در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1851

تشکر کرده: 247 مرتبه
تشکر شده: 291 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 اسفند 1388 15:42

محل سکونت

کرمان/رفسنجان

آرشيو سپاس: 13002 مرتبه در 1657 پست

قطع ید 5 سارق در زندان مرکزی همدان

توسط AGeNiS1 » جمعه 1 مرداد 1389 10:46

ایلنا: اکبر بیگلری با بیان اینکه سرقت از گناهان نابخشودنی به شمار می رود گفت: سرقت دارای اقسامی است،مسلحانه، کیف قاپی، معمولی که سرقت حدی نیز یکی دیگر از انواع سرقت به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه جرایم به دو دسته تقسیم می شوند و برخی شخصی و برخی دیگر حق اللهی است اظهارداشت: سرقت جز جرایم دو جنبه ای است و هردو را شامل می شود که اگر متهم رضایت شاکی را جلب کند در نهایت محکوم می شود چرا که جنبه حق اللهی جرم هنوز باقی مانده است.

وی در خصوص مشخصات سارقین و جرایم آنها بیان داشت: 5 سارقی که حکم قطع ید آنها امروز در زندان مرکزی همدان اجراشد میانگین سنیشان بالای 25 سال بوده است و سرقت های کلانی را مرتکب شده اند که خوشبختانه تعداد کمی از آنها همدانی هستند.

بیگلری با بیان این نکته که این سارقان سابقه زیادی داشتند دزدی احشام، اتومبیل، منزل، وجه نقد، هتک حرز،لوازم برقیف طلا و... را از جمله موارد سرقت این متهمان برشمرد.

وی اضافه کرد: مکتب حیات بخش شیعه برای انسانها حرمت قائل بوده و حقوق شهروندان را محترم می داند به همین دلیل برای هر سرقتی حکم قطع ید را صادر نمی کند و 16 شرط را برای قطع ید در نظر گرفته است. بیگلری با اشاره به ماده 198 قانون مجازات اسلامی شرایط حد سرقت را مطرح کرد و گفت: سارق باید بالغ باشد، در حال سرقت عاقل باشد، با تهدید و اجبار وادار به سرقت نشده باشد،با قصد و اراده این کار را انجام دهد، بداند و معتقد باشد که مال غیر است، بداند که ربودن مال حرام است،صاحب، مال را در حرز قرار داده باشد، سارق حرز را بشکند، به اندازه نساب ارزش داشته باشد، سارق پدر صاحب مال نباشد، سرقت در سال قحطی انجام نگرفته باشد، محل نگهداری مال از سارق غصب شده باشد،سارق مال را به عنوان دزدزی برداشته باشد، مال مسروقه در حرز مناسب نگهداری شده باشد و مالک شخصی داشته باشد.

دادستان همدان خاطر نشان کرد: 5 سارقی که حکم در مورد آنها اجرا شده است واجد تمامی شرایط مذکور بودند ، شاکی خصوصی داشتند وحرز شکسته اند .

بیگلری با تاکید بر اینکه خداوند بزرگ تمامی اعضا و جوارح انسان را دارای قداست می داند گفت: زمانی که دستی به سرقت عادت کرد و باعث آزار مردم شد باید کوتاه شود.

وی سرقت حدی را سرقتی دانست که سارق مرتکب بیش از 100 مورد سرقت شده باشد.

بیگلری هدف از اجرای حد سرقت را متنبه شدن خود سارق و همچنین عبرت آموزی افراد دیگر بیان کرد.

وی در خصوص اجرا نشدن حکم در ملاء عام اظهار داشت: در طول تاریخ ملت شیعه مظلوم واقع شده و استکبار جهانی از اجرای این حکم سو استفاده می کند و ادعا دارد که ایران حقوق بشر را رعایت نمی کند.

دادستان همدان در خصوص گرایش سارقین به تکرار جرم علی رغم اجرای حکم اذعان داشت: نقش تربیتی والدین در این زمینه بسیار قابل اهمیت بوده و همچنین تاثیر همنشین بد، لقمه حرام در تکرار گناه بسیار موثر است.
  
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
اگـه شاخی شَـکّ ندارم که گـاوی... اگه فکر میکنی خیلی بالایـی بیزحمت یه چندتـا موز بنداز پایین ... اگـه شیـری با کیکمیخوریـمـت ... اگه پرچمت بالاسـت بیزحمت دستـمالـو بگیر پـــرچــــم مارو هم تمیـز کُن

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب AGeNiS1 تشکر کرده اند:
sinaset, رضاخان, Mahdi1944

New Memberno avatar
پست ها

4

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 8 مرداد 1389 18:22

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: قطع ید 5 سارق در زندان مرکزی همدان

توسط khosrokhan » جمعه 8 مرداد 1389 19:40

سالها است که منتظرانجام وعده رئیس جمهوردر خصوص اعلام اسامی مفسدان اقتصادی و نیزبرخوردقاطع رئیس قوه قضائیه با مفسدان هستیم..ای کاش با آنها نیزیه این سرعت و قاطعیت برخورد شود.ونتایج و اسامی آنها جهت دلگرمی مردم  به اطلاع عموم برسد.


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان