط به كاروان زائران ايراني در پاركينگبوده و فقط شش تن از زائران در اثر شكسته شدن شيشه‌هاي خودرو جراحت سطحيبرداشتند كه در حال حاضرحالشان خوب است و به كاروان ملحق شدند.
حسنکاظمي قمي سفير ايران در عراق هم با اشاره به انفجار خودروي بمبگذاري شده،گفت: اين انفجار منجر به شکسته شدن شيشه‌هاي اتوبوس زائران ايراني درنزديکي اين محل شد که بر اثر آن 6 نفر از زائران ايراني در اين اتوبوسجراحات سطحي برداشتند که حال آنها خوب است و در حال حاضر در کاروان‌هايخود هستند. وي کشته و شهيد شدن زائران ايراني بر اثر اين انفجار را رد کردو افزود: زائران ايراني هدف اين اقدام نبوده‌اند.
منبع:روزنامه ابتکار
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان