در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

711

تشکر کرده: 96 مرتبه
تشکر شده: 141 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

علت تغيير موضع روسيه مادر مدودف است

توسط Erratic » جمعه 1 مرداد 1389 02:46

تحليلي از مناسبات تهران - مسکو؛
علت تغيير موضع روسيه مادر مدودف است

حسن بهشتي پور - مادر مدودف يهودي استو رئيس جمهور روسيه گرايشات صهيونيستي دارد. وزارت امور خارجه بايد سفيرروسيه را احضار کند و مراتب اعتراض شديد خود را به دولت اين کشور اعلامنمايد.
درباره اظهارات اخير رئيس جمهور روسيه عليهفعاليت‌هاي هسته‌اي ايران مبني بر نزديک شدن تهران به تکنولوژي ساخت سلاحهسته‌اي بايد به اين نکته توجه کرد که رئيس جمهورروسيه براي نخستين باراست که چنين ادعاي صريحي را عليه جمهوري اسلامي ايران مطرح مي‌کند، البتهپيش از اين نيز مقامات روسي اظهار نظرهاي مشابهي داشتند، اما هيچگاه درسطح رئيس جمهور اين کشور نبوده است.
موضع گيري اخيرمدودف را ناشي از دو عامل است . يک عامل اين است که مادر مدودف يهودي استو به همين دليل وي به سمت صهيونيست‌ها و اصالت خود گرايش دارد که البتهتاکنون اين گرايشش مخفي بوده است. از سويي ديگر اسرائيل طي سالهاي اخيرسردمدار اتهام زدن به ايران مبني بر داشتن سلاح‌هاي هسته‌اي بوده است کهالبته رسانه‌هاي آمريکايي با فرافکني اين اتهام واهي را ترويج مي‌دادند واکنون روسها در عاليترين سطح سياسي خود اين کار را انجام مي‌دهند.
عاملدوم را نوع نگرش روسيه به مسايل ايران است. زاويه نگاه روسيه نسبت بهايران طي يک سال اخير تفاوت چشمگيري داشته است که بخشي از آن بدليل ايناست که اين کشور به نوعي از پرونده هسته‌اي ايران کنار گذاشته شده وهمکاريش کاهش يافته است. مثلاً مطبوعات روسيه از زبان مسئولان اين کشوراين سئوال را مطرح کرده‌اند که چرا تبادل سوخت بايد در خاک ترکيه انجامشود نه در روسيه؟ البته جواب اين سئوال اين است که جمهوري اسلامي ايران بهروسها اعتماد لازم و کافي را ندارد.
سئوال ديگري که درمطبوعات روسيه مطرح مي‌شود اين است که چرا بايد مقامات روسي ماجراي ساختتاسيسات فوردو را از زبان مسئولان آمريکايي بشنوند؟ به هر حال مجموعه اينمسائل موجب گرديد تا فاصله آنان از جمهوري اسلامي ايران زياد شود.
عاملاصلي تغيير نگاه روسيه به ايران آمدن اوباما با سياست تغيير بود . نگاهيکه بوش رئيس جمهور سابق آمريکا به روسيه داشت نگاهي يک جانبه گرا بود بهطوري که سياست‌هاي استقرار سپر موشکي، گسترش ناتو در اوکراين و گرجستان،آمريکا حيات خلوت روسها را تهديد مي‌کرد.
روسها درپيمان استارت 2 در مورد محدود کردن سلاح‌هاي استراتژيک (هسته‌اي) باآمريکايي‌ها همکاري کردند. در حقيقت روسها با رويکرد تازه‌اي که اوباما درپيش گرفته سعي کردند که اختلافات في مابين را کمتر کنند تا شايد بدينوسيله بتوانند سرمايه گذاري شرکت‌هاي آمريکايي را جذب کنند، بطوريکه بامشارکت اقتصادي آمريکا وضعيت اقتصادي روسيه بهبود پيدا کند، اما درحقيقتاين سياست‌ روسها را از چاله مشکلات اقتصادي به چاه وابستگي به آمريکاخواهد انداخت.
مدودف در يکي از سخنراني‌هاي خود صراحتاعنوان کرده بود که بايد از تکنولوژي غرب استفاده کنيم تا شاهد جهش درروسيه باشيم. البته اين درست است که آمريکا هم اکنون در بحران اقتصادي بهسر مي‌برد، اما نوع بحران اقتصادي آمريکا رکود بازار سرمايه گذاري است، درحالي که وضعيت اقتصادي روس‌ها علاوه بر رکود بازار سرمايه گذاري، توسعهنيافتگي هم هست به گونه‌اي که به سرمايه گذاري بيشتري براي پيشرفت خوداحتياج دارند.
روسيه سعي مي‌کند مواضع سخت‌تري نسبت بهجمهوري اسلامي ايران اتخاذ کند تا به نوعي نظر مساعد ايالات متحده را نسبتبه خود جلب کند. با اين وجود به نظر مي‌رسد که نظر آمريکا نسبت به روسيهبطور واقعي تغيير نکند، زيرا پس از تصويب قطعنامه 1929 ايالات متحدهبلافاصله چند کار را عليه روسها انجام داد.
ابتداموضوع جاسوسهاي روسي را که در آمريکا بودند را مطرح کرد و سپس با لهستانقرارداد استقرار سپر موشکي به امضا رسانيد که در آنجا آمريکايي‌ها گفتنداين قرارداد به دليل بازدارندگي قدرت موشکي ايران است اما خود روسهامي‌دانند که اين قرارداد به خاطر کنترل قدرت موشکي خودشان است. ضمن اينکهبعد از آن هم خانم کلينتون سفري به گرجستان کرد و رسماً‌ اعلام کرد روسيهاشغالگر است.
در استراتژي بلند مدت ايالات متحدهآمريکا روسيه همچنان به عنوان يک خطر و تهديد به حساب مي‌آيد.در موردانتقاد مدودف از موضع مجلس ايران نسبت به کاهش سطح همکاريها با آژانس بينالمللي انرژي اتمياين نکته حايز اخميت است که روسها از قبل به دنبال اينبودند که ايران غني‌سازي اورانيوم در حد صنعتي نداشته باشد و فقط در سطحپژوهشي غني سازي اورانيوم را انجام دهد .
اين خواستروسها دو دليل عمده داشت. يکي از اين دلائل اين بود که ايران يک مشتري خوببراي روسها به شمار مي‌آيد زيرا نيروگاه اتمي بوشهر همچنان به اين سوختاحتياج دارد و دوم اينکه آنها واقعاً احساس مي‌کنند که اگر ايران بتواندغني‌سازي اورانيوم را در مقياس بالا (صنعتي) انجام دهد در نهايت خواهدتوانست بمب اتم نيز بسازد، البته در اين ميان تبليغات منفي صهيونيست‌ها هموجود داشت.
منبع:روزنامه ابتکار
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Erratic تشکر کرده اند:
kandoo, Mahdi1944, sokuteasemuni, رضاخان

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

196

تشکر کرده: 8 مرتبه
تشکر شده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 9 آذر 1388 23:32

آرشيو سپاس: 503 مرتبه در 147 پست

Re: علت تغيير موضع روسيه مادر مدودف است

توسط رضاخان » جمعه 1 مرداد 1389 03:05

شاید برای راهکار های مقابله با روسیه دیر باشد اما بهرحال باید آنها را شروع کرد چرا که ماهی رو هر وقت از اب بگیری تازه است
روشهای جدید ایران در قفقاز و آسیای میانه میتواند سر آغاز این راه باشد
اما هنوز هم در میان سیاستمداران ایران کسانی هستند که سنگ روسها رو به سینه میزنند بعنوان مثال امضای راهبرد انرژی با روسیه
یکی از آنهاست که فقط باید از آن بعنوان یک دستخوش بابت ندادن اس 300 و تعویق راه اندازی نیروگاه و امضای تحریم در شورای امنیت یاد کرد
این روسیه همان روسیه است که پشت مصر و عراق را در هنگام شروع جنگ با آمریکا و اسراییل خالی کرد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب رضاخان تشکر کرده اند:
HARD, kandoo

Major II

Major IIno avatar
پست ها

275

تشکر کرده: 261 مرتبه
تشکر شده: 45 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 دی 1386 19:20

آرشيو سپاس: 645 مرتبه در 164 پست

Re: علت تغيير موضع روسيه مادر مدودف است

توسط sohraba » جمعه 1 مرداد 1389 21:48

احمدي‌نژاد از سناريوي طراحي شده عليه ايران توسط آمريكا خبر داد

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور از سناريويي به نويسندگي و كارگرداني آمريكا عليه ايران خبر داد و گفت: اين سناريو را رئيس جمهور روسيه كليد زد كه جزئيات بيشتر آن را در آينده نزديك عرض خواهم كرد.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاري فارس، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور عصر امروز جمعه در مراسم اختتاميه جشنواره ملي جوان ايراني در خصوص مسائل بين‌المللي گفت: ملت ايران هميشه به دنبال صلح و عدالت در جهان بوده، البته در مقاطعي حكومت‌هاي نالايق و غير مردمي با زور و پشتيباني بيگانگان بر ملت ايران تحميل شده است كه به حركت ملت ايران آسيب زده‌اند. اما در طول تاريخ ملت ايران همواره به دنبال صلح، محبت و عشق براي همه بشريت بوده است.
وي با بيان اينكه پيام ملت ايران انساني بوده و امروزه نيز اينگونه است، خاطرنشان كرد: مستكبران به تجربه دريافته‌اند كه هرگاه ملت ايران خود را دريابد پايه‌گذار فرهنگي انساني خواهد بود كه كل جهان را در برمي‌گيرد از همين رو آنها حاضر نيستند در عرصه‌هاي منطقي در برابر ايران قرار گيرند. و بنابراين موضوع را به حاشيه مي‌برند.
رئيس جمهور افزود: اينها از بازسازي تمدن و فرهنگ ايراني مبني بر ايمان، عشق و اميد واهمه دارند از همين رو براي سد كردن و جلوگيري از آن طراحي كرده‌اند.
احمدي‌نژاد از سناريويي به كارگرداني و نويسندگي آمريكا كه توسط رئيس جمهور روسيه كليد زده شده است، خبر داد و گفت: اين داستاني كه درست كرده‌اند و مسائل هسته‌اي بازي‌اي است كه خودشان هم مي‌دانند.
وي ادامه داد: مي‌گويند بر اساس اطلاعات دقيقي كه در دست داريم ايران تا دو سال ديگر يك بمب اتم مي‌سازد درحالي كه خودشان سرجمع 20 هزار بمب اتم پيشرفته و موشك‌هايي با برد بسيار طولاني دارند. بنابراين آيا نگران يك بمب ايران هستيد كه بايد گفت: يا دروغ مي‌گويند، يا آدم‌هاي بسيار ترسو هستند و يا اينكه هم دروغ مي‌گويند و هم ترسو هستند كه من فكر مي‌كنم آنها هم دروغ مي‌گويند و هم ترسو هستند.
رئيس جمهور با بيان اينكه اينها با صدور قطعنامه سعي كردند در مسير پيشرفت ملت ايران مانع‌تراشي كنند ولي ديدند كه اينجا خبري نيست، يادآور شد: آنها خيال مي‌كردند اگر قطعنامه بدهند روابط با ايران قطع شده و اوضاع داخلي ايران خراب مي‌شود. ولي بنده در يك نشست خبري در نمايشگاه اكسپوي چين كه خبرنگاران از بنده سؤال كردند نظر شما در خصوص قطعنامه چيست؟‌بنده از آنها پرسيدم كه نظر شما چيست؟ آنها گفتند كه همه مردم از آمريكا متنفرند و همه مردم دنيا طرفدار ايران هستند.
احمدي‌نژاد ادامه داد: اينها مي‌خواهند بگويند چنين و چنان مي‌كنيم كه همه اينها از روي ضعف و عقب‌ماندگي است. در همين راستا طراحي جنگي رواني كرده‌ و با بعضي در داخل هماهنگ كرده‌اند كه يك فضاي سنگيني به قول خودشان در دنيا عليه ما به راه اندازند و در ادامه به يك يا دو كشور خاورميانه كه از دوستان ما هستند با كمك رژيم صهيونيستي حمله نظامي بكنند تا به خيال خود در ايران يك اراده‌اي براي تسليم پيدا شود. درحالي كه در اشتباه هستند.
وي با اشاره به اظهارات رئيس جمهور روسيه در ديدار با سفيران اين كشور مبني بر اينكه ايران به سمت بمب مي‌رود، اظهار داشت: روسيه ملت بزرگي است و ما علاقه‌منديم دوستي دو ملت ايران و روسيه ادامه داشته باشد اما اين حرف رئيس جمهور روسيه آگهي نمايشنامه تبليغاتي است كه قرار بر اين است كه آمريكا آنرا عليه ما اجرا كند كه آنرا رئيس جمهور روسيه كليد زد.
رئيس جمهور همچنين خاطرنشان كرد: اينها درصدد هستند از همه رسانه‌هاي دنيا بر عليه كشور ما جوسازي كرده و فشار وارد كنند و برخي‌ها در داخل آنرا دنبال كرده و بگويند كوتاه بيائيد. كه بنده در آينده‌اي نزديك جزئيات اين نمايشنامه را كه نويسنده و كارگردان آن آمريكاست و برخي‌ها از روي بي‌اطلاعي و تحليل غلط با آن همراهي مي‌كنند، ارائه خواهم كرد.
احمدي‌نژاد با طرح سؤالي مبني بر اينكه چرا رئيس جمهور روسيه بايد در اين نمايشنامه آمريكا بازي كند، گفت: تكليف ملت ايران روشن است چرا كه اگر تمام فاسدهاي دنيا هم جمع شده و قدرت تبليغاتي خود را بسيج كنند و بخواهند ملت ايران را يك سر سوزن عقب برانند بايد بدانند كه اين آرزوي خود را به گور خواهند برد ولي تعجب اينجاست كه چرا اينها خود را براي آمريكا هزينه مي‌كنند.
رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه حرف اين كشورها براي ما مهم نبوده و ارزش حقوقي ندارد، تاكيد كرد: ملت ايران، ملت ريشه‌داري است كه در موضع عزت و اقتدار نششته است و اينها مي‌خواهند اثري روي اراده ملت ايران بگذارند كه بايد گفت هرگز به اين هدف خود نخواهند رسيد.
احمدي‌نژاد تصريح كرد:‌ اگر برخي از اين كشورها فريب آمريكا را بخورند تاثيري در تصميم و اراده ملت ايران ندارد چرا كه ملت ايران صدها نمايشنامه آمريكا را با اراده خود در هم خواهد كوبيد. البته ناراحتي آنها از اين است كه گفته بودند كه اگر ايراني‌ها ما را از كشورشان بيرون كنند اصلا نمي‌توانند زندگي كنند ولي امروز مي‌بينند كه اينگونه نيست.
وي با تاكيد بر هوشياري بيشتر ملت ايران در برابر توطئه دشمنان خاطرنشان كرد: در آينده نزديك ماهواره سنجشي ايران با سكو، ايستگاه مبادله، ايستگاه كنترل و سكوي پرتاب ايراني به فضا پرتاب خواهد شد.
رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه انشاءالله با همت جوانان ايراني آرزوي دشمنان ايران بر دلشان خواهد ماند، اظهار داشت: ممكن است برخي دنباله‌هاي آمريكا كه بي‌اراده بوده و عظمت ملت ايران را درك نكرده‌اند با آمريكا همراهي كنند ولي بنده در آينده‌اي نزديك جزئيات اين سناريويي را كه آنها طراحي كرده‌اند و در اختيار ماست ولي فكر مي‌كنند فوق سري است عرض خواهم كرد.
احمدي‌نژاد تاكيد كرد: ملت ايران دست آنها را خوانده است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sohraba تشکر کرده اند:
Mahdi1944, sokuteasemuni, kandoo


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان